Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 10:04

kradez zp+pz a prestupek..

Zdravím, mám problém. stalo se mi že mi v praze z batohu odicizili zp + prukaz zbrane. pak sem se jeste koukal doma jestli ho nekde nemam a pak sem mel jasno ze mi to musel nekdo ukrast. sel sem na nejblizsi sluzebnu policie a nic se mnou ani nechteli sepisovat, pouze sem jim dal obcanku, rekl sem jake bylo cislo zp a rekli mi ze kdyz by se nasel tak ze mi zavolaj a ze jinak musim na oddeleni zbraní v miste kde bydlim. dneska sem tam byl a dali mi pokutu 100,- cer to vem i kdyby dve. ale jde o to ze proste mam prestupek a pry nesmim 3 roky nic provest jinak o vse prijdu. a tvrdil sem jim ze proste mi to ukradli ale nezajimalo je to pry je to moje nedbalost. co sem cet tak kazdemu komu ukradli zp tak zasny prestupek nemel, je tento jejich postup v souladu se zakonem?

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.09.2012 12:08

Re: kradez zp+pz a prestupek..

noo, prestupek zadnej nemuzu najit, i kdyz "poruseni" zakona to je. 100 zaplatis za vymenu prukazu, neslo jen o to? Jinak nevim, co bys mel zaznamu. Co ti dali za papirek? Tam by melo byt napsany podle kteryho paragrafu kteryho zakona ta pokuta byla.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 12:14

Re: kradez zp+pz a prestupek..

$29 . nn platil sem 2 kolky 2x 100kc. a pak mi napsla blocek 100,- nejde o tu pokutu ale o prestupek. prej pokud udelam do 3 let jeste jeden, tak mam utrum..... pride mi to proste trochu nefer proste nekdo mi to ukrad (snazil sem se ty doklady zapezbecit nejlip jak sem umel) a proste nemohl sem nic delat. a ona mi ta zenska na pcr rekla ze proste prestupek a tecka.

prej $29

c) zabezpečit zbrojní průkaz a průkaz zbraně proti zneužití, ztrátě nebo odcizení,

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 12:19

Re: kradez zp+pz a prestupek..

jinak na tom blocku je podle$ 46/1 zák. č. 200/90 Sb. a pritom mi ukazovala text toho $29 ze sem porusil toto : zabezpečit zbrojní průkaz a průkaz zbraně proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.09.2012 13:45

Re: kradez zp+pz a prestupek..

§ 46 Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě
(1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů.

tyjo, to je to nejobecnejsi ustanoveni, ktery jsem myslel, ze se pouziva prave pro prestupky, ktery jsou v jinych zakonech nebo jen ve vyhlaskach.

Dobra zprava je, ze to vypada naprestupek proti poradku ve statni sprave, ten nevidim vyjmenovany v §23 zakona o zbranich o spolehlivosti. Takze by se to nemelo pocitat do toho limitu 2 prestupku behem 3 let, kdy ti muzou vzit ZP. Jinak proti blokove pokute, kdyz jsi ji zaplatil, neni odvolani.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 14:01

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Před měsícem mi ukradli peněženku se zbrojákem a třemi PZ nejdřiv mi pan orgán taky vyhrožoval přestupkem a že mě bude řešit magistrát a pokuta a ještě jednou tak jsem bez zbrojáku pak se podíval do 119tky a hrozně se mi omlouval že se spletl a že to přestupek kdysi byl ale teď už není.zaplatil jsem za vyhotovení duplikátu každého dokladu á100,- nic víc.


Reklama

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 14:10

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Takže jsi byl PČR okraden o 100,- stačí si přečíst § 76 Zákona 119/2002 Sb.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 15:03

Re: kradez zp+pz a prestupek..

no ona mi tvrdila ze prej jo. ze se to pocita do tech 3 let. tak poradi mi nekdo co mam delat?

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 15:18

Re: kradez zp+pz a prestupek..

No jelikož jsi zřejmě bloček zaplatil tak jsi tím souhlasil s udělenou pokutou.Na druhou stranu jsi souhlasil s pokutou která ti byla udělena IMHO nezákoně!No minimálně bych se tam došel zeptat at ti v § 76 Zákona 119/2002 Sb. ukážou ten tvůj přestupek.Všechny přestupky jsou tam jasně vyjmenovány a PČR si nemůže vymýšlet žádné jiné!A rozhodně bych se nedal odbít!

Uživatelský avatar
Kirvin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 7:53
Bydliště: Plzeň - sever

25.09.2012 15:49

Re: kradez zp+pz a prestupek..

V roce 2006 (už je to nějaký ten pátek).. Obdobná situace..

Přestupek dle § 46 odst. 1 z. č. 200/1990 Sb. o přestupcích ve znění pozdějších změn a doplnění s ohledem na porušení zákonné povinnosti dané ust. § 29 z. č. 119/2002 Sb. Udělena sankce ve smyslu příslušných ustanovení zákona o přestupcích.



Porušením povinností uvedených v ust. § 76 z. č. 119/2002 by byla sankce udělena dle tohoto zákona.

Vše přezkoumáno právníkem (také držitel ZP) a prostě ust. § 46 přestupkového zákona je takové, že jakmile máš nějakou povinnost danou zákonem nebo obecně závaznou vyhláškou a porušíš jí, a to porušení nezakládá samostatnou skutkovou podstatu přestupku nebo správního deliktu... lidově řečeno, si v řiti 8)

Od té doby změny nesleduji, protože jsem to zatím nepotřeboval. A jednoduchá rada na závěr. Pokud nesouhlasím s pokutou, nechám sepsat orgán oznámení a řeší se to ve správním řízení. Ovšem pod hrozbou, že budu-li uznán vinným, zaplatím i náklady (taky už jsem to viděl). Línější příslušník si to rozmyslí, aby se s tím nemusel psát.. :D

Ono i za to, že si necháš odcizit občanku Ti může správní orgán vyměřit sankci, nicméně obce to nedělají. Stačí si pročíst pořádně příslušné předpisy a dávat si bacha na doklady. A nosit jen ten PZ, k němuž mám aktuálně u sebe zbraň. I když papíry vem čert, hlavně si hlídat železo..

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 16:06

Re: kradez zp+pz a prestupek..

ted sem to cet ty postihy a sankce $76. tak sem byl u nas na obvodnim a pristi utery (driv to nestihnu) jdu na striznostni oddeleni. ja si na hlavu s**t nenecham. on ten policista rikal ze zaplacenim sem s tim souhlasil nicmene sem rikal ze to chci jako na ucet (mysleno slozenkou) a na zbranich mi rekla ze ne, ze chce hotovost. takze normalne si pudu stezovat, protoze nevidel sem ze kdyz by nekomu ukradli zp a on to nahlasil atd.. ze by mel flastr. a ten $76 sem cely cetl a prestupku bych se dopustil tehdy kdyz bych to nenahlasil......

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 16:19

Re: kradez zp+pz a prestupek..

No sice se mi nedostalo právního vzdělání ale IMHO.Zákon říká:
§ 29 c) zabezpečit zbrojní průkaz a průkaz zbraně proti zneužití, ztrátě nebo odcizení,
Nikde jsem nenašel žádnou prováděcí vyhlášku či jiný pokyn co se touto poviností rozumí,Jak zabezpečit?Pokud bych to vzal ad absurdum tak nexistuje způsob jak něco 100% zabezpečit proti odcizení a jelikož zákon neuvádí formu zabezpečení která je podle tohoto zákona dostatečná nechápu jak může PČR tvrdit že zabezpečení nebylo dostatečné!Navíc tento zákon velice jasně a do detailů vyjmenovává přestupky proti tomuto zákonu a tvrdit že to mezi vyjmenovanými přestupky není,ale přestupek to je mi přijde minimálně dost drzé! 8) IMHO úkolem policie není zákony vykládat ale řídit se jimy!

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 16:23

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Určitě tam běž ono je to jen 100,- ale stovkou to začne a příště ti vezmou zbroják protože se jim nebude líbit že nosíš červené tričko!

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 16:26

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Bylo mi receno ze kdyz mi vykradou byt a zp bude v trezoru tak to nevadí. prej to mi nereknou ani slovo.

ale za to ze sem mi to odcizili v mhd z batohu tak prej jako jeto moje chyba a porusil sem $29. nic mene podle toho 119/2002 Sb. $76 mi preci za to nemohla dat prestupek a pokutu pokud se nemylim, takze oni ten zakon tam sami ani neznaj. a ja jako odmitam mit na 3 roky nejakej flastr kvuli neci neznalosti.

POkud se nepletu tak ano prestupku bych se dopustil kdyz bych to odcizeni nehlasil, a ja to hlasil na pcr praha 6 tam mi rekli ze musim do mista bydliste a to sem hned dalsi den udelal. udelal sem to nejlepsi co sem mohl.

Jj normalne si budu stezovat a je mi jedno jestli se to dostane az ke GIBSU

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 16:27

Re: kradez zp+pz a prestupek..

I kdyby to byly dve stovky.. to je nepodstatny ze sem neco platil. i kdybych nic neplatil a rekla mi ze mam prestupek tak se mi to taky nebude libit. me jde o to ze na 3 roky mam prestupek a to neopravnene ze oni si neco nejak vylozili.

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

25.09.2012 16:39

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Obávám se, že je to trochu pozdě. Podle ust. § 84 odst. 2 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích se proti uložení v blokovém řízení nelze odvolat.

H.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 16:41

Re: kradez zp+pz a prestupek..

no to mi ten policajt rekl taky ale jestli mi byla pokuta dana neopravnene tak pry muzu zkusit tu stiznost podat a oni to prosetrej. me jde o ten prestupek na 3 roky. priste se stane dalsi blbost za kterou nebudu moc a co se stane seberou mi zbrane, papiry atd?

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 16:44

Re: kradez zp+pz a prestupek..

akorát sem nasranej.. a nejlepsi bylo kdyz mi tvrdila ze kdyz mi vykradou byt a bude to v trezoru ze to prej nevadí. a zakon nikde nerika toto tvrzeni. to si proste vylozila ona po svym. a to samy s tim prestupkem kterej v $76 není... proste si rekla 20 letej mladej kluk vi hovno, a dame mu ten prestupek on si to priste rozmysli ztracet (pritom sem asi 100x rikal ze mi to ukradli) takovyhle veci....me je to uplne jasny.

a i reknu ze tu pokutu sem chtel treba jako na ucet ze sem to nechtel platit v hotovosti, a ona ze prej ne ze proste chce hotovost ! si tak rikam jestli nahodou ona vedela ze sem zadny prestupek neudelal a tu pokutu mi dala jen tak aby me jako zastrasila.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 16:48

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Asi jako bych dostal blokovou pokutu že jedu v červeném autě.Zaplatím blokovou pokutu čímž souhlasím s přestupkem který nexistuje.Klauzule o odvolání je IMHO spojena s uznáním toho jestli se přestupek stal či nestal a ne s tím jestli takový přestupek existuje nebo si ho orgán jednoduše vymyslel!

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 16:53

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Buď v klidu mně pán taky ze začátku tvrdil že jsem to prostě nezabezpečil když jsem se ho ptal jak to mám tedy zabezpečit a uvedl modelovou situaci že mi bude ukradena peněženka kterou budu mít v kapse kalhot řekl mi že to není zabezpečení!Když jsem se ho ptal jestli to myslí vážně tak mi řekl že on si ten zákon nevymyslel. :lol:

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků