Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

02.08.2010 10:51

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

No nevim s tím nošením do školy. Asi bych viděl rozdíl mezi státní a soukromou (tam by teoreticky mohli říct, že majitel nechce vpustit ozbrojeného, atd.). Ale obával bych v případě škol spíš toho, že se někdo odvolá na zákaz nošení na veřejná shromáždění, atd... Nevim jestli tenhle pojem je jasně určený v zákoně, kdy jde o shromáždění a nebo ne, ale pokud jdeš do budovy, kde je standartně 2500 lidí...

Jinak ať nejsem OT, nosim taky všude a když mam u sebe, napiju se alkoholu jen když skočim na jedno po příjezdu domů do hospody 50m od baráku, popřípadě, když má někdo v práci narozky a dam si na přípitek 2dcl vína a už tak mam trošku blbý pocit. V tomhle se mi oplatilo vzít si zbraň na firemní večírek na konci roku. Donutila mě pít jen nealko a byl to první večírek, kterej si pamatuju a po kterym jsem nejezdil z depa do depa :lol:

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

02.08.2010 11:10

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Hmm, chození na fakultu = veřejné shromáždění? Zajímavá úvaha :D . To bys nesměl nosit ani na nákup v hypermarketu. Kolik myslíš, že je tam lidí pohromadě?
EDIT: Jo, ale slyšel sem o vyloučení za to, že to někdo ve škole vytáhl a předváděl se o přednášce. Nevím jestli byla ostrá nebo plynovka, ale to je něco jinýho než skrytý nošení podle předpisů.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

02.08.2010 13:30

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

psal jsem že nevím jak je veřejné shromáždění definováno, ale na nákup (pokud nemluvim o ženách :lol: ) jdeš a předpokládej že tam budeš hodinu. Na fakultu chodí lidi klidně na celý den

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

02.08.2010 13:37

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Tak délkou pobytu to z hlediska zákona už vůbec omezeno není. V tom bych problém nehledal. Pokud někam jdeš se zbraní a zdržuješ se tam (to znamená že jen neprocházíš), je jedno jestli seš tam hodinu nebo celý den.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

02.08.2010 13:55

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

sem tím nemyslel ani tak tebe se zbraní, protože ty nejsi shromáždění, jako spíš ty ostatní

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

10.08.2010 18:33

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Tak dneska mne dostali u nas ve FM v supermarketu Interspar.
Pri odchodu (chodim zde jiz mnoho let, mam ho primo pres cestu z bytu) mne dohnal pikolik ochranky a zacal mne vyslychat zda u sebe nesu zbran, zda mam zbrojak, ze bych ji nemel do obchodu nosit apod. Sice svym zpusobem mne vcelku rozesmal, ale lidi kolem nas vypadali na infarkt :)
Co si vlastne muze ochranka supermarketu dovolit? Osobne bych mu neukazal ani prukazku MHD natoz tak zbrojak, technicak ci obcanku, ale jen mne to tak zaujalo. Mozna ze se tady uz nekde o tom psalo, ale vsechno mne nebavi procitat znova :)
Kazdopadne v ramci toho bych se chtel zeptat, co si o tom myslite a zda se vam to uz taky stalo ...


Reklama

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

10.08.2010 19:04

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

No evidentně jsi pochybil ve skrytém nošení. Pikolík poznal, že máš zbraň = Tvoje chyba a námět k přemýšlení, hledání chyb, změně oblékání, nošení apod.

Samotného pikolíka bych jedním slovem odpálkoval a šel si po svém. Kdyby byl dotěrný, začal bych řvát, ať na mě nešahá a asi bych volal policii. Většina z nich si o sobě myslí, že jsou Chuck Noris a agent FBI v jednom a můžou všechno. Ve skutečnosti jsou to většinou ztroskotanci a nemůžou o nic víc, než kterýkoliv smrtelník a je jim to třeba neustále připomínat (přivoláním policie atd).

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

10.08.2010 20:54

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Chces mi rici ze kdyz mam zbran pod trikem ze neni cela videt, tak to neni skryte noseni? Pazbu kveru odhalim i pod svetrem pokud se budu divat ...

Jinak pokud se nepletu, nekde jsem tady cetl, ze skryte noseni znamena, ze nesmi byt videt zbran, ne ze nesmi byt poznat ze mas zbran, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.08.2009 19:04
Bydliště: Brno

10.08.2010 21:04

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Nepletes. Jenom si promysli, jestli ti (opravdu) skryte nosena zbran nedava taktickou vyhodu...

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

10.08.2010 21:13

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Sekurtákovi je do toho prd, mohlo tam bejt jen prázdný pouzdro, dětská hračka, plynovka, vůbec nejseš povinej se s ním o tom bavit. Absolutně nechápu, kde bere drzost za někym běžet a zpovídat ho, pokud má podezření, že boule pod trikem může bejt zbraň.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

10.08.2010 21:26

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Vetsinou se snazim nosit, aby to nebylo videt, holt ale obcas se stane ze kdyz budes pozorne sledovat neco muzes zahlidnout jak se rysuje pod oblecenim (pocitam ze prvne sledoval mladou a potom toho "mamlase" co s ni leze) a litat v 30stupnovem vedru v mikine mi nepripada jako reseni, tim by bylo nosit tokareva ve vnitrnim pouzdre (jedina tak uzka zbran ze mi ve vnitrnim pouzdre nevadi), ale do toho nemam naboje, kterymi bych pri obrane neprostrelil celou skupinu lidi, ale to uz je na jine vlakno.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

10.08.2010 21:47

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

wolf: Netvrdím, že jsi porušil nějaký zákon nebo předpis. Jen tvrdím, že to, že tě "prokoukl", je podle mě z taktického hlediska chyba a jakýsi náznak, že to skrytí nebylo úplně ideální. Pořád lepší, když tě na to upozorní snaživý blbec v krámě, než když to zjistíš, až když ucítíš cizí ruku, jak ti vytahuje kvér a mstí se Ti za ty stovky němých papírových terčů, které jsi za léta zmasakroval. :wink:

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

10.08.2010 21:51

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Taktický to rozhodně není, to je jasný. Stačí si okolo pasu uvázat třeba košili. Nebo ji zastrčit jen za pouzdro a nechat ji vyset přes zbraň.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

11.08.2010 3:18

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

majsner píše:wolf: Netvrdím, že jsi porušil nějaký zákon nebo předpis. Jen tvrdím, že to, že tě "prokoukl", je podle mě z taktického hlediska chyba a jakýsi náznak, že to skrytí nebylo úplně ideální. Pořád lepší, když tě na to upozorní snaživý blbec v krámě, než když to zjistíš, až když ucítíš cizí ruku, jak ti vytahuje kvér a mstí se Ti za ty stovky němých papírových terčů, které jsi za léta zmasakroval. :wink:

Cizimu se spatne taha muj kver z pouzdra, je tam skryta pojistka :)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

11.08.2010 11:04

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

No, už zase se tu rozbíhá debata na téma skryté a neviditelné nošení... To se probíralo jinde a obojí má své výhody a nevýhody (je-li to poznat či naopak). Nosit tak, aby to nemohlo být nikdy a nikým poznáno de facto nejde... Že je třeba si všímat okolí, je jasné... ale to jak s qérem, tak bez něj.

Wolf: zákon jsi neporušil. Mi se to také stalo a ne jednou. Na otázku tohoto typu se odpovídá opět otázkou: "Pročpak to chcete vědět? Hodláte mi snad ubližovat?" A pokračováním si svou cestou...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

12.08.2010 8:18

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Wolf - po rane do palice Te pri nejhorsim odtahne nekam i s tou bouchackou...

Proste mit zbran tak, ze si te v supermarketu mezi 1000 lidi nekdo vsimne, znamena, ze je neco spatne.¨
Budto blbe nosis, nebo jsi ho zaujal z jinyho duvodu (blbe ses na nej podival, moc dlouho prebiral rajcata, libil ses mu, nelibil ses mu, ...) a sledoval Te pozorneji.
Kazdopadne noseni tak, ze pri letmem ocnim kontaktu nekdo pozna, ze mas zbran je spatne, i kdyz treba ne proti zakonu.
To, ze kdyz nekoho chvili pozorujes, nebo to, kdyz nekdo udela nejakej hodne nezvzklej pohyb a zbran se odkreje, tomu asi nelze 100% predejit.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

12.08.2010 10:09

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Tady si ho ale všiml sekuriťák,kterej lidi prohlíží zcela záměrně a sleduje přesně ta místa, kam si lidi strkaj sušenky, aby je pronesli pokladnou. Když budu já hlídat okoloprocházející pozorně a sledovat boule okolo pasu, taky si na 90% všimnu vybouleniny. Pak už si počkám u pokladny při placení a pozorně sleduju, jak vyndavá šrajtofli a okamžik pravdy na zlomek vteřiny ukáže, jestli tam je kožené pouzdro na doklady, mobil, pistole, nůž, obušek.... Nepřikládal bych vinu špatnýmu skrytýu nošení.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

12.08.2010 12:39

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Podle mne by bylo rozumné překousnout svou nechuť k sekuriťákům, i skutečnost, že po Tvém nošení zbraně je mu hovno. Co se takhle zeptat, jak přišel na to, že jsi ozbrojen, a poděkovat mu za upozornění. A pak se podle toho zařídit...

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

12.08.2010 16:09

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

wolf: Když už to tak podrobně rozebíráme, pod čím jsi měl zbraň (tričkem, rozeplou košilí či vestou)?
Možná si rukou bezděčně kontroluješ/chráníš zbraň nebo to zjistil z Tvé chůze.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

12.08.2010 16:21

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Mel jsem tricko, ktere zakryvalo celou zbran se vsim vsudy. Faktem je, ze pokud se pro neco ohnu do regalu dolu, uvidis spodni stranu pouzdra, ktera je ale zamerne plna, tak ze neni videt dira do hlavne. Kazdopadne rikal, ze si mne prohlizi jiz ponekolikate (chodim do toho obchodu cca co druhy den) a jeste jsem si vsimnul, kdyz jsem stal u pokladny, ze jeho kolega si nejak podezrele vykrocil na vychazku smerem k te nasi a podivne se porad na mne cumel, jako bych neco ukradnul a on se sel podivat kam jsem to strcil.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků