Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

28.09.2012 12:26

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Ano presne, ja sem ji rikal ty policistce na zbranich ze proste zakon zabezpeceni nijak nedefinuje. rekl sem ji vsechny ty paragrafy atd.. a pak na me zacala jecet ze nejsem jeji nadrizeny, a kde si co si.. nicmene s tou pokutou bych i souhlasil ze sem porusil zvlastni pravni predpis, to jo. ale neoushlasim s tim prestupkem na 3 roky, protoze v $23 o spolehlivosti zadny bod kde bych mel byt nespolehlivy kvuli poradku ve statni sprave neni. sem zvedavej jak rozhodne jejich velitel. Nicmene policistka (z oddeleni zbraní) s kterou mam problem kdyz mi udelila pokutu tak se me prvni co bylo zeptala jestli mam hotovost (aniz by predem rekla na pokutu), nepoucila me, atd.. takze to sem taky do stiznosti uvedl a i jeji chovani vůči mě. pry tento problem bude predan veliteli ktereho maji v kraji a pokud bych nesouhlasil s jeho vyjadrenim, tak by pak mohlo o tom rozhodnout prezidium. sem zvedav.

Jinak s tema policajtama mate pravdu, jak se neco ztrati ihned hlasit na nejblizsi sluzebne a nenechat se odbyt. to mi i poradila ta paní na odboru vnitrni kontroly. a hlavne aby se mnou sepsali protokol ze sem to byl hlasit.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

29.09.2012 2:16

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Teď si uvědomuji, že ona i vlastně musela dát pokutu, protože to musela napsat jako ztrátu. Ty jsi výše psal, že na služebně kde jsi odcizení hlásil s tebou nic nesepsali, takže to vlastně vůbec ofiko krádež nebyla.
Jednoduchá metematika.
Každopádně tě lituji, že máš na zbraních konflikt. Nechci malovat čerta na zeď, ale bál bych se že se to s tebou potáhne už na věky a baba bude dělat problémy pořád a přičemkoliv.... třeba v tom, že ti bude dávat nákpky, registracce, nový ZP a PZ na poslední zákonné termíny atp.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

29.09.2012 11:28

Re: kradez zp+pz a prestupek..

no ona teda nakonec napsala odcizeni. a do pocitace nekam psali kdy se to cca stalo, kde atd.. to sem jim pak na zbranich rekl. nicmene ackoliv mi ho odcizili tak sem podle nich porusil $29.

a jelikoz prestupek neni v $76 zakone o zbranich a strelivu tak mi to napsala na tu $46/1 zakon o prestupcich. nicmene mi dali prestupek na useku zbrani a streliva na 3 roky a v $29 neni napsano ze bych mel byt na pul nespolehlivy kvuli tomu ze sem spachal prestupek proti poradku ve statni sprave. to opravdu ne a oni to tam nedokazou pochopit.
Naposledy upravil Strelec85 dne 29.09.2012 11:38, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Kirvin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 7:53
Bydliště: Plzeň - sever

29.09.2012 11:30

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Bradek Džon

Mám dojem, že je to fuk jestli ztráta nebo odcizení. Povinen si zabezpečit proti obojímu + zneužití. Jak, zákon nedefinuje, neboť to už bychom byly opravdu někde, co se nedá ani říct slušně. Zákonodárce předpokládá jistou vyspělost občana. Takže přestupek zůstavá. Nicméně každý přestupek jde i mimo jiné vyřešit tuším dle § 11 zákona o přestupcích (střílím od boku, fakt nevím), kdy nemusí být uložena sankce, pokud k nápravě pachatele vede samotné projednání přestupku, tzv. domluvou..

To neomlouvá chování policistky na inspektorátu, i když já tam nebyl a situaci jsem neviděl. Mnoho problému vzniká z prachobyčejného nedorozumění... Někomu vyhrožovat odejmutím ZP je nesmysl. Každý držitel zbraně by měl mít nějaké právní povědomí a vědět co může a co ne. Nějaké peskování, poučování a vyhrožování je hloupost.

A udělat si zle na zbraních jistě není příjemné. Ale po reorganizaci služby, kdy už zmizelo takové to okresní kamarádičkování, kdy se držitelé znali s policajtama i jménama už skončilo. Např. u nás sloučili čtyři okresy a jít dělat nějaký úkon je za trest..

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

29.09.2012 11:49

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Tak nám tu tedy definuj co znamená "zabezpečit"?Asi jsi "vyspělejší občan" než já! :lol: :lol: :lol:
Mě totiž na zbraních řekli že pokud mi peněženku někdo vytáhne z kapsy kalhot např. v autobuse tak to nebylo zabezpečeno!Jak to dělá takový "vyspělí občan"?Nosíš na ZP a PZ příruční trezor který si připínáš pouty k zápěstí? :roll:

glock69
 
Příspěvky: 530
Registrován: 27.12.2005 22:36
Bydliště: UH

29.09.2012 11:58

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Taky by mne zajímalo, jak doklady u sebe zabezpečit. To mi hlava nebere a v trezoru je nenosím. Neměl by být spíš problém státu, že není schopen ochránit své občany?


Reklama

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

29.09.2012 12:06

Re: kradez zp+pz a prestupek..

presne tak zakon to nedefinuje.a pokud reknu ze sem to zabezpecil tak to proste zabezpeceny bylo. a to jestli oni posuzuji penezenku v kapse a penezenku v trezoru jinak. jo to uz je jejich problem. tak jako zakon definuje trezory,normy atd.. tak bohuzel nedefinuje zabezpeceni ZP a PZ.

schvalne vam pak reknu jak ta stiznost dopadla. vse sem tam uvedl jak bylo, i chovani te baby atd..

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

29.09.2012 12:14

Re: kradez zp+pz a prestupek..

tohle je např. Ustanovení o zabezpečení zbraně.
§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(1) Nošené nebo přepravované držené zbraně kategorie A, B anebo C nebo střelivo do nich musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu nebo držitele zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva, který přepravu realizuje. Nošené nebo přepravované zbraně kategorie D a střelivo do těchto zbraní musí být pod neustálou kontrolou jejich oprávněného držitele.

Jediný způsob jak mít nošenou zbraň "pod neustálou kontrolou" je držet ji neskrytě v ruce a upřeně se na ni dívat což odporuje nařízení o skrytém nošení!Vyspělý občan jistě přijde na způsob jak to zkombinovat! :lol:

Uživatelský avatar
Kirvin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 7:53
Bydliště: Plzeň - sever

29.09.2012 12:41

Re: kradez zp+pz a prestupek..

andy.rybar

Kdyby bylo na mě, tak už dávno nejsem občanem tohoto státu. Bohužel to tady musím nějak dotrpět..

Já se za vyspělého nepovažuji, neboť jsem také už několikrát přišel sice ne o doklady, ale o šrajtofli s prachama. Tudíž ironie vůči mě není na místě :wink: :wink:

Doklady nosím tak jako každý. V dokladovce v batohu, tašce, ledvince nebo kapse. Tak jako každý o ně můžu přijít. Tak jako každý mám potom problém, že jsem je dostatečně nezabezpečil (ještě větší problém opatřit si nové a nedej bůh, když je tam platebka a telefon). Když lezu ve špičce do narvaného autobusu nebo metra a mám všechno pěkně v kapse na zadnici, tak můžu počítat s tím, že o to přijdu. Když odcházím z auta na dvě minuty pro cigára nebo noviny a nezamknu ho a nechám to tam ležet, taky s tím můžu počítat. Když jedu ráno v pět vlakem a pěkně ještě zaberu... Takovejch situací je dnes a denně tisíc. Ale já mám dnes a denně tisíc jiných starostí, než myslet na doklady. Takže klidně v pondělí to budu já, koho budou na zbraních nebo magistrátu flastrovat. To je v pořádku. Mám na to dávat bacha, můj boj. Ale aby mi tam někdo vyhrožoval, jako střelci 85... To není v pořádku.

Zbraň to je jiná kategorie. Ale taky jsem viděl chlápka, co si nechal vytáhnout deringera ze zadní kapsy džín v jednom lázeňském městě při procházce na kolonádě. Znal jsem jednoho, co při zběsilé jízdě lesem na babetě ztratil Holeka.. Slyšel jsem o chlápkovi, i jsem ho znal, co dal bouchačku do zástavy v hospodě. Lidé jsou různé a na všechny životní situace nemůže být předpis, to se na mě nezlob. To už bych fakt raději žil v tý Severní Koreji.. :D Nakonec podle mě, všechno to pramení z toho, že ty prostě jedeš ve stereotypu. Ráno vezmu tašku, hodím tam doklady, každý den ta samá cesta, ty samý ksichty, ta samá práce.. Ostražitost na bodě nula a jednou trefíš na týpka, kterej toho využije.. No, nenaděláš nic a účinná obrana podle mě proti tomu není.. :cry:

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

29.09.2012 12:50

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Máš pravdu "nemůže na to být předpis" a v tomto případě za to nemohu být také trestán!
Postupuje se tu podle zaběhnutého:Dokud se nic nestane je vše v pořádku a pokud se něco stane v pořádku to nebylo!To je více než ujeté! :(

Emilio Alzamora
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15.09.2012 21:06

15.10.2012 22:17

Re: kradez zp+pz a prestupek..

jednou jsem měl doma mamky známou,dal jsem jí šest ran do klobouku,odjela spokojená a já hned zjistil,že si vzala na památku můj průkaz zbraně,který jsem měl na stole......

Neřešil jsem to několik roku,ale pak přišlo prodloužení ZP,kontrola zbraně i PZ.....řekl jsem,že se mě asi vytratil při stěhování,ta straka na mě začala ječet jak pipka,no nakonce pokuta a ještě řešení u nás na policii,dostal jsem rok podmínku a litr pokutu,ale to už nebylo na zbraních a střelivu ale na obvodním oddělení....
Takže jedna pokuta na zbraních a střelivu,druhá i s podmínkou na rok na státní policii....

je to asi 6 možná 8 roku zpět......

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

15.10.2013 21:25

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Co to je "podmínka na rok na policii"? :lol:

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

16.10.2013 12:19

Re: kradez zp+pz a prestupek..

A co znamená "vzala si průkaz zbraně a já to několik roků neřešil"??!

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

16.10.2013 13:09

Re: kradez zp+pz a prestupek..

a co si představit pod "šest ran do klobouku"

hele, je to rok starý a od nějakýho trola

vaclav_strelec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2012 14:25

24.11.2013 16:10

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Strelec85: Jak to tedy dopadlo? Vyhadal jsi to nejak?

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

25.11.2013 17:38

Re: kradez zp+pz a prestupek..

projednání blokovou pokutou lze jen za určitých podmínek..
pokud jsem si jist, nechám se oznámit do správního řízení ( toto vede Magistrát ) což je správní orgán prvního stupně..
no a odvolačka pak jde na Kraj..
12 měsíců na projednání zůstává tak jako u jiných přestupků..( jízda na červenou, krádež rohlíku, venčení psa bez náhubku )
tož tak..
konečný výklad přesného termínu bude mít směroplatně kraj a pokud to bude nutné tak soud..

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

24.12.2013 19:36

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Já vám řeknu jak to dopadlo, podal jsem stížnost na nějaké podatelně opravdu ochotná paní vše sme sepisovali asi 3 hodiny. Pak se stalo to že té samé paní přidělili vyšetřit a pořešit to chování té policistky, ačkoliv tam u toho byli další 2 lidi ( druhá policistka a referent a jsou to lidi s kterýma vycházím) tak bohužel jí potvrdili že vše bylo ok. to s tím ZP se předalo krajskému ředitelství (jejich šéfovi) tam nevěděli co s tím, tak to předali na policejni prezidium do Prahy, tam to leželo snad pul roku, a nakonec mi přišel dopis že pokuta je oprávněná resp. přestupek na úseku zbraní a střeliva je v pořádku :-D . už sem pak neměl čas a nervy to řešit. ještě 9-10 měsíců a přestupek se mi ruší (je to nějak 2 roky) tak když bych pak nedej bože se mi něco přihodilo tak mi ZP a zbraně neseberou-hold sem ted 5x opatrnější no.

Phil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2013 20:33

25.12.2013 2:23

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Takže jaké je z toho ponaučení co mám v případě odcizení ZP říci na pčr abych nedostal taky přestupek? Přeci jen zabezpečit doklady vnímá každý jinak.
Říct, že doklady byly ukradeny a s nějakou pokutou za přestupek nesouhlasit? Resp. platit jen za vystavení nového ZP.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.12.2013 16:07

Re: kradez zp+pz a prestupek..

hele vis co ja ti neco povim, ono to je na kazdym oddeleni jinak, nekde daji pokutu a prestupek nekde ne. hold je to tezky vsude si to berou jinak a policajt nerekne ze policajt udelal chybu, oni drzej spolu to je jasny. hold ja bych jednal tak ze kdyz bych to sel hlasit na nejblizsi sluzebnu tak trvat nad tim aby pridali ZP do databaze ukradenych dokladu, chtit po nich protokol ze si tam opravdu byl. pokutu na zbranich bych neplatil. oni ti proste reknou ze si to spatne zabezpecil jedna se o zvlastni pravni predpis a podle nejakyho paragrafu ti mrsknou prestupek, ackoliv to neni podle paragrafu ktery presne vymezuje prestupky a trestne ciny na useku zbrani a streliva. jak rikam kazdy ma na to jiny nazor, znam lidi co jim zp ukradli nebo ho i ztratili a vse v pohode do pul hodky novy ZP, a slovni domluva, zadny prestupek nic...asi sem se spatne tvaril, nevím....

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků