Luky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 221
Registrován: 02.11.2006 21:00
Bydliště: Plzeň

13.12.2018 10:19

Křesadlové a perkusní pušky z USA

Dostal jsem se do situace, kdy bych konečně pořídil předovku. Jelikož Ardesa nevím proč zmizela všude z trhu a Prdelsoli mě nepřijde jako dobrý poměr cena a výkon, díval jsem se na pár výrobců křesadlových dlouhých pušek v USA. Anglicky tolik nevládnu, zatím jsem psal jen jeden dotaz bez výsledku. Zbraně jsou krásně zpracované, ale nikde nemají ceník. Bude to prda, ale zase u nás takovou pušku nekoupím. Na youtubu je vidět spousta videí ze střeleb odněkud z Montany. Má někdo zkušenost s koupí, cenou a dovozem křesadlové pušky od některého z těch výrobců z USA?

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.12.2018 11:13

Re: Křesadlové a perkusní pušky z USA

Jen dávej pozor aby jsi nekoupil z US zbran vyrobenou v Itálii. Tyto importované zbraně mají jiný název a jsou v jiných obalech.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

13.12.2018 13:07

Re: Křesadlové a perkusní pušky z USA

Luky:

A nebo zkus pátrat třeba v Německu po zbraních vyrobených třeba před 20-ti až 30-ti lety, tehdy byla kvalita Pedersoli někde jinde. V aukcích tam lze zakoupit pušky, co visely třeba dvacet let jako dekorace na zdi, ale jsou to běžné předovky s tormentací. Já sám jsem takto pro sebe a kamarády zakoupil dlouhé pušky Kentucky v .45, perkusní i křesadlové provedení, Pedersoli dávná výroba, a kvalita byla dobrá, krom+ pár škrábanců byly netknuté, jen s určitou patinou. Ale chce to vyčekat nějakou nabídku.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.12.2018 17:47

Re: Křesadlové a perkusní pušky z USA

Luky, trochu nerozumím tvému požadavku, ptáš se na Ardesu - což je nejlevnější zboží
a jedním dechem zavrhuješ Pedersoli a ptáš se na předovky made in US. Máš vůbec
přehled o čem mluvíš ? To si ji nechej rovnou postavit u nás doma u puškaře pokud chceš nějakou super věc a ušetříš si spousty času a peněz.

Luky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 221
Registrován: 02.11.2006 21:00
Bydliště: Plzeň

18.12.2018 9:54

Re: Křesadlové a perkusní pušky z USA

Chápu, že se to trochu bije, co jsem napsal. Ano, vím, o čem mluvím. Perkusku bych chtěl od Ardesy. Ale křesadlo pořádné a kvalitní, což samozřejmě je cenově zcela jinde. Ovšem zaujaly mně pušky výrobců ze států, proto bych rád nějakou informaci.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

18.12.2018 10:11

Re: Křesadlové a perkusní pušky z USA

Takže v tom máš jasno, takže kontaktuj nějakého výrobce,pokud umíš říkat slova bledých tváří, a objednej něco a pak samozřejmě dej vědět, držím ti palce.


Reklama

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník