Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

05.08.2012 11:23

Re: ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Mám kompík od Zendla asi rok, (pravý), nastříleno zhruba 1400 ran. Takže pár postřehů: Mění nástřel, u mě to dělalo na cca. 40 m co mám nastřelenej kolimátor asi 5cm vpravo dolů. Takže po namontování musíš znovu nastřelit. Pokud střílím "jednotlivé" rány, mám to vše v jednom "bodě" přesně na fleku, pokud ale fakt dám "rychlopalbu" (tzn. co stíhám odmačkávat), tak se ten flek "přesune" asi o 12cm doleva na devátou hodinu. Výškově zůstávám v ose. (ale mám sklopnou pažbu GE v ose hlavně) Už se tam ten efekt více odfuků na pravé straně projeví výrazněji. Jinak pokud do něj půjdeš, vzal bych si už ten nerez. Originál černý pokud ho po střelbách fakt poctivě nevycídíš tak ti po pár dnech v sejfu chytne lehkou "lišku". Nic hrozného, ale lehký náznak koroze tam je.
Jinak sklopka GE. Po cca. 1000 ranách se mi povolil imbus co drží trubku ke sklopnému modulu. (a na střelnici se fakt blbě hledá tak dlouhý imbus klíč :? ), tak doporučuju doma povolit, dát tam locklite, a pořádně dotáhnout.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

06.08.2012 11:22

Re: ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

neni zmena nastrelu zavisla aj od toho ako sa zide kompik a dana hlaven? ktore kompiky su vyraznejsie nachylnejsie na zmenu nastrelu? pytam sa lebo tiez idem riesit otazku kompiku na vz58 a dotaraz som na ziadnej dlhej kompik nemal. na kose zatial z prce pouzivam tlmic plamena na Pi (trychtyr) a mam pocit ze kosa s nim kope viac ako s holou hlavnou.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

06.08.2012 12:03

Re: ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Boris
kup si Jimiho a cenový rozdíl oproti trendy AZ radeji prostřílej :wink:

těžko posoudit vliv na nastřel u AZ, když se z příspěvku nedozvíme, jak by vystředěn

vrbodol
doladění kompu podle střelce není nic neobvyklého
pokud je symetrický, vždy bude utíkat z ramene ven
čili levákovi doleva a pravákovi doprava, to pak řeší tvar a rozměr směrových portů

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.08.2012 14:14

Re: ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Nechci dělat nikomu reklamu, ale mám Zendla na 2 kosách a nic lepšího jsem zatím nenašel. Pokud jde o posun nástřelu, ano posouvá se, ale pak drží, a comp. stejně dáváš na pevno a lepíš takže žádné sundávání se běžně nekoná a nastřelit to není problém.

Nějaký posun v "rychlopalbě" bych přisuzoval spíš strhávání než kompíku... :idea: Myslím, že mám rychlý prst, ale nic podobného jsem nepozoroval... 8)

Pokud jde o reznutí, s tím jsem se nesetkal, i když pravdou je že po střelbě čistím a mažu.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

06.08.2012 14:39

Re: ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Já, jelikož jsem levák ale potřeboval jsem mít kvér oboustranně použitelný, jsem zvolil HTR a je fajn.
Nástřel se posunul nahoru a to dost výrazně, ale seřídil jsem a drží...mimochodem kompenzátor mi drží bez lepení i bez pojistného čepu naprosto v pohodě.

Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

06.08.2012 22:23

Re: ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Vystředěn byl přímo u Zendla. A mám ho fakt na fest. Zatím jsem jsem ho ani nesundal, není proč. A jak je psáno nade mnou. Jak ho nastřelíš, už nic neřešíš. Nástřel drží. Jinak to "strhávání při rychlopalbě", bral bych to kdyby to šlo třeba dolů, ale fakt mi to jde všechno v ose doleva. Až se mi to "podaří" příště tak to nafotím... 8)


Reklama

eerr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 359
Registrován: 18.08.2006 14:34
Bydliště: cca Plzeň

11.08.2012 23:55

Re: kompenzátory pro samonabíječky

knecht: s HTR - rozptyl dobrý ale na 50 m asi o 25-30 cm nahoře . Já myslel že si kule brnká o kompík, tak jsem ho sundal.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

13.08.2012 9:36

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Jo, to sedí, možná jsem to měl i o něco výš. Šrouboval jsem mušku pěkně dlouho. Ale nemyslím že by o něj střela brnkala, nevidím tam žádnou stopu.

dufi
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 11.09.2011 17:50

18.08.2012 20:25

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Mám na kose Zendla, nastříleno cca 2 500 ran, po montáži se mě nastřelená kosa hnula asi o 20cm, po nastřelení s kompem už se to nehlo, jinak je krásně zpracovanej, můj postřeh je, že při pomalý střelbě je znatelně učinnější ten od Jimiho, kterýho má kamarád ...ale na kose vypadá krááásně :wink:

Uživatelský avatar
seal-6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 02.08.2007 10:58
Bydliště: Praha

12.02.2013 19:55

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Zdravím pánové.
Tak jsem se zde pročítám vašimi zkušenostmi s komp.pro CZ 858 atd…všeho druhu.
Nejvědší počtení ale zároveň rozpaky jsem našel v tomto odkazu…
http://www.zbrane.cz/diskuse_zbozi.php

Zřejmě jde o komunikaci výrobce a vojáka z Afg.
Dočetl jsem se tam že je třeba při výběru komp.zdali jde o komp.zpětného rázu, zdvihu či jen výšlehu.
Taktéž je třeba brát prý v úvahu zdali používám pažbu vyosenou či v ose hlavně…??
Přidám li k tomu všemu výběr komp. pro praváka či leváka,
vychází mi z toho všeho pěkný galimatyáš…
Jak jste to řešili vy…?
Co klasické komp. od Zendla, Jimyho či HTR jak toto všechno zohledňují…?
Díky všem

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.02.2013 20:13

Re: kompenzátory pro samonabíječky

V současné době mi po mnoha zkušenostech jevý nejlepší ten od Zendla.V mém případě v provedení pro leváka.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

13.02.2013 17:28

Re: kompenzátory pro samonabíječky

seal-6

Mám pocit, že jsi trošku zmaten... :D
Trošku to zjednoduším.
Podle slovníku cizích slov kompenzace=vyrovnání, náhrada . To znamená, že kompenzátor usměrňuje vytékající plyny na ústí a ty (částečně) eliminují buď zpětný ráz (zjednodušeně díry do stran) nebo zdvih zbraně (zjednodušeně díry směrem nahoru), nebo kombinují oboje najednou.
U pažby, jejíž hřbet je v ose hlavně (viz. AR-15) je klopný moment , tedy zdvih po výstřelu menší než je tomu u pažeb, jejichž hřbet je od prodloužené osy hlavně skloněný dolů(typicky AK, Saiga, vz.58). Proto někteří soudruzi osazují klony 58 rovnými pažbami ala AR-15 (zde je pak trošku problém se popasovat s původními miřidly), někteří soudruzi používají kompenzátory s účinnější kompenzací zdvihu.
Zendl, Jimi, HTR jsou kompenzátory kombinované. Většinou používané sportovními střelci.

Pak se nám tady do toho vyskytují úsťová zařízení s názvy rozptylovač plamene, tlumič plamene, flash surpressor..mající několik úkolů .. např.co nejvíce potlačit demaskující účinky výšlehu plamene před protivníkem, co nejvíce eliminovat oslňení samotného střelce (zejména za tmy, nebo při použití nočního vidění), atd ..to je také na samostatný článek. Tato zařízení se používají zejména v armádách, kde se kolegové v krytu moc nepotřebují vzájemně ošlehávat plyny z bočních děr kompenzátorů. :lol:
Zjednodušeně pro rozpoznání....malé díry všemi směry (tedy i dolů), podélné drážky, podélné drážky do šroubovice atd.
Nikdo samozřejmě nevylučuje, že kompenzátor může mít i vlastnosti rozptylovače plamene.

Tady jich máš asi nejvíc na jednom místě i s vysvětlivkami.
http://www.gunexpert.cz/fotogalerie/ustove-brzdy/
Jinak brzda, neboli úsťová brzda, rovná se v tomto případě: kompenzátor zpětného rázu. :lol:
Porovnání rozdílů mezi těmi třemi kompy co uvádíš, chce už nějaké zkušenosti. Zejména s pravo/levým přifukováním od Zendla. Chybu ale neuděláš s žádným z nich, jde jen o to kolik chceš investovat a co seženeš.

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

11.03.2013 11:52

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Já jsem střílel z Kinguna, a můžu říct ze také velmi dobré.. mé 53kg manželce se líp střílelo právě z kosy s tímto kompenzátorem..připadal ji účinější..

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

11.03.2013 12:12

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Momentálně mám kombinaci: rovná trubková pažba s CTR koncovkou + kompenzátor HTR + pevný úchop předpažbí, umožněný rukojetí AFG2 a bočními hmatníky. Zdvih už je prakticky nulový, zpětný ráz zanedbatelný (asi tomu dost pomáhá i gumová botka, na origo CTR je podstatně silnější a účinnejší než na klonech, navíc neupadává)
viz tady:
http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/4/4775/4775143_adaa0f7c75612b8798c16bc0a0cbf58d/images/DSC00065.jpg?ver=2

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 11.11.2009 21:36

15.03.2013 0:35

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Tak jsem včera testoval novej kompik s kolimátorem a paráda.Koupil jsem si ten devítidírkáč z Rozpadu (nevim přesně typ),ale bral jsem ten co má mít vliv i na přesnost a na těch 50m paráda.Dolícovával jsem si ho přímo na střelnici,takže jsem mohl porovnat tlumení s ním a bez.Bylo to dost znát.Asi tak po 30 ranách se dal dotáhnout na fest do čepu.Docela mě překvapilo jak málo změnil nástřel.Čekal jsem že se třeba ani nevejdu do terče ,ale šlo mi to akorát asi 10cm nahoru a bylo to krásně v lajně.Tak teď už to jen testnout na větší dálku,alespon bude důvod jet na chalupu a navštívit zas po dlouhý době Ludvíkovice. :D

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

15.03.2013 16:29

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Jaký to dělalo kravál a oheň?

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 11.11.2009 21:36

15.03.2013 17:48

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Byli jsme tam dva sekáči (s kosou),každej s jinym stupněm tuningu.Tak jsme si navzájem pujčovali.Rámus mi přišel u všeho stejnej (ale dělám na lisovně tak to neber jako bernou minci) :) Žádný extra záblesky se mi nezdály.Poslední ránu jsem si schválně bouchnul bez míření a koukal na kompenzátor a přišlo mi že z toho nelítá vůbec nic.Taktéž když jsem střílel v leže,čekal jsem mraky zvířenýho prachu a nic.Prostě paráda.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

15.03.2013 18:35

Re: kompenzátory pro samonabíječky

A ten druhý kompík měl? Když nechávám někoho střílet z té své, tak stojím hned vedle a je to teda kravál a hlavně průvan, ve srovnání s tím, co udělá kosa bez ničeho. U země nic, protože mám jen kompenzátor zdvihu, ne úsťovou brzdu, takže mi to fouká jen nahoru. On je ten rámus potřeba posuzovat vedle, ne jako střelec, tam je to stejné jako bez kompíku. Ty nové kompíky/brzdy mě zajímají, proto jsem se ptal na zkušenosti, hlavně teda ty vedlejší efekty, co se týče primárního účelu, tak tam asi není o čem mluvit, to bude rozhodně lepší než to, co tam mám teď.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 11.11.2009 21:36

15.03.2013 21:29

Re: kompenzátory pro samonabíječky

No nestál jsem přímo vedle něj,byl jsem normálně vedle na svojem palpostu,on měl Jimiho já ten rozpadlickej a oba jsme si je prohazovali,ale jak řikám žádnej zvýšenej kravál jsem nezaznamenal.

Brenner
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06.03.2013 0:55
Bydliště: Praha

23.03.2013 11:15

Re: kompenzátory pro samonabíječky

Už jste viděli na 58-mě něco takového? Příští týden ho budu mít a pořádně ho votestuju. Údajně je to nejsilnější komp pro 58-my. Takže se těším na další novinku :)

image.jpg

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků