Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

05.09.2012 18:56

Re: Revolver pro dámu

Nemáte někdo praktické zkušenosti s dojmy vašich poloviček z různých revolverů a ráží? Přítelkyně není zrovna statná obryně, tak aby i průběh zpětného rázu byl snesitelný...

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

05.09.2012 19:20

Re: Revolver pro dámu

Vlastnil jsem SMITH WESSON 637 spolehlivý lehký a ideální na nošení skoro jsem ho necítil v pouzdře ale v kombinaci s .38 SP origo municí jsem dal tak jeden válec a měl jsem dost ale to daň za váhu s přebíjeným střelivem to už šlo .

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

05.09.2012 19:34

Re: Revolver pro dámu

Manželka má (mimo jiné) 2"SW 5x.38SPL a je to její nejoblíbenější. Na nošení WC, na střelnici přebíjenky. Vyhnul bych se Lightweigh zbraním. Na nošení je to sice příjemné ale střelba nic moc.

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

05.09.2012 20:42

Re: Revolver pro dámu

Druhou a asi ne spatnou volbou by mohl byt Colt Detective...to co ma otec je zbran z r. 1973, ale zpracovanim, vulemi je to nejlip zpracovanej revolver, co jsem mel v ruce(snad to je lip slicovany nez muj tercovej K38 Masterpiece). Vule pri aretaci neznatelna, presnost z takoveho "vajglu" velmi slusna. Je to celozelezny revolver, 6-komorovy, 2" lauficek. Nejvetsi zabijak .38 je line tovarni strelivo...strela zbytecne tezka, generuje citelny zpetny raz...idealni volba je SWC FMJ 120grs strela vlastni vyroby podlozena 5.3grs S-011. Energii to ma podobnou jako 9L z kratkeho laufu a to uz je ke zvazeni...jestli pistoli a nebo revolver...preztoze jsem spis pistolar, tak tenhle prcek me oslovil...airlighty jsou fajn do kabelky, ale na strileni neprijemna zalezitost.

Uživatelský avatar
Reno.37
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19.09.2011 22:21

05.09.2012 21:56

Re: Revolver pro dámu

Podle těch maximálně 500 výstřelů ročně bych odhadoval, že přítelkyně nemá zrovna ambice pravidelně navštěvovat střelnici. Pokud chce revolver opravdu na dlouhodobé / časté nošení, volil bych něco malého a lehkého, pochopitelně v pro sebeobranu použitelné ráži, v tomto případě nejlépe .38 Special. Nějaký diskomfort při střelbě bych v tomto případě považoval za druhotný, protože na střelnici toho evidentně stejně moc nenastřílí a při dlouhodobém nošení pro ni bude otravný každý gram i milimetr navíc, když jak píšeš je zřejmě křehčí konstituce. Jinak to "něco do kabelky" byl vtip, že? Pokud by zbraň hodlala opravdu nosit v kabelce, pořiď jí raději kvalitní pepřový sprej. Pravděpodobnost, že jej v případě akutní potřeby (samozřejmě ve strachu a stresu) v tom bordelu mezi šminkama rychle najde, bude sice stejně malá jako u toho revolveru, ale alespoň si padouch ve finále i s tou kabelkou neodnese střelnou zbraň, že? :?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

06.09.2012 9:25

Re: kapesní revolver



Reklama

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

06.09.2012 9:47

Re: kapesní revolver

Jen male doplneni meho prispevky vyse - ten prcek od Colta ma jeste jednu podstatnou vyhodu - da se sehnat v Nemecku za +-100EUR + papiry - ten otce stal 160E komplet a byl v 1A stavu.
Bezduche tahani neceho s sebou bez dukladneho seznameni se zbrani, overenim spolehlivosti s konkretnim strelivem neni nic jineho nez hazard... to ji radeji kup peprak - aspon ji utocnik prostrikne pouze peprakem a nehrozi, ze by ji zastrelil...

nimrod nimrod
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16.06.2009 9:12

08.05.2013 21:21

revolver na běžné nošení - sebeobranu

Zdravím, mám dilema, nejsem revolverář, spíše pistolař a ještě okrajově. Chci koupit manželce revolver na běžné nošení v kabelce (u pasu). Vzhledem k jejím proporcím je volba ráže jasná 38spec. nic výkonnějšího. systém klasika SA/DA
Dotaz tedy zní:
Jaká značka a model? Tak aby i něco vydržel, chci aby střílela aby jej dostala do ruky apak se udržovala v určité střelecké kondici - s danou jednou zbraní, na kterou bude zvyklá. Priorita je sebeobrannná střelba.

Předem díky

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

08.05.2013 22:37

Re: revolver na běžné nošení - sebeobranu

Pominu-li uskleb nad zbrani v kabelce, coz je nejlepsi zpusob, jak o ni prijit, pak je vyber celkem jednoduchy - kterykoli 2" Colt, SW pripadne Taurus a pokud zvladne strelbu z 0,5 Kg slitinove verze, pak jednoznacne tu, jinak ocel. Ruger SP101 je prima, ale uz ma kolem 3/4 kg a to pro mne popira smysl 2" revolveru.

Vyber konkretniho kusu, postup zkouseni vuli apod. je tu urcite nekde pobliz.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

09.05.2013 8:01

Re: kapesní revolver

nimrod
sw, taurus, ruger po ničem jiným v 5komorách nekoukat
dukladně otestovat, který sedne nejlíp ergonomicky a doladit gripama

nimrod nimrod
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16.06.2009 9:12

14.05.2013 23:22

Re: kapesní revolver

Děkuji za tipy, chci se zaptat. Narazil jsem nedávno na starší Astru model 680 38Sp, dle prohlídky téměř nestřílený. Zkusil jsem ho na sucho ve kšeftě a chod jak SA tak DA velmi dobrý - SA srovnatelný s rugerem SP101 v 357Mag. který jsem měl nedávno (nastříleny super rozptyly), DA lepší - hladší s odporem pod 5kg, odhadem spíše ke 4kg.
Co si myslíte o Astře obecně? tato je dovoz z Belgie, za 3,9tis kč
dají se na to někde sehnat gumové střenky, třeba pachmayer?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

15.05.2013 9:10

Re: kapesní revolver

1/ 6 komorový už není kapesní (pokud to není kapsa v laclákách)
2/ že si patrně manželky příliš nevážíš :lol:
3/ zkus se poptat po dovozcích na náhr. díly renomovanějších značek revolverů
a domysli si jak to bude asi s Astrou a modelem, jež se X let nevyrábí
4/ pachmayry leda v doprodeji, už se nedělají
http://www.pachmayr.com/home/grip-revolver.php
5/ chod SA není směrodatný parametr u kabelkovýho kvéru
DA se sá nafixlovat i na 2kg, otázkou pak ale bude s jakýma zápalkama a jako spolehlivostí to bude střílet

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

15.05.2013 22:24

Re: kapesní revolver

Detective Special/Cobra/Agent mi ještě jako kapesní přijdou, na šířku je tam velmi malý rozdíl oproti 5r.

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

16.05.2013 16:01

Re: kapesní revolver

nimrod:
citace:
"Jaká značka a model? Tak aby i něco vydržel, chci aby střílela aby jej dostala do ruky apak se udržovala v určité střelecké kondici - s danou jednou zbraní, na kterou bude zvyklá. Priorita je sebeobrannná střelba."
.........................
Je otázka kolik toho dámského střílení bude ?, kdyby to bylo 50 ran týdně x50týdnů x 5let tzn.nad cca 10tis ran , tak je určitě lepší investovat do nového revolveru ....,když to bude zhruba polovina,nebo méně ...,tak je nový možnost volby+ vždy výhoda záruky , ale kvalitní značka S&W mírně jetý v "celooceli" splní svůj účel :D a vydrží to :D .
...S přesností na střelnici je to tak: revolver- dvoupalec -je čistě obranná zbraň na krátkou vzdálenost, Ubung macht Meister ,takže jsou střelci co s S&W M36 střílej úspěšně 9tky na 25m,
většina však z 2" střílí na 10-15m ,podstatné pro obranou střelbu je, jak jste psal -střílet a střílet=mít to v ruce = trening :mrgreen:

K doporučení a doporučuji pouze to , co mám za leta skutečně a dlouhodobě vyzkoušeno držením, nošením a střelbou ,nikoli jen pouhou zápůjčkou na střelnici / ZP od 94r / :
S&W rám J-small 38Sp
...S&W M36 ,ocel,2" váha 552g , 38Sp -i starší v dobrém stavu cena okolo 7-8tis Kč / nový je dostupný=drahý,ale =nesmrtelný a příp.následně ještě dobře prodejný :mrgreen: / , lepší pažbičky guma- pachmayr,hougue, i dřevo jsou k sehnání, ne snad všude , ale jsou....drobné Ndíly jsou ,dovozce Banzai sežene i příp válec,hlaveň,- trvá to , a cena je vyšší, ale ještě dostupná.....
... S&W M60 old model,tedy nikoli současný - nejlepší varianta a můj současný oblíbenec na nošení :mrgreen: SW M60 ,nerez,2" 570g, 38Sp -... model je tuším dostupný v "zeleném sportu" /právě teď v místní burze,- od někoho z Kutné Hory /.... můj nedám :mrgreen: ,taktéž možno doporučit klidně jetý / nový 2" už v ráži 38Sp není-bohužel, ale současný model 60 a 60LS=Lady Smith v357Mg38Sp s hlavní 2,125" v nerezu, vážící 600g je doporučeníhodný= véélmi vhodný dáárek, kde + je váha a tudíž klid při střelbě 38Sp střelivem / ....mám S&W M60 rok výroby 79, se starým dobrým zobák úderníkem, s bavorskou zkušebnou + Frankonia značka dovozce SW do SRN , dovozce k nám a prodejce je p. J. Macháček z Českých Budějovic -má skladem skvosty a když nemá ,tak doveze... /můžu ho jen doporučit, a to, to mám přes 350km jednu cestu :cry: / , ten můj revolver je bavorská bankovní uloženka -nestřílený,jako nový...Ideal na střelbu-přesný+správná váha , nošení perfekt, i když prší ,spadnu na rybách do vody,pot atd´=nerez utřu ... pažbičky - dají se sehnat hogue, pachmayr i nills masters i naše české-Klinsky ..., co kdo chce- dřevo,guma , na nošení jsou nejlepší asi ty tenké originál - jsou malé neviditelné,nepřekáží,jen se to s nimi hůře drží a střílí , já mám trochu větší, dražší anatomy na střílení- hogue dřevo ořech výběr od Brymový za pecku 2.8 ale sedí v tlapě,trefují = spokojenost ....
...S&W M637 slitina 2" 38Sp odlehčený = airweight=425g , ale ještě ne ultralehký,jako superlehké scandiové rámy s titan válci modelu 360 v ráži 357Mg při nějakých 330g?, je to tak akorát,nerez válec + hlaveň+rám lehká slitina ,- existuje i v 2,5" tedy o půl palce delší -s tím zkušenost nemám =určitě "asi" lepší uživatelská přesnost , po vyzkoušení na střelnici zda už to "nekope"moc....doporučuji kupovat pouze nový a přímo u dovozce Banzai !- málo kdo ho má totiž na krámě ,nechápu proč ,cena okolo 15tis Kč, důvod proč nový? je to "spotřební" vynikající zbraň i jako služební na nošení : a znám chlapy ,co to nosej denně ,a střílej z toho kvanta i víc než 100ks týdně x cca 50týdnů máme v roce /53týdnů střelby asi nikdo nedá :mrgreen: / ... a to už je za 2-3 roky porce ran na slitinovej rám ,jak z oceláčů... a po 3letech je točej=prodávaj za 8-9tis :roll: ... a to už jsou ve stavu s vůlema na válci a tedy- tak na noční stolek,i když pravda střílí to pořád dál .... pažbičky stejné ,jako předchozí ocelové modely dostupné... pouzdra na nošení totožná s vyjímkou toho 2,5palce

...U Taurusů z oceli nebo nerezu 2" model 85 v 38sp. ,jsou levnější okolo 4-5tis Kč a vcelku slušné použité ,většinou s dřevěnými pažbičkami ,nové jsou s gumovými pažbičkami okolo 9tis ? ... ,odlehčený model 85Ultralite v ceně okolo 10tis a tady doporučuju radši koupit nový, tedy s plnou zárukou, mátaké gumové pažbičky , ještě lehčí je model 85 Multi alloy cca 325g a ultralite titanium cca14tis Kč a víc , tam za 1. pozor na porty + 2. už je to na dámskou tlapku při střelbě mooc lehký-titan válec,titan plášť hlavně +lehká slitina rám ,nosí se to fantasticky,i to drží ALE...pustil jsem ho do světa kvůli střelbě=porty mi foukaj do očí a,kope to ,a při větším objemu střelby bolí zápěstí...
...Ruger je určitě dobrá volba, kvalita, material,zpracování, ale mám jen relativně velký KGP141, takže o těch " ružérovskejch 2" v 38Sp někdo povolanější...

Jinak zbraň pro ženu...., je šperk pro ženu..., musí být značkový "Vuitton" a líbit se :twisted: , na tom se nedá " kujva" šetřit :mrgreen: , to se pak může totiž vymstít a vrátit :evil: při nákupu dalších "hraček" už pro sebe :mrgreen:
takže zapomenout na "sra-zna-čky" revolverů ....
ať se daří,
Garf

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

16.05.2013 17:39

Re: kapesní revolver

Garf
k tomu už lze dodat snad jen +1 :wink:

ale přeci jedna technická, pokud jetý SW, tak nebrat modely s "old style" extractorem
což neplatí jen pro kapesní ale plošně pro veškerý SW
tyhle extractory už se nevyrábějí, čili není čím nahradit ojetý

a druhá, uživatelská, Taury jsou na trochu větší tlapku než Jéčka SW

nimrod nimrod
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16.06.2009 9:12

16.05.2013 22:59

Re: kapesní revolver

No, děkuji moc za rady, dá se říct vyčerpávající, jak to tak čtu tak to chce nový, ne ultralight a asi tím pádem SW, ruger je fakt velký, čili výběr liht versus ocel - a to chce odzkoušet někde na střelnici.
Teď už zbývá poslat do světa mé PPK v 9kurz ať na ten dárek mám :wink:
Kdyby měl někdo zájem, dejte vědět.
Ještě jednou díky!

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

16.05.2013 23:19

Re: kapesní revolver

V podstatě ano, jen bych neměl obavy z jetého. 5 ranný SW Jframe v železe je asi nejlepší volba mezi malými revolvery. Střenky bud gumové Pachmayry a nebo VZ grips které se drží naprosto geniálně. Lehké rámy bych z výběru vynechal ale jestli si z toho žena střelí tak na to přijde sama.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

16.05.2013 23:43

Re: kapesní revolver

Pokud se bavíme o oceli, není se u jetých čeho bát, pokud nejsou ustřílené k smrti, ale to je vidět na vůlích a časování. A napřed to dej ženě zkusit, ani v těch 550-650g není .38 úplný čajíček.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

17.05.2013 19:09

Re: kapesní revolver

Astry 680 bych se nebál. Měl jsem v rukou pár pěkných kousků, prakticky nestřílených. Je to malý revolver, přestože na 6 ran. Náhradní díly na to sice nejsou, ale při té ceně a pravděpodobné vytíženosti je to přijatelné riziko.

GeorgK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09.12.2012 12:18
Bydliště: Chomutov

13.09.2013 13:13

Re: kapesní revolver

máte někdo skušenost s revolverem Taurus 851 protector .38 spec. ? Hledám něco ke G17 jako záložní zbraň, původní nápad na KGP 141 apod. zbraně ve .357 mě po vyzkoušení do ruky jako zbraň pro skryté nošení přešel :-) a tohle se mi vedle T85UL a LCR jeví jako zajímavá alternativa, náboje počítám něco jako Black Mamba tedy na čistou obranu, žádné tisíce ran ročně

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků