Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

25.09.2012 16:57

Re: kradez zp+pz a prestupek..

teoreticky by přicházela v úvahu obnova řízení.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 17:21

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Tím myslíš obnovu řízení o podezření ze spáchání přestupku který podle zákona neexistuje? :lol:
Samozřejmě že i chrániči a pomahači jsou taky jen lidi(alspoň většina),ale člověk by předpokládal že na inspektorátu zabívajícím se zbraněmi a střelivem budou znát alspoň zákon 119/2002.Sb A nejsem si ani jistej jestli by takový přestupek měla řešit PČR.Mě orgán,než obrátil,taky tvrdil že to řeší magistrát.No ale jiný kraj jiný mrav a u inspektorátů zbraně-střelivo to platí na 100%! :lol:

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

25.09.2012 17:37

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Ano.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.09.2012 17:52

Re: kradez zp+pz a prestupek..

to jste to zase nejak posunuli. Nedostals pokutu za prestupek na useku zbrani, to jsem uz psal. Ale pokutu za poruseni povinnosti vyplyvajici ze zakona. Tam se §76 ani neohanej. O ten vubec nejde.

Je to o vykladu toho §46 přestupkového zakona. Jestli je to chapano jako poruseni povinnosti vyplyvajici z jineho pravniho predpisu, nebo se to omezuje na prestupky vyjmenovane v jinych pravnich predpisech. Z toho textu se to laicky s jistotou vycist neda. Ja mel za to, ze to je to druhe, oni ze to prvni. Bez konkretnich rozhodnuti z minulosti si o tom muzeme myslet co chceme. A zatim tu nebylo receno nic, co by potvrzovalo tu ci onu verzi.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

25.09.2012 18:38

Re: kradez zp+pz a prestupek..

No nevim IMHO zákon o přestupcích nemá se zákonem o zbraních nic společného jelikož přestupky na úseku zbraní a střeliva jsou uvedeny jmenovitě a poměrně jasně v zákoně 119/2002Sb.Ale je to pouze můj výklad.
A i podle tvého výkladu by to logicky musela být pokuta za přestupek na úseku zbraní a střeliva jelikož by podle §46 porušil povinosti vyplívající ze zákona 119/2002Sb!

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 19:52

Re: kradez zp+pz a prestupek..

jj presne tak. bavil sem se s policistou co strili za jiny klub a ten ty zakony zna nazpamet. rekl mi ze jejich pristup neni zrovna koser a ze mam podat stizonost. protoze ten $46 si vylozili po svym. ze on sam na mojem miste by to udelal. oni ten zakon $76 neznali a jasne mi do oci tvrdila ze ta pokuta byla kvuli tomu ze sem porusil $29 kde jsem povinen pry zapezpecit zp+pz proti ztrate nebo odcizeni.


Reklama

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 19:54

Re: kradez zp+pz a prestupek..

a abych nezapomel do pocitace psala neco o tom $29 jako ze sem to porusil takze podle me to pude normalne na magistrat. ale jak rikam na hlavu si srat nenecham a podam stiznost.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 20:01

Re: kradez zp+pz a prestupek..

a já jsem proste na useku zbrani a streliva neudelal zadny prestupek. to ze ona to svedla na nejaky zakon a pak mi tvrdila ze je to prestupek na useku zbrani a streliva a ze pokud do 3 let spacham jeden tak mam utrum. tak proste lhala. a uz jenom kvuli tomuto tu stiznost podam. rano tam zavolam a reknu jak se veci maj a ty zakony jim vyjmenuju a bud se to nejak zpetne vyresi (kdyz si umej vymejslet prestupky tak to budou moct i vratit) a nebo to pozenu oficialni cestou.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.09.2012 21:19

Re: kradez zp+pz a prestupek..

no, ale kdyz uz sme to tak pekne vyresili.. premyslim teda nad timhle Ztratil zbraň s plným zásobníkem, když houbařil. Protoze ztrata zbrane pri noseni prestupek taky neni. Stejne tak kdyz tenkrat ukradli CZ100 z kabelky, taky dostala pokutu za nedostatecny zabezpeceni.

Uživatelský avatar
Kirvin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 7:53
Bydliště: Plzeň - sever

25.09.2012 21:43

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Strelec 85

Dej vědět, jak dopadneš. Pokud si chceš stěžovat, tak oficiálně. Někam volat nemá cenu, když už jsi pokutu zaplatil. Toť má doměnka.

A není to přestupek na úseku zbraní a střeliva, ale na úseku státní správy a samosprávy. Na ty se dle mého ustanovení o bezúhonnosti nevztahují, v tom s Tebou souhlasím (takže Ti neměli co vyhrožovat..).

Ke střelci co ztratil kvér. Porušil ustanovení § 29 ZoZS a tedy se dle mého dopustil rovněž př. dle § 46/1 ZoPŘ. Teda pokuta. Stejná pokuta, když si necháš pistoli ukrást. Znal jsem střelce, co si nechal vytáhnou deringera ze zadní kapsy kalhot a měl to za litřík. Průkaz mu zůstal na ozdobu.

Paragrafy jsou ohýbané a dají se vykládat různě. A v našem státu to platí dvojnásobně.. Jde i o tzv. okresní právo, kde v různých částech země jsou stejné paragrafy aplikovány úplně rozdílně (znají zejména myslivci..)

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 22:05

Re: kradez zp+pz a prestupek..

no ona prej ze podle 119/2002Sb. $23. coz je spolehlivost. ale to se na to taky nevztahuje ne?

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.09.2012 22:21

Re: kradez zp+pz a prestupek..

na zaklade §23 ti pak seberou ZP, kdyz spachas ty 2 prestupky

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

25.09.2012 22:46

Re: kradez zp+pz a prestupek..

no to sice ano ale preci na useku zbrani a streliva, nebo proti verejnemu poradku(200/90Sb. $47) atd.. a ne za prestupek proti poradku ve statni sprave(200/90Sb. $46). nebo se pletu? ted sem na ten 119/2002Sb. $23 koukal.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

26.09.2012 14:48

Re: kradez zp+pz a prestupek..

tak sem nakonec podal stiznost na vnitrni odbod kontroly. velice mila a ochotná paní to tam se mnou sepsala. poradila atd.. s tema na zbranich se neda vubec bavit. jeste sem tam predtim podanim stizonosti zaesl a chtel to s nima nejak domluvit ale oni si stoji za svym. samozrejme ze ta sefova oddeleni si pak vzala nejakou knizku a zacala tam hledat a pak se tak jako ve tvari divit. takze je jasny ze udelali chybu, ale nepriznaji to. tak hold maji smulu.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

27.09.2012 11:32

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Pánové radím pro příště, až vám takhle v budoucnu ukradnou doklady, mazejte na nejbližší místní oddělení a nahlašte odcizení dokladů. Trvejte na tom, že se má udělat zápis s přesným časovým sledem události !!! V žádným případě se nespokojujte s tím, že oni to berou na vědomí a že kdyby se našli tak zavolají. Neexistuje.
Mě takhle před rokem vykapsovali kapsáři v supermarketu a vše proběhlo hladce. Zaplatil jsem příslušné poplatky na obnovu dokladů a žádný přestupek mi nenapařili.
Vše provádějte neodkladně řádově v minutách !!!! Ona taková ztracená/odcizená občanka dokáže pěkně zavařit. Najednou k vám příjdou soudruzi z providentu a budete čumět že máte splácet 30 tis. pujčku. Takovou pujčku tyhle kapsáři dokáží uzavřít během hodiny.

Ještě upozorňuji na to aby jste přemýšleli nad tím, zdali ohlásíte ztrátu nebo krádež. Je to velký rozdíl

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

27.09.2012 14:00

Re: kradez zp+pz a prestupek..

ztáta nebo krádež je v podstatě stejný.Musela by to být loupež! :wink:

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

27.09.2012 16:32

Re: kradez zp+pz a prestupek..

V podstatě máš pravdu, ale postih je na posouzení příslušníka a pokud je normální, což na OZBM většinou bývají, tak krádež nepostihují. Tak jako to bylo u mě. Případ Střelce85 je dle mého názoru blbá výjimka. Když budu trochu rejpal, tak taky dost často hraje roli, zda člověk je prudič nebo ne.

Uživatelský avatar
Kirvin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 7:53
Bydliště: Plzeň - sever

28.09.2012 6:21

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Střelec 85

S tou spolehlivostí máš dle mého skromného (a naprosto bezvýznamného názoru) pravdu. Zákon o zbraních spolehlivost definuje jasně a podle mě tam př. dle § 46 z. nespadá.

Bradek Džon

Máš pravdu, že nahlásit krádež dokladů je důležité udělat co nejdříve. Je také důležité rozlišit mezi ztrátou a odcizením. Odcizení by měla řešit P ČR. Ta by Ti také měla vystavit za OP náhradní doklad a vyrozumět o tom příslušnou pověřenou obec. Náhrady za jiné doklady nevystavuje. Problém je ten, že blokaci dokladů (dostupné na netu - ministerstvo vnitra, někde je záložka neplatné doklady), provádí právě ten orgán, který doklad vydává. Tudíž OP, ŘP, ORV a další pověřená obec, u ZP a PZ je to příslušné OSZBM. A tam je to také důležité nahlásit co nejdřív. Možná je to důležitější než to hlásit na MO nebo OO, kde je to sice evidované, ale doklady "žijou" dál. A nakonec. Nakrásně to nahlásíš, na dveře Ti zaťukají z Providentu nebo jiné podobné charity a budou chtít peníze. Ty řekneš jo, doklady mi ukradli, to já nebyl. Pak následuje předvolání, výslech atd. atd. Tvoje obhajoba, že jsi v 20.08 hodin hlásil odcizení/ztrátu a smlouva byla uzavřena v 21.15 hodin může být účelové, neboť hlášení odcizení/ztráty, mohlo být vymyšleno právě pro účely podvodně uzavřené smlouvy... Jo přátelé, takový je dnešní svět... Výhoda je, že banky (nebudu probírat OSVČ ve službách "finančních společností") většinou chtějí OP a ŘP, ZP většinou moc nikoho nezajímá. A PZ je naprosto bezcenný doklad pro kohokoli.
Jediná ochrana jak tomu předejít, je dávat si na doklady pozor a nosit jen to co fakt potřebuješ...

Uživatelský avatar
Taurus 689-6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 12.08.2012 20:13

28.09.2012 11:16

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Kdysi jsem hlásil odcizení všech dokladů na nejbližší oddělení. A musím říct, že příslušníci byly velmi vstřícní. Což bylo možná dáno oblastí, kde k podobným typům krádeží docházelo. Dokonce pomohli zablokovat i platební karty a kdybych měl IMEI, tak i mobil. Pojeb za ztrátu PZ a ZP jsem dostal až na zbraních v místě bydliště. Pojeb byl ale spíš jen důrazná domluva. Když na to myslím zpětně, tak mě překvapilo, jakým problémem bylo sehnat cestou mobil. Mimo peněz, samozřejmě.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

28.09.2012 11:38

Re: kradez zp+pz a prestupek..

Tady ale vyvstává otázka co tedy znamená "zabezpečit" ZP a PZ?Jelikož jak jsem psal výše nic nejde na 100% zabezpečit proti odcizení a zákon ani žádný prováděcí předpis který by míru zabezpečení upravoval neexistuje řekl bych že je to tedy na úvaze každého soudruha! 8)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků