pirda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.11.2019 12:11

07.12.2019 23:54

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

nikde to prosím neříkejte.Našel jsem doma prak(z dětství) a dávám dohromady matky M16.Tak mi na to snad nepřijdou.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

08.12.2019 10:36

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

OPIS ROZHOVORU --- ZAJÍMAVÁ JE SILNĚ OZNAČENÁ ČÁST.


Soud EU zamítl žalobu proti zbraňové směrnici

Zveřejněno: 7. prosinec 2019

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka
Soudní dvůr Evropské unie zamítl českou žalobu proti směrnici omezující držení zbraní. Podle verdiktu unijní orgány nepřekročily pravomoci a ani samotná norma neporušuje vlastnické právo, jak namítalo Česko. Ministerstvo vnitra připravilo novou zbraňovou legislativu, předložit ji chce začátkem příštího roku.

Lukáš DOLANSKÝ, zpravodaj ČT
Pro Českou republiku to byla snaha otevřít příliš těžké dveře. Bitva za zrušení kritizované zbraňové směrnice nakonec nevyšla. Do téměř prázdného soudního sálu zněl dnešní rozsudek naprosto jasně.

Daniel ŠVÁBY, soudce, Soudní dvůr EU v Lucemburku
Poprvé žaloba se zamítá, podruhé Česká republika ponese vlastní náklady řízení.

Lukáš DOLANSKÝ, zpravodaj ČT
Česko tak prohrálo svou bitvu proti směrnici, která zakazuje některé poloautomatické zbraně či zásobníky. Směrnici navrhla Evropská komise v roce 2017 krátce po sérii teroristických činů a Česko bylo od začátku proti. Mimo jiné namítalo, že úprava zasahuje do práv vlastníků legálně držených zbraní. To ale soud dnes odmítl. Podle něj jsou zbraně nebezpečné, a proto je potřeba jejich držení i nabývání držet za pomyslnými zavřenými dveřmi.

Jan HAMÁČEK, ministr vnitra, předseda strany /ČSSD/
My naplníme ten požadavek implementace směrnice, ale současně se to nijak zásadně držitelů zbraní dotkne, dokonce si troufnu říci, že drtivá většina držitelů zbraní nepozná vůbec nic.

Jana ČERNOCHOVÁ, předsedkyně sněmovního výboru pro obranu /ODS/
Se nedotkne střelců a které zároveň bude tedy dávat nějakou garanci v Evropské unii, že Česká republika k nějakým krokům přistoupila.

Karel ROŽÁNEK, redaktor
Směrnice zakazuje poloautomatické zbraně a nařizuje jejich znehodnocení. Neplatí to ale pro všechny.

Jan SKALICKÝ, předseda rady, Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva ČR
Nebude se to týkat určitě s jistotou podle směrnice těch, kteří zbraně měli k datu účinnosti směrnice.


Karel ROŽÁNEK, redaktor
Norma taky upravuje držení replik historických zbraní, i ty budou nově podléhat evidenci. Musí být zapsány v centrálním registru.

David KARÁSEK, Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX
Má smysl nějakým způsobem regulovat repliky druhoválečných samopalů, což jsou v podstatě funkční moderní zbraně, ale na druhé straně zjevně nemá smysl nějak regulovat nebo registrovat napoleonské muškety.

Karel ROŽÁNEK, redaktor
Změna směrnice o zbraních se nedotkne jenom držitelů zbrojních průkazů, kterých je v Česku zhruba 300 000, bude se týkat i majitelů znehodnocených zbraní. Ti je budou muset nově registrovat. Z Lucemburku Lukáš Dolanský a z Prahy Karel Rožánek, Česká televize.


https://monitoring.anopress.cz/orig/MyRec?h=66793421

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

08.12.2019 13:50

Re: kavárna u zkráceného zásobníku


Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

08.12.2019 14:42

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Nemohu nějak uvěřit tomu že by někdo zabavoval zbraně na základě nějakého prohlášení. Žijeme snad v právním státě a na cokoliv takového musí být přece vydán zákon. Nejsem si vědom toho že kdy vešel v platnost nějaký nový zákon , který by jakkoliv omezoval nakládání s konkrétní zbraní zakoupenou po 17.7.2017 ??? Ano zaregistroval jsem nějaké návrhy a nařízení z EU ale nepamatuji se že by vešel oficiálně v platnost nějaký zákon.
A navíc od uvedeného datumu jsem zakoupil min. 2 samonabíjecí zbraně (vojenského vzhledu a typu) a ani jednou jsem nezaregistroval že by mě paní policistka při registraci nebo vyřizování NP, upozornila na nějaké "omezení" při nákupu těchto zbraní po daném termínu. Přičemž předpokládám že kdyby něco takového platilo, tak by to snad měla být i její povinnost? Nehledě na to že se v praxi setkávám s tím že "u nás" na sekretariátu neví vůbec nic a dokonce mě byli podávány několikrát úplně nepravdivé a nesmyslné informace! Tak kdo tady chce a pude komu něco "zabavovat" ? (Tímto reaguji na několikrát zmiňované , údajné "zabavování" zbraní zakoupených po 17.7.2017)

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

08.12.2019 14:48

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

NÁVRH NOVELY ZÁKONA O ZBRANÍCH

file:///C:/Users/Jirka/Downloads/NZoZ_Leden_2019.pdf

https://www.mvcr.cz/clanek/navrh-noveho ... anich.aspx

holeys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2012 14:23

08.12.2019 17:23

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Kopíruji z návrhu zákona:
"Skupiny zbrojního oprávnění

§ 15
Podle účelu nakládání se zbraní podléhající registraci nebo se střelivem kategorie S1, S2 nebo S3 a podle rozsahu oprávnění se rozlišují skupiny zbrojního oprávnění a) A – pro výkon povolání nebo přípravu na něj v případech stanovených tímto zákonem b) B – pro zájmovou činnost, c) C – pro ochranu života, zdraví nebo majetku nebo pro výkon povolání.


§161
7) Na držitele zbrojního průkazu skupiny A, B nebo C podle zákona č. 119/2002 Sb. se ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona pohlíží jako na držitele zbrojního oprávnění skupiny B a na držitele zbrojního průkazu skupiny D nebo E podle zákona č. 119/2002 Sb. se ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona pohlíží jako na držitele zbrojního oprávnění skupiny C."

Navrhovatel zákona to asi tak nemyslel, ale z uvedeného znění to vypadá, že dosavadní skupiny A,B,C se od účinnosti nového zákona stávají skupinou pro zájmovou činnost a dosavadní D a E se stávají skupinou pro ochranu života, zdraví atd.


Reklama

holeys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2012 14:23

08.12.2019 17:30

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Oprava:
Navrhovatel to tak myslel.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

08.12.2019 17:45

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

jirka.pap píše:NÁVRH NOVELY ZÁKONA O ZBRANÍCH

file:///C:/Users/Jirka/Downloads/NZoZ_Leden_2019.pdf

https://www.mvcr.cz/clanek/navrh-noveho ... anich.aspx


Pokud tohle měla být odpověď na můj dotaz? Tak znovu , ano to je "NÁVRH ZÁKONA" - já se ptám kdy byl uzákoněn nový zákon a kdy vešel v platnost nový zákon??? Který, říká držitelům zbrojního průkazu že od uvedeného datumu (17.7.2017) se na určité typy zbraní budou vztahovat nebo vztahují nějaká omezení??? Přece nemůže stát vydat nějaký zákon kterým retrospektivně něco zabaví, když mi doteď policie vydala nákupní povolení - což pro mě znamená že je vše v pořádku a žádné omezení neexistuje jinak by na něj policie "musela" minimálně upozornit.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

08.12.2019 18:06

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

To datum stanovila směrnice z Brusele tam sídlí politbiro, vůdce, bůh... každý nechť si doplní dle svého.Je to orgán jež vládne absolutní mocí nad našimi životy. A protože zákony z Brusele jsou nadřazené našim zákonům tak prostě mohou dělat co chtějí. To o čem ty mluvíš, to že by tě naše policie "musela" upozornit že si kupuješ něco co s nejvyšší pravděpodobností bude časem nelegální a ty buď musíš získat výjimku nebo odevzdat, je právě ta "právní nejistota" která byla jedním z bodů naší žaloby na směrnici. No a jak jistě víš s tou žalobou si evropský soud vytřel pr.el a zamítl ji ve všech bodech. Už to chápeš?

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

08.12.2019 18:34

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Ano tohle chápu , nemusí upozornit na nic. Ale nechápu že všichni mluví o nějakém datu 17.7.2017 "všichni" o tom ví , všichni ví že je "to" platné, ale nikdo mi není schopen předložit na papíře zákon který to říká a od kdy to platí? A proto nechápu jak může platit něco co u nás ještě nebylo uzákoněno?

Už tomu rozumím, právě mi to vysvětlil v SZ jirka.pap: a tímto mu děkuji. Měl jsem najivně za to že k tomu aby u nás něco platilo, nestačí aby to jen vytiskla soudružka sekretářka v Bruselu na papír. Ale myslel jsem že po nařízení z EU to musí být implementováno do našeho zákona, aby to vstoupilo v platnost.
Bohu žel jsem se spletl , evidentně jsme se dostali do stádia kdy reálně žádná česká republika jako právní stát již neexistuje! Zůstali tu jen malé východní kolonie , které po pádu komunismu chtěli být svobodné "suverenní" státy , místo toho dnes mají jen držet hubu a krok!
Naposledy upravil Rudi2079 dne 08.12.2019 19:45, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

08.12.2019 19:08

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

tady proč od toho a toho data - v té době totiž začala platnost tohoto:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... _1&from=CS


https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 2016_REV_1

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

08.12.2019 19:35

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Trochu mám obavu z toho, že všichni držitelé mající zbraně zaregistrované pro sportovní účely, tak budou muset být v SSK a zůčastňovat se akcí (závodů) a tím prokázat, že zbraně jsou jaksi u správného držitele... (co sem přečetl v tom nově navrhujícím hnoji). Kolik z nás je sportovně činných ve smyslu tohoto návrhu? Skoro všichni to mají na hobby střelbu.

Mám pocit, že to pro držitele obecně nedopadne moc dobře. Plánuju rozšiřovat o A, E, D a teď získávám dojem, že nám brzo nezůstanou ani lžíce do bot.
Jestliže EU jde proti legálním předělávkám, které jsou nevratně předělané na samonabíjecí, větším zásobníkům, chtějí registrovat předovky... Tak si nedovedu představit, že nechají být i Éčkaře.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

08.12.2019 19:50

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

No v tom máš asi pravdu, kdo šetřil na skupinách ZP ten na tom bude hůře ale co slyším všude na střelnicích tak každý začíná přemýšlet o ztrátě zbraně a podobně.
Takže si myslím že o tomto nešvaru ví i MV a určitě zákon upraví tak aby nám to zůstalo protože je lepší mít ty zbraně pod kontrolou než aby se ztratily ........
Další věc je že samozřejmě to že budem proto muset udělat taky něco a to být členy SSK :shock:

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

08.12.2019 20:08

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

No jo , jen jestli to taky nebude platit na to členství? Jako že - kdo nebyl členem SSK k datu 17.7.2017 ............. (má smůlu)

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

08.12.2019 20:37

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

jirka.pap píše:No v tom máš asi pravdu, kdo šetřil na skupinách ZP ten na tom bude hůře...


V cem hure ?

Spis to akt. vypada ze bude stacit E nebo D abys mel vsechny (obe) skupiny

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

08.12.2019 21:49

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Jirka. Pap
V době kdy sem dělal ZP, tak ani E udělat nešlo (věk) a nepřipadalo mě to nijak důležité. Tehdy se nám o nějakém islámu nebo imigrantech mohlo nechat akorát zdát. Teď už média ani pro jistotu nesmí informovat, co ti šmejdi vyvádí v okolních státech. Což je pro mě asi jediná motivace, proč si to E dodělat.Je mě jasné, že dneska se za všechny skupiny člověk škaredě prohne a znovu ten kolotoč při získávání + letos sem prodlužoval platnost ...
A co se týká toho členství v SSK to je stejně absurdní požadavek jako držitel sk. C by musel být členem mysliveckého sdružení. Proč by člověk musel být členem nějakého stupidního spolku aby mohl příležitostně dělat, to co ho baví? Ať už se to týká lovu nebo hobby sportovní střelby.

holeys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2012 14:23

09.12.2019 11:50

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

A zkoušeli jste se v této době přihlásit do některého klubu Českého střeleckého svazu, jehož prostřednictvím se stanete členem SČSS? Myslíte si, že je to tak jednoduché? Já vím, že u nás máme prostě plný stav členů a nepřijímáme. Ale možná je to jinde jiné. Napište.
Spousta lidí je dnes ve Svazu vojáků v záloze, resp. v Klubech vojáků v záloze (KVZ), členy SBTS (Svazu branně technických sportů), AVZO, či Českomoravské jednoty střelců a nemají skupinu pro sportovní činnost, neboť ji prostě k ničemu nikdy nepotřebovali. Takže, co s nimi? Budou se tito zasloužilí mnohdy sedmdesátníci znovu biflovat nové testy a dělat znovu "skupinu", když stejně činnost v jejich klubech nebude uznána za činnost sportovní dle mezinárodních pravidel, když tam prostě ta mezinárodní pravidla nemají?
A podle nového zákona do 5 let od jeho účinnost se budou nově schvalovat všechny střelnice. Proč vlastně, pane Hamáčku? Takže sice bude asi pár lidí, kteří budou mít oprávnění střílet, třeba pro sportovní účely, ale nebude kde?
Odpoví mi někdo z LEXu?

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

09.12.2019 14:49

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

holeys: Za prvé kdo dnes má E bez B, neměl by se už nijak biflovat, jelikož bude mít "rozšířené oprávnění" a za druhé by ses divil, na co všechno jsou mezinárodní pravidla.
Ve skutečnosti jde o dvě věci: jednak co z těch navrhovaných zákonů nakonec vzejde, druhak jak se postavíme další vlně restrikce.
erlle píše:Se divím, že zatím slavná EU nechává bez povšimnutí luky a kuše.
Hele, a ty nenaváděj! :evil: Někde už to omezené je a sjednocování jde vždy jedním směrem a není o co stát.

holeys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2012 14:23

09.12.2019 17:26

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

Piggy: Moc děkuji za vyjádření, už jsem skoro klidný. Měl bych velkou prosbu. Našel jsem v návrhu nového zákona jen skupiny oprávnění A,B,C, "rozšířené oprávnění" nikoliv. Mohl bys, prosím, uvést konkrétní ustanovení návrhu zákona, ze kterého toto "rozšířené oprávnění" plyne?
A ještě bych chtěl moc poprosit o název, případně internetový odkaz na mezinárodní pravidla, podle kterých se střílí v KVZ, SBČS a AVZO. Přiznám se, že to léta střílím a ani nevím podle jakých mezinárodních pravidel, vždycky jsem se soustředil jen na propozice. Snad jen podle názvu bych usuzoval na Mezinárodní extraligu REPIKO, ale to je jen jedna disciplína a jistý si tím, že je to podle nějakých mezinárodních pravidel, nejsem.

erlle
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 25.09.2006 8:37
Bydliště: Brno

09.12.2019 22:30

Re: kavárna u zkráceného zásobníku

erlle píše:Se divím, že zatím slavná EU nechává bez povšimnutí luky a kuše.
Hele, a ty nenaváděj! :evil: Někde už to omezené je a sjednocování jde vždy jedním směrem a není o co stát.[/quote]

No já jen tak, aby řeč nestála. Ke svým střelným zbraním, jsem loni přidal reflexní luk a až nám teda seberou i ty luky, tak mám začít střílet ještě pro sichr s foukačkou a otrávenýma šipkama nebo mám pořídit nastřelovačku s hřebíkama, babo raď. Jo ještě mě napadá - skládací oštěp.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník