Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

08.04.2012 13:53

Re: JERICHO-zkušenosti.

tak dej vedet jak dlouho ho budes shanet. Me se pred pul rokem zlomil udernik, a shanel jsem ho strasne dlouho. Nakonec ho muj puskar sehnal pres nejake nemecke forum, a bejbyna zase slape jako hodinky.

:!: Pro majitele Baby Desert Eagle / Jericho mam ale dobrou zpravu, udernik je kompatibilni s Tanfoglio (podle verze R/F]) staci vybrat v katalogu. Predem doporucuju je kontaktovat - reagujou obratem. (mame ale potvrzeno, ze udernik s kodem PR027 je kompatibilni a Baby Desert Eagle s decockerem na zaveru - tzn R verze)

Uživatelský avatar
CRITTRS
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2012 10:00
Bydliště: Kolínsko

08.04.2012 14:15

Re: JERICHO-zkušenosti.

to. Johnnyjak Ahoj, jak je tvoje pistole stará, kolik má nastřílíno cca.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

08.04.2012 14:38

Re: JERICHO-zkušenosti.

pokud to ma byt na me, tak stara je 1.5 roku, a nalitano ma odhaduju max 3000 (prestal jsem to pocitat pote co davam prazdne nabojnice do velke pixly). Udernik prasknul po jednom seminari, kde se hodne susilo - tzn hodne ran naprazdno.

Uživatelský avatar
CRITTRS
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2012 10:00
Bydliště: Kolínsko

08.04.2012 15:01

Re: JERICHO-zkušenosti.

Ne na tebe ne ale to vůbec nevadí každá rada dobrá :lol: a moc díky. To s tim sušením maš v hlavni cvičnou nebo jen tak naprazdno cvakaš spouští.Ja když jsem rozebíral svoje Jericho, tak sem měl vevnitř u úderniku dost šponek z mosazi nebo co to bylo, dost mě to vyděsilo.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

08.04.2012 15:32

Re: JERICHO-zkušenosti.

na tom seminari (ICS) nebylo mozne pouzit cvicnej naboj - takze pekne "natvrdo". Doma samozrejme jen delaborovany naboje s gumou misto zapalky :)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

08.04.2012 15:47

Re: JERICHO-zkušenosti.

Jericho jsem kupoval z BVS v komisi, takže kolik toho má za sebou netuším. Co mohu soudit, tak vypadá celkem zachovale. Za nějakých +-1000 ran, co ji mám já, jsem nezaznamenal nejmenší změnu ani na otěrových plochách.
"Můj" puškař už shání náhradní vytahovač a prý by ho byl případně schopný vyrobit :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
CRITTRS
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2012 10:00
Bydliště: Kolínsko

08.04.2012 15:58

Re: JERICHO-zkušenosti.

tak díky za info, já mám vystřílíno jen 500 kousků a zatim v poho (je nová). Chtěl bych střílet víc takže doufám že to tak zůstane ještě dlouho :D

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

08.04.2012 17:14

Re: JERICHO-zkušenosti.

já Tě uklidním mám 941F a má nastříleno ca 65 500ks a je stále v původním stavu, nic se ještě neměnilo, kromě pouzdra tedy :-)

Jirkus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 15.10.2010 13:48

13.04.2012 22:32

Re: JERICHO-zkušenosti.

Dobrý večer,

tak mi nedá a také přispěji svými zkušenostmi s těmito pistolemi, koupil jsem před třemi měsíci, Baby desert eagle semicompact v ráži 45 ACP. Na střelnici po sobě sbírám vystřelené hilzny,protože jsem se chystal přebíjet i tuto ráži a zarazilo mě jak vystřelené hilzny vypadaly. Byly do jedné třetiny naseknuté,že nešly srovnat ani v lisu a vždy poslední ze zásobníku byla zmačknutá po obou stranách a pistole hodila hilznu pod nohy. Navíc se pistole sekala při podávání do komory a to vše s originálním střelivem SaB,Magtech ,Geco atd.

Takže reklamace,pistole po měsíci a půl vrácena zpět s upraveným náběhem do komory a vyleštěnou rampou, a byla udělána uprava vyhazovače,zbroušení pod jiným uhlem,vše prý vyřešeno. Jdu opět na střelnici vyzkoušet dostřílým krabičku továrních CCI,seberu hilzny a opět do třetiny namačkané.

Takže opět reklamace a dohady. Po měsíci vráceny peníze zpět,že nevědí co s tím.

No ale Jericho jsem opravdu chtěl,tak jsem si nechal přivést New Jericho 941F v ráži 9mm luger. Zatím nastříleno 450 ran, ale je tu zase ale,po vystřelení poslední rány ze zásobníku,tak ze 70% u jednoho zásobníku a ze 40% u druhého zásobníku nezůstane závěr v zadní poloze,protože podavač se dostane mimo záchyt závěru, prostě ho nenazdvihne a zásobníky jdou špatně ze zbraně ven,což je problém při rychlé výměně zásobníků. Nechal jsem si objednat zásobníky od firmy MEC-GAR,a uvidím jestli se to tímto vyřeší. Pokud ne tak dovolená a cestování k puškaři,kde mám přislíbenou opravu na počkání v rámci reklamace. Psal jsem také do Izraelské fabriky,ale nikdo se mnou nebaví.

Jinač,pistole je to užasná,mám z ní velkou radost,skvělá ergonomie rukojeti , pěkné a čisté zpracování,jak uvnitř,tak z venku. Asi nemám štěstí na Izraelce,ale věřím až se toto vyřeší,tak snad bude šlapat,jak má.

Přeji hezký večer

Uživatelský avatar
CRITTRS
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2012 10:00
Bydliště: Kolínsko

14.04.2012 7:12

Re: JERICHO-zkušenosti.

Ahoj mužu se tě zeptat, kde sis bejbynu objednával.ja se taky chystam přebijet a náboje co vystřílím jsou docela nafouklé .lis eště nemám tak nevím jestli to pude srovnat v lisu.Já měl jen jedinej problem s hledím to puškař srovnal jinač závadu jsem zatím žádnou neměl chodí spolehlivě .
Taky sem si chtěl koupit ocel s railem ale vyhralo to PLko plast :lol: A ty zásobníky budou odkud? ja sem taky jeden chtěl ale není k sehnání :cry: diky

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

14.04.2012 9:13

Re: JERICHO-zkušenosti.

Jináč co se týče dílů tak ty by měli být schopni sehnat zde http://www.vmcustom.cz/ mám tam objednán zásobník, sice to už nějakou dobu trvá ale snad dorazí.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

14.04.2012 9:24

Re: JERICHO-zkušenosti.

orig. zasobnik na Jericho jsem kupoval u CB servis, coz je oficialni dovozce Jericha (I kdyz - nahradni dily uz Walther nedistribuuje, takze je tu nesezenete). Ale zasobnik meli. Napis jim mail. Neorig zasobnik jsem kdysi objednaval pres JSA - ale dodaci doba byla tak dlouha, ze jsem objednavku musel zrusit. Nevim jestli je maji stale na sklade.

Dival jsem se na nabojnice a poskozeny nejsou (nafouknuty mi take nepripadaji - ale neprebijim, a jestli je nekde rozdil par desetin, tak to ted nepoznam). Mam semicomp - ocel, 9mm.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

14.04.2012 10:13

Re: JERICHO-zkušenosti.

to vm byla jediná firmá kde bylo ochotni jej zajistit obě co píšeš jsem obeslal samozřejmě taky a už nemají, v budějkách mají jen snad do FS co si pamatuju, no a no to nehoří dva mám a buď ten třetí dodají a nebo půjdu testnout z cz75 16-ti raný, ten by tam měl chodit, 15-ti raný nechodí na stopro i když se upraví záchytná díra.

Jirkus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 15.10.2010 13:48

14.04.2012 10:38

Re: JERICHO-zkušenosti.

Dobrý den,

Jericho jsem objednával od pana Martínka,kde mám také objednané zásobníky a ted na ně čekám. Koukal jsem,že nějaké zásobníky má Brýmová,pro toho kdo je shání,budou asi originál. Uvidím až zásobníky dorazí a jak budou chodit ve zbrani,respektivě se záchytem závěru. Jinak s panem Martínkem perfektní jednání a domluva,takže za mě na jedničku. Toho semicompacta v 45 ACP jsem kupoval u Brýmů,kde jsem ho také vrátil a ted koukám že mi zbyl ještě originální 10 tiraný zásobník,který jsem kupoval v CB servis v Budějovicích.

Headhunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: 30.07.2010 10:57
Bydliště: Okres nymburk

15.04.2012 10:02

Re: JERICHO-zkušenosti.

Zdravím vás,pánové. Přidám svoji trošičku do společný hromádky. Vlastnil jsem (bohužel minulý čas) Jericho 941F . Byla to moje vysněná bouchačka,tak jsem tenkrát ani moc neváhal a pořídil na splátky u pí. Brymové. Byl jsem z ní tak nadšenej,že mi zpočátku ani moc nevadilo,že vůbec nefunguje záchyt závěru(střelecká pohotovost),protože ten jeho drápek byl tak krátkej,že vůbec nedosáhl na podavač zásobníku.Po pár krabičkách munice mě to ale dožralo,tak jsem začal řešit. Kámoš měl tenkrát ČZ85,tak jsme je obě rozebrali a začali zkoušet, co se zaměnit dá a co ne. No,moc toho nebylo,ale záchyt z čízy Jerichu seděl.Tak jsem pořídil záchyt z CZ75,nacpal do Jericha (musel jsem na brusce trochu zkrátit ten čep,páč byl moc dlouhej) a bylo po problému. Od tý doby chodila jak švýcarský hodiny.Bez jediný závady a žrala,co jsem naservíroval. Co se nějaký přesnosti týče,kdybych líp viděl a líp to uměl,posílala by na 25m asi všechno jednou dírou. proto mě dneska neskutečně S..E,že jsem ji pustil z domu,kvůli jiný vysněný krochně. Penězma moc neoplývám,tak to bylo buď jedna,nebo druhá. A bohužel to vyhrála ta druhá. Tedy HP35 z druhý ruky. Kdybych tenkrát tušil,že s tou pařeznicí nebudu schopnej trefit ani stodolu,obešel bych ji širokym obloukem. Ale stalo se a na Jericho už můžu akorát tak vzpomínat...

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

15.04.2012 11:05

Re: JERICHO-zkušenosti.

Chapu tyhle pocity - po nekolikamesicnim :!: shaneni uderniku jsem propadal depresi, a byl hodne naklonen tomu Bejbynu prodat. Jakmile ale prisla od puskare a vzal jsem ji zase do ruky (a vystrilel z ni behem mesice nejakych 300-400 ran) , predsevzeti ze pujde z domu bylo to tam. I kdybych si koupil novou kratkou (full size), tak se Jericha rozhodne zbavovat nebudu. Jen ty nahradni dily :?
Behem toho mesice jsem mel 3 selhavky - a to spis vypadalo na vadne zapalky (udernik byl korektne obtisknuty).

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

15.04.2012 12:49

Re: JERICHO-zkušenosti.

Zdravím, Já jsem majitelem Jericha 941 FB (kompakt) cca 5 let. Nekupoval jsem ji z žádnýho racionálního důvodu,ale prostě se mi líbila. Chtěl sem něco skladnějšího na nošení.Pistole je vyrobená v roce 96 a za sebou toho má asi hodně, soudě podle vaklu ve vodících drážkách. Ergonomie je dobrá.Zpracování je solidní, materiál asi taky.V tomhle mi nepřipadá nijak vyjímečná Co je ale naprosto super, tak povrchovka která se neodírá a hlavně spolehlivost. Vystřelené rány nepočítám, bude jich kolem 4 tisíc, ale co rozhodně počítám je počet závad a tady můžu s klidným svědomím napsat "0".Prostě bouchačka fachá jak má. Špinavá,čistá se všemi možnými náboji ve všemožných pozicích v mrazu i vedru. Nosím ji opravdu denně a pokaždý když přijdu na střelnici vystřílím nejdřív zásobník nábojů co nosím třeba i 2 měsíce a pokaždý bez závady. Kámen úrazu ovšem nastane kyž člověk potřebuje třebas nový zásobník o nějakém náhradním dílu ani nemluvím... Jak už tady výše někteří z vás píšou, sehnat třeba ten zásobník je nadlidský úkol a když už se to podaří tak to trvá... Moje úvahy vedly tím směrem že jsem pátral v historii této postole a hledal co nejpodobnější modely se kterými by mohl můj drobek sdílet náradní díly. No a myslím že jsem našel. Jmenuje se IRON DEFENDER a vyrábí ji brněnská firma ALFA-PROJ pravděpodobně na základech dílů TANFOGLIO. Na zkoušku jsem zakoupil 13-ti ranný zásobník který funguje jak švýcary. Po zevrubné prohlídce této pistole na prodejně bych se nedivil kdyby na moje Jericho pasovaly skoro všechny díly... ALFA vyrábí i větší ségru IRON COMBAT a ta by mohla posložit jako zdroj náhradních dílů pro velký Jericha ale tím jsem se až tak nezabýval...

Jirkus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 15.10.2010 13:48

15.04.2012 13:05

Re: JERICHO-zkušenosti.

Dobrý den,

tak s tím záchytem závěru řeším ted to samé,pistole je nová a po poslední ráně ze zásobníku se podavač
který nadzvedává záchyt šprajcne ze strany a nenadzvedne ho,tím pádem jdou zásobníky špatně ven a závěr nezůstane většinou vzadu. Takže je kratší ten čep,na který přiléhá podavač zásobníku. Tak se jen zeptám,než začnu shánět záchyt z čizy a nebo pojedu na reklamaci,který záchyt tam pasuje? Jestli z čz 75b,
nebo čz 75b SP-01 9mm luger ? Klidně do sz Díky

Headhunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: 30.07.2010 10:57
Bydliště: Okres nymburk

15.04.2012 15:57

Re: JERICHO-zkušenosti.

Když jsem to řešil já,tak se tenkrát o nějakejch SPčkách v Číze ještě nikomu ani nesnilo. byla akorát "75", "85" a kompakt,a nejspíš už vymejšleli ty policejní P01. Takže to byl záchyt z obyčejný CZ75(B).

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

15.04.2012 17:33

Re: JERICHO-zkušenosti.

jeste k nahradnim dilu: kvuli uderniku jsem psal i do Alfa proj a jestli mate decocker/pojistku na zaveru, tak tohle se u nich nevyrabelo (a nebude: prave z duvodu nebezpeci nechteneho zajisteni pri natazeni). Ale v pripade uderniku to jisti Tanfoglio. Zasobnik mi v CB servisu sehnali v podstate obratem (16 ran za asi 1200)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků