Uživatelský avatar
Mirek
 
Příspěvky: 373
Registrován: 28.04.2006 19:24
Bydliště: Praha

24.08.2007 11:22

Ten trojlístek je hezký, to jo. To jsem snad ani nechtěl.. :lol: :wink: . Fakt je, že takový rozptyl nemám ani s puškou co má optiku :lol: . Nicméně, jsem sice přebíjecí lama, ale Vectan TU 3000 mohu v 45-70G doporučit. Na terčovku je to sice ještě poměrně prda, zkusím ubrat na cca 36-37grs, začnu laborovat s olověnými střelami. Střílíme ve stoje nebo v kleče bez opory, tak ten soustřel (stejně náhodný) obětuji.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

07.10.2007 17:42

45-70

Mám Trapdoora 1873 karabinu,byla ve výzbroji USA kavalerie,jasan,že repliku-Pedersolku.Hlavně střílím černý prach,někdy dám i nějakou ránu puškovým bezdýmným prachem.
Je hodně druhů střel,já používám "dobovou"STŘELU 405 grainů s dutinou ve spodní části střely a 55 grainů černého prachu.Původní náplň byla 70 grainů.později zredukovaná na těch 55.
Bezdýmných prachů je celá řada,já používám 5744,navážka 25 grainů.Je to prach určený pro originální zbraně a repliky,nízké tlaky,pěkná rána a perfektní přesnost.Bohužel.zatím odzkoušeno jen na 100 metrů.S oporou není problém trefovat na mez.pist.terči 10.Já to ovšem tak dobře nenastřílím,ale kolegovi to jde,tak,jak píšu!Kamarádi mají Sharpsky 45-70,ale oni střílí jen bezdýmný prach.
Černým prachem to je nádhera a je to taky přesný!Jen chce vychytat mazání a sestavit náboj,tak,jak to měli tenkrát,pak je to super!!!!!
Jinak lidí,co má jednoranky zadovky znám mraky z westernu.

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

10.10.2007 21:54

Začátečník - Sharps

Ahoj, již moc dlouho se odhodlávám pro nákup nějaká té předovky. Pročetl jsem mnoho materiálů na netu. Nejdříve byla mým kandidátem pistole BUCKHUNTER a tak nějak po pročítání tohoto fóra jsem přišel na chuť i Sharpskám. Samozřejmě je ta cena poměrně vysoká ale chci opravdu něco, co mi "vydrží" a budu více méně spokojen i s provozem. Dám na radu, kde koupit a jaký typ. Je v Praze někde možnost střílení s předovkama? Jsem přeci už trošku "starší", ZP jsem měl a asi před 10 lety jsem ho vrátil a zůstal jen u vzduchovek a tak podobně. Najdu zde někoho, kdo mi poradí nejen na netu ale i osobně někde na střelnici? Podotýkám, že nemám ZP - lze koupit i tu Sharps Sporting Standard 1874 jen na OP protože se jedná o "zadovku" na jednotný náboj? Nemám radši začít nejdříve s tou pistolí Buckhunter?

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

11.10.2007 17:20

Mikiki

No, na nákup nábojové Sharpsky potřebuješ zbroják!!!!To je jedno,že to je zadovka,jednoranka,ale je to nábojová!Pouze perkusní Sharpsku můžeš koupit volně!Když brouzdáš na netu,podívej se na stránky AWS,nebo přímo na stránky DAVE,to je kámoška,co prodává všechny možný weternový kvéry,i předovky.Když chceš lepší zbraň,tak to něco stojí.Taky jsem už trochu starší,ale blázen do zbraní z dob divokýho západu.To AWS a DAVE si dej do vyhledávače,AWS-Asociace westernových střelců!Pokud nechceš zbroják,jdi do předovek.Já mám předovku Hawkena 45,kupoval jsem KIT,asi za 5800,ale viděl jsem někde,už hotovýho,asi za 6500,nebo tak nějak.Zbraň suprová,má napínaček,naprosto přesná!Jo,myslím,že to byla firma Brymová a ještě asi Řehák a Řehák nabízel Hawkena za asi 3000,jenže si prd pamatuju!Ber to,jako typ.Se střelnicí Ti nepomůžu,jsem moc daleko od Prahy.Ahoj!

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

23.10.2007 10:53

45-70 černý prach

Tohle fórum,je black powder,tak bych chtěl napsat něco o tom.Už jsem tady psal jednou,že střílím nábojovou zadovku hlavně černým prachem.Střílí to tady,ještě někdo,nebo vítězí pohodlnost a střelba bezdýmným?Totiž s tou přesností to je diskutabilní.I černý prach dokáže střílet naprosto přesně!Když střílí přesně předovky,musí střílet i nábojové zadovky!V té době se jim ještě o bezdýmném prachu,tak zdálo.Pravdou je,že nábojnice jsou více zmazané a čištění trvá trochu dýl,ale není to tak hrozný!Jestli bude zájem,popíšu tu výrobu náboje!Jinak moje heslo je-kdo nemaže,nebo maže blbě,nejede!!! No a tam je zakopanej pes,co se týče přesnosti!!!
Vivat black powder!

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.10.2007 11:22

Virg. - Já jsem před lety zkošel černouprachou .45-70 ze Single shot - Win 1885. Bohužel její mířidla jsou tak nízká, že se nedají na BP seřídit. Musel bych vyměnit mušku a to se mi moc nechtělo, protože s bezdýmákem je přesná jako čert....

Ale výroba a hlavně mazání BP patronů a následné čištění hilzen mne moc zajímá, jelikož mám v merku Rolling Block a tam by ten BP jít měl. Mířidla jsou jiná a navíc tam stejně chci dát dobovou optiku.


Reklama

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

24.10.2007 21:25

Hungry

Ahoj!
Tak té flintě by to opravdu slušelo!Protože znáš,tak to nebudu moc rozvádět.Zápalka LRM,já dávám do 45-70 teď 55 grainů,podle dobový patrony,původně tam bylo těch 70 a pak to snížili.Taky jsem to tam narval a zkusil.Prda slušná,ale ta s 55 je hezčí.Nasypeš prach,vysekneš z papíru,třeba do tiskárny, kolečko malinko většího průměru,než je nábojnice,strčíš do nábojnice na prach,aby,když převrátíš nábojnici, se nemohl vysypat prach.pak vykrojíš nábojnicí kolečko mazání cca 3-4 mm vysoké,které já mám ve víčku od ešusu,na dně mám papír,aby to šlo dobře posunout a zůstane tam perfektní kolečko mazání.No a pak namazanou střelu do drážek nalisuju do nábojnice,zaškrtím.Prostě normální přebití.Jestli tě tohle neodradilo,tak zítra napíšu složení mazání a čištění!Takhle nabíjeli dobový patrony, co se složení týče!

Uživatelský avatar
Mirek
 
Příspěvky: 373
Registrován: 28.04.2006 19:24
Bydliště: Praha

25.10.2007 19:08

Sakra hoši.... :shock: ...ty virginanovy návody mě začínají zajímat. Holt k ráži 45-70G ten černý prach patří. Že bych to začal ládovat do Sharpsky..???
virginane...pokračuj dále, vážený kolego... :wink: :D

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

27.10.2007 12:15

45-70 black powder

Ahoj všem!Dost důležitá je volba střely,měla by mít široké a hluboké drážky,aby se tam vešlo víc mazání.Obrázek vhodné střely od LEE-405 grainů,s dutinou ve spodní části.

Obrázek


Dá se i s jinou střelou,ale ,pak to za chvilku nestřílí,protože se zasviní hlaveň!Střelu namáčím do mazání,nechám zaschnout a protáhnu kalibrem.To buď používám svoje,nebo se mi taky osvědčilo mazání na střely tovární.Natural Lube 1000 Plus-Bore Butter od Thompson/center.Jinak ho mívá i Anděl v Praze.Kdo tohle mazání zná,ví,že má jednu blbou vlastnost,rychle se rozpouští!Řeším tak,že mám z průhlednýho mat.například plexiskla,udělanou malou destičku,jako kalibr,z boku dirku do konusu.Střelu strčím do přípravku a injekční stříkačkou,bez jehly,natlačím mazivo do drážky a posouvám,až namažu do všech,pak střelu vytlačím,nejsem zapatlanej!Pokud,to ještě všechny neodradilo,tak napíšu recept na výrobu toho mazání,univerzální pro všechny zbraně na černej prach,nebo do jednotných nábojů,plněných black powderem.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

27.10.2007 21:45

napis recept na mazanie do noveho vlakna co som zalozil...

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1301
Registrován: 29.12.2006 23:12

28.10.2007 12:21

Tahle technika mazání střel pomocí stříkačky jde použít jen pokud je mazání dostatečně vláčný aby šlo protlačit.Na vazelíny a tuky s malým podílem parafínu nebo včelího vosku je to perfektní.Stejně tak na Natural Lube 1000 Plus,Bore Butter a podobný.Tyhle tuky jsou fakt "matlací" na prsty když pak vezmete střelu do ruky.Když používáte mazání s vyšším podílem vosků,např.BLACK POWDER GOLD od Lymana nebo směs vlastní neprotlačí to stříkačka ani náhodou.Místo ní jde použít pákovej mazací lis co se používá k mazání čepů na autě.Nebo si koupit přímo mazací lis.Dá se taky mazat namáčením v teplý směsi a pak protahovat destičkou jak píše virginan.Nebo válečkem s s dírou o cca desetinu mm větší než je průměr střely.
Střela namazaná pomocí lisu:
.
Obrázek
.
Dostatečně prostorný drážky pro mazání jsou dost důležitý protože když je mazání málo zplodiny hoření nejsou po výstřelu vláčný.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

28.10.2007 16:45

Moje reč!Můj kamarád si na mé doporučení koupil mazání na černý prach,jenže blbě.Soukup mu u Anděla nacpal místo Nat.L.1000,do ruky tvrdý mazání,sice na black powder,ale do mazacího lisu na střely!!!Chudák,se to snažil nacpat do stříkačky.Prostě si jen pořádně nepřečetl papírek se správným názvem.Pak si koupil,to správný a je vysmátej.Takhle má vypadat namazaná střela do drážek!!!!!!!Jak,píše kolega,málo mazání,málo muziky!

Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

20.11.2007 22:31

2 Hungry :

jaký je rozdíl mezi Single Shot Low Wall a High Wall ? Jaký je nejmarkantnější rozdíl mezi Sharpskou 1874 a single Shotem? Chápu, že pro znalce to jsou primitivní otázky :oops: , nicméně věřím, že odpověď bude přínosem nejen pro mne :)

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1301
Registrován: 29.12.2006 23:12

20.11.2007 23:21


Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

21.11.2007 0:30

Singl se dá koupit i v rážích revolverových - .357Mag, což mi přijde nesmyslné... LOW
Hig - jsou velké ráže.

To už plyne z odkazu blackpowder.

Nejmarkantnější rozdíl mezi Sharpsem a Singlem je rychlost střelby a hmotnost, ta však není až tak zásadní, obě zbraně jsou docela těžké. Sharsp je mnohem robusnější v závěru, má boční kohout jelikož je to de facto transformace na nábojový systém. Další je pak cena, i když zde to záleží na výběru toho kterého modelu... já dal za Singla 19 990,-. Cena a kladná zkušenost s výrobky Uberti tenkrát rozhodly, že to bude Singl a ne Sharps. Toho, model Billy Dixon, si nakonec koupil otec... :D

Ted už nám chybí jen Rolling Block a na tom se usilovně pracuje...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.11.2007 9:33

RB máš přece jeden na firmě :-) tak si ho kup a nerozumuj :-) budeš mít celou rodinku....

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

21.11.2007 11:25

A pročpak asi myslíš, že tam je? Čeká na optiku a peníze... :lol:

Uživatelský avatar
Mirek
 
Příspěvky: 373
Registrován: 28.04.2006 19:24
Bydliště: Praha

21.11.2007 16:14

Jó, ty zatracené peníze....také si jich musím zase pár natisknout... :D . Pravda je, že Singl, Sharps a RB jsou skvělé pušky. Také jsem řešil dilema kterou z nich......Hungry by mohl vyprávět, co jsem se ho naotravoval a těžil z něj chudáka informace.... :wink: ...Měl jsem je všechny v ruce a každá má svoje kouzlo. Nakonec to padlo na Sharps 45-70G.....prostě je tak ošklivá, až se mi líbila....a ta páka na otvírání závěru...ach... :oops: :mrgreen:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.11.2007 16:16

Hungryho singl se mi líbí moc, RB už teď taky, po důkladném prozkoumání, ale ta sharpska......... furt tomu nemůžu přijít na jméno....

Uživatelský avatar
Mirek
 
Příspěvky: 373
Registrován: 28.04.2006 19:24
Bydliště: Praha

21.11.2007 16:25

FOX: to je otázka úhlu pohledu....před drahnými léty mi kdosi dal ochutnat olivy.....vzal jsem to do úst, zažvýkal a "vyflusl" zhnusen do umyvadla...chuť to mělo jako nezralé švestky máčené v petroleji... a dnes olivy miluji. Ale teď vážně, líbí se mi také perkusní a křesadlové zbraně, ale nebaví mě se s tím ...... a Sharpska mi trochu tyto zbraně připomíná......

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků