Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.07.2011 9:19

Re: JERICHO-zkušenosti.

albert píše:Když pojistky překáží, je načase je vykuchat ........

albert píše:......... Zbraň používá pouze na LOSy ........


pravidla LOS píše:.........Pokud se na zbrani vyskytují pojistné mechanismy, mohou být upraveny pouze způsobem usnadňující jejich obsluhu........


čili soudnej rozhodčí by jej s tím měl poslat ................... (domů)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

09.07.2011 18:14

Re: JERICHO-zkušenosti.

Tak a je doma. Pistole, o které jsem ještě před dvěma týdny měl jen základní povědomí :D . Už se nemůžu dočkat na střelnici a doufám, že si na sebe hezky zvykneme. Mimochodem, má někdo z vás na Jerichu tritiová mířidla? Moje zbraň má hledí opatřené tritiovými kapslemi; v mušce asi bývala taky, nicméně zbyla po ní jen díra, kterou jsem alespoň prozatím vyplnil bílou barvou.
A jelikož mám tendenci všechno vylepšovat, už teď mám v hlavě pár nápadů. Namátkou instalace světlovodné mušky, drážky na natažení v přední části závěru (musím ještě zjistit jestli by něco takového vůbec bylo možné) - tím bych vyřešil "problém" překážející pojistky. A časem asi pořídím nové střenky z micarty nebo G10.
Obrázek

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.07.2011 20:02

Re: JERICHO-zkušenosti.

Jé máš přesně tu samou co šef.Jen má zaslepenou pojistku.A jede krásně .

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

09.07.2011 21:36

Re: JERICHO-zkušenosti.

Gratuluju ke koupi. Svetlovodnou mouchu nemam (videl jsem ale miridla na J.S.A). Originalni miridla jsou docela citelna, takze zatim nemam potrebu. Koupil jsem ale sve "Bejbyne" Hogue grip (Hogue 76000 Rubber Grip) $21 vc. dopravy - ale pres Amazon a dovez mi ho bratranek z Kanady (do CR to neposilaji :shock:). Drzeni je hned lepsi. Ta Tvoje je ale fullsize (941 F), ne? Ja mam semicomp (941 FS). Na fullsize jsem se prodejce ptal, a v soucasne dobe se pry k nam nedovazi :(

Obrázek

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

09.07.2011 22:32

Re: JERICHO-zkušenosti.

Je to 941 (Fko má pojistku na rámu) - není sice nová, ale zase byla za pěkné peníze a v dobrém stavu. Škoda, že Hogue nevyrábí pryžové gripy na Jericho bez vybrání na prsty. Na druhou stranu ale stejně chci střenky, které mimo jiné moji zbraň odliší, takže jestli na to dojde, nechám je vyrobit 8) .
Od J.S.A. se chystám kupovat zásobníky (koupil jsem pouze s jedním) a asi i pouzdro. Jen doufám, že pokud to bude někdy potřeba, podaří se mi sehnat náhradní díly. Neznáte ještě další zdroj, kde prodávají IMI?

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

09.07.2011 22:58

Re: JERICHO-zkušenosti.

a ja myslel ze nove verze Jericha (oznacovane Baby Desert Eagle) maji vsechny pojistku na zaveru. F, FS... IMHO jen oznacuji velikost. http://cs.wikipedia.org/wiki/Jericho_941#Varianty.

Nechci ovlivnovat, ale od JSA jsem 19. unora objednal zasobnik, a kdyz do 13. kvetna nedorazil tak jsem to zrusil, a objednal za stejnou cenu u CZUB pro SP-01 zasobnik na 18 ran. Dorazil za tyden. (jen bude potreba trochu zapilovat botku - pri napaskovani na 18 nepodal naboj).
(Jasne - na omluvu JSA plati: nemaji je na sklade, a jsou vazany na dodavatele. Ale dodaci lhuta 1/4 roku...... je silne kafe)


Reklama

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

10.07.2011 9:31

Re: JERICHO-zkušenosti.

IMI holster + double pouzdra na zasobniky jsem koupil pres tactical-shop.cz . Sice nemeli v te dobe primo pro Jericho na sklade, ale promptne objednali (doslo cca za mesic). Mimo jine jsem si psal i s obchodnikem primo z IMI (imidefense.com), a nejblizsi primy zastupce je na Slovensku (Martin Alušik z Profitactic: martin.alusik{zavinac}profitactic{tecka}eu)

(A jeste jsem Bejbinu vylepsil DPM pruzinami ze Zahalu).

blackadder
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 25.11.2010 11:11
Bydliště: Opava / Valmez

10.07.2011 12:48

Re: JERICHO-zkušenosti.

nechávali jste někdo upravovat (vyhlazovat) chod spouště u bejbyny s polymerovým rámem (FL), případně kde a s jakým výsledkem?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

10.07.2011 19:36

Re: JERICHO-zkušenosti.

První dojmy ze střelby jsou velmi pozitivní. Na nějaké zevrubnější hodnocení jsem ale zatím příliš nadšený.
Terč je střílený na 10m. Pár ran je vyloženě stržených, pistole to umí jednou dírou. Samozřejmě jsem zkoušel i 25m, ale to budu muset ještě potrénovat.
blackadder: S odladěním spouště by neměl mít problém žádný puškař, který rozumí CZ 75.
Obrázek

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

17.07.2011 18:01

Re: JERICHO-zkušenosti.

4mike: Odstraněním pojistek se nesnižuje bezpečnost. Jestliže je rozhodčí soudný, trochu rozumí zbraním a zamyslí se nad smyslem odstranění pojistek, dospěje k závěru....

-Jericho je v podstatě ČíZa
-Zajistit lze pouze s vypuštěným kladivem, což je funkce přinejmenším prapodivná...
(jak známo ČéZety s SA/DA mechanizmem startují v LOSe s plně spuštěným kohoutem a více se již nezajišťují, protože to za jedno nejde a za druhé je to zbytečné páč bezpečnost zajišťuje dostatečně vysoký odpor a dlouhý chod DA režimu)
-odstraněním funkce bezpečného vypouštění napnutého kohoutu se v podstatě pro účely LOS také nic neřeší a žádnou výhodu to nepřináší.
(v případě že je kterákoliv pistole vybavena podobným zařízením umožňující spustit napnutý kohout, LOSí závodník jej !! nesmí !! použít. Kladivo je povinen spustit bez těchto fíčur)

Když vynechám zamyšlení nad úpravamy některých Glocků, nad používáním supersportovních speciálů ala IPSC v LOSe atd, atd... Tak výše uvedená úprava Jericha mě osobně připadá naprosto košér. Bezpečnost nadále dostatečně zajišťuje režim DA spouště a označil bych tuto úpravu jako "uživatelské vylepšení"

ogy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 04.11.2007 21:23
Bydliště: Ostrava

17.07.2011 20:16

Re: JERICHO-zkušenosti.

Rozhodčí se nemá co zamýšlet nad smyslem pojistek, rozumět zbraním a jiné hamotiny, má zaprvé dbát na BEZPEČNOST a za druhé dbát na dodržování pravidel a ty jsou v tomto ohledu (jak v IPSC, tak LOSu) JASNÁ!!!

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

17.07.2011 20:54

Re: JERICHO-zkušenosti.

No asi by o těch zbraních vědět něco měl... Už jen pro to aby když na zbrani něco chybí nebo přebívá, aby tedy věděl že je to proti oněm pravidlům?! (vis blokové pojistky úderníků apod...)

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

17.07.2011 21:46

Re: JERICHO-zkušenosti.

albert píše:(v případě že je kterákoliv pistole vybavena podobným zařízením umožňující spustit napnutý kohout, LOSí závodník jej !! nesmí !! použít. Kladivo je povinen spustit bez těchto fíčur)
Coz to muzu z vlastni zkusenosti potvrdit - na svem prvnim LOSu jsem vypustil kladivo prave za pomoci zminovane "pojistky/vypousteni" a rozhodci chtel jeste "ranu jistoty". Tak jsem musel natahnout a vystrelit "naprazdno" - i kdyz videl prazdnou komoru a zasobnik jsem vyhodil na zem. Tohle ale beru - bezpecnost predevsim.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

18.07.2011 1:47

Re: JERICHO-zkušenosti.

Nesmíš vypustit páčkou hlavně při nabíjení, ještě před situací... Po dostřílení se samozřejmě při vybití musí dát rána jistoty.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

18.07.2011 19:29

Re: JERICHO-zkušenosti.

Ale no tak, pánové .....Jericho. :!:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

18.07.2011 19:56

Re: JERICHO-zkušenosti.

Mě už pojistka na závěru taky netrápí 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

18.07.2011 20:32

Re: JERICHO-zkušenosti.

Hmm, zkousel jsem to ted na svem jerichu a nezda se mi to jako super vyhodne: diky vetsi páce jsem musel drzet zaver vetsi silou, muze hrozit zakryti vyhazovaciho okenka rukou, kterou drzis zaver, hrany predni casti jsou zkosene, takze i sklouznuti. Subjektivne (ale zase bez drazek na zaveru vpredu) je treba na natazeni pri drzeni vpredu treba vetsi sila. Ale ja mam kratsi hlaven, mozna je to u dospeleho Jericha snazsi :)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

18.07.2011 21:28

Re: JERICHO-zkušenosti.

Netvrdím, že ty drážky jsou samospásné, ale už když nic jiného, mě se to takhle líbí :lol: .
Vratná pružina je dost silná (třeba oproti Alfě Defender, kterou jsem natáhl pomalu dvěma prsty). Takže mi zatím se závěrem jde manipulovat docela ztuha jak za čumák, tak za zadní část. Musím to pořádně natrénovat a uvidím, jaký způsob mi bude vyhovovat nejvíc.
PS: zatím jsem byl zvyklý natahovat závěr takhle:
Obrázek

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

18.07.2011 21:45

Re: JERICHO-zkušenosti.

tak zhora a tlacit dolu dlani si to uz predstavit dovedu - semicomp je na to ale moc kratkej - mam sice malou ruku, ale blokoval bych si pri selhavce vyhazovaci okenko.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

08.04.2012 13:25

Re: JERICHO-zkušenosti.

Tak mám na 941 první závadu: ulomil se drápek vytahovače. Podotýkám, že ji nekrmím střelivem s ocelovou nábojnicí, takže to vypadá na únavu materiálu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků