Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

23.06.2010 0:49

Re: Kde mit zbran kdy ji nechci mit doma

2Justinian:
Já tě ani nežádám o schválení a hlavně ani nepatřím mezi lidi, který to skladujou v šuplíku, nevím proč to překrucuješ, seš jak moje matka (to není kompliment :) :) :) ). Jsem přesně ten případ 2 zbraní a trezoru, který nemá homologaci a páčidlem bych ho i dokázal oddělit od zdi. Ale nikdo z rodiny nebo přátel se ke zbranim nedostane a to je to, o co tu jde a zákonodárci vědí, proč se na mě nevztahuje odstavec 2 §58. Bylo by zbytečné chtít v takovém případě certifikovanou skříň na zbraně. Souhlasím, že pokud má někdo zbraň v šuplíku a sousedovic kluk se tim picne při návštěvě, asi není co řešit a chápu jak si to myslel.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

23.06.2010 1:03

Re: Kde mit zbran kdy ji nechci mit doma

jomekabi píše:Dle meho nazoru PerL3 ma pravdu. ALE: Je rozumne kupovat si necertifikovanou skrinn? Co kdyz (a to je velmi pravdepodobne) si clovek casem poridi 3. zbran? Pak si stejne bude muset koupit certifikovanou skrin a celkove ho to vyjde draz, i kdyby "jen" o par stovek.


To máš pravdu. ALE:
Pokud řešíš pár stovek, na kolik tě přijde návštěva střelnice a 100 nebo 200 ran třeba 9Luger? To pak střelba nebude ten správnej koníček.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

23.06.2010 1:14

Re: Kde mit zbran kdy ji nechci mit doma

To je dost zcestná úvaha, bourá ti ji třeba hned poměr mojí výplatní pásky k obsahu trezoru. :D

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

23.06.2010 1:28

Re: Kde mit zbran kdy ji nechci mit doma

To chápu, sposta lidí v tom má hodně peněz, ale já myslím i provozní náklady. Já když jdu na střelnici, tak sem v tom za několik set (nepřebíjím), takže pokud přemejšlím nad tím, jestli ušetřit pár stovek za trezor, tak když se na to kouknu kolem a kolem, je to rozdíl jedné nebo dvou návštěv střelnice, proto bych neřešil, jestli časem budu mít víc zbraní a budu kupovat novou skříň a tím pádem jsem vyhodil pár korun za ten obyč trezor. Pokud bych to takhle počítal, chodil bych běhat do lesa, to je zdarma a ještě bych neměl 100 kg.

Jinak já to mám tak, že se snažím, aby se mi to doma nehrmadilo a když si koupím zbraň, tak ta nejméně oblíbená jde z domu a zatím se mi daří mít současně jen 2 zbraně. Ale pokud mě něco nadchne tak, že to bdu chtít vlastnit a nebudu se chtít zbavit ani jedný z těch co mám teď, protože je mám fakt rád, tak budu mít klidně 3 a k vánocům si budu přát novej trezor. To se možná v brzké době i stane.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

24.06.2010 1:31

Re: Kde mit zbran kdy ji nechci mit doma

Ja neresim par stovek, ale i tak si za ne radsi koupim krabku naboju, nez kus zeleza, kterej mi s nejvetsi pravdepodobnosti bude k nicemu. Taky jsem zacal s jednou zbrani, pri koupi druhe jsem se citil skoro hrisne, nacez ted jich mam asi 14 (ci kolik, nejak jsem pri tom vsem nakupovani a prodavani ztratil prehled :-) ) a mam pocit, ze jich nemam dostatek. :twisted:

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

24.06.2010 8:07

Re: Kde mit zbran kdy ji nechci mit doma

Tak krabka už je dneska pěkně drahá a koupit třeba 100 .357M, to je litr vyšitej :D Každopádně nemá cenu zásadně šetřit na zabezpečení, zvlášť, když zvolím dobrou velikost, je to na dlouho vystaráno.


Reklama

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

25.06.2010 0:27

Re: Kde mit zbran kdy ji nechci mit doma

100 jsou dve krabky. :wink:

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

23.08.2010 20:09

Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Ahoj,
potřebuji poradit:
Můžu si pistole kategorie B uschovat v bytě mojeho bratra, který nemá ZP?
Zbraně by byly uzamčeny v kovovém trezoru - pokladničce a ještě uzamčeny ve skříni.
Klíče bych měl jenom já.

Umožňuje toto zákon, nebo je to jeho porušení?

Díky za odpověď

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

23.08.2010 20:14

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Pokud budou uzamčeny v certifikované schránce tak žádný problém. Jinak nejspíš nebude vyhovující zabezpečení, nejen před krádeží ale i před bratrem (z litery zákona samozřejmě, to že mu věříš je irelevantní)

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

24.08.2010 8:06

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Jeste musis mit souhlas vlastnika nemovitosti kde jsou zbrane ulozeny.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

24.08.2010 9:09

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

správná připomínka od Pufika. Musí být písemně a myslim, že pokud nebude v certifikovaném, ale jen v nějaké pokladničce, tak to taky nebude OK.
Ale na druhou stranu pokud máš jen B kategorii, tak PČR ti nepřijde kontrolovat uložení (to může myslim jen u A kategorie, či většího počtu zbraní), max tě může vyzvat, ať jim přineseš zbraň ukázat na služebnu, tudíž pokud máš k bratrovi dost důvěry a nebudeš nikde roztrubovat, že ji namáš doma, ale u bráchy, tak není problém

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

24.08.2010 11:55

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

"Pro účely tohoto zákona se rozumí držením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí," - http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p2

Bratr je nájemce, stačí tedy jeho souhlas. Já si taky nezískával souhlas vlastníka paneláku.

Pokud tedy neodkazuješ na něco jiného, o čem nevím..?

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

24.08.2010 12:27

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Já zase nechápu, proč by musel bejt ten souhlas písemnou formou. A do 2 zbraní není nutná certifikace, ani když je to v bratrově bytě. Stačí "vhodné" zamezení přístupu ke zbraním.

Uživatelský avatar
vlasten
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 27.11.2009 11:18
Bydliště: Praha a široké okolí

24.08.2010 13:47

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

No já to chápu tak, že nikdo žádný souhlas nevyžaduje, když je to uloženo u někoho v bytě. To o tom souhlasu je v případě, že chci využít nějaký objekt pro uložení zbraní, tak pak musí majitel souhlasit. Ale pokud někde bydlím nebo bratr bydlí a ve skříni bude mít zamčenou zbraň, je to jen jeho věc.
Důležité je, aby byla zabezpečena proti zneužití (i před bratrem).
Kdo mi dokáže, že u bratra nebydlím? Nikdo mě přeci nemůže nutit, abych bydlel v místě trvalého bydliště. Mám prostě u bratra skříň a ta je moje a chodím tam (aspoň pro tu zbraň) - takže tam bydlím.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

24.08.2010 13:51

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Nikdo mě přeci nemůže nutit, abych bydlel v místě trvalého bydliště.

...ale dotycny se pta presne obracene, zda muze mit ulozeny zbrane mimo sve trvale bydliste :roll:

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

24.08.2010 13:54

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Je potřeba právě souhlas toho bratra.

"Brácho necham si u tebe zbraň, můžu?"
"Jasně brácho, zamkni si ji třeba tamhle a klíč si nech u sebe".

A je to.

Uživatelský avatar
vlasten
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 27.11.2009 11:18
Bydliště: Praha a široké okolí

24.08.2010 15:57

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

to Pufik: Ale jasne. Tim jsem chtel rict, ze preci muzes bydlet i jinde nez mas trvale bydliste a zbrane budes mit u sebe, ne?

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

24.08.2010 17:30

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

konkrétní situace stalo se :
zabezpečená zbraň, uzamčená v nemovitosti.Tato vyloupena, zbraň zcizena nekompletní, kliku závěru majitel naštěstí vzal domů.
Ve správním řízení hodnoceno jako přestupek, bo ji nechal mimo bydliště.
Kdyby ji měl v trvalým bydlišti žádnej přestupek nebyl.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

24.08.2010 17:57

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Aby to mohl být přestupek, musí to přeci protiřečit něčemu v zákoně o zbraních nebo nařízení vlády o zabezpečení zbraní, tam to ale nenacházím.
Nebylo to třeba za starého zákona?

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

24.08.2010 18:12

Re: Můžu mít zbraně uloženy mimo trvalé bydliště?

Nebo to PČR prostě chybně posoudila a dotyčný se nebránil, tak to tak zůstalo.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků