Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

28.02.2019 13:25

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Teď jsem koukal, že verzi A1 už dovozce ani nemá na stránkách. Nicméně podle mých zkušeností v případě GP novější provedení zpravidla znamená lepší model s více vychytanými mouchami. Modely A2 Plus a A3 už mají nový dělený závěr, který by měl výrazně přispívat ke klidnějšímu průběhu zpětného rázu. A všechny aktuální modely mají oproti mé A1 integrovaná sklopná záložní mířidla... Nic z toho bohužel ještě nebylo, když jsem kupoval ten svůj.
Co se týká servisu, mám zkušenosti jen s Prostějovskou provozovnou, kde mi vždy vyšli vstříc. Ale mají pobočku i v Praze.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

28.02.2019 14:47

Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Tak ten model, co jsem osahával byl podle popisu A1, ale záložní integrovaná mířidla měl. Každopádně staré provedení s neděleným závěrem by mi asi nevadilo, na tu rekreační střelbu to podle mě moc nepoznám.

Edit: Tak jsem kecal, je to SR9A2 ☺️ zasobníky je škoda, že jsou celoplastové, ale třeba je vážně inovují. Jdou použít UZI? A co záchyt záveru, neupravoval jsi?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

28.02.2019 23:38

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Ale jo, i verze s dynamickým závěrem se chová celkem kultivovaně. Příležitostně s karabinou jezdím na závody LOS a zbraň není to, co by mě limitovalo. Možný problém je pohyblivá natahovací páka, která nešikovného střelce umí praštit přes prsty. To jsem vyřešil vertikální rukojetí (airsoftová kopie Magpulu za 200,-).
Největší přínos je ale neskutečná zábavnost Striboga (a vlastně asi všech PCC). Žádnou jinou zbraň si ode mě ještě nechtělo půjčit tolik lidí :D .

To, že jsou zásobníky plastové by až tak nevadilo, jde o to, z jakého plastu jsou... Zásobníky UZI v redukci jsem zvažoval, ale byl jsem od nich odrazován. Absence funkční střelecké pohotovosti by mi tak nevadila, ale prý ve Stribogu nejsou úplně spolehlivé.

Co se týká záchytu závěru - viděl jsem prodávat zvětšenou verzi, ale já nakonec zůstal u standardní. Jen jsem vyleštil styčnou plochu záchytu, která je z výroby hodně hrubá. Práce asi na 5 minut. Teď na shození závěru potřebuju jen přiměřenou sílu a přebití jde mnohem lépe.
Přílohy
Stribog low mount red dot.jpg

petrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19.02.2007 9:04
Bydliště: Praha

01.03.2019 10:41

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Mám STRIGOGA verzi A1 ... jednu z prvních. Za mě osobně spokojenost. Ze začátku jsem řešil prasklé zápalníky, ale teď už bez problému. Zásobníky - známá věc, ale vše vždy QINS řešeno okamžitě a bez jakýchkoliv průtahů.

Osobně jsem i docela radši za verzi A1 s neděleným závěrem ... je míň věcí, co se na tom může pokazit ...

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

01.03.2019 21:16

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Tak takhle nějak bych si to představoval, jen se záložními mířidly a AR pažbou. Budu na tom úplně stejně, než mě začne limitovat dynamika závěru, zbraň se dávno rozpadne :-D

S tou natahovací pákou máš určitě pravdu, že kdyby byla nepohyblivá, bylo by to bezpečnější. Mám v plánu použít stejnou přední ručku. Tato kopie drží?

Ohledně střelecké pohotovosti jsem právě přemýšlel koupit ještě jednu náhradní na pokusy a tu si upravit, aby měla zvětšení hmatník a dala se pohodlněji vypouštět.

Uzi zásobníky jsou trochu škoda, že zlobí, ale zase zásobníky GP nestojí žádnou závratnou sumu.

Už se pomalu utvrzuji v tom, že PDW bude lepší varianta než 223Rem puška. Nebudu muset řešit, kam jdu na střelnici, všude mě pustí. A rozjíždějící se divize PCC je také lákavá.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

02.03.2019 11:23

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

K te poletave natahovaci pace:
HBind


Reklama

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

04.03.2019 10:30

Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

ufo: Zajímavé rěšení problému, ale nosič záveru k nám stejně nikdo kusově asi nedostane. A mimo to je asi pravda, že jedna část je méně náchylná k poruše než sestava dvou.

Podle mě stejně kdo dynamickou váhu rěší pro soutěže, koupí si spíše něco na bázy AR.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

23.06.2021 21:33

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Chtěl bych se poradit stran přesnosti trojkového striboga. Střílel jsem na 50m obyčejné SB 7.5g a rozptyl tak po celém černém a občas vice... což mě vyděsilo.

Tedy místo kolise jsem nahodil optiku a střílel pečlivě v sedě s pořádnou oporou, rozptyl se "zlepšil" tak na kruh osmičky na klasickém pistolovem terči.

S Gamo 8g byl soustrel ještě o něco málo lepší.

Nejlepší výsledky jsem měl s 9g subsoniky SB kdy jsem ale pořád byl tak v kruhu devítky.

Tak bych se chtěl zeptat jaké přesnosti dosahujete vy? Všude se píše že stribog je přesný ale vzhledem k tomu že nemám srovnání tak nevím jestli ten můj je ok a já měl jen nereálná očekávání nebo mám problém...

Díky všem !

Uživatelský avatar
Radek07
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 321
Registrován: 13.11.2006 19:28
Bydliště: Brno-venkov

24.06.2021 9:06

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Striboga mám s laufem 8.

S ok náboji jsem v pohodě na 50M s oporou v A4.

Lepší výsledky od toho nečekám - odstřelovačka to nikdy nebude :-).

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

24.06.2021 15:37

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Taky mám 8" lauf...

dogee
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 31.03.2014 11:31
Bydliště: Brno

04.09.2021 22:15

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

mám 10" a s reddotem bez zvětšení a v leže lze v pohodě trefovat železný terč velikosti A4

Uživatelský avatar
Radek07
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 321
Registrován: 13.11.2006 19:28
Bydliště: Brno-venkov

05.09.2021 6:48

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

dodám, že jsi myslel na 100M (Oblekovice), vyzkoušeno :wink:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

18.01.2022 21:44

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Tak to vypada na verzi s G suplatama dle ShotShow.
Ze to nebude jednorozec....

dundee5
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2012 10:44
Bydliště: Praha

06.04.2023 16:30

Re: Karabina/samopal Grand Power - STRIBOG ...

Pokud pokukujete po Stribogu SP9A1, tak pospěšte.

Český dovozce mi říkal, že už se doprodávají (za krásnou cenu 22500) a budou už jen dražší SP9A3.

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků