winston
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26.02.2007 21:06
Bydliště: Plzeňsko

10.03.2015 13:53

Kontrola zbraní - chyba v registraci

Zdravím pánové, dnes jsem byl na PČR na kontrole zbraní před vydáním nového ZP - před uplynutí platnosti starého. Kontrola mnou držených zbraní proběhla naprosto bez problémů.
Bohužel mi přítomní inspektoři oznámili, že mám na sebe zaregistrovánu ještě jednu krátkou kulovou zbraň (TT). Tuto zbraň jsem zakoupil v roce 1996 a dva roky na to prodal v komisním prodeji s dodržením všech zákonných poviností - odhlášení. Upozornil jsem je na to, že těchto kontrol už proběhlo několik a nikdo dávno prodanou a odhlášenou zbraň vidět nechtěl. Bylo mi zděleno, že se to snad dohledá :roll: , takže pokud se to nedohledá, jsem lump bez vlastního přičinění :evil: .
Podobný problém už jsem měl jednou, ale naštěstí jsem si toho všiml sám několik týdnů po prodeji zbraně, které se to týkalo (vidím dobře a viděl jsem jí zapsanou v kartě co měl úředník na stole) - rovnou jsem jim i oznámil komu jsem jí prodal. Po vyhledání karty nového majitele se zjistilo, že máme stejnou zbraň registrovanou oba.
Nutno podotknout, že inspektoři se přímo bavili tím, jak jsem z toho "vyplašený" a brali to z nadhledem. Já si něco takového dovolit nemohu :? .
Máte někdo podobnou zkušenost, pokud se to totiž nedohledá, tak nevím jak dokazovat, že jsem vše udělal jak požadoval tehdejší zákon o zbraních.

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

10.03.2015 15:51

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

Znam ze sveho okoli dva podobne pripady. Chyby vzmikaly pri "rucnim" prenaseni zbrani do CRZ.
Oba dva pripady skoncily tak, ze ourad chybu nasel a priznal, nic se nesepisovalo a vse OK.
Ale.
Pokud by se rozhodli, ze zbran mate, a Vy nebudete mit v ruce papir, byt jen kopii sedivaku s udaji kupujiciho, mate smulu. Pri odevzdavani PZ se nic nepodepisuje, narozdil od prevzeti toho dokladu :( Spolehejme na to, ze ourada nebude mstivej, zakernej, ani jinak osklivej.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

10.03.2015 16:57

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

Dohledat by se to mělo, ale budou muset prohledat původní papíry. Já mám pro jistotu doma všechny kupní smlouvy od všech zbraní.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

10.03.2015 21:09

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

Já měl takhle napsaný deringer, který jsem vrátil na reklamaci. PČR dostali šedivák a techničák, procvakli ho a založili. Při prodloužení ZP ho v papírech pořád měli vedený na mě. Sáhli do archivu, našli odevzdané papíry a derika si škrtli. Žádná věda, jen úředničina.

winston
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26.02.2007 21:06
Bydliště: Plzeňsko

11.03.2015 9:33

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

Díky za odpovědi, já z toho moc klidný nejsem. Pokud úřad uzná, že zbraň stále vlastním - tak jsem v řiti.
Ale velice by mě zajímalo, jak se potom úřad zachová k tomu, kdo zbraň vlastní nyní, předpokládám totiž, že se stala stejná chyba jako v případě mnou zmiňované kulovnice. Bude mít na krku nedovolené ozbrojování i když má zbraň registrovanou na sebe a má průkaz zbraně? Jaký postih v tomto případě čeká mě, když bude tedy zbraň uvedena jako ztracená. Podle toho co jsem se dočetl, by se mělo jednat o přestupek s mastnou pokutou, ale pokud se jedná o první, tak by mi měl ZP zůstat. Budu doufat, že se to urovná bez problémů :? .

bigbejcek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14.12.2014 17:10

11.03.2015 10:26

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

Myslím, že si děláš zbytečně starosti.
Píšeš, že si to prodal v komisi. Takže minimálně o tvém kvéru bude mít záznam obchodník.
Byla povinnost uchovávat záznam myslím 30 let a 5 let po ukončení činnosti.


Reklama

winston
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26.02.2007 21:06
Bydliště: Plzeňsko

11.03.2015 11:40

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

Od prodeje uběhlo hodně let a obchodník už je po smrti - obchod již neexistuje.
No nechám se překvapit :( .

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

24.03.2015 23:31

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

Odpovídám trochu pozdě, ale..
Byl jsem cca před měsícem svědkem, jak na policajty přišel starý pán, který přišel ze zdravotních důvodů o zbroják. Prohlásil, že svůj revolver nemůže najít, a že nemůže najít ani samotný zbroják. Policajt ho naprosto v klidu nechal napsat čestné prohlášení v tomto smyslu, důchodce odevzdal tři krabičky nábojů, a odkráčel středem.
Jinými slovy, asi z toho děláš zbytečné drámo.

winston
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 26.02.2007 21:06
Bydliště: Plzeňsko

26.03.2015 7:49

Re: Kontrola zbraní - chyba v registraci

No tak to je taky zajímavý přístup, je to přestupek proti zákonu.
Včera jsem byl kontaktován inspektorem PČR a informován o tom, že zbraň je dohledána a tudíž je vše O.K. Díky za reakce :wink: .

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků