Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.09.2012 20:53

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

hranice našeho pozemku tvoří ze dvou stran les, ze jedné louka

dokud jsme neměli plot, běžně jsme tam měli srnky,zajíce,divočáky, lišky - některý z těch krvelačnejch bestií měli děti dokonce pojmenovaný, nejoblínenější byl jeden fakt velkej zajíc a asi metrová užovka

pak jsme koupili plot a psa a ty bestie se drží za plotem, v zimě koukáme z koupelny na divočáky, jak rejou u plotu žaludy

osobně bych byl rád, že mám v okolí takový pěkný zviřátko, udělal bych pár fotek a chlubil se s tím na fakebůku

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

20.09.2012 10:51

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Soužití rodiny a domácích zvířat / a hospodářských zvířat / s liškou na zahradě, bych nepovažoval zrovna za výhru.... , narozdíl od útočnejch "zombie" srnek.... :-)
Liška=vektor-přenašeč bakterialních infekcí např. onemocnění typu tularemie/ Stř Čechy- fajn myslivecká nemoc ,někdy se to dá i přežít-když se včas přijde na tu diagnosu... / ,endoparazitů-tasemnice,svalovci, toxacara aj. ,- exoparaziti-svrab,prašivina -no nic moc.... ,vše přenosné na domácí zvířata a i na člověka...
Takže lišku řešit :twisted: !!!
Výkon mysliveckého práva lze v ojedinělých a povolení podléhajících případech vykonat i v obci-městě...
Přes starostu ,nejlépe přes hospodáře místního mysliveckého sdružení, do jehož "revíru=honitby" katastr obce spadá- ten požádá o mimořádné povolení odlovu škodné v katastru obce, obec schválí, oznámí spoluobčanům...,Pčr taky schválí..., a po vydaném povolení /pokud liška nezemřela stářím /myslivec na újedi vykoná exekuci, šup s liškou do pytle na státní veterinu...
Vše ostatní zavání přestupkem na úseku zbraní /střelba mimo schválenou střelnici/ a dalším přestupku na úseku ochrany přírody -pytláctví, /hodnota lišky= minimální takže tr.čin by to být neměl/ ale určitě ne brokovnicí na 4m liška sice zcela zmizí ,ale bude všude...
KN,NO... no je to možný, ALE neriskoval bych to , tam je povinnost střelce- střelbu nahlásit, sepíšou to ,nechat bejt to nemůžou,a pak děj se vůle...a víme šichni co se tu děje :-( ,měli by čárku za vyřešenej případ..- vražda lišky...
jinak ,kde není žalobce, není :mrgreen:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

23.09.2012 22:15

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Mimo rámec KN/NO lišku, byť na svém pozemku střelit nelze... Tedy bez možných komplikací... Smrdí to minimálně přestupkem, ale pokud narazíš na pitomce v taláru, může to být i TČ.

Liška byla chovná, poslední v celém okolí, atd. Podle nějakýho přitroublýho ceníku MZe vznikne kupříkladu ilegálním ulovením prasete škoda téměř 30 tis. a to je prasat jako hnoje. Každý zemědělec Tě poplácá po zádech, pokud bude mít v kukuřici o jedno čuně míň...
Když si chceš koupit divočáka na guláš tak dáš za 60 kg prase 3 tisíce... Ale hold ceník MZe je pro policajty závazný... Tak to je... :cry:


Jinak Garf to popsal vcelku dobře, já bych teda hned začal tím, že seženu kontakt na místní srnomrdy a zkusím se s nimi nějak "po lidsku" tedy nikoliv "podle práva" domluvit. Možná by se s nimi dalo dohodnout, že Ti tam dají sklopec a ty jim ho budeš kontrolovat a až se zrzavá chytí, tak si to pořeší po svém. Teda pokud to u tebe na návštěvě nebyla zrovna Bystrouška a do toho sklopce vleze... To už je na jinou radu :mrgreen:

tomas.kontakt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.03.2015 9:27

24.04.2015 10:19

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

zdravím vážení,
jsem ve fázi, kdy budu za týden dělat zkoušky OZ a samo i už řeším (i když trošku předčasně) budoucnost - nošení zbraně a nedej Bože i nutnost její použití.
Chci si koupit jak na sport i obranu jednu zbraň - a to v ráži 22LR.
Teď ten dotaz - ze zákona mám zakázáno použít při obraně olověné střelivo - což v 22LR je většina. Typ FMJ je sice značen, jako celoplášťová, ale ve své důsledku je jen poměděná.
Jak se na to bude dívat zákon?! (prosím neřešit změnu ráže :wink: )

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.04.2015 10:47

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

tomas.kontakt píše:Teď ten dotaz - ze zákona mám zakázáno použít při obraně olověné střelivo -


Můžeš sem dát citaci té části zákona, který to zakazuje?

tomas.kontakt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.03.2015 9:27

24.04.2015 11:09

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Tam jsem to právě nedohledal, ale říkal mi to chlapík - policista, který mě školil na přípravě na zbroják. Tak mě to právě vrtalo v hlavě a hledal - nedohledal...


Reklama

Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

24.04.2015 11:42

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

A ani nedohledáš... :-)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.04.2015 11:59

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Čistá olověná střela totiž není pro potřeby sebeobrany zakázaná. Ale toto tvrzení je takový klasický policejní folklor... :wink:

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

24.04.2015 14:32

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Takových policistů, prodejců zbraní a jiných odborníků najdeš mrtě. Zakázané to není, takže v klidu.

Nehodlám tu řešit ráži/sebeobranu, ale podle mě .22 LR není k zahození a má dobrý potenciál. A když to skloubíš s tím sportem, budeš vytrénovaný za hubičku a na řešení běžné situace je to v pohodě.

Ještě jsem si vzpomněl, když jsem kdysi dávno v Kyjově chtěl po prodejci 9 luger v poloplášti, tak do mě taky hučel, k čemu to mám, a že se to nesmí nosit... :-)

tomas.kontakt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.03.2015 9:27

27.04.2015 13:47

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

mám to potvrzené i z jiného zdroje - ono jde spíž o tlak, kdy se určité skupiny snaží zakázat olověné střelivo všeobecně..

imperator_cz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13.04.2015 15:29
Bydliště: Praha

27.04.2015 14:24

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

tomas.kontakt píše:Teď ten dotaz - ze zákona mám zakázáno použít při obraně olověné střelivo -


Jestli to ten policista nemyslel tak, že .22 LR je z pohledu sebeobrany k ničemu z pohledu zastavovacího účinku. Střela tělem jen proletí, nepředá žádnou energii a ještě trefíš někoho za útočníkem.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

27.04.2015 15:33

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Zbraň Beretta 71, náboj SB standard, stříleno do čistého vlhkého jílu.
Střela uvízla po 22 cm. Můj test.
Tak bych chtěl vidět, jak z malorážkové pistole prošiješ oblečeného kostma prošpikovaného chlapa a nepředáš mu skoro žádnou energii.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

27.04.2015 16:29

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

27.04.2015 18:32

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 370/2002 Sb., o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva:
§ 2/1 Za dovolené výrobní provedení střeliva se považuje
a) střelivo se střelou celoplášťovou, poloplášťovou, olověnou, plastovou, pryžovou nebo značkovací. Jádro střely smí být pouze z měkkého materiálu, přičemž plášť střely smí být ocelový, tombakový, plastový, teflonový nebo měkkým kovem pokovený,

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

13.11.2016 18:51

Glock 43

V určitých situacích je těch 6 opravdu zoufale málo, ale i těch 6 je pro zdůvodnění NO či KN zoufale moc. :D

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

13.11.2016 20:42

Re: Glock 43

Souhlasím s hodnocením zbraně ze strany „jpp“ i argumentací předřečníka „sokar“.

Jsem vlastníkem G 43, a pokud to jde, nosím s sebou vždy 2 plné zásobníky.

Je 6 nábojů v zásobníku dostatečné množství?

Z pohledu tradičního majitele „velkorážových“ revolverů (obvyklá kapacita 5-6 nábojů) možná ano, ale z pohledu majitelů velkokapacitních pistolí, zvyklých střílet rychlými dvou a více střely, nikoli. Rovněž z pohledu bezpečnostní praxe, kdy pistolová 9x19, která je v civilu navíc limitována dovoleným výrobním provedením náboje, tak za nepříznivých okolností nemusí jeden plný zásobník stačit na spolehlivou eliminaci útočícího subjektu, natož pak více subjektů. :(

Z technického z hlediska však nelze vyrobit „slim“ provedení malé kompaktní pistole s jednořadým zásobníkem na 12 a více nábojů ráže 9x19. U G 43 by se však daly zásobníky pomocí vhodné botky upravit na standardní kapacitu 7 až 8 nábojů, a to bez negativních dopadů na vnější rozměry. 7+1, či 8+1 je zde však maximum možného. :-)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

13.11.2016 21:23

Re: Glock 43

Omlouvám se nechtěl jsem být rozhodně OT. Popsal jsem jen svůj důvod, proč G43 nepořídím a vzhledem k tomu, že to je primárně zbraň pro NO (nepředpokládám že by tím někdo pokládal tisíce na střelnici do valu) tak mi ta poznámka dávala smysl... Primárně je totiž ke kapacitě G43 a možnosti rychlého přebití v krizové situaci...

Rough boy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 127
Registrován: 27.08.2015 8:17

14.11.2016 9:32

Re: Glock 43

Mě se zdá kapacita g43 se standardním magacínem dostatečná, mohl by zde někdo uvést příklad, kdy se v naší zemi neubránil člověk díky malé kapacitě zásobníku? Stačí mi případy tak třicet let zpátky, díky. Já sám o žádném nevím.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.11.2016 11:28

Re: Glock 43

Tak si pročti případ střelby ve Vysokém Mýtě. Hlavním aktérem je 5 raný revolver a kdyby mu ten poslední co k němu doběhnul ukopnul hlavu, tak nebyl obránce u soudu, ale na hřbitově... Pravda, tuším 2 dával jako varovné a G43 má o 1-2 víc...

Jsem OT, tak prosím po nějaké době smazat. Omlouvám se...

Rough boy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 127
Registrován: 27.08.2015 8:17

14.11.2016 11:32

Re: Glock 43

Nojo, to jsou prostě "kdyby". Kdyby to dopadlo jinak....mám na mysli konkrétní případ, na který by nestačil zásobník g43.
Jinak já se nedomnívám, že je to OT. Poněvadš se tu stále řeší kapacita zásobníku GLOCKu 43.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník