Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

29.12.2004 15:51

Taky se mi to stalo ... proste sem prebijel jak magor a najednou koukam ze nasypka s prachem je prazdna 8) ... je to to nejhorsi co se muze stat, pac nevis kolik si uz takovych sqelych naboju vyrobil. Nastesti sem to odhad docela dobre ... nicmene asi 4 vadne kousky stejne prosly. Jelikoz sem vedel ze dana serie asi bude stat za hovno, tak sem si daval na to bacha a s nabojema sem nesoutezil. Kuli sem pak vyklepl a byl klid, ale nemel sem ji na okraji nabojove komory, ale pekne uprostred hlavne. Akorat to pekne teda nasere ... ale priste si uz das aspon bacha.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

29.12.2004 16:30

Já jsem si takhle udělal padesátku .38SPL a pak jsem si je zamíchal mezi 2000ks dříve vyrobených.... :-) To bylo radosti, jak na novém Bělidle... :-D Nakonec jsem si půjčil váhy a převažoval hotové patrony, abych vyloučil ty bez prachu. Čuměl jsem jako puk na ty rozdíly v celkové váze. Patrony jsem rozdělil na 4 skupiny, dobré, asi dobré, cvičné derringerové a k delaboraci.Nakonec jsem cca 100ks delaboroval a v každém druhém fakt prach nebyl. Derringer je ideální pro střelbu takto rizikovými náboji, protože i zápalka vyžene kuli skrz... :-) Od té doby si dávám majzla... :-D

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

29.12.2004 16:52

Kall píše:Přebiječ nemusel bejt nepozornej, třeba chtěl jen ušetřit.

Nene zname se celkem delsi dobu a hodne se mi omlouval.Ted koupil pry cosi co mu kontroluje ze tam prach vubec je nasypanej dela to na nejakym automatu.

Ale mohlo to dopadnou jinak protoze ten patron sem urcite mel v ruce a zdal se mi o nejakej gram lehci,ale pak sem ho stejne dal do zasobniku.Mel sem verit svym smyslum :)

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

29.12.2004 17:01

Agog píše:
Kall píše:Přebiječ nemusel bejt nepozornej, třeba chtěl jen ušetřit.

Nene zname se celkem delsi dobu a hodne se mi omlouval.Ted koupil pry cosi co mu kontroluje ze tam prach vubec je nasypanej dela to na nejakym automatu.

Ale mohlo to dopadnou jinak protoze ten patron sem urcite mel v ruce a zdal se mi o nejakej gram lehci,ale pak sem ho stejne dal do zasobniku.Mel sem verit svym smyslum :)


... abych rekl pravdu, dost tezko si ten proces v amaterskych podminkach dokazu predstavit ... spis te vozi na houpacce :roll:

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

29.12.2004 18:28

Hungry píše:.....Derringer je ideální pro střelbu takto rizikovými náboji, protože i zápalka vyžene kuli skrz... :-) .........


Ta kule projde kvuli kratky hlavni nebo je to dano este necim jinym ?
A kdyz projde, jak potom leti - tj. jak rychle a jak presne (tipuju, ze z ty hlavne spis jen tak "vypadne")?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

29.12.2004 19:44

Ta kule projde kvuli kratky hlavni nebo je to dano este necim jinym ?
A kdyz projde, jak potom leti - tj. jak rychle a jak presne (tipuju, ze z ty hlavne spis jen tak "vypadne")?[/quote]

Projde protože hlaven je opravdu krátká a navíc drážky jsou tam spíše jenom jako...


Reklama

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

29.12.2004 20:39

treba to dela podobne jako ve fabrice na loziska, elemnty padaji na pruznou podlozku a podle vahy se odrazi do urcite vzdalenosti (prihradky)

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

29.12.2004 21:02

Ivoshek píše:treba to dela podobne jako ve fabrice na loziska, elemnty padaji na pruznou podlozku a podle vahy se odrazi do urcite vzdalenosti (prihradky)


Ja bych to tipoval spis takto: Neodrazi se podle vahy, nybrz podle tvrdosti povrchu - tedy slouzi to ke kontrole kvality zakaleni elementu......

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

29.12.2004 21:22

Jakou statickou silu je treba vyvinout na to, aby se v hlavni uvizla koule dala do pohybu ? Mam na mysli spis velikost staticky sily - vlastne je to sila prutlacnyho odporu kule v hlavni....
Procpat kuli pres prechodovej kuzel (treba jen cisty olovo) je fuska poradna ! Jak to je pak dal, kdyz je kule uz zariznuta v drazkach ?

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

29.12.2004 21:54

no sila bude asi docela slusna, ja pouzivam razovou silu iniciovanou kladivem

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

29.12.2004 21:57

nevim, slysel jsem, nevidel jsem

Uživatelský avatar
ttommy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 28.12.2004 19:02

29.12.2004 22:13

Slyšel jsem, že jednomu trotlovi uvízly 2 slovy dvě kule za sebou v hlavni revolveru. Vyklepat se to nedalo ani náhodou, držely fest a oni měli strach, že poškodí revolver, tak to vzali do fabriky, tenkým vrtákem provrtali uprostřed ty střely, pak celý revolver ponořili do nějaké lázně no a pak už to vyklepat šlo, ale majitel kvéru byl prý na infarkt.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

30.12.2004 2:51

Ross píše:... abych rekl pravdu, dost tezko si ten proces v amaterskych podminkach dokazu predstavit ... spis te vozi na houpacce :roll:


Najdi si to v prislusenstvi ... elektronicky hlidace, jestli mas v davkovaci prach, jsou dost obvykla zalezitost.

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

30.12.2004 12:50

ttommy píše:Slyšel jsem, že jednomu trotlovi uvízly 2 slovy dvě kule za sebou v hlavni revolveru. Vyklepat se to nedalo ani náhodou, držely fest a oni měli strach, že poškodí revolver, tak to vzali do fabriky, tenkým vrtákem provrtali uprostřed ty střely, pak celý revolver ponořili do nějaké lázně no a pak už to vyklepat šlo, ale majitel kvéru byl prý na infarkt.


Trotlovi- vaz slova protoze ja bych je tam poslal taky.Kdyz se soustredim kam strilim tak nevnimam jak moc to boucha.
Jinak sem slysel od chlapika v praci jak videl jak poslal manik do margoliny takhle tri za sebou.Musel to vzit az pod velikanskej lis v lisovne jak to bylo nahnannany.Jo taky to musel tusim provrtat.Malorazka reklo by se.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

30.12.2004 13:51

ttommy píše:Slyšel jsem, že jednomu trotlovi uvízly 2 slovy dvě kule za sebou v hlavni revolveru. Vyklepat se to nedalo ani náhodou, držely fest a oni měli strach, že poškodí revolver, tak to vzali do fabriky, tenkým vrtákem provrtali uprostřed ty střely, pak celý revolver ponořili do nějaké lázně no a pak už to vyklepat šlo, ale majitel kvéru byl prý na infarkt.
no koupil sem Glocka 34 za 3 500 Kč mněl jednu vadu vydutou hlaven , střileny jenom originalama vubec nevi kdy semuto stalo zijistil to až při prodeji tak nevim

Uživatelský avatar
ttommy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 28.12.2004 19:02

30.12.2004 14:27

MARKONY píše:
ttommy píše:Slyšel jsem, že jednomu trotlovi uvízly 2 slovy dvě kule za sebou v hlavni revolveru. Vyklepat se to nedalo ani náhodou, držely fest a oni měli strach, že poškodí revolver, tak to vzali do fabriky, tenkým vrtákem provrtali uprostřed ty střely, pak celý revolver ponořili do nějaké lázně no a pak už to vyklepat šlo, ale majitel kvéru byl prý na infarkt.
no koupil sem Glocka 34 za 3 500 Kč mněl jednu vadu vydutou hlaven , střileny jenom originalama vubec nevi kdy semuto stalo zijistil to až při prodeji tak nevim


Počítám, že se majiteli před tebou stalo co jsem psal výše, ale myslím, že Glock by jednu snesl v poho, takže spíše dvě za sebou. Aže by se vydula hlaveň a nic o tom nevěděl? Divné, spíš myslím, že ze sebe raději při prodeji zahrál vola, aby se neřeklo, ale to je jen můj názor :)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.12.2004 15:50

ttommy píše:Slyšel jsem, že (...)
Počítám, že se majiteli před tebou stalo co jsem psal výše, ale myslím, že Glock by jednu snesl v poho, takže spíše dvě za sebou. Aže by se vydula hlaveň a nic o tom nevěděl? Divné, spíš myslím, že ze sebe raději při prodeji zahrál vola, aby se neřeklo, ale to je jen můj názor :)


Zjevně si neumíš představit, co se v loufu děje za hrůzy, natož když rozbíhající se střela s narůstajícím tlakem za zadkem potká další, která je tam zakousnutá.
Glock sice kouli v laufu a přes ní odpálenou druhou vydrží, ovšem nikoli ve smyslu že by se mu nic nestalo, a ani to po něm nikdo nemůže chtít (to by hlaveň vážila zhruba 4x víc). Jediné co je u Glocka garantováno je, že se to nerozlítne na kusy a nezraní to střelce.

Uživatelský avatar
ttommy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 28.12.2004 19:02

30.12.2004 16:22

nekromancer píše:
ttommy píše:Slyšel jsem, že (...)
Počítám, že se majiteli před tebou stalo co jsem psal výše, ale myslím, že Glock by jednu snesl v poho, takže spíše dvě za sebou. Aže by se vydula hlaveň a nic o tom nevěděl? Divné, spíš myslím, že ze sebe raději při prodeji zahrál vola, aby se neřeklo, ale to je jen můj názor :)


Zjevně si neumíš představit, co se v loufu děje za hrůzy, natož když rozbíhající se střela s narůstajícím tlakem za zadkem potká další, která je tam zakousnutá.
Glock sice kouli v laufu a přes ní odpálenou druhou vydrží, ovšem nikoli ve smyslu že by se mu nic nestalo, a ani to po něm nikdo nemůže chtít (to by hlaveň vážila zhruba 4x víc). Jediné co je u Glocka garantováno je, že se to nerozlítne na kusy a nezraní to střelce.


Takže pokud ti rozumím, souhlasíš se mnou, že tam asi musely být ty kule dvě. A tu hrůzu v laufu, ač laik, si představit umím a nikdy bych to nechtěl vyzkušet na vlastní kůží či spíš kvéru.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.12.2004 21:12

ttommy píše:
nekromancer píše:
ttommy píše:Slyšel jsem, že (...)
Počítám, že se majiteli před tebou stalo co jsem psal výše, ale myslím, že Glock by jednu snesl v poho, takže spíše dvě za sebou. Aže by se vydula hlaveň a nic o tom nevěděl? Divné, spíš myslím, že ze sebe raději při prodeji zahrál vola, aby se neřeklo, ale to je jen můj názor :)

Zjevně si neumíš představit, co se v loufu děje za hrůzy, natož když rozbíhající se střela s narůstajícím tlakem za zadkem potká další, která je tam zakousnutá.
Glock sice kouli v laufu a přes ní odpálenou druhou vydrží, ovšem nikoli ve smyslu že by se mu nic nestalo, a ani to po něm nikdo nemůže chtít (to by hlaveň vážila zhruba 4x víc). Jediné co je u Glocka garantováno je, že se to nerozlítne na kusy a nezraní to střelce.

Takže pokud ti rozumím, souhlasíš se mnou, že tam asi musely být ty kule dvě. A tu hrůzu v laufu, ač laik, si představit umím a nikdy bych to nechtěl vyzkušet na vlastní kůží či spíš kvéru.


No, ne nutně. Protože pokud je tam jedna, nafoukne se to a obě vyletí (osobně vyzkoušeno :-) )
Pokud jsou tam dvě, zůstanou tam s největší pravděpodobností viset (pokud máme oba na mysli 2 visící střely a třetí správně podsypanou) a obávám se, že se to rozletí.
Mě konkrétně se stalo, že zůstala viset olověná střela 130grs v půlce laufu a zezadu ji nabrala druhá, podsypaná 5,2grs S020ky. Nafouklo se to tak, že závěr zůstal viset na hlavni cca 1cm za momentem odemčení a nešlo s ním hnout. Musel jsem počkat až to vystydlo a pak závěr seskočil sám.
Pokud na té hlavni není znát, že by o ni závěr štrejchnul nebo se dokonce s přesahem zakousnul, tipoval bych to na:
rozlomenou střelu
svlečenej plášť
nebo s největší pravděpodobností hodně měkkou těžší střelu (kolem 147grs) s malou terčovou navážkou. A pokud to byly nějaký šolichy, ani si toho všimnout nemusel. Jenom to nevyhodí a nepodá, takže přetáhneš, vypadne vystřelená hilzna, novej náboj tam zajede jen to mlaskne, a bác :-)

Uživatelský avatar
ttommy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 28.12.2004 19:02

30.12.2004 21:20

No je to síla :shock: , trochu té střelecké doktořiny, myslím není na škodu..., tady jako to vysvětlení :)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Střelivo ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků