Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

06.12.2011 8:28

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Sakra chlapi, mluvil jsem o zbrani uchopené v pouzdře, ne o tasení zpod hadrů! Z úchopu v pouzdře do výstřelu je to, opakuji, hodně pod sekundu. Vyzkoušejte si to.

Deadman: Nemyslím, že je to tím, že jericho nečte. Je nás tu víc co si myslíme, že to nebyla dobře vyřešená situace.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

06.12.2011 8:31

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Vybíhat ven na lidi, ať už tam dělají jen bordel nebo střílí kamkoliv je prostě nezdrženlivá pitomost a to z mnoha důvodů. Rozhodně to není ani NO, ani KN. Na řešení jsou jiné nástroje, byť nepřináší výsledek třeba tak rychle nebo "tak dokonale". Tvoje řešení je vysoce rizikové, pravděpodobně nezákonné (- tady s respektem, to by musel posoudit soud). Smrdí to zneužíváním moci, což je přesně to, proč se veřejnost střelců bojí.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

06.12.2011 9:02

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

A nezákonné v čem? :D

Jsem stále na svém pozemku a tam nemám povinnost nosit skrytě (klidně si můžu běhat po zahradě třeba s CZ 858 a pak si ji v altánku vyčistit samo ne střílet a mířit na lidi okolo jdoucí).

Nikomu ničím nevyhrožuju a na nikoho nemířím tak mi řekni co je na tom nezákonného? 8)

Hele tohle nikam nevede je to jen debata o tom jak to kdo vidí ale nikdo krom mne a těch šmejdů tam nebyl takže to tady balím a věnuju se jiným tématům :wink:

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

06.12.2011 9:18

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Odhaduju nejblíž k nebezpečnému vyhrožování: "vyběhnu ven zapnu světlo na konverzi nahodím závěr" a ten zvuk se v tichu pěkně rozlehl. I když píšeš, že jsi na ně nemířil = nepřilícil, svítil jsi na ně reflektorem z konverze a zmiňuješ, že by si v případě potřeby mohl střílet podle světla, než bys odklopil krytku.
Já tě nepotřebuju utlouct argumenty. Obecně jsem předpokládal, že tím, že jsi to sem napsal, řekl sis o názory. Pochybuju, že bys chtěl slyšet jen souhlasné uznalé mručení.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

06.12.2011 9:39

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Proti názorům nic nemám (upřímně řečeno se ke mne dostávají i opačné názory než je ten tvůj ikdyž ne vždy veřejně) jen nemám rád spekulace a vkládání do úst něčeho co jsem nikdy neřek a ta citace co jsi uved tak kde konkrétně je něco špatně? ty víš jakým způsobem jsem svítil do toho prostoru? to že jsem byl připraven střílet v případě ohrožení v podobě střelby na mne je snad v pořádku. Vyhrožování? jediná konverzace co proběhla byla jak jsem uved co tady kurva děláte oni nic a tím to skončilo :mrgreen: pane joo fantazie je opravdu nebezpečná v případě některých lidí zvlášť pokud by se jednalo o psychologa, policistu nebo soudce/žalobce a proto jsem psal pokud někomu není něco jasné tak ať se klidně zeptá než něco okomentuje ty se máš řídit fakty né se něco domnívat :wink:

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

06.12.2011 9:53

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Vyhrožování nemusí být verbální typu "udělej něco nebo něco", aby to stále bylo vyhrožování. A kam jsi svítil do prostoru jsem vyvozoval z toho, že jsi psal, že ani nemuseli vědět, že máš zbraň, protože jsi na ně svítil (trochu v rozporu s tím popisem hlasitého nadrcnutí). Já nejsem ani vyšetřovatel ani soudce a přestože mi to omlacíš o hlavu, nejsem tu ani za psychologa - myslím, že k tomu vystupuju z pozice normálního člověka se ZP. Jestli si z toho chceš něco vzít, možnost máš.


Reklama

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

06.12.2011 10:03

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

říkal jsem si, že už se k této situaci nebudu vyjadřovat, protože jsem nebyl zcela pochopen a že to nechám na Jerichovi, protože je lepší pisatel, zde na fóru váženější a hlavně vzdělanější. Ale nedá mi to
Mám totiž pocit, že ti Deadmane uniká to podstatné co se ti tu snažíme vysvětlit a že tvrdohlavě obhajuješ jako by jsi byl nachytán na švestkách. Ale my tě nechceme buzerovat a už vůbec né urážet i když máš pocit, že to tak je.
Snažíme se ti vysvětlit, že ve skutečnosti by jsme tu situaci chtěli řešit také tak, ale jsme si vědomi, že to prostě v této zemi nelze. Nedovolují to nejen zákony, ale ani veřejné mínění obyvatelstva. Osobně honím lumpy několikrát do měsíce a už jsem jich pár zadržel ještě před příjezdem policie, ale i když někteří byli nebezpeční a dokonce i ozbrojení, musel jsem použít vždy rozvahu abych neudělal ve finále větší průser já, než ten loupežník. Zákony jsou na hovno, veřejné vnímaní zbraní je na hovno ještě víc a my s tím prostě musíme nějak nakládat. To je celé. Možná že se s tímto názorem Jericho neztotožní, ale pokusil jsem se vysvětlit můj postoj.

EDIT: dodávám, že jsem nikomu nic nevkládal do úst, jak jsem byl výše osočen. Pouze jsem nastínil pro představu možnou situaci.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

06.12.2011 11:01

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Čas ukáže jak efektivní to bylo zda dočasné nebo se to bude za nějakou dobu opakovat (každopádně jsem přesvědčen že jsem nic neporušil ikdyž to dle některých nebylo optimální) a pokud ano tak to bude znamenat že tahle metoda nezabrala a budu nucen použít něco jiného ale jak jsem psal tak pro to aby to bylo někde oficiálně zaregistrováno tak už jen proto to oznámím na PČR ovšem u toho prvního případu byla jen žena a ta je v tomhle případě úplně mimo mísu a ja jsem byl jak naschvál na služební cestě což mě po příjezdu pěkně sralo že jsem tam nebyl když se mohlo něco stát a nemohl jsem se o ně postarat navíc se to prý stalo za bílého dne (odpoledne) což by měnilo situaci i pro mne a to zásadně.

Ad světlo - nešel v celém okolí proud to znamená tma jako v pytli (nebylo úplně zataženo takže nějaká viditelnost byla) že jsi sotva viděl kam šlapeš (trávník/zpevněná plocha) a že tam jsou ti šulini a obrysy budovy (i okna na budově bylo vidět) takže nebylo třeba jim svítit přímo do očí stačilo že jsem to měl sklopené (samo jejich směrem) a i tak díky zdroji světla který bez problému dosvítí až 100m a tam byl distanc tak 10m dle mého nemohli vidět ani můj obličej (jak už jsem psal možná ani nevěděli co držím proto se ten zvuk závěru hodil a dle ZP mohu nosit s nábojem v komoře).

Zas tady ze mne nedělejte J.I.Joe special force ultra fast impact warrior :mrgreen:

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

06.12.2011 23:51

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

kaine štress, příště ty jantary někdo vykropí s paintbalovýma kuličkama které budou pěkně uleželé v mrazáku..v nehorším případě pár modřin a boulí..

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

18.09.2012 23:10

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Měl bych reálnou situaci : Na oplocené zahradě 4 metry od člena rodiny prostě čučí liška.Nějak podlezla plot.
Tak mě člen rodiny zavolá ať vemu brokovnici. No tak ju vemu ale liška samozřejmě zdrhne. Ještě že tak.

Chtěl bych se zeptat zda ju můžu zastřelit? Byl jsem totiž na pochybách zda by to nebylo pytláctví, nebo co vlastně dělat.

Dík za rady.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

18.09.2012 23:28

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

sokar: Z jakého důvodu bys ji chtěl střelit (prevence/strach/obava/vetřelec na TVÉM pozemku/lovecká vášeň...)?

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.09.2012 5:29

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

včera jsme měli před barákem 3 krvelačné zombie srnky, které se chystaly k útoku

než jsem donesl svou .500SW magnum, byly v tahu

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

19.09.2012 12:01

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

ale no tak hoši, proč to tak zlehčujete. Tak pokud byl člen rodiny třeba 2 leté dítko a liška měla kolem huby pěnu, tak neváhám a prostě kropím. To se ne mě nemůže žádný orgán zlobit, ale fakt si nenechám dítě pokousat nachcípanou liškou

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

19.09.2012 12:05

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

:roll: tebe bych chtěl mít za souseda....

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

19.09.2012 13:59

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

sokar
sprav si díry v plotu

Uživatelský avatar
vlasten
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 27.11.2009 11:18
Bydliště: Praha a široké okolí

19.09.2012 15:39

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Normálka. Já bych modelový případ viděl jako typickou KN. :twisted:

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

19.09.2012 15:59

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

no já bych si z toho legraci nedělal.Osobně jsem zažil v noci na rybách když přišla liška až ke mně a očuchávala mi ruku.Přišla zezadu až ke mě já seděl v křesílku ruku volně svěšenou a jak jsem ucítil na ruce vlhkej čumák tak jsem se tak vyděsil že jsem se málem pos...! :lol: Týden nato byl na tom místě kámoš se synem a partička tří lišek se mu dobejvala do stanu!Takže na lišky bacha!Naštěstí v ČR nebyla vzteklina u lišky zaznamenána již 10let!
Ještě dodám že liška se na mě přišla podívat i druhý den odpoledne nadrcnul jsem čízu,ale jelikož byla ode mne cca 15m nebyl jsem si jistej že ji sundam první ranou a jelikož na druhém břehu řeky seděla partička rybářů nechtěl jsem se pouštět do nějaký závažnější přestřelky :lol: .Později jsem se doslechl že se tahle příhoda stala více lidem a tak místní achótniky milé lišky postříleli. :lol:
Naposledy upravil andy.rybar dne 19.09.2012 16:16, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

19.09.2012 16:13

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Tak, vzteklina je naštěstí mimo hru a v tuhle dobu se osamostatnují liščata která jsou zvědavá a pitomá takže občas vlezou i tam kam by neměla. Rozhodně od nich nehrozí žádný nevyprovokovaný útok. Ne že by bylo lišky škoda ale střílet po ní z brokovnice na zahradě je trochu přepísklý.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.09.2012 19:13

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

však to říkám, jak jsou v partičce, tak jsou agresivní a dobívaj se na vás, určitě je v tom stanu chtěli sežrat

před 14ti dny jsme opejkali na horách, liška přišla na 10metrů od nás ke grilu a začala sbírat po zemi zbytky

prostě jsou oprsklý, ale zkuste na ně zakřičet a zdrhaj, rozhodně vám nepůjdou ublížit

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

19.09.2012 20:26

Re: Krajní nouze/nutná obrana a přestupek

Děkuju za normální reakce.
Ona tady ta liška okolním sousedům redukuje stavy slípek, králíků apod.
Díry v plotě nejsou a částečně je zeď.Pár lidí mi říkalo, že plot přelezou. Co je na tom pravdy nevim.
Každopádně potkat lišku na zahradě....
No lepší než vlka nebo něco horšího.

Chtěl jsem jen vědět vaše názory.
8)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků