Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

01.11.2009 15:59

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Honzik:Pochopil jsi to samozřejmě naprosto přesně.

wolf:Jo napsat jsem to mohl samozřejmě jinak. Ale napsal jsem to tak, jako vždy. Tak jak mi zobák narost. A tady to určitě slečna číst nebude :wink:

Add1:Upřímně řečeno. Musíš se nás ptát??
Nos podle zákona. To je to co ti bude stačit. Ale jak už jsem napsal v předchozím příspěvku. "Dráždíš tygra bosou nohou".
BTW:Je pitomost to tahat takhle viditelně. Promiň. Jsem upřímný.

Add2:Dej zbraň do batohu. Prázdnou a vysypej šuple. Nošení se změní na držení. No problem.
Dělám to tak když si náhodou jdu sednout na pár rovnou z práce. Nebo ze střelnice.
Jinak:Jestli-že tě náhodou bude muset změřit PČR. Tak se budeš hrozně divit..... :roll:
Nedej bože, aby jsi se připletl do hospodské rvačky. Nebo jsi při cestě domů zjistil že tě někdo okradl.
Jo, a poslední věc. Tohle patří do vlákna:"Skryté nošení"
A jak píše Admix. Koleduješ si o zbytečný průser...Proč..??

Honzik:

PS:Čipy v knihách jsou naprosto jinde. Co se týká odhalení zbraně.
Bezpečnostní branky co se nachází v knihovnách. Nejsou detektory kovu!!
Jedou jedině na ty čipy co mají knížky. Jsou nastavené na určitý kód který je nastaven v čipu zalepeném ve hřbetě knihy.
Jinak bych houkal při každé návštěvě knihovny jak o sjezdu policejních náčelníků.... :D

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

01.11.2009 21:24

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Je lepší zbraň nosit skrytě a pak útočníka nepříjemně překvapit.... takže nejen splnit literu zákona, ale aj taktickou výhodu získat.

corwin: SZ :)

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.08.2009 19:04
Bydliště: Brno

01.11.2009 21:46

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Honzik: Na druhou stranu, viditelna zbran muze utocnika predem odradit(i prilakat, kdyz mu jde o zbran). Cetl jsem pruzkum udelany primo mezi vezni, kterych se ptali, jestli by si rozmysleli utok na obet, kdyby vedeli, ze je ozbrojena... Rozmysleli.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

01.11.2009 22:11

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

No ma to i svoje nevyhody - na jednu stranu velmi silny psychologicky ucinek a temer jiste odrazeni utocnika, na druhou stranu to muze pritahnout mnohem brutalnejsi utok za ucelem ziskani zbrane ...

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.08.2009 19:04
Bydliště: Brno

01.11.2009 22:16

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Presne. Pokud mu jde primo o tu zbran, dostanes asi baseballkou po hlave. Ale vetsinou si radsi rekne, ze ta zbran mu pridela problemy, at ji mas v ruce ty nebo on, a vybere si snadnejsi cil... Prece jenom, co by s tou zbrani delal? Pokracoval v trestne cinnosti? Ale to uz by nebyla sranda, to uz by po nem Policie doopravy(doufam) sla. To si vetsina zlodejicku nelajzne. Proc taky?
(Kdybych mel na vyber, nosim viditelne. A to nejsem "kovboj"...)

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

01.11.2009 23:34

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Mi se libi jak to maji v americe v nekterych statech
Koupis si zbran a pokud i nosis viditelne, tak nemusis mit ani povoleni, pokud chces nosit skryte, musis si zazadat o povoleni na urade pro skryte noseni. Skoda ze to neni podobne i u nas, kolik by odpadlo zbytecnych problemu :)


Reklama

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

02.11.2009 4:15

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Honzik: u vchodu MO trezorky na zbrane maji, genitalni svab to bude mit podobne

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

02.11.2009 10:49

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Aha, já se ani radši neptal, nechtěj jsem jne děsit ještě víc než byli. Ale příště se optám :)

Lukash_sax
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06.07.2009 14:54

30.11.2009 2:15

Re:

Tak já taky přispěju trochou do mlýna. Pročetl jsem to tu, zjistil, že se probírala akademická půda vysokých škol a to, že pokud zákon nezakazuje, tak bez ohledu na přání majitele nemovitosti, který lepí cedulky taky můžu nosit....

Studuju jednu pražskou konzervatoř. Jednu střední už mám za sebou, pak dva roky nic a teď konzervatoř, která je taky střední školou. Nedávno jsem si po roce a půl studia znovu a asi důkladněji přečetl školní řád. Trochu nemile jsem byl překvapen, protože jsem si toho před tím nevšimnul, ale v paragrafu o chování ve škole je odstavec, který hovoří: "Do školy a jejího nejbližšího okolí je přísně zakázáno nosit pyrotechnické předměty a zbraně nebo předměty, které za ně mohou být považovány."
Tak by mě zajímal především názor někoho právně zběhlého. Nenosím sice denně, ale někdy se stane, že musím být v Praze třeba do nočních hodin a noční vlaky i přes přítomnost strážců zákona jsou někdy dost "zajímavé". Takže jsem pistol už ve škole párkrát měl. ČZ 83 se nosí skrytě dobře, a dávám na skryté nošení pozor, takže nečekám, že by mě někdo odhalil, ale jeden nikdy neví, náhoda je blbec.
Celé mi to příjde jako laikovi z právního hlediska jako nesmysl už jen tím, že to zakazují v okolí školy... co lidé, kteří kolem školy jen chodí a nenavštěvují ji? A navíc mi to příjde jako zákaz něčeho, na co mám jako spořádaný občan splatným ZP právo. Tak prosím nějakého právníka, který by mi osvětlil ajou bych měl naději v případě, že by to nějakým způsobem prasklo a chtěli mě kvůli tomu třeba vyhodit ze školy... Jestli je "pravda" na mojí nebo jejich straně?

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

30.11.2009 2:27

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Přidávám se. Taky by mě zajímalo, jak je na tom školní řád a řád ubytoven k právu na skryté nošení. Posloupnost právních norem jsem měl naposledy na střední a nabyl jsem dojmu, že hlavní slovo má zákon, až pak nějaké vyhlášky, ale na druhou stranu tam bylo i cosi o možnosti omezit práva nějakým nařízením atd. Jsem z toho docela zmatený.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

30.11.2009 8:20

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Pocitam, ze tuhle veticku bude mit v radu kazda skola, ubytovna nebo internat v CR. Zakon sice neporusis, ale vyhodit te muzou :? Osobne jsem taky na ZCU preferoval noseni 8) Nikdo to prece vedet nemusi, a co oci nevidi, srdce neboli.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

30.11.2009 19:25

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Pistole je v takovém případě sportovní nářadí. Za zbraň je možno ji považovat v okamžiku, kdy činí útok důraznějším (nebo tak něco), což ovšem předpokládá, že na někoho útočíš. Do té doby je to sportovní nářadí a školní řád imho neporušuješ 8)

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

30.11.2009 20:42

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Eh, co? Tohle bych potřeboval něčím doložit, jinak mi to
přijde jako vycucávka, se kterou se mi vysměje i vrátná. :)

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

30.11.2009 22:18

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Když jsem na škole zkoušel argumentovat platnou legislativou, tak mi bylo řečeno něco ve smyslu "tohle je akademická půda, zákony do toho nepleťte". (nešlo o zbraně)

Spousta lidí na školách má pocit, že místní vyhlášky a zvyklosti jsou tak nějak neformálně nadřazeny zákonům. Navíc o zákonech nic moc neví, ale to jim nebrání mít jasný názor na to co se smí a co ne. Takže na škole bych doporučoval nosit ještě skrytěji, než to vyžaduje zákon.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

30.11.2009 23:21

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

To se samozřejmě rozumí. Bohužel na vojenské škole se trochu roznese, kdo je do střílení atp., a po
pár vnitročetových debatách na téma nošení a podobně jsem už se několikrát potkal se skoro neznámými
lidmi, kteří se mě naprosto regulérně ptali, jestli mám na ubytovně pod polštářem železo. :?

A vojenská ubytovna s sebou nese neustálé nebezpečí kontroly. Nedávno mi podplukovník viděl při
nařízené "kontrole, jestli náhodou nemám na čepici symboly SS" (nedělám si srandu) na stolku čerstvě
nakoupené krabičky s 9mm Makarovy, které jsem nestihl nabalit domů. Nebylo mi dobře po těle. :D

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

01.12.2009 19:18

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Justinian: je to samozřejmě vycucávka. Ale zkusit takovou argumentaci můžeš, ne?
Je to výklad zcela analogický tomu, že škrtnutá pistole na dveřích znamená, že bys uvnitř neměl střílet, ale nosit ji tam samozřejmě můžeš. V obou případech dobře víš, co tím autor cedule resp. školního řádu chtěl říci, jen si hraješ se slovíčky :wink:

Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

01.08.2010 19:53

Kde všude NEnosíte krátkou zbraň?

Nachvilku otočím otázku položenou v názvu vlákna:
Kam všude nenosíte zbraň?


1. Do hospody.
2. ČNB. Den otevřeních dveří.
3. Jeskynní systém "Býčí skála".
4. Na tandemový seskok padákem.

Přidá se někdo? Kouknem na nezvláštnější místa na světě... :D

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

01.08.2010 20:43

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Když sem studoval VŠ, jeden profesor nosil 4" nerez Taurus. Ale vyhradil si právo, že v jeho počítačový učebně nikdo jinej nosit nesmí. Na dveře dal cedulku s upozorněním, ža má každý zbraň uložit u něj. Měl na to trezorek, kam studentovu zbraň uložil po dobu jeho pobytu v učebně. Jelikož sem byl nový a nevěděl sem co a jak, i zroják sem měl chvilku, vzal sem to vážně a první tří týdny sem mu pistoli odevzdával. Pak už sem se na to vyflák až do promoce. Nikdy nic nenamítal. Mám podezření, že si jen chtěl s někým občas pokecat o zbraních a tohle byla jen taková záminka.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

01.08.2010 20:50

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Odevzdat zbraň cizímu člověku? Je to vůbec legální? :shock:

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

01.08.2010 21:00

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Jo, je. Nebo alespoň tenkrát podle starýho zákona to nebyl problém. Mohls ji půjčit i na nošení, což dnes jen tak nemůžeš.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník