pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

22.11.2016 1:21

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Kdyby to někoho zajímalo, tak prvních 20 ks jsem udělal s 3 gr (díra .30), střelu co nejvíce utopit a mírně zaškrtit. Přesností i zpětným rázem to odpovídá zhruba tomu, co jsem chtěl, povedly se desítky a rozptyl při vyloučení úletů na mě dost dobrý:) Na příště jich udělám víc a budu se víc snažit, vypadá to dobře.

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

03.01.2017 19:11

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Zdravím, chci začít prebijet .357 mag. Už prebijim 9 mm Luger a .45 ACP na obě ráže používám střely LOS a prach Vectan a můžu říct že jsem maximálně spokojený. Rád bych tedy u těchto výrobců zůstal. Takže ideální náboj bych viděl: střela LOS 158 gr. RNFP, prach Vectan (Ba 9 nebo Na 9 1/2) zápalka SB. Co myslíte? Vyrábíte někdo takto složený náboj? Kolik prachu, jaké OAL? Ať si to nemusím prošlapávat od nuly. Díky

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

03.01.2017 23:29

Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

UFC: v tabulkach Vectanu nemas doporucenou/maximalni navazku nebo doporucenou delku naboje? Jestli to nebudes strilet z Coonana, tak Te netrapi pretahovani zaveru ani nic spolecneho se samonabijeci funkci, a staci Ti cokoliv, co se vleze do komory a protlaci to strelu hlavni. Na co se teda vlastne ptas?

78kubikula
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 07.05.2014 22:51

04.01.2017 9:10

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

UFC píše:Zdravím, chci začít prebijet .357 mag. Už prebijim 9 mm Luger a .45 ACP na obě ráže používám střely LOS a prach Vectan a můžu říct že jsem maximálně spokojený. Rád bych tedy u těchto výrobců zůstal. Takže ideální náboj bych viděl: střela LOS 158 gr. RNFP, prach Vectan (Ba 9 nebo Na 9 1/2) zápalka SB. Co myslíte? Vyrábíte někdo takto složený náboj? Kolik prachu, jaké OAL? Ať si to nemusím prošlapávat od nuly. Díky



Ahoj,
tak v první řadě si udělej pořádek ve střelách....buď je to RN nebo FP.

A mám vyzkoušený 2 laborace, které mi chodí přesně z revolveru Manurhin MR96...6,2gr Vihtavuori N320 a 6,8gr BA9, OAL 40mm. Soustřel kolem 7cm. Teď přes zimu mám v plánu ladit víc, zatím nebyl na tuto ráži čas.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

04.01.2017 9:26

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

78kubikula píše:Ahoj,
tak v první řadě si udělej pořádek ve střelách....buď je to RN nebo FP......

udělej si v tom pořádek sám, pokud nevíš co je RNFP, nechápu proč se zapojuješ do debaty
rnfp.jpg

např
http://www.topstrely.cz/kategorie/olovene-pomedene-strely/cal-38-357-mag/38-357-158gr-rnfp/

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

04.01.2017 10:14

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

dfgdsster: Máš pravdu, tyhle údaje samozřejmě v tabulkách jsou. Ale tak říkal jsem si je to diskuzní fórum tak mi třeba někdo dá tip na nějakou ověřenou laboraci. Jinak samozřejmě pojedu klasiku, nadělám x laborací od obou prachů a postupně se k cíli dopracuju. Takhle bych ušetřil čas, nespalený prach, posunuté střely a zkrátka celý ten proces než se to vychytá. Takže se omlouvám že jsem si chtěl usnadnit život a na co že se ptám? Jakou laboraci děláš ty? (Střela, prach, zápalka, OAL, na kolik škrtíš).

78kubikula: Tady za mě reagoval 4mike za což děkuju a tobě díky za tip na laboraci.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.01.2017 11:56

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Drž se tabulek.A kolik škrtit? To nejde změřit , ale počítej čím víc škrtíš tím víc ti jde nahoru tlak.Prostě rozumně poznáš to okem.Když to bude málo může se ti vysunovat střela při střelbě.Když moc bude to vypadat blbě a i normální laborace uděláš náboj co má tlaky v červeném.

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

04.01.2017 14:04

Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

UFC: Narazel jsem na to, ze jsi nespecifikoval ucel, pro jaky hledas vhodnou laboraci. Jestli na tercovku (tj. laborace, chovajici se ala .22 LR) nebo na velkou ranu nebo na... To se potom tezko radi, kdyz nenapises, ceho chces docilit.

Ja se snazim dobrat rany, ktera by pocitove byla totozna s tovarnimi S&B. Zatim jsem na teto konfiguraci (co si vybavuji, poznamky u sebe nemam):

Strela: pomedena LOS 158 gr. RNFP
Prach: 9,5 gr. Lovex D036
Zapalka: S&B 4,4 SPM
OAL: 40,3 mm
Zaskrceni: 1,75 otacky (matrice Lee)

Porad to neni ono, lec zatim asi nejblize. Zapalky mi netecou, nabojnice nepraskaji, a ani jinak jsem si nevsiml nejakych priznaku nadmernych tlaku, lec porad to neni kyzena rana, tak stale uvazuji, co s tim.

Dosud jsem jeste mel moznost laborovat s Lovexem D032, ale ani nechtenene a nevedome prekroceni jeho max. navazky me neuspokojilo:-). Az dodelam D036, tak se porozhlednu po jinem prachu, byt zatim nevim, po jakem.
UFC píše:dfgdsster: Máš pravdu, tyhle údaje samozřejmě v tabulkách jsou. Ale tak říkal jsem si je to diskuzní fórum tak mi třeba někdo dá tip na nějakou ověřenou laboraci. Jinak samozřejmě pojedu klasiku, nadělám x laborací od obou prachů a postupně se k cíli dopracuju. Takhle bych ušetřil čas, nespalený prach, posunuté střely a zkrátka celý ten proces než se to vychytá. Takže se omlouvám že jsem si chtěl usnadnit život a na co že se ptám? Jakou laboraci děláš ty? (Střela, prach, zápalka, OAL, na kolik škrtíš).

78kubikula: Tady za mě reagoval 4mike za což děkuju a tobě díky za tip na laboraci.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

04.01.2017 15:55

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

s DO36 jsou dobrý patrony , vyhořívá vše, jen ten revolver vypadá po 100 ranách jak vytažený z komína
sypával jsem 8,5 pod 158 LRN, délku už netuším, vycházelo to na škrcení do drážky a lítalo to ze 4" SW 1100fps
na terčovky bych zkusil Áčkový Vectan, tedy pokud nedávkuješ na LEE, ten s jejich destičkami nekamarádí

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

04.01.2017 17:13

4mike: priznam se, ze D036 mi dukladne vyhorela az pote, co jsem se jal skrtit na tu 1,75 otacky a de facto jsem tim vmackl hrdlo nabojnice do strely. Zde je opet demonstrovana nezbytnost drazky na strele u naboje (nejen) .357 Mag., o ktere se zminujes.

Na Vectan kouknu, dekuji za tip. Prachovac mam Lyman No. 55, a vzhledem k tomu, ze k nemu byla prilozena karticka s informaci, ze muj kus sestavil a zkontroloval zamestnanec jmenem Jezis (doslova tam bylo: "... by Jesus."), tak by to mohlo fachat i s Vectanem:-).

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

04.01.2017 18:18

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

dfgdsster: konkrétní typ náboje jsem neuváděl abych "vydráždil" k odpovědi co možná nejvíc přebíječů ;-)
Nicméně i tak jsi perfektně popsal tvou výrobu nábojů, za to velký dík. Jedná se mi stejně jako tobě o náboje co možná nejvíce podobné origo továrním SB.

Pozoruji že je docela dost odpůrců prachu Vectan, z různých důvodů, jedním z nich je nepravidelné hoření. Jak jsem psal používám ho v pistolových rážích kde vzhledem k menší nábojnici není tak velký spalovací prostor jako u delších revolverových nábojnic. To znamená že co se tak citelně neprojeví u pistole mohlo by být nepříjemné u revolveru, pokud by to tak mělo být tak samozřejmě netrvám jen na Vectanu ikdyž by to pro mě bylo nejpohodlnější a i nejdostupnější. Prachovač mám Lee Autodisk čímž u mě padá ten " A-čkový Vectan.

dfgdsster: Ještě se zeptám stran těch střel píšeš že u nich postrádáš drážku, to znamená že s nima nejsi spokojený a až je spotřebuješ budeš volit raději jiné?

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

04.01.2017 18:53

UFC: strely se mi dle mych skromnych zkusenosti jevi byti v pohode, jen ta skrtici drazka u magnumoveho naboje chybi a musim ji tam improvizovane "dodelavat" skrtici matrici pri zaskrcovani strely. Neni to idealni, ale zatim jsem se nepoohlizel po alternativnich strelach. Poplastovane Aresy se mi strilet nechce (averze vuci plastu na strelach z me strany) a zaroven se mi nechce drhnout hlaven po neplastovych olovenych strelach, pricemz jsem si uz zvykl, ze LOSy pri strelbe moc nesmrdi. Holt, hlavne na vnitrni strelnici, ocenim, ze nemusim dychat nejake ty olovene splodiny navic.

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

04.01.2017 20:44

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

dfgdsster: souhlasím, taky mám s LOSy dobrou zkušenost byť jen v případě 9 mm a 45 acp a zároveň se mi taky nechce do ARES ikdyž věřím že nejsou špatné, jenže ono co jiného? Super zkušenost mám s Alsa pro jenže to je to samé jako LOS, FMJ bez drážky. No zkusím a uvidím každopádně díky moc za tipy.

fletcher
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 01.12.2013 21:50
Bydliště: Praha

04.01.2017 21:11

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Aktuálně taky používám LOS, hlavně SWC. Dobře se s něma pracuje a protože je plášť tenký, drážka se tam zaškrtí. :-)
Předtím jsem měl poplastovaný Aresy. Ty mají drážku dál od spičky střely, takže škrcením na do drážky se dostanete na OAL 41mm. Mě se to válce vejde, takže žádný problém. Zkoušel jsem FPBB a SWCBB. SWCBB jsou o něco delší a hůř se zalisovávají, ale zas dělají nádherně kulatý díry :-)
Jinak co se týče špinění hlavně, tak LOS i ARES naprosto bez problémů.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

28.03.2017 20:44

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Během čekání na PZ pro první 357 revolver si hraju s QL, jaký prach, jaké navážky. Přijde mi, že je to poměrně k prdu. S&W 28 s 6" hlavní jsem si pořídil na sváteční střílení, tak jsem si řekl, že mu pořídím i nějaký lepší prach. Chci zkusit buď ReloadSwiss nebo Vihtavuori. Zadal jsem si do QL Vihtavuori N105, 110, 340 a 350. Něco to spočítalo a tak jsem se šel podívat přímo na stránky vihtavuori, co říkají oni. Budu používat střely LOS, ty tam nejsou, ale tak našel jsem tam hornady: http://www.vihtavuori.com/en/reloading- ... gnum-.html
Pro Hornady 158gr FP/XTP OAL 40.0 navážka VV N105 11.7gr, maximální 12.4gr. Pro doporučenou navážku QL vrátí 39112 PSI, jenže dle SAAMI je maximum 35000 PSI. No a pro maximální navážku (co již vyžaduje mírnou kompresi prachu) je tlak 46776 PSI. To už je docela dost za maximem. (Pro ostatní přepočítané navážky střely to vyšlo též přes)

Jasně, tlak je nižší, protože revoler a spára mezi válcem a hlavní. Tak do ruky šupleru, nějaké to měření a počítání... Při OAL 40.0 bude střela délky 16.87mm utopená 1.12mm, což znamená urazí 17.99 mm před tím, než se otevře spára. Dle QL ale tlaková špička bude po tom, co střela urazí teprve 10.8 mm, tedy spára revolveru nebude mít na maximální dosažený tlak žádný vliv. Pouze bude nižší tlak až dále v hlavni.

Nezdá se mi, že by výrobce tak moc kecal, takže to spíš vypadá, že kecá QL. O hodně. To je ten QL až tak na prd?

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

28.03.2017 21:08

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

je otázka jak aktuální máš verzi QL, šarže prachu se můžou lišit, zrovna se na FB probírá problém s lovex S020, zřejmě je v QL stará verze 01 a vůbec to nesedí s tabulkama. Udělej si vlastní soubor s LOS střelama a bádej. Změř válec a jdi na max OAL, já u své SW586 jdu u max navážek na 42mm. Navíc tabulky RS a Wit se neřídí SAAMI, zbraně v Evropě jsou tormentovány dle CIP což je maximum 44962PSI. Otázka je co čekáš od max navážek, přesnost v nich nenajdeš a pořádnej kopanec taky ne, na to je 44mag

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

28.03.2017 21:53

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Jestli je to přesně nejnovější verze, to netuším. Mám půjčený notebook s QL od kolegy. Mělo by to ale být verze 3.8

Zatím jsem to bral vždy tak, že v USA vyrobená zbraň by měla zvládat SAAMI, v Evropě vyrobená CIP a současné zbraně obojí. Tenhle revolver je rok výroby 1977. Tak nevím, jestli by se mu trvale líbilo CIP střelivo.

Navážka nemusí být vysloveně maximální, ale i právě pro to potřebuji vědět kde je to maximum. Když QL ujede o 11000 PSI, tak to je horší jak věštecká koule.
Chci to někde kolem 90 %. Pro většinu střílení i pro pohodlí budu mít 38sp laborace (také v 357magnum nábojnici, nechci sbírat a třídit dva typy). Tam bude D032, jestli bude tlak lehce nad 38sp, tak je to jedno, protože do 357mag maxima bude rezerva veliká, a jestli bude lehce pod, tak se stejně nebojím, že by D032 nestihl vyhořet.

Zatím tedy zkouším najít navážku s VV N105, N350 nebo RS20, ale nic moc úspěchu.

EDIT:
Oprava N110->N105

Taky jsem našel v pdf na stránkách vihtavuori, že v manuálech jejich maximální navážky odpovídají nižší hodnotě z CIP / SAAMI. Takže to nemůže být chyba tím, že tu hodnotu brali pro CIP.
Naposledy upravil mihlit dne 28.03.2017 22:46, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

28.03.2017 22:12

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

zkoušel jsem to s 158gr SWC LOS, N110 je pomalá, nevejde se na max laboraci objemově, N 350 je zase moc tvrdá, RS 20 taky, dostaneš se max k 800J. To bych šel radši do Lovex D037,1 kolem 12,5gr se dostaneš přes 900J,

do svýho 4" sypu 11gr Vectan SP2 pod 165gr střelu a je to dostatečně výživný aby mě bolelo zápěstí

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

08.04.2017 17:23

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Kdo přebíjíte LOS střely, kolik škrtíte? Střílel jsem 158gr RNFP, škrtil jsem celkem dost. Tuším, že nastaveno mám otočku a čtvrt na žehličce. Střely ale povylézají ven. Sice jen postupně, takže i poslední střela ve válci nepřekáží otáčení válce, ale moc se mi ten stav nelíbí. Na druhou stranu nechci, aby ty střely vypadaly jak vosí zadky.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

17.04.2017 22:43

Re: Laborace 357 MAGNUM ještě jednou.

Potřeboval bych informaci, jakého maximálního výkonu se dá dosáhnout v této ráži při hlavni 20"? Jde mi o využitelnost na lov do 100m.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Pistolové ráže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků