Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

06.04.2017 11:02

Re: Vtipy

Je zbytečné sem tahat konspirativní teorie o "návnadě" a snaze poškodit Kuracinu, s uvedením jeho "nové" zbraně na trh a podobné bláboly.

Realita je celkem jasná. Hovadský ne/zákon, který bohužel na Slovensku platí, umožňuje vyrobenou a registrovanou zbraň ( a je jedno jestli to je Stribog, vz. 58 atd. atp.) "upravit" na "akustickou" nebo "flobertku" a tím zbraň vyřadit z registrace jako "ostrou".
To, že se potom už "neregistrovaná" dá zpět víceméně snadno, bez nějakých vysokých technických problémů, upravit zpět na "ostrou", ale již neregistrovanou, neboli "černou" kdekoliv v Evropě ..........je největší problém. A bohužel stalo se to i našim problémem.

Ano, zejména díky tomuto Slovenskému legislativnímu zprasku, na který ostatní země a jejich bezpečnostní složky upozorňují již několik let, se "zrodila" tolik diskutovaná směrnice EK, která omezuje několika set tisíc bezúhonných a nevinných majitelů, střelců, prodejců zbraní po celé Evropě.
Ano zejména legislativě Slovenské republiky, a "hovadům" mezi slovenskými prodejci a úpravci zbraní, kteří tohle provádějí, můžeme poděkovat za směrnici , do které si ještě EK vymyslela zásobníky s omezenou kapacitou a dalšími paskvily. To, že se němcům nelíbí např. volný prodej plynovek a flobertek u nás, je už jen přílepek.
To, že taková praxe na Slovensku nadále pokračuje je další fakt. Takže "děkujeme" vládě Slovenské republiky, že nad problémem neustále zavírá oči a není schopna vydat nějaké vládní nařízení, kterým by se této praxi zabránilo.

dirty harry 629
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 11.01.2010 10:47
Bydliště: Moravská Třebová

06.04.2017 12:19

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Co se na Slovensku se zbraněmi napáchalo se bude uklízet generace.
Osobně jsem navštívil před 3 lety věhlasnou prodejnu v Partizánskem, s úmyslem pořídit si flobertku. Za asi 15 minut mé přítomnosti v krámě jsem viděl jak opouští šero suterénní nory asi 5 -6 flobertek ZKM 456, aj nějaké sa vz. 58, šlo to na odbyt jako teplé rohlíky. Nakonec jsem si nekoupil nic, a když jsem vylezl opět na světlo boží, venku bylo kolem 35 stupňú Celsia, vydechl jsem si. Trvale bydlím na Slovensku, tady není fakt problém asi s ničím.....otázka je " do kdy ještě? "

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

06.04.2017 12:57

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Když u nás před rokem začala policie tyhle zbraně od lidí stahovat, myslel jsem si, že to utnuli. Ale slováci to dál na dobírku posílají a pak na vyžádání pošlou našé policii seznam kupců.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

06.04.2017 13:11

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Ty překopané expanzy od r. 2015 na Slovensku podléhají registraci (a pro vývoz vyžadují ZSL), jak flobertky nevím.
Ovšem blbým vtipem (ať nejsu OT) je postoj EK, která nesplnila domácí úkol vydat nařízení o znehodnocování (mělo být do r. 2008?) a dnes se tváří, že je to nepodstatná drobnost, kterou se nehodlá zabývat.
Naposledy upravil Piggy dne 06.04.2017 13:14, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.04.2017 13:12

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Jako opírat se do Kuraciny je podle mě minela...

Stejně tak jsou předělané CZ 82, Glock 17, ZVS 20, prostě mrak bouchaček, kde stačí 10 minut práce Dremelou, rána kladivem a světe div se, šup v ruce mám ostrou krochnu...

Já osobně to nechápu. To tam - kurva - na té slovači nemáte zkušebnu, že tohle dovolí? Nebo jsou policajti úplně blbí, slepí, nebo uplacení? Tohle přece není možný... :evil:

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

06.04.2017 13:19

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Těchto flobertek vídám po inzerátech hodně už dýl jak rok, takže jsem se i zajímal o to, jak je to možné a oni to na SR mají s těmi zkušebnami trochu jinak než my. Třeba to tu někdo uvede, jak to na SR přesně funguje, já to úplně přesně nevím, tak nechci kecat. Nicméně při využití veřejně dostupných informací z inzerátů a za pomocí Google člověk celkem snadno dojde k tomu, že za většinou nebo za všemi těmito inzeráty je jen jeden člověk z Prešova, ty kvéry prošly jednou zkušebnou a zřejmě je dělal jeden puškař. O to víc se divím, že se ještě nic neděje. Některé inzeráty byly psány pomalu jako návod. Druhá věc je, jestli ty zbraně, byť doklad mají, skutečně splňují nebo nesplňují platné předpisy/normy.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

06.04.2017 13:30

Re: kavárna u zkráceného zásobníku


Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

06.04.2017 14:04

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Piggy píše:Ty překopané expanzy od r. 2015 na Slovensku podléhají registraci (a pro vývoz vyžadují ZSL), jak flobertky nevím.
Ovšem blbým vtipem (ať nejsu OT) je postoj EK, která nesplnila domácí úkol vydat nařízení o znehodnocování (mělo být do r. 2008?) a dnes se tváří, že je to nepodstatná drobnost, kterou se nehodlá zabývat.


Hele Piggy, tenhle alibistický argument, který používá i LEX je trošku mimo.
Na jedné straně jsou všichni v Evropě nas..ní, že EU má snahu regulovat úplně všechno, na druhou stranu se dětinsky dovoláváme toho, že EK ještě "nevydala nařízení o znehodnocování" a je to vlastně její vina. :roll:

Od kdy je SVK v Schengenu ? Stejně jako my od roku 2007. Proč taková praxe jako na Slovensku není v jiných zemích EU ?

Mimochodem, "expanzy" začali na Slovensku registrovat teprve až po tom průseru kolem Charlie Hebdo. Oni moc dobře vědí, že mají máslo na hlavě.
Asi všem je jasné, že víc než "expanzů" ze Slovenska se do Evropy natahá pašovaných fullauto Akáček z Balkánu, proč ale někomu dávat další argumenty k represi.

A jak píše JPP, to tam jsou policajti fakt blbí ? Já už začnu věřit konspirační teorii, že to je "naschvál" aby EK dostala za 2 roky další karty do ruky....

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

06.04.2017 14:50

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Ouvej - ten argument by neměl stát tak, že EK "ještě nevydala", ale že tlačí nový předpis na neexistující problém, zatímco skutečný problém nevnímá.
Ve zbytku máš recht - proste na Slovensku je to tak.
A navrch přidám vlastní konspirační teorii, že totiž celá novela směrnice je cíleně zaměřená právě proti CZ (a SK), protože jinde se prakticky nikoho nedotkne, páč tam už jim dávno není co zakazovat.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

07.04.2017 14:11

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Ahoj, pistolová páječka taky bude podléhat registraci? Že se mi jedna rozbila a když to zatím na občanku není, tak abych si ji stačil koupit.

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

07.04.2017 14:46

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Toto je aj nie je OT. Verejne sa ospravedlnujem p. Kuracinovi ze som ho oznacil ako nacistu. Nacistom nie je. Len velmi a silno podporuje Mariana Kotlebu a jeho stranu LSNS. (potvrdil mi to v Emaili). A ked Kotleba NESPLNI co p. Kuracinovi slubil, posle ho - Kotlebu, Kuracina k vode. Poprosim adminov nezmazat aspon tyzden, nech ma p. Kuracina cas si toto ospravedlnenie precitat.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

07.04.2017 19:58

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Zdravím,

jek to bude s Limitery zásobníků? Třeba Magpul jich dělá ve více typech.
Když dám do 20kového zásobníku -10 limiter (tj bude jen na 10 nábojů) bude s tím problém?

Netahejte sem prosím Kuracinu, co ten má s EK společného... Máte být rádi(SK) že tam zaměstnává lidi a platí daně. Kdyby začal dělat opravdu problémy tak si ho vyřešíte raz dva. Jen za minulý rok v EU přibylo (připlulo, přišlo) víc jak milion lidí co se netají tím že LZPS je jim u zadele. Byl bych neskutečně rád, kdyby názory nějakého slovenského zaměstnavatele byl ten největší problém ústavního pořádku v zemích EU.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

08.04.2017 16:21

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Existuje Bůh?Jsme ve vesmíru sami?Jak může zákaz legálních zbraní zabránit teroristovi v útoku?Holt jsou otazky na které nikdo na světě nezná odpověď!A ta tvoje se řadí k nim.Nechci šířit nějaký Hoax,ale osobně si myslím že když dáš do 20tkového zásobníku 10tkový limiter a dozví se to někdo z brusele(skloňuj podle vzoru prdel),budeš zastřelen i s rodinou! :wink:

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

09.04.2017 16:27

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Dobrý den všem v naší kavárně,
na chvíli se mezi Vás s dovolením posadím a na něco se zeptám.

Chci si koupit pumpičku Sa 26 s pevnou pažbou. Prodejce je však bezradný, jestli bude moci toto zboží prodávat ještě za měsíc touto dobou. Jedna bába povídala, že ne, že jenom do konce dubna. Díval jsem se porůznu na internetu a jsem z toho taky jelen nebo neumím hledat. Na policii o tom nic nevědí.

Co myslíte Vy? Mám tu pumpičku koupit radši co nejdřív + dostatek zásobníků, ať má dušička klid nebo to můžu nechat až na květen? Každý druhý u nás říká něco jiného.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

09.04.2017 17:42

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Dokud není změna zákona o zbraních tak se nic neděje. To by leda museli ze dne na den něco schválit a tak to omezit.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

09.04.2017 17:45

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Z mého hlediska se minimálně rok nic dít nebude ČR má na zavedení vyhlášky EU víc než rok a co jsem to četl myslím si že krom omezení zásobníků a jiných hloupostí tam změny moc nebudou. ( tedy pro současné majitele samonabíjecích pušek )

Toto je pouze můj názor a zjištuji že jedna paní povídala a nebo že si novinky a podobně píší co chtějí je dost špatné, doporučuji si přečíst výnos EU :shock: :D :-)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

09.04.2017 18:17

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Do švestek (parlamentní volby) se nebude dít nic...
A pak se bude nová vláda rozkoukávat, takže konec roku může přijít nějaký první návrh novely zákona... Takže reálně tak za rok se může něco začít dít...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

10.04.2017 13:33

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Žaloba ČR je údajně připravená, směrnice ještě není ve věstníku...

http://echo24.cz/a/wQPiS/vlada-se-chyst ... mernici-eu

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.04.2017 7:56

Re: kavárna u zkráceného zásobníku


Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

13.04.2017 16:35

Re: kavárna u zkráceného zásobníku


PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník