Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

31.10.2016 22:07

Koupě zbraně z dědictví

Kamarádka podědila po otci zbraň. Nemá zbrojní průkaz a nabídla mě odkoupení zbraně. Potřeboval bych vědět jestli už to někdo tady řešil.
Už dostala dopis od policie že je rozhodnutím soudu dědička a má to vyřešit. Musí jít na policiji se mnou nebo stačí nějaká plná moc.
A při přepisu se píše do šediváku co, data toho zemřelého majitele nebo data toho kdo to zdědil.
Radu prosím jenom od těch kdo už tohle řešili.
Moc dík

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

01.11.2016 11:39

Re: Koupě zbraně z dědictví

Už jsem takovou situaci viděl, ale nebyl jsem primo účastníkem. Nejjednodušší je zvednout telefon, zavolat na příslušný útvar a tam Ti přesně poradí, co a jak.

Proč dávám takovou radu-neradu? Protože jsem viděl, jak tam policista "jebal" paní, že něco nebylo tak, jak by mělo být, že měla předem něco udělat...ohledně lhůt, atd.

Víťas01
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.05.2009 9:17

01.11.2016 12:44

Re: Koupě zbraně z dědictví

Nedávno jsme řešil něco podobného, pokud je to možné je nejlepší zajít na příslušné oddělení oba dva najednou. Řešil jsem to v Brně, ptal jsem se i na plnou moc, prý je to možné, ale původní majitel v tomto případě dědic musel stejně dojít podepsat papíry. Jak již psal kolega přede mnou, nejlepší je si zavolat na příslušné oddělení policie.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

01.11.2016 16:25

Re: Koupě zbraně z dědictví

Pokud bylo vydáno rozhodnutí soudu o dědictví, které nabylo právní moci, je vlastníkem zbraně ona. Tento převod se zároveň zaznamená v evidenci P ČR, která jí ale zbraně nevydá. Ona je povinna v zákonné lhůtě převést vlastnictví na někoho kdo je držitelem ZP nebo ZL.

Bez její fyzické přítomnosti se to neobejde, musí tam předložit originál rozhodnutí s doložkou nabití právní moci, i když existuje samozřejmě možnost dohodnout předložení kupní smlouvy s ověřenými podpisy, ale to je třeba nejdřív prokonzultovat na příslušném oddělení.

V dokladu o nabití pak bude jako prodávající uvedena ona a ty jako kupující.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Registrace, převody, kategorizace CUZZS, ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků