Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

01.12.2011 12:56

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

V okamziku kdy ty mas krochnu vytazenu, a ten druhy zacne tahat, mel by byt v panu ten druhy. Samozrejme ze te muze zpomalit tvoje presvedceni ze na lidi se nestrili a muze to taky dopadnout opacne.
V kazdem pripade vytahovat krochnu na blbecka kterej jenom krici neni adekvatni reakce.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

01.12.2011 13:40

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Jedu si taklhe s ochcávkou a rozhodnu se předjet plazící se dodávku, a rovnou i autobus před ní, kterej se plazí zrovna tak. Ve chvíli, kdy už sem v protisměru a rozjetej metr za dodávkou, rozhodne se řidič dodávky, že bude předjíždět taky a v rychlosti o 5 km/h vyšší než autobus mi to tam pošle. Zadupnu brzdy, abych to do dodávky neposlal zezadu.

Nebylo náhodou takhle??? Je to častý případ, jen hádám. Vzhledem k tomu, že se oktávka octla za tebou v době předjíždění, zdá se mi to jako dost pravděpodovný.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

01.12.2011 19:43

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Taky většinou mívám spíše tenhle problém ale to je asi tím že dodávku jsem řídil tak 4x v životě a se svým 10 let starým BMW kombi jezdím každý den :D prostě vždy záleží na úhlu pohledu jako třeba sklenice je poloplná nebo poloprázdná? :wink:

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

01.12.2011 20:41

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Neotevírám zamčené dveře, ani okno, zvedám prázdnou dlaň, naznačuju omluvné gesto, ani se mu moc nedívám do očí, zvedám mobilní telefon a volám PČR. Když situace houstne, dávám buď jedničku, nebo zpátečku a buď odcouvám a objíždím, v nouzi jeho auto svým odšoupnu - vytočená jednička - a projedu.
Typicky si párkrát bouchne do auta a bude mu to stačit, ani nebude potřeba pouštět se do akce. PČR online popisuji situaci.

prying
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26.12.2007 22:47
Bydliště: Děčín

01.12.2011 21:39

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

PetrL3: Trochu OT. Ale pokud jedeš přesně v ose jízdy dodávky, tak on o tobě vůbec nemusí vědět. Je to typický příklad i pro autobusy nebo kamiony. Velice často v tom není úmysl.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

01.12.2011 21:43

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

A velice často v to úmysl je .Viz kokoti s Polska a Slovenska.Střelci prominou.


Reklama

prying
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26.12.2007 22:47
Bydliště: Děčín

01.12.2011 21:49

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Ale jo, jasný. Navíc jsi vyjmenoval dva státy s nejhoršíma řidičema. :roll: Spíš jsem chtěl říct, že k tomu může dojít nedorozuměním a dvě horký hlavy to pak řešej kvérama.

Apollo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.08.2008 12:39
Bydliště: Fryšták

01.12.2011 22:09

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

to PetrL3:
Bohužel takhle to nebylo.
Ono tam je celý problém že autobuse jel cca 75-80 km já jsem začal předjíždět když jsem tam měl cca 95-100. Jsem jsi stoprocentně jistý že za mnou nebyl (nekolikrát jsem to kontroloval) Podle mého jel s tou ochvávkou tak 120. je to težké se takto o tom bavit záleží to i hodně na jakém úseku to je atd. mě šlo hlavně spíš o to že kdyby se maník s krochny podělal a zalezl zpět do auta a odjel tak kdybyho napadlo na mě zavolat cajty že jsem na něm mával kvérem.
Ono to totiž začíná být nějaké zajímavé na těch cestách. Přijde mi to že to bylo něco jak když v telce ukazují ty maníky jak bezduvodně zastavují kamiony atd.

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

02.12.2011 9:49

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

For Apolo : na borce beze zbraně, ještě když je mimo tvůj dosah ( ty jsi v autě a on venku ) se zbraň zásadně natahá..nikdy.. hrozí to že on to vyhodnotí jako hrozbu a zastřelí tě.. nebo bude tahat taky a ty budeš muset zastřelit jeho.. a proč vlastně ??
Pokud bych tě měl na baráku, určitě bych se tě zeptal, pane Apollo, proč jste tomu člověku vyhrožoval zastřelením ? Jak mi vysvětlíte, že on mi do protokolu uvedl, že viděl Vás jak na něho míříte zbraní, stříbrné barvy, s hnědou pažbou ? Máte na sebe registrovanou zbraň stříbrné barvy s hnědou pažbou ? Aby Vaši zbraň mohl popsat, musel by ji někdy někde vidět.. co na to můžete uvést ? Šup ho nebezpečné vyhrožování § 353/1c , odnětí ZP, odebrání zbraně.. a proč vlastně ??

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

02.12.2011 10:59

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Já mam pocit, že se to naopak lehce zlepšuje (agrese za volantem ústící v tahání zbraní, ať už plynovek nebo ostrých). Sice pořád potkávám zmatkaře, co někoho ohrozí, ale agrese podle mě lehce ubylo. Ale tahat zbraň nemá smysl na někoho, kdo dělá bubu přes dveře. Není co získat, jen ztratit. Ani nemá smysl nadávat někomu, kdo mě ohrozil. Naopak pryč co nejdál od něj. Opět nelze nic získat. Chyba už se stala. Já například už ani nahlas nemluvím za volantem. Nadávky si říkám jen vduchu, protože jedinej komu bych to tím nadáváním nandal je ve finále ten, kdo se mnou sedí v autě nebo já sám.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.12.2011 12:03

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Mě spíš zaráží, že někteří mají s agresí na silnici neustálé problémy a jiní jsou naprosto v pohodě. Jestli si dotyční o tu agresi "nekoledují" svým řidičským uměním a chováním na silnici... Ale to si nikdo nepřizná, každý český chlap se považuje za excelentního řidiče...

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

02.12.2011 12:51

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

No s tou agresi na ceste mohu prispet svym zazitkem.
Jel jsem onehdy s mladou smerem z Valasskeho Mezirici smerem na Roznov pod Radhostem.
Po ceste byla cesta mirne ucpana v obou smerech, jeli jsme tedy v kolone s mezistupy na pul auta rychlosti cca 70-80km/h, za mnou jela skrinova dodavka, kdyz nepocitam ze se na mne ridic stale tlacil a mel jsme ho skoro porad cca 1m za autem, tak si v jednu chvili usmyslil, ze vidi mezeru v protismeru a hodlal predjizdet (jelo jeste asi 15 aut predemnou). Samozrejme ze dojel tak s bidou na uroven mojeho predniho podbehu a mezera mu koncila, zacal tedy na mne najizdet abych mu uhnul coz jsem odmitnul a statecne jel stale stejne jako cela kolona (cumak jeho auta byl nekde na urovni konce mojich prednich dveri). Na to tedy pribrzdil a zaradil se za mne, od te doby na mne najizdel, blikal, troubil, ukazoval neslusne gesta apod. Po prijezdu na svetelnou v roznove vyskocil z auta a jal se na mne rvat jak si vubec mohu dovolit ho nepustit pred sebe, kdyz on mne predjizdi a jestli neznam predpisy. Na jeho rvani jsem nereagoval i pres to ze mi lezl pres okenko az do auta a neustale mi tloukl do bocniho skla. Kdyz naskocila zelena, tak jsme ho jen odstrcil z okenka a odjel se slovy, ze mohu i vystoupit pokud chce. No na dalsi krizovatce uz nevystoupil a dal jiz pokoj. Osobne si myslim, ze ale narazit na prudsi povahu nez jsem ja, mohlo by to skoncit pro oba uplne jinak...
Jinak kver jsem sice mel a dokonce pri ruce, ael ani mne nenapadlo ho tahat, leda jsem uvazovat zda ho nemam tim zelezem klepnout pres ty ruce co mi stale cpal do auta.

Uživatelský avatar
Brigadier
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 28.01.2006 22:58
Bydliště: Slovácko

02.12.2011 13:16

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Omlouvám se za OT a rovněž se napomínám. Ale jak to tu čtu, vzpomněl jsem si na:

Pražák na Valašsku!

Popíšu Vám příhodu, která se mi ještě dnes jeví jak z povedené komedie. Jel jsem /Feli 1.3Mpi/do Vsetína. Přede mnou jela tatáž Feli, jen jiné barvy a se vsetínskou značkou. Řidič přede mnou jel zhruba stejným tempem, jaké jsem měl naplánováno i já, takže nebyl žádný důvod jej předjíždět. Zezadu se ozvalo zařvání gum, zablokovaných na asfaltu a pohledem do zrcátka jsem zjistil, že se mi do kufru chce vlepit už zepředu důkladně otuněná oktávka s pražskou značkou. Tmavá skla, ohulené xenony a řev točeného motoru, jen jen vystřelit. Lehkým dotekem na brzdový pedál jsem mu dal najevo, že hodlám zpomalit, ať mě může předjet, když má tak napilno. Sundal jsem nohu z plynu, lehce přibrzdil a vysloužil si zato vzteklé
troubení oktávie. Vzápětí – bez blinkru či jiného varování – následovala blesková akcelerace a schytal jsem takovou myšku, že jsem tentokrát musel na brzdu fakt dupnout. Zanadával jsem si – prase jedno pražácký – a jelo se dál. Vzápětí něco podobného řidič oktávie provedl i řidiči Felicie, co jela přede mnou. Vzteklé troubení, myška a jelo se dál. Před námi všemi jel extralongvehikl a toho si netroufl předjet ani pražák, byl to i na něj dost nepřehledný úsek a vehikl navíc valil aspoň devadesát. Sešli jsme se tedy pospolu na křižovatce ve Vsetíně a co čert nechtěl – i na dolním malém rondlíku a poté na parkovišťátku u kulturního domu – mimochodem přes silnici sídlí PČR. Co se dělo pak, mi musela zčásti doplnit manželka, protože já byl smíchy úplně grogy. Pražák z oktávky, mladík cca dvacetiletý,oháklý v Bossu vystartoval z mašiny, kvokl centrál a vběhl přímo do náruče asi pětačtyřicetiletého řidiče Felicie přede mnou, takto Valacha jak Radhošť. Slyšel jsem jen: Ááá, pocem ty sviňo, já ťa naučím, jak sa jezdí! a uvalil mu dvě takové, že se mladík i s Bossem váleli v prachu parkoviště. Mladík vřískal „pomóóc, přepadení“, Valach si ho nevšímal, cosi ještě zavrčel a měl se k odchodu. Nato mladík vyskočil jak čertík z krabičky ze země,
přihnal se k Valachově Feldě a začal do ní zběsile kopat.Valach se otočil, pražák poodskočil bokem, aby zas nějakou nechytil. Ten ďábelský výraz ve Valachových očích si budu pamatovat nadosmrti. Pomalu přišel ke své okopané Feldě, odemkl kufr, vytáhl motorovou pilu Husqvarna tak velkou, že jsem tak velkou lištu snad ani neviděl, nastartoval, ani nečekal až se zahřeje /možná jel z práce/ a zručně, bez škrábnutí
okolí uřízl pražákovi masivní zadní tuningové křídlo. Zhasl pilu, uložil do kufru a prohlásil: „Třeba ti to včíl tak rychlo nepojede, hňupe“ a odešel. Pražák se složil na obrubník a – viděli jsme to oba, já i žena, mám svědka – brečel jak malé děcko, když se mu rozbije nejmilejší hračka. Dodnes – aniž by to okolí chápalo
se s ženou řehtáme jak blázni, když někde zaslechneme motorovou pilu…

Jaké z toho plyne poučení či závěr? Nevím, ale to, co ten Valach udělal /ač to bylo bezpečně mimo zákon/, mi bylo velmi sympatické a možná by si Pražáci měli na Valašsku dávat většího majzla, Valašsko je surový, drsný kraj, kde to lidé nikdy neměli ani s prací, ani se živobytím moc jednoduché a i jejich reakce jsou takové přímočařejší.
Naposledy upravil Brigadier dne 02.12.2011 16:32, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

02.12.2011 13:35

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

JJ jedna vetev me rodiny (otec) pochazi z Valasska za Valmezem :) a sam jsem 4 roky studoval v Roznove :)
Valassi jsou jedini kteri se nikdy nevzdavaji a vzdy vzdoruji ;) taky mam par genu z tehle strany a kus sve natury ...

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

03.12.2011 9:06

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Tak včera večer jsem se tak vytočil že jsem do půlnoci nemohl usnout a to jsem si šel v osm lehnout protože u nás totálně vypadl proud a ČEZ nevěděl kdy to zase zapnou (mimo jiné jsem přišel o svůj oblíbený Top Gear :? ). Ale co se stalo, kolem 22:00 mě vyrušily jako by výbuchy petardy nebo střelba z flobertky (jinak před pár měsíci když jsem nebyl doma mi žena říkala že nám kolem baráku střílela parta výrostků s "něčím" ona to samozřejmě nepozná a že mířili i na náš barák ale to jsem bohužel nebyl doma) no tak jsem popadl KPOS co mám od postele na dosah ruky nakouknu přes okno a vidím (nešel proud takže pouliční osvětlení KO) cca 3 výrostky (dva tam byli určitě) ve věku odhadem od 17 do 20 let že se tam zašívají u protilehlé bývalé samoobsluhy pramen která nepřežila kapitalizmus a něco kutí (samozřejmě ty rány vycházely od nich) tak vyběhnu ven zapnu světlo na konverzi nahodím závěr (bydlím na "dědine" tak bylo relativně ticho a to nakopnutí se krásně rozléhalo) a přitom na ně dost hlasitě řvu cituji: "Co tu kurva děláte!", no to jste měli vidět jak si málem nasrali a jak se zmohli jen na slovo nic a začali svyžným krokem mizet. Ale pěkně mě tim nasrali a pořád mě to sere protože volat PČR nemá smysl to už tam nikdy nejsou jejich počínání trvá sotva pár minut (převracené kontejnéry na recyklaci, vyvrácené značky, rozbitá zastávka autobusu atd.) takže nevím co s nima asi je chytit a pomocí teleskopu vysvětlit to co rodiče zanedbali. Jinak pokud budu přímo u toho jak budou střílet (nevím jestli je to flobertka, nějaký perkus nebo ukradená/vyrobená malorajda) ale vím jistě že pokud při tom budou mířit na můj barák tak to rozhodně zkoumat nebudu a pošlu jim pár lůgrů buzerantům :evil: :evil: a pokud budu dle našeho soudu momi zákon tak už vážně emigruju do USA z důvodu debility českého systému :evil:

Jinak když jsem teď ráno kontroloval škody na okolí tak jsem si všimnul že je na fasádě bývalé prodejny oprýskaná omítka která před tím byla OK a dle výsledku bych to tipoval na tu flobertku ale jak říkám pokud mi bude mířit kdekoli na pozemek tak je to jeho volba :twisted:

Jo a ještě dodám že jsem asi zatím jediný kdo je přímo načapal a jsem schopný je poznat a hlavně první kdo na ně vyletěl ikdyž ty výtržnosti museli zaznamenat i jiní z okolí ale těm je to asi jedno a to mě na většině lidí štve že jim to sice asi vadí ale bojí se s tím cokoli dělat :roll:

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

03.12.2011 9:46

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Fascinuje me jak spousta lidi je hakliva na agresi v aute. Kdyz do tebe nekdo strci na chodniku tak se maximalne ohlednes. V aute je treba mu ukazat jakej je to vul, pocastovat ho nejednou nadavkou, ukazat zdvizeny prostrednik, protroubit, problikat, pribrzdit mu pred cumakem (nebo alespon rozsvitit brzdovy svetla) atd...
Kde se to v nas bere ?
Abych nebyl za svateho, musim rict, ze kdyz me nekdo protroubi v okamziku, kdy se nerozjedu v te mikrosekunde kdy na semaforu padla zelena, resp nekdy zluta, tak me to tak znervozni, ze mi najednou nejde zaradit jednicka a ten rozjezd mi pak fakt trva ... :D

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

03.12.2011 10:08

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

deadman - takže když to shrnu, cucáci si zkoušeli petardy nebo flobertku u schátralého domu bez majitele, tys na ně vyběhl a mířil ostře nabitou zbraní a příště je zmlátíš teleskopem, nebo postřílíš, pokud ti něčím ve tmě namíří na barák?

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

03.12.2011 12:37

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

DeadMan je na nejkratší cestě stát se JailedManem ... :roll:

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

03.12.2011 13:09

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Ten dům není schátralý ale je z něj sklad nějaké firmy a je cca 15m od mého domu a mezi nima je spojovací "cestička" která spojuje hlavní cestu s vedlejší které jsou rovnoběžné.

Ti cucáci tady (krom toho že ničí okolí) očividně střílí se zbraní která používá prachovou/třaskavou náplň pro vystřelení střely (žena je viděla jak střílí do zdi toho skladu) a navíc s tím míří na můj dům a pokud by je žena neokřikla tak by byli i schopní vystřeli a mě je opravdu úplně u prdele co to je jestli flobertka nebo co ale jakmile na mě někdo míří a ono to vydává zvuky přibližně jako malorážka a lítají z toho projektily (stopy po nich jsou na budově patrné) tak se se zlou potáže neb nikde v zákoně není uvedeno že mám povinost zkoumat o jakou zbraň se jedná.

Navíc nevím jak by ses cítil ty kdyby stříleli 10m od tvého domu kde spí tvoje žena a 4letý syn asi by ses na to pak díval jinak.

Při tom když jsem na ně vyběh tak jsem byl stále za plotem a na svém pozemku s prstem pochopitelně mimo spoušť.

Takže asi tak pokud ti nevadí že ti parta nevychovaných dle občanky dospělých výtržníku (jeden vyholený skin, druhý fetka s kapucí přez hlavu, třetího jsem nestih naskenovat neb utek jako první) střílí na barák tak to jsi asi Chuck Norris :wink:

A ano pokud dojde k situaci že po mě ten spratek (17-20let) vystřelí a kolem mne proletí projektil (to jak to poznám je spousta možností) tak ano já vystřelím po něm :evil:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

03.12.2011 14:21

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Mne fascinuje, jak se v těchto diskuzích zachvíli začnou míchat konkrétní věci s obecnými modelovými situacemi a nikam ta debata nevede... Ani když někdo popisuje konkrétní událost, neřekne všechno, někdy nepoužije správné slovo, nebo si někdo představí něco trošku odlišného...

gunman píše:... u schátralého domu bez majitele...
vz. "zbytečně vzlentný popis:
DeadMan píše:... u protilehlé bývalé samoobsluhy pramen která nepřežila kapitalizmus ...

a následné upřesnění
DeadMan píše:Ten dům není schátralý ale je z něj sklad nějaké firmy ...


Měli bychom více přemýšlet a ptát se... Pak vynášet soudy...

Střelbu bych si, po svých zkušenostech, rozmýšlel a opravdu by muselo jít do tuhého... A měla být volána policie, protože pokud se to bude opakovat - stupnovat a nakonec dojde ke střelbě, bude se hodit, že to bylo eskalující konflikt... :?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník