Obelix
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 450
Registrován: 03.08.2006 2:46
Bydliště: okraj Prahy

06.02.2012 16:18

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

No k argumentům ufa, Mika i Hucka není co dodat, většina lidí má ale stejně pouzder několik, a dobře udělané pouzdro z kůže by nejspíš doma chybět nemělo :))

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

06.02.2012 16:30

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Dle mého názoru jde o povedenou kombinaci služebního a sportovního pouzdra. Rozhodně bych ho ale nesrovnával se sportovními speciály na IPSC, na ty mít přeci jen nebude, na druhou stranu si sportovní speciál těžko vezmu pro skryté nošení.
Ideálně bych použití vyděl pro někoho kdo chce jedno pouzdro na sport (LOS, na nižší level IPSC) a zároveň na skryté nošení.
Ve srovnání s "normálním" kydexem s pojistkou bude možná výtězit rychlostí tasení.

Netuší někdo jestli existují i podobně konstruovaná kydexová pouzdra?

Taky si myslím, že bude důležitá cena, přeci jen to bude asi výrobně pracnější, než obdobně konstruovaný kydex...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

06.02.2012 16:30

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Obelix
mám oboje :lol:
pokud to mám nandávat a sundávat beru kydex pádlo, pokud celý den na pásku volím kůži
ale mám v tom prcka, který tu kůži nevytahá ani za 100let

Béďa
kombinace se obvykle nazývají kočkopsem a zrovna pro LOS to použitený není (přečti si pravidla)

thumb brake je šikovný řešení holstru pro nekrytý nošení ale zrovna tam podle mne kůže nebude to pravý kvůli vodě

Obelix
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 450
Registrován: 03.08.2006 2:46
Bydliště: okraj Prahy

06.02.2012 16:47

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

4Mike : jo, tomu rozumím.... já to mám myšlené na G17, ta je o něco větší. Pouzdra toho typu, co dělá Huck Finn se mi líbí hodně, jsou dobře nositelné ( nejsou tolik vidět)... Ale dobře udělaná kůže má taky svoje užití :)

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

06.02.2012 16:53

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

to Mike: S tím kočkopsem máš pravdu. Přiznávám, že se mi pouzdro hlavně líbí:)

LOS: Podle mě pravidla splňuje, především je skrytě nositelné, nikdo ho snad nebude považovat za speciál na IPSC...

Ještě mě napadá, jak je to s tím opotřebením povrchu? Kydex má mít lepší vlasnosti než kůže, ale pokud je kožené pouzdro s pojistkou, tak předpokládám, že se zbraň dotýká stěn pouzdra jen velmi zhlehla, tudíž by měla být (tato) výhoda kydexu eliminována, nebo snad ne?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

06.02.2012 17:02

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

v místě kontaktu to sedře brynýr i lak zhruba srovnatelně, jen u kůže ty styčný plochy bývají větší

to na fotkách je rychlotažný (pouzdro, kde musíš při tasení vytáhnout zbraň vertikálně méně než je delka laufu) což použití v LOS neumožnuje
z dalších disciplín (kde se tahá z holstru) mne napadá KVZ, tam pojistky nepotřebuješ žádný, a IPSC kde to bude asi stejně "vhodný" jako fobus za 20 dolcků


Reklama

TripleTap
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 27.01.2012 14:23
Bydliště: Zlínsko a Brno

06.02.2012 17:16

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

LOS jsem zatim nikdy neabsolvoval, tak me prosim nekamenujte za mozna hloupy dotaz, ale v parvidlech je:
Pouzdro zbraně musí zakrývat lučík a v místě zadní části závěru resp. rámu za válcem u revolveru můţe být mezera mezi zbraní a tělem max. 1 šířku závěru zbraně, resp. u revolveru šířka jeho válce. Pouzdro musí být upevněno na opasku na straně silné ruky na úrovni pánevní kosti.

Nevidim v tom rozpor s
4mike píše:...je rychlotažný (pouzdro, kde musíš při tasení vytáhnout zbraň vertikálně méně než je delka laufu)...
a proto pak nechapu zaver
4mike píše:...což použití v LOS neumožnuje.
Co prehlizim?

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

06.02.2012 17:22

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Kožené pouzdro od KM Saddlery jsem měl vyloženě a pouze pro jeho estetickou hodnotu - prostě nerezová 1911 s rosewood gripama v pouzdře z hnědé kůže vypadá líp, než v čemkoliv jiném (subjektivní pocit...samozřejmě :lol: ). A nosil jsem to jen na mířenkářské soutěže - prostě na parádu. Nakonec jsem ho prodal - tasení z pouzdra šlo dost hůř, než u kydexu, pouzdro je širší (pro skryté nošení méně vhodné)nevyhovoval mi ani sklon (bohužel byl to starší typ bez možnosti regulace sklonu).

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

06.02.2012 17:36

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

TT
ooops v pravidlech už není pojem rychlotažná pouzdra ale vysloveně zakázaný jsou pouze IPSC poudra,
takže sorry :oops:
ovšem pak to spadá funkčně i designově do stejných mantinelů jako Safariland
http://www.safariland.com/DutyGear/imag ... og/002.jpg

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

06.02.2012 17:42

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Ještě bych měl pár dotazů ke "kůži".

O koupi nového výše uvedeného pouzdra vážně uvažuju, dosud jsem měl zkušenost jen s pouzdry z kordury, resp. z plastu (Blackhawk), vzhledem k předpokládané ceně této novinky by možná nejen mě zajímalo, jak je na tom kůže s životností, stálostí tvaru a případnou údržbou.

Přede díky za rady.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.02.2012 8:22

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)


Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

07.02.2012 9:51

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Jeste technicka ke kozenym pouzdrum - kua chlopi to si myslite, ze ty dratky to drzi pouzdro poradne na miste i pri tahani?

Osobne bych tam dal plechovy klip a i ten nedrzi... :(

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

07.02.2012 10:18

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Jo "ty dratky" drzi fest. Mam od KMS pouzder několik a to i na náboje a rychlonabíječe a i na telefon. Vše s klipem a dá to dost práce sundat to všechno večer z opasku :).

manas
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 68
Registrován: 25.06.2010 11:14
Bydliště: Praha 6

07.02.2012 11:51

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Mam kůži i kydex, u kůže jsem vsadil na koninu. Vylisovaná má velkou tuhost a tvarovou stálost (hlavně ničím nemazat) anepřijímá vodu a pot. Nosím poměrně často a na IWB pouzdru jsou minimální změny pouze na ústí pouzdra. Oproti kydexu nerachtá při tasení a zasouvání zbraně,ale to ocení spíše některé ozbrojené složky . U zobrazeného pouzdra na 1911 by mi asi vadilo odjišťovat zbraň v pouzdře palcovou pojistkou a přehmatávat na pojistku zbraně.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

07.02.2012 12:13

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

PeSi píše:Jo "ty dratky" drzi fest. Mam od KMS pouzder několik a to i na náboje a rychlonabíječe a i na telefon. Vše s klipem a dá to dost práce sundat to všechno večer z opasku :).


Jedna vec je stazeni futralu s gunem z pasku, druha je rychle taseni... ;)
Mel jsem pruvlek a stejne jsem to tahal oboji zaraz.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

07.02.2012 14:57

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Moc tomu nerozumím, proč by ty drátěné klipsy měly být horší než plechové? O tom jak pevně to na opasku drží rozhoduje hlavně to aby ten opasek měl správný rozměr. Telefon "tasím" několikrát denně a pouzdro pro něj sedí pevně na místě. Revolver mám na druhé ruce, ale tak často ho běžně netahám :)

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

07.02.2012 15:25

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

To je cele o tom nosit nebo pouzivat...
Tot moje osobni zkusenosti. Rok jsem pruvlekac mel na IPSC. A s ghostem se to fakt neda srovnavat.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

07.02.2012 15:51

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

No a o tom to je prostě ty nejsi cílová skupina protože máš velice specifické požadavky na to jak by to mělo vypadat ale je hromada lidí co takové pouzdo bude chtít ať už proto že se jim líbí nebo budou mít nějaký jiný důvod.

Osobně považuji kydex za materiál vhodný pro sport případně ozbrojené složky ale kůže je o něčem jiném je to i o stylu tak jako někdo nosí kožené boty nebo bundu každý den a druhý né atd. :wink:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

07.02.2012 16:48

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Pokud je pro nekoho design nadrazen funkci, tak prosim. Nemam s tim jedinny problem.
Otazkou je(hlavne pro vyrobce) jestli se ubirat smerem k rychlotaznym pouzdrum, kde si osobne myslim, ze nemaji sanci se poradne prosadit nebo zdokonalovat funkcnost a design pro pouzdra na noseni/prepravu.

Kazdy sve stesti strujcem...

manas
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 68
Registrován: 25.06.2010 11:14
Bydliště: Praha 6

08.02.2012 13:36

Re: Kožená pouzdra (vs kydexová)

Fy.Andrews Custom Leather, http://www.andrewsleather.com/traditional.htm, nabízí vzásadě totožné pouzdro jako IPSC Saddle Holster. Těžko říct jak vážně je to IPSC myšleno.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník