RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

26.10.2016 13:50

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Sorry že tak strašně otravuju,
ale teď jsem se nad tím trochu zamyslel a cesta vede asi jinudy.
Když si shrnu požadavky - dlouhodobá slušná ochrana ať to člověk nevyndá na jaro rezavé jak lišku a navíc aby nebylo třeba složitě čistit. Proste vyndat a střílet.
Napadají mě fólie coretec s inhibitory (u nás to dělá třeba Tart- měli by umět i kusovky).
Vyndam z pytle a střílím. Na podzim zase strčím do pytle.

Folie tohoto stylu dělá vic firem a maji i klasifikaci zámořského balení. Nemusí se řešit vysoušedla atd, navíc je to levné (aspoň teda v množství co to bereme)

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

26.10.2016 19:41

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Ještě mě napadlo co toto - je to červená vazelína ještě někdy z 70 - 80 let, kámoš má v práci několik kýblů. Po rozehřátí to lehce na hadru protřít na zbraní ???

Máte někdo s tímto zkušenost nebo raději ne ?


Foto je jen ilustrační ale je to ta samá vazelína .
Přílohy
57bd49fd5eef62f9bede0100.jpg

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

26.10.2016 20:06

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Vazelinu určitě ne , uvědom si jednu věc na zbrani se bude kondenzovat voda a vznikne mikro koroze.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

28.10.2016 15:18

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

jen takový momentální nápad/dotaz , je možné zbraň zatavit do folie , a přidat silikagel ?? Bylo by to vhodné na dlouhodobé uložení ? Dělají se vůbec dostatečně rozměrné folie ?(spíše ano) A dělají se vhodné "zatavovací strojky" (nevím teď jak to nazvat)?- ty na potraviny a na drobné věci se asi na dlouhej kvér moc nehodí, leda na krátkej.... Existuje něco čím se dá objet v podstatě libovolný tvar a velikost ?

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

28.10.2016 18:34

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

V kterékoliv fabrice kde posílají do zámoří ti můžou z hliníkové fólie(nebo toho co tam používají) udělat, svařit ponožku v libovolné délce a tu jednu stranu stačí přehnout a přilepit lepící páskou.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.10.2016 8:34

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Mám potravinovou vakuovačku a fólie se prodává ve 3m dlouhým rukávu, takže tam zatavíš i dlouhou :)


Reklama

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

30.10.2016 12:47

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Diky, za odpověď. Tedy chápu li správně, tak delší stranu obdélníku řeší to, že je to rukáv, a kratší už zvládne "vakuovačka- zatavovačka". A vhodnost takového uložení, jak dlouho to vydrží ? Ukládat namazané? Silikagel ?

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

30.10.2016 13:06

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Jak dlouho vydrží ??? Já vakuové sáčky skoušel po kontrole cca měsíc lehounký rezavý povlak, po setření hadrem byl hned pryč, kdybych to tam nechal déle asi by to šlo hlouběji - ale jak už tu bylo řečeno mám na baráku jiné teploty než vy v panelácích a dost zimu a vlhčí vzduch.
To že to chytli lišku i v tom vakuovém pytli může být i špatným namazáním nevhodným přípravkem - mazal jsem to WD-40. proto ho používám už jen na čištění.

Toto je pouze má zkušenost a každý si to musíte zkusit.


Teď dělám pokus s Ballistolem a včelím voskem - poměr 1:1 zamíchání při teplotě 60 C. Tohle prý dělaly už měmci ale nakecá se toho hodně akže zkouším co a jak - je tu po dědoj stará lankasterka tak k pokusům se hodí :-)

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

30.10.2016 13:18

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

no má úvaha směřovala právě k zatavení spolu s vysoušečem (silikagel nebo něco jiného...), to jsi zkoušel ?

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

30.10.2016 13:36

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Tak to ne toto jsem nezkoušel ale určitě to také zkusím :-)

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

30.10.2016 13:51

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

tak dej na jaře vědět :mrgreen:

imho ta vakuovačka vakuum neudělá, jen odsaje nějaký přebytečný vzduch, takže část vzduchu - včetně vlhkosti tam zůstane (jestli, a jak moc, to nevím)

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

30.10.2016 14:01

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Silikagel absorbuje vlhkost z okolního vzduchu. Pokud ho se zbraní zavakuuješ do folie, bude vysoušet tu vzduchovou bublinu, co zůstane kolem něj, a to bude asi tak všechno.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

30.10.2016 14:15

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Zdravím,
Pokud chcete něco ochránit od koroze tak NIKDY NEVAKUOVAT (jen jestli můžete zaručit že dílec je suchý bez vody - potu, a je nakonzervovaný)
Ocel není chleba. A pochybuji že někdo to nejdřív prožene isopropylalkoholem a pak konzervuje a následně vakuuje.

Možná by nebylo na škodu kdyby nějaký prodejce zbraní a střeliva začal prodávat rukávy s inhibitory. Je to levné a funguje to. Stačí izolačka není potřeba svářečky.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

30.10.2016 14:39

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

No před pár let byla nelezena na půdě pistole P08 a to v hadru a byla v kýblu plným popela.
Když byla na policii řekli mi že je na to jak byla uchovaná v perfekktní stavu a dostala i tormentaci.

Pořád mi nejde do hlavy čím to mazaly že to vydrželo, dneska něco namažu a ať je to jakákoli super přípravek tak to stejně chytne lišku - dnes čím vymakanější mazivo tím větší sajrajt

Snažím se najít původní maziva ale nějak to nejde a to co fungovalo se přestalo vyrábět :-(
Přílohy
canon5457.jpg
Toto je ona

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

31.10.2016 0:07

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Justinian píše:Silikagel absorbuje vlhkost z okolního vzduchu. Pokud ho se zbraní zavakuuješ do folie, bude vysoušet tu vzduchovou bublinu, co zůstane kolem něj, a to bude asi tak všechno.


a když se neodsaje vzduch (nebo jen tak aby byla jedna velká "bublina" ), tak by to bylo lepší?


poznámka : Zkušenosti s vakuováním, zatavováním, silikagelem a spol. nemám, jen jsem narazil na toto vlákno, zaujalo mne, tak zde trochu teoretizuji, a dotazuji se těch co o tom vědí více ....

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

31.10.2016 1:16

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Pokud to jen patřičně konzervované zatavíš do folie a přidáš silikagel, tak by to mělo vysoušet slušně, na takovéhle uzavřené prostory jsou ty sáčky dělané. Jen pořád nechápu, nad čím se tady celou dobu spekuluje, konzervačních přípravků a inhibitorů je dost a účinné jsou dostatečně, i když tu někteří budí dojem, že prevence koroze je větší tajemství než kolo Jana Tleskače a po revoluci se po něm slehla zem. :D
Pokud někdo zrovna nežije uprostřed bažiny, tak mi úvahy typu "mám zbraň na zimu jen zalít do vosku, nebo ji ještě zatavit do fólie a zasypat desikantem" přijdou trochu zcestné. Když to přese všechnu snahu začne reznout, tak bych hledal chybu jinde než u volby přípravku (pokud se nebavíme o ošetření typu "po posledním honu ji ještě orosenou postříkám WDčkem a na půl roku zavřu do trezoru").

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

31.10.2016 1:57

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

Našel jsem zajímavý článek ale zároveň jsem zjistil že desítky lidí schání dobrou a trvanlivou konzervaci zbraní - Už 4 den na netu hledám a zjištuji že nikdo není z ničím spokojen - jediné co asi funguje je to co napsal HUNGRY

viz článek co jsem našel :

http://www.gunexpert.cz/news/udrzba-a-k ... en-o-nich/

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

31.10.2016 10:36

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

ten kdo má tu možnost = co takhle z nějaké staré pěkné uloženky seškrábnout tu konzervační látku a dát ji na rozbor.
odpověď by neměla být tak složitá = co v roce dejme tomu 1940 mohli mít za druhy mazadel ?
například boty měli celokožené a celé je impregnovali natíráním nebo ponořením do včelího vosku.
Rusáci a naše armáda některé součástky i zbraně taky kompletně namáčela v nějakém rozehřátém horkém druhu vazelíny.
pak hodně záleželo na uskladnění = čím stabilnější teplota tím to bylo lepší.
osobně na historické pušky (uloženky) používám - silkal 93 a jednou ročně je očistím a znova nastříkám a neregistruji na nich lišej ani jinou pokračující korozi ale kolega starožitník ten na mazání se..re flintu co koupí pověsí jen tak na zeď a za týden ! na ní má lišej :cry: říkám mu že je Barbar !!
při čištění na uloženku používat gumové rukavice jinak tu mastnotu z rukou pak máte zakonzervovanou mezi kovem a konzervačním prostředkem a bude to reznout i tak

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

06.11.2016 12:34

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

WaA63 - děkuju za typ , super. Nechal jsem si udělat rozbor s roznětek z 70 - 80 let i ze dvou zásobníku ještě zabalených z výroby do P38 z roku 1944

Má doměnka se potvrdila že to jsou tři sloučeniny kde hlavní složka je včelí vosk, xxxx a xxx a to v poměrech které bych nečekal.

Zbývají části se mi tu zveřejňovat moc nechce , nehledě na cenu rozboru a jistým rejpalům a chytrolínům na střelectví kteří spaly v knihovně a vědí vše o konzervaci zbraní atd. :D :D :D :D

Možná "spalY" v knihovně, ale o to méně problémů jim pak působí pravopis a interpunkce. Grimpo
Přílohy
Fotografie01268.jpg

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

09.12.2016 1:23

Re: konzervace pro dlouhodobe uskladneni zbrane

RomanS píše:Možná by nebylo na škodu kdyby nějaký prodejce zbraní a střeliva začal prodávat rukávy s inhibitory. Je to levné a funguje to. Stačí izolačka není potřeba svářečky.

Trochu jsem hledal na netu a narazil jsem např. na výrobce (nejedná se o eshop) antikorozních fólií, sáčků a dalších materiálů s inhibitory koroze: Zerust
Pak stačí to stačí dát do vyhledávání na Amazonu nebo Ebay a vypadne spoustu zajímavých foliových obalů, i vícenásobně použitelných a další ... napřiklad odpařovací kapsle, kde se inhibitory koroze odpařují do prostoru (trezoru, rozvaděče ...)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků