Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1301
Registrován: 29.12.2006 23:12

19.08.2008 21:57

Proč ne vývrt 38 Spec.bylo v podstatě řečeno bufallem.
Malé ráže jako .38 chodí dobře.Jsou ale hodně náchylné na malé odchylky v hmotnosti prachové náplně,střely nebo malé vady odlitých střel.Lehké "protažení" vývrtu po každém výstřelu je nutnost.Jednu osmatřicítku znám víc než dobře.Hlaveň LW.Při "protahování" hlavně po výstřelu opsaná kružnice 10 ran pod 35 mm/50 m-podepřená zbraň.
Dvě "neprotažení" a je na světě osma jako vymalovaná.
Větší ráže u předovek jsou na nepravidelnosti v nabíjení u předovek náchylné mnohem méně.
Nejraději mám .50

Uživatelský avatar
stifter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 142
Registrován: 07.04.2008 21:23

19.08.2008 22:12

GOD, Bufallo: Myslím že máte "nalajnovanou" a prokalkulovanou představu, ale podle mne pravda bude trochu někde jinde. Sice se používají malé kalibry, ale myslíš že trefují s Vesuvitem? Rozhodně ne !!! Až si budeš kupovat švýcarák jenom na zkoušení laborace a shánět kokily na nejméně 3 druhy střel, tak budeš někde jinde. A co mazání? Přijde mi to že nevíte o čem píšete. A zapoměň na to že se dá takováhle flinta nabíjet bez příslušenství jako nabíjecí trychtýř,váhy,starter apod. A navíc nikdo laborace nikdy nezveřejňuje, protože když už se k nim konečně dopracuje za značného úsilí a finančních nákladů, tak proč by to dělal?

Navíc zadovky jsou trochu jinde, mají jiná úskalí.

A k flintě: je lepší si ji nechat postavit od někoho kdo už nějakou dělal, protože ví co to potřebuje. Jestli chceš investovat 10 000,- kup si něco od Ardesy + vercajk a budeš mít plnou hlavu starostí, než to bude trefovat.

Omlouvám se za vulgárnost, ale můj děda říkal "z hovna bič neupleteš".

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

19.08.2008 22:39

To: stifter

... plne s Tebou suhlasim, mas pravdu a GOD-ovi som toto iste cca pred 6h. povedal osobne na strelnici.
Snad bude mat o com premyslat, ale pustat sa do stavby niecoho co nikdy nerobil a bez vybavenia, tak sa na tom tak narobi nedosiahle zelany efekt, protom sa dostane na cenovu kalkulaciu vyssiu ako ked si to da spravit odbornikovi, alebo kupi fabricku flintu.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1301
Registrován: 29.12.2006 23:12

20.08.2008 22:08

Pokud ti stačí střílet do "90" tak opravdu není třeba nad ničím moc přemýšlet.S malou ráží ale přemýšlet třeba je.
Střelba z předovek ale také není jen ten papírový 50/20.Hodně lidí si jen rádo z toho komínu vystřelí pro radost.Je jim buřt co mají v terči protože to berou jako relax na střelnici.
Kdo chce honit výsledky musí jít po trochu jiné cestě.

kovák
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 01.02.2007 9:22
Bydliště: někde u Mariánek

28.08.2008 0:05

Takže náboje které jsou uvedené výše už nedělám, střela se nenaváděla souose do vývrtu a přesnost šla do háje. Náboje tady popisované s návodem na výrobu nejsou jen můj výmyls ale čerpal jsem z několika pramenů tam byl postup hoooodně podobný.

Vyzkoušel jsem i kopie původních nábojů podle dobových nákresů se stejným typem střely...
Obrázek
Obrázek
...ale přesnost a hlavně funkčnost naprd. Límeček z papíru málokdy vyletěl se střelou z hlavně, zůstal v přechodu a při dalším nabití nešel dovřít závěr. Možností kde jsem mohl dělat chybu je spooousta takže pro mě tudy cesta nevede.

Varianta kterou mám připravenou k odzkoušení je dělený náboj.
Zatím jen teoreticky …zasunu střelu do komory a prachovou náplní (samozřejmě v papírové nábojnici) v přesné délce dotlačím do komory. Střela by se měla vycentrovat sama v čisté komoře to mám odzkoušené a otisky jsou od přechodového kuželu na dosedacím nákružku a otisky drážek na začátku kónusu, válcová část je těsně v polích vývrtu.
Výsledek s obrázkama přidám až vše vyzkouším

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

31.08.2008 11:25

Mimochodem černoprachý byl původně náboj 303 British a možná i některý ranný Lebel,ale tam to nevím jistě,určitě byl ovšem černoprachý náboj pro první Schmidt_Rubin,které pochází z doby někdy před nebo kolem 1889...


Reklama

GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

13.12.2008 19:26

dalšia website

Skutočne pekné stránky. Možno by sa voli nim oplatilo aj naučiť čosi po francusky. Na inych podstrankach tam maju pekne nafotene konverzie na mosadznu hilznu a pod. Je tam pekne vidno ako to bolo riešene. Odporúčam.

ODKAZ

preklad cez goolgeho
ODKAZ

tampíšu 25gramova strela a 5,5g prachu dava 375m/s a to je 1760J ustovej energie. No neni to málo.

Side-d - je tam aj tvoja brokovnička

Mam požičanú peknú knigu o patronoch, je s 1954 USA
Na prvej môžeme vidieť aj neštandartne kalibre pruskeho patrona - hlavne že ste sa do mna obuvali že vymyšlam paškvil...

Obrázek
Obrázek

pridavam link na taliansku ihlovku Carcano. Na nete sa dost taskohlada.
ODKAZ
Naposledy upravil GOD dne 17.12.2008 1:34, celkově upraveno 6

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

13.12.2008 22:10

no jo, je to ona :-) díky

GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

16.12.2008 23:17

pripajam odkaz na vinikajucu stranku municion.org. -je v španielčine, preklad zabezpečeny
ODKAZ
za pozornost stoji fotka dna pseudo-hilzne - vyzera akoby bolo s jemnejsieho papieru a voskovane

A velmi pekná straánka o zberatelských zbraniach, len škoda že spominany chassepot 1866neni.
ODKAZ
a restaurovanie
ODKAZ
a celkovo - maju tam aj našich puškarov ako novotny a pod..
ODKAZ

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

01.01.2009 22:38

Co jsem kde o Chassepotce četl, tak to těsnění nemá být z gumy ale z přírodního kaučuku (v současnosti bych se porozhlídl po nějakém silikonu nebo teflonu - tedy něčem pružným a zároveň odolávajícímu vysoké teplotě) a frantíci s tím měli v Prusko-Francouzské válce problémy - také se jim zapejkalo a i když vojáci měl několik náhradních, přece jen výměna v nejnevhodnější okamžik poněkud zdržovala. Těsnit by to mělo v okamžiku výstřelu tak, že pohyblivé čelo závěru je vrženo tlakem prachových plynů proti těstění opírající se o závěr, to se zkrátí a nafoukne a tím těsní. (obdobně funguje Beckova konverze Dreyseho jehlovky) Aspoň tak praví moudrá kniha...
Problémy se zápalem bych nepřisuzoval filcu pod střelou ale malý pevnosti stěn papírového náboje, které se při propichování poměrně tlustýho kartonovýho dýnka zkroutí a tomu, že se zápalka utrhne. Zkusil bych velkou křídlatou mušketovou zápalku zastrčenou do dýnka "zvenku" tak aby ji křidýlka držely. Zápalku bych vyplnil prachem a celý to přelepil papírem.

kovák
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 01.02.2007 9:22
Bydliště: někde u Mariánek

02.01.2009 12:02

Z vlastní zkušenosti můžu jen dodat, že těsnění z měkké gumy, kterou jsem použil (jak už jsem někde psal je z nějaké staré podrážky) funguje naprosto spolehlivě i po nějakých 150výstřelech:wink:
Pokud je to pro někoho málo, musí vydržet až toho nastřílím víc, abych mohl hodnotit co vydrží.
Křídlová zápalka je určitě ideální, já ji prostě neměl …u nás se běžně neprodávají

GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

04.01.2009 17:16

stav pseudohilzny po vystrele

po vystrele ostava, vyletí alebo zhorí papierova pseudohilzna?

Jedna bulharska stranka, je tam par zaujimavych snimkov na 13 stranke

ODKAZ

Ty dlouhé odkazy zabírají větší část než samotný příspěvek.Zkracujte je prosím.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1301
Registrován: 29.12.2006 23:12

05.01.2009 18:49

Kentan:
Máš na mysli toto:
Obrázek

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

05.01.2009 18:57

jasně :)

kovák
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 01.02.2007 9:22
Bydliště: někde u Mariánek

05.01.2009 21:55

pro GOD: U mě někdy vyletí všechno,,, někdy zůstane kotouček se zápalkou či bez jindy zůstane „plášť“ náboje ...vetšinou tam ale zůstává prostě bordel.
Po pár výstřelech když neřeším přesnost se do komory nedívám a když se podívám a něco tam je, vyklepnu nebo vyfouknu předem nebo zadem.
Co jinýho k tomu dodat :D
Naposledy upravil kovák dne 14.02.2009 23:24, celkově upraveno 1

kovák
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 01.02.2007 9:22
Bydliště: někde u Mariánek

19.01.2009 20:38

Už dlouho mě žrala myšlenka na konverzi pro mosazné náboje. O víkendu byla chvilka času a nálada,,, tak vzniklo tohle…

Obrázek

Původní nábojnice je .338 Lapua Magnum, jedna z mála která odpovídá průměrem komoře v hlavni Chassepotky. Nejprve stažená do krčku, zkrácená na hrubou délku (přídavek 2-3mm) poté na přesno upraven vnitřní průměr krčku trnem, podobných jaké mají puškové matrice od Lee a zkráceno na čistou délku. Bylo ještě nutné upravit průměr nábojnice u dna, ubrána nějaká desetinka v délce +- 10mm.

Obrázek

Do výstřelem nezformované nábojnice se vejde nějakých 80gr. Vesuvitu pod střelu 405gr. Na fotce je náboj po výstřelu připravený k přebití. Nevýhoda je pouze v tom, že zbraň nemá vytahovák, řeším to tedy vystrčením nábojnice jako u Sharpsky …ústím.

Do zbraně není nutný žádný zásah, pouze výměna čelního nástavce a nový úderník …přehození trvá asi dvě minuty

Je to zase něco úúúúplně jiného,,,,po střelbě žádnej bordel v komoře, žádné rozebírání a čištění záveru, žádné potíže s kapslema, jen počáteční cena nábojnic .338 LM je tak trošku divná ale jsou určitě na furt, síla materiálu krčku je 0,5mm


...taková blbost a co udělá radosti :D

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

19.01.2009 20:50

Nechcem byt rypak, ale nejedna sa uz o nedovolenu upravu zbrane na jednotny naboj, ktora by uz podliehala registracii a ZP?
Lebo to nieje dobova uprava.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

19.01.2009 21:05

Není, protože hlavní části zbraně zůstaly bezezměny a jehlovka je na jednotný náboj od začátku. Moc hezky udělaný :)

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

19.01.2009 21:07

Jednotny naboj bol mysleny, ako nabojnicovy, nie papierak.
Ma to klasicku boxer zapalku, alebo je vo vnutri, ako v papieraku?
To je to iste ako keby som si takto upravil perkusnu Sharpsku na nabojovku. A ta je uz na ZP.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

19.01.2009 21:14

Pán objevil Ameriku :P . Frantíci tomu říkali tomu Grass a přišli na to před mnoha a mnoha lety.........

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků