PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

22.08.2009 21:54

Re: KITY perkusních zbraní

Tak to neřeš, přidej tisícovku a kup pedersoliho (nebo ještě jednu a kup hotovou a tu můžeš rozebírat a zase skládat do omrzení) a ještě ten den kdy ti to přijde můžeš jít střílet.

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

23.08.2009 0:25

Re: KITY perkusních zbraní

Já když si v 11letech vyrobil předovku tak mě táta akorát zmlátil :-)

Nějak mi uniká smysl těchto stavebnic, jedině že výrobce tudy prodává zmetky. pokud bude mizernej lauf, tak akorát klukovi zkazíš chuť se o něco pokoušet, protože šmejd zůstane šmejdem a nic netrefíte. Laufy do evropských předovek jsou všeobecně velice nekvalitní. Pokud chcete už něco stavět, nechte si poslat Lothar Walter a u puškaře do toho zadělat dnový šroub + CUZZS, pažba, spoušť a další je pak na vaší libosti. U zbraní celkově je to problematické, pokud člověku není 18 tak na to nesmí prakticky šahat a vlastní zbraň si na koleně doma taky nesmí vyrobit protože licence, koncese a nevím co ještě.

Já bych se na tvém místě radši zeptal syna o co má zájem a nechal ho svobodně si vybrat. já jsem začínal jako RC modelář, potom mi bylo 18 tak kvéry a do toho motorka a auto. a protože na motorku nebyl rozpočet tak jsem se ve staré jawě taky hrabal každý druhý týden. Abych ještě po někom dopasovával zmetky, na to fakt nemám náladu. ale teba je tvůj syn úplně jiný typ tak hodně štěstí :-) Pokud chce tvůj kluk vlastní železo a nemá dlaší záměry, tak bych volil nákup

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

23.08.2009 8:16

Re: KITY perkusních zbraní

PatrikV: Dospěl jsem ke stejnému názoru,díky

vrb: Po přečtení těchto rad,a několika dalších vláken začínám mít celkem jasno.(dle názorů některých je i hotová zbraň často polotovarem)
Mladej už těch zájmů měl asi desítky,a skoro jistě by neocenil danajský dar ve formě hezky baleného zmetku:-)
Koníčků vystřídal mnoho,ale kvéry a střílení jsou asi jediné téma které ho jako postpuboše přitahuje silněji
Proto se mi jeví jako řešení nákup hotové předovky,případně použité a vyzkoušené.
Vzhledem k omezeným možnostem buď Ardesa nebo Pedersoli.
Něco na nižší úrovni.Například Kentucky ,45

I když i zde se názory jednotlivých uživatelů výrazně liší

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

23.08.2009 9:14

Re: KITY perkusních zbraní

vrb píše: Nějak mi uniká smysl těchto stavebnic
Co takhle ušetřit pár korun a místo vysedávání před tv nebo v hospodě se raději případě Navryho věnovat synovi ?


vrb píše:vlastní zbraň si na koleně doma taky nesmí vyrobit protože licence, koncese a nevím co ještě
Vyhledej si prosím příspěvky Pavla Kraba a zjistíš, že to co píšeš není tak docela pravda. Pokud použiješ tovární hlaveň (a nemusí to být zrovna Lothar Walther - né každý má ambice závodně vystřílet tisíce ran) tak si můžeš postavit od hradebnice po perkusní dvojku cokoliv (v kat. D) a ve zkušebně ti to otormentují.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.08.2009 11:41

Re: KITY perkusních zbraní

Smysl mají stavebnice pro toho, kdo rád kutí a přesná střelba mu až tolik neříká. Ale chtějí, aby výsledný produkt fungoval...

Puškařina je koncesovaná živnost, takže živit se tím bez patřičných povolení a zvdělání nelze. Ale vyrobit sobě si zbran není trestné... A nemusí k tomu být ani tovární hlaven...

Osobně bych do stavebnice nešel z obavy před nekvalitní hlavní... Myslím, že lepší variantou by byl nákup použité předovky, nejlépe od někoho, kdo tomu trošku hoví. Bude už vyladěná, nebo alespon vychytané nejhrubší mouchy.
Konkrétně pistole typu Kentucky mi přijde jako velmi dobrá volba. A pokud by to byl model od Ardesy, tak i hotový ks lze pak vylepšit přidáním protizámkové desky místo dvou podložek a obroušení pažby do méně kopitoidního tvaru.
Mám dvě Ketucky:
perkusní Armisport - http://www.armisport.com/eng/dettaglioA ... amiglia=15
Obrázek
a křesadlovou Ardesu: - http://www.svartkrutt.net/articles/vis.php?id=36
Obrázek
Rozdíl tvaru pažby je patrný už fotek...

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

23.08.2009 12:05

Re: KITY perkusních zbraní

Tovární hlaveň je v případě laika daleko nejjednodušší řešení, než někde na údržbě nechat dělat tlustostěnnou trubku s hladkým vývrtem a pochybnou kvalitou povrchu.
Netuším, proč bych zrovna u Pedersoliho měl mít obavu z nekvalitní hlavně ve stavebnici?


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.08.2009 13:10

Re: KITY perkusních zbraní

To ano, ale není to nezbytné...

Protože i od Pedersoliho jsem viděl zbraně, jejichž zpracování nebylo bůví co... Pokud by ta stavebnice byla dovezena z USA, tak by byly mé obavy menší. Každý to tak nemá, ale já chci zbraně, náboje v takové kvalitě, aby byly schopny dosahovat rozptylu do 5cm na předepsané vzdálenosti. Tak je totiž velká desítka na terči...

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

23.08.2009 13:24

Re: KITY perkusních zbraní

To ti ovšem nezaručí ani zbraň koupená jako hotová, pokud ovšem není speciálně terčová, navíc zbraň na to může mít, ale třeba se ti ještě nepodařilo najít vhodnou laboraci. U těchto zbraní se případný neůspěch dá svést v podstatě na cokoliv, nejen na hlaveň. O to ale Navrymu nejde - chce si pohrát, nechce se trápit, chce si zastřílet ale zatím nemusí dosahovat špičkových výsledků, pokud půjde jako laik do obchodu tak dle mého názoru s pedersolim má šanci dost velkou se vyhnout problémům. Pokud je to začne bavit vážně tak třeba pouvažují nad možnosti nechat si postavit mířenkářský speciál nebo si vyberou ze zbraní vyšší kategorie.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.08.2009 13:46

Re: KITY perkusních zbraní

PatrikV. - mícháš několik myšlenek do kopy. Můj poseldní příspěvek nebyl pro Navryho, ale tobě, jako odpověd, proč bych se měl bát nekvalitní hlavně u stavebnic, byť od Pedersoliho... A jen pro upřesnění jsem uvedl, co považuji za přesnou hlaven já... Co všechno ovlivnuje přesnou střelbu u předovek vím dobře.

Především jde ale o to, předložit Narvymu naše zkušenosti, aby se mohl nejlépe rozhodnout, co vlastně potřebuje a jestli náhodou není lepší připlatit a dobře investovat 10 000,- než blbě utratit 5000,-...

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

23.08.2009 14:20

Re: KITY perkusních zbraní

Já to celou dobu vztahuji k otázce Navryho a jeho podmínkám a nárokům, kdežto ty zde uvádíš co vyhovuje tobě.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

23.08.2009 17:37

Re: KITY perkusních zbraní

Hungry:V prvním příspěvku jsi hruba vystihl směr kterým jsme začal uvažovat.
Teďy buď hotová nebo použitá,leč vychytaná zbraň.
Do větších investic se pouštět nemohu.(rodina,barák atd atd klasika)
Netoužím ani po dokonale přesné pistoli.Stejně nejvíce mě budou omezovat ruce.Platí i pro kluka.
Pokud si měsíčně vystřelíme 100-300 ran z K100,rád bych to prostě proložil kapkou čmoudu,zejména pokud to zaijme i synátora.
Repliku Coltu 1851 od Pietty jsem si na hraní pořídil,a teď prostě řeším hračku která by chvilku vydržela synovi,a pokud ne,skončí v mé laskavé péči:-)
Děkuji za názory

Uživatelský avatar
nosferatu135
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 25.08.2009 9:51
Bydliště: Ano

03.09.2009 15:44

Re: KITY perkusních zbraní

Moje zkušenost s kitem Ardesa (cca před 2 měsíci) - Kentucky Rifle .45: úplně v pohodě. Žádné obtíže se slícováním. Dělal jsem úplně minimální dopasování - jen u botky pažby a spojení dvoudílného stocku. Jinak vůbec nic, ani otvor pro zámkovou desku! Zámek byl již sestaven. Vše funguje, jen jsem docela brzy oddělal piston. Kdybych neměl tak stupidně tupé vrtáky na železo, nebylo by ani vyvrtání otvorů pro čepy taková práce :) Hlaveň jsem nečernil. Slyšel jsem z více zdrojů, že v poslední době šla Ardesa kvalitou nahoru...

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

03.09.2009 19:46

Re: KITY perkusních zbraní

Ano, Kentačka od Ardessy byla naprosto v pohodě a spousta zábavy s prací. Piston se mně taky ihned zničil ještě při zkoušení doma se zápalkou. Asi překalená série.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

04.09.2009 10:31

Re: KITY perkusních zbraní

Taky piston na prd,asi po třetí ráně se rozletěl,překaleno.Koupil jsem jinej a v pohodě,již několik let.
Hlavně ok.
Prodavač,prodává,tak už to patří k jeho práci,všechno vychválit a zjednodušit. :wink:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

04.09.2009 12:11

Re: KITY perkusních zbraní

to si pleteš prodavače a podavače... ;) Cílem prodavače je spokojený zákazník...

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

04.09.2009 13:12

Re: KITY perkusních zbraní

Kde šiješ? :wink:
Jo,najdou se i tací,ale každý bohužel není,jako ty. :lol:

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

04.09.2009 13:32

Re: KITY perkusních zbraní

Náhodou, v tomhle sortimentu je stav docela dobrej. Např U Brymů jsem kupoval nějaký ND do PERE a nejenže mě nevyhodili, páč se jednalo o korunový položky, ale vysypali přede mnou několik pytlíků, ať si vyberu, zkusím dát do kvéru a pak řeknu co se mi hodí..... 2 hodiny jsem rozebíral, skládal..... Obdobnou zkušenost mám z BVS, DAVE, Řeháků......

OLD SHATERHAND
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 08.05.2009 14:10
Bydliště: Slovakia

20.09.2009 16:45

Re: KITY perkusních zbraní

Ja mam skladacku od ARDESi DEERHANTER a asi som fakt GUD ,alebo je vydarena trafym co chcem do cca.70m je rozpt. asi 3cm. a to si mislym je plne uspokojive :wink: . Ved zasiahnut srnca v behu a trafyt ho na cca.80-100m priamo na komoru si mislym je celkom OK. :mrgreen: No co mi nato pani strelci povedia :shock: :?:

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

20.09.2009 17:02

Re: KITY perkusních zbraní

Na to ti střelci povědí, že u nás lov s předovkou není povolen (myslím, že na Slovensku taktiež) a že pokud tě někdo při takovým výkonu načapá, máš průser jak velkoměsto.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.09.2009 17:23

Re: KITY perkusních zbraní

Se skládaným Deerhunterem rozptyl na 70m do 3cm :?: :!: :lol: A ted tu o červené karkulce...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků