Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 457
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

11.12.2016 21:35

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Héfaistos píše:Nešlo o žádné "udělali průser", jen čistě o to, že půjčil zbraň na prohlédnutí osobě bez ZP. (Šáhněme si všichni do svědomí, skutečně se žádné z vašich zbraní nikdy nedotkla ruka někoho, kdo nemá ZP? Manželka, kamarád atp.)

Jde o to, že u sebe měl, v okamžiku spáchání přestupku, náhradní zásobník a i když to se samotnou skutkovou podstatou přestupku nemělo absolutně nic společného, tak ve výsledku z přestupkového řízení to bylo uvedeno jako přitěžující okolnost. Odvolání, po poradě s právníkem, neproběhlo. Vzhledem k tomu, že šlo pouze o jeden přestupek, nepřišel dotyčný ani o ZP. Nicméně z popisu jednání před přestupkovou komisí jsou mi známy některé zajímavé skutečnosti - například členové přestupkové komise, kteří o přestupku rozhodovali, měli naprosto nulové znalosti ohledně zbraňové terminologie či zákona o zbraních a střelivu. To jim ale nebránilo při projednávání několikrát poukazovat na to, "...proč měl dotyčný s sebou plný náhradní zásobník a proč ho měl připevněn v "speciálním pouzdru" na opasku?...". (A tím pádem - dle jejich názoru - připraven k okamžitému použití.)

Z celého chování komise jasně vyznívala předpojatost a to, že prostě měl další zásobník v holstru z něj v očích komise dělalo bezmála hitmena... Povozili se na něm pěkně.

Jen chci upozornit na to, jak se můžou osoby rozhodující o přestupcích (v tomto případě členové přestupkové komise), dívat na další zásobník. A nemám nejmenších pochybností o tom, že pokud by nešlo o přestupek ale např. o KN nebo NO, tak že další zásobník/y rozhodně nebudou brány před soudem jako polehčující okolnost, ale spíše naopak.1. Celý tohle vyprávění a jeho výsledek se mi vůbec nepozdává a nevěřím, že to bylo kvůli tomu co se zde píše.
2. Nikdy nechoď na policii bez svého právníka.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2122
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

11.12.2016 21:42

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

No... Logicky pochopitelně ano - tedy na P ČR by měla být v obalu - nicméně při agresivním výkladu tohoto paragrafu, pokud budu stát za tím, že vlastně jedu do lesa přes P ČR, tak ani tam ten obal mít nemusím...

Je poměrně úsměvná představa, že mám pozvánku na hon do Plzně a jelikož jsem z východních čech, tak půjdu po Václaváku s kulovnicí přes rameno a přivolaným orgánům budu tvrdit, vlastně přepravuji :twisted:

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 13.10.2012 22:02

11.12.2016 22:36

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

onevan74 píše:...Celý tohle vyprávění a jeho výsledek se mi vůbec nepozdává a nevěřím, že to bylo kvůli tomu co se zde píše...

Asi jsi ještě nepřišel pořádně do styku s českou právní mašinérií. Nebo neprošel bojem se zkostnatělými úřady ohledně čehokoliv jiného. Možná bys pak nebyl překvapen, jak nelogicky a povýšeně se dokáží někteří úředníci chovat a rozhodovat.

S bodem 2 pochopitelně souhlas.

Ultraladinek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2017 17:08

11.02.2019 13:19

Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... ota-570016

Viz úryvek, zejména poslední dvě věty. To je zase něco. :shock: U

Plynovku? Neváhat! Dobrá, kvalitní zbraň přijde do dvou tisíc korun. A to je velmi dostupné. Když uvidíte hlouček blbečků, kteří si budou chtít dokázat, že umějí skopat nějakého člověka, tak to vytáhnete, vystřelíte do vzduchu – to je rána jako ze střelné zbraně – a nevěřím tomu, že útok bude dál pokračovat. A pokud náááhodou ano, tak příští rána bude na tu osobu. Plyn ji zasáhne a vy se ubráníte. A je to menší zlo než ostrá zbraň. Takže paralyzéry, kasry, tyto plynové pistole, to dnes chce opravdu každý.

I v té plynovce už můžete mít nejdříve třeba dva poplašné náboje. Dáte ránu – kdopak vidí, že z ní něco vylétlo. A pak si tam můžete dát nárazové náboje, kdy proti té osobě vylítne kus plastu, který jej zasáhne, roztáhne se a má kopanec jak od koně. A pak tam už můžete mít ty ostré náboje.

Uživatelský avatar
Žábra
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

11.02.2019 17:13

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

V každé plynovce, ať revolver nebo pistole, máš v hlavni takovou přepážku (překážku), která zabraňuje cokoliv mimo plynu z hlavně vystřelit. Plyn se o to rozprskne, ale jak nějakej plast, to těžko. Navíc u plynové pistole je hlaveň navíc zúžená, aby se ti natáhl závěr a došlo k vyhození nabojnice a podání další. Jedině, že by si to vyndal. Ale to je zase nepovolená úprava zbraně.

Ultraladinek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2017 17:08

11.02.2019 19:33

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Ja to vim. Jen cituji cast textu v odkazu. U.


Reklama

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 24.07.2012 20:38

11.02.2019 21:54

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Je to zcela zjevně nepřiměřený přežblept, případně nepochopení žurnalisty.
Bezpochyby se tím myslelo, že jde nacpat prskavky do ostré.
Jak moc je to rozumné, o tom už se v diskusních fórech popsaly gigabajty.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků