Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.03.2007 10:41

Vik: No tak tohle jsem potreboval slyset... :) Myslim, ze je rozhodnuto...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.03.2007 12:10

Super článek, sám jsem nebyl schopen ty výhody pojmenovat, jsem spokojený, jen jsem nevěděl co je vlastně lepší, zkušel jsem oboje, LnL mě baví víc.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

05.03.2007 10:42

Tedy, skoro tomu článku rozumím :oops:, a LnL nebudu raději nikde zkoušet, aby mě to v mém přesvědčení nezviklalo :D .

Uživatelský avatar
Frank
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 14.06.2004 16:14
Bydliště: Brno

05.03.2007 20:23

našel by se někdo, kdo by z toho pro nás neangličany udělal alespoň výcuc?

fugaga
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 25.11.2006 1:46

23.03.2007 10:16

Netopyr píše:V Proarms D650 za 18500 i s matricema na objednanou ráži.


Čaute ja som objednával z Proarms-u a boli s tým menšie problémy :( no chyba sa stala asi priamo v Dillone, lebo mi chýbali v balení tri súčiastky: dávkovač prachu, montáž na kasefeeder a casefeed accessory bag :(......a prišiel bez matríc :( keď som volal do Proarms-u tak mi bolo povedané, že v balení majú byť len súčiastky, ktoré nie sú označené ako voliteľné čiže (optional).....no a tie matrice sú v zozname značené práve ,,optional,,..... takže treba doplatiť, alebo objednať LEE ako ja.... smola :(

fugaga
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 25.11.2006 1:46

23.03.2007 11:16

Frank píše:našel by se někdo, kdo by z toho pro nás neangličany udělal alespoň výcuc?


Zhrnutie : Hornady L-N-L má všetky funkcie ako Dillon 650 ale je lacnejší. Zmena na iný kaliber je rýchla a lacná. Dávkovač prachu je presnejší (
kvalitnejší) ako u Dillona.


Reklama

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

23.03.2007 14:10

Pro Franka a ostatní neangličtináře:

Překlad:
Už jsem to jednou posílal, tak jestli je to duplicitní, tak se omlouvám, to já jen že vím jak těžké je udělat v tomhle oboru kvalifikované rozhodnutí.

Dillon je na trhu už nějaký ten pátek a má skvělou podporu zákazníků, z toho důvodu se z uživatelů Dillona stali jeho obhájci „s pěnou u huby“. Lisy Dillon jsou výjimečné a při přebíjení odvádějí výjimečný kus práce. Ti, kdo vlastní Dillon, jsou velmi spokojení. Dillonovým soupeřem je Hornady Lock-n-Load Auto Progressive. A protože většina uživatelů Dillona je tak spokojená, byl jsem zavalen komentáři typu „Hornady L-n-L je křáp!“. Když jsem se jich zeptal jestli na L-n-L něco přebíjeli, 99,9% z nich mi odpovědělo že ne. Pokud už jsem našel někoho se zkušeností s oběma lisy, ukázalo se, že většina si L-n-L oblíbila a někteří prodali Dillon a koupili si L-n-L.

Dle mého skromného úsudku (IMHO) má Dillon jednu zásadní slabinu a vlastníci Dillona se mnou budou souhlasit, pokud jsou upřímní. Dillonova prachovačka bolestně zaostává ve snadnosti nastavení a používání. Kuličkové prachy odměřuje velmi dobře, ale destičkové prachy už tak dobře nezvládá. A válečkové prachy jsou velmi problematické a odměřené dávky nejsou přesné. Na druhou stranu je ale poctivé přiznat, že válečkové prachy dělají potíže všem odměrkám. Jenže prachovačka L-n-L zvládá všechny druhy prachů mnohem lépe než Dillon. Hornady má šikovnou odměrnou vložku, která zaklapne do prachovačky, můžete si jich koupit několik a mít je nastavené pro svoje rozdílné laborace aniž byste museli pokaždé metodou pokus/omyl nastavovat jednu vložku. Hornady prodává i vložky pro různé pistolové a puškové ráže. Dobrá zpráva nakonec, tahle vložka přijde na 9USD proti celé Dillonovské prachovačce za 50USD. Další bod pro Hornady, jejich prachovačka se dá vyprázdnit aniž by bylo potřeba sundávat ji z lisu – mají „výpustní kohoutek“, který přijde na místo odměrné vložky a s jeho pomocí je vyprázdnění zásobníku nebo změna prachu pohádka a nemusíte si dělat starosti, že jste si rozhodili natavení prachovací matrice.
U Dillona je přehození prachovačky mezi matricovými hlavami docela opruz a znám spoustu přebíječů, kteří mají na každé hlavě zvláštní prachovačku. Tohle žene náklady solidně nahoru.

Dále, Dillon se výrazně špiní od starých zápalek, potom co vypadnou bokem lisu. U L-n-L zápalka vypadne plastovou trubičkou rovnou do odpadkového koše nebo kamkoliv chcete. Pointa je, že se vám pracovní plochy lisu nešpiní od karbonu ze zápalek a výsledkem je L-n-L, který je při použití mnohem čistší než Dillon.

Zápalkování je na všech progresivních lisech problém. Ale, pokud je systém Hornady správně nastaven a udržován v čistotě, tak pracuje VELMI DOBŘE. Klíčové je udržovat usazovač čistý, trocha stlačeného vzduchu udělá divy. Klidně používejte stlačený vzduch v bombičkách, jako ty na čištění elektroniky a výpočetní techniky.

Dillon 550 má 4 matrice, L-n-L jich má 5. Dillon 650 má také 5 matric, ale je podstatně dražší. Dillon 550 nemá auto-indexaci, L-n-L ano. Dillon 650 auto-indexaci má, ale, jak jsem už napsal, za vyšší cenu.

Dále, L-n-L používá vážně fikaný systém bajonetových objímek k uchycení matric do lisu. Změnit s nimi ráži je otázka okamžiku. Jakmile máte matrici seřízenou, stačí k jejímu vyjmutí 1/8 otáčky. Každá matrice má vlastní objímku. Dillon používá celou matricovou hlavu, hlava je mnohem dražší než set objímek do L-n-L. Další chytrá vlastnost tohoto systému je ta, že si můžete u Hornady koupit konverzní soupravu a svůj RCBS, Lyman nebo jiný jednooperační lis upravit na používání shodných bajonetových objímek!

K tomu všemu, L-n-L je vyrobený jako tank! Pracovní píst má více než 5cm v průměru a konstrukce se principielně podobá RCBS Rockchucker. V porovnání s Dillonem 550 nebo 650, řekl bych že L-n-L je přinejmenším stejně pevně postavený. A v některých oblastech je chytřeji postavený, například masivní píst, prachovačka a zápalkování. Horní část lisu je monolit, samozřejmě s vyjímkou otvorů pro matrice. U Dillona zeje obrovská díra, do které se zasouvá hlava. Jen od pohledu bych řekl, že L-n-L je pevnější. Ale můžu se mýlit.

Na L-n-L je jedna věc, která se může poškodit. Je to pružina, která přidržuje nábojnice v držáku nábojnic, při nesprávně provedené výměně držáku ji můžete rozdrtit. To je ta špatná zpráva. Ta dobrá je, že náhradní přijde na 2-3USD a při správném postupu jí nic nehrozí. Další dobrá zpráva je, že díky téhle pružině můžete kdykoliv v průběhu práce vyjmout nábojnici/náboj z kteréhokoliv stanoviště. S Dillonem musíte nejdřív vyjmout z držáku nábojnic čepy, až potom můžete vytáhnout náboj.

S dillonem i L-n-L můžete nabíjet cokoliv, .25ACP počínaje a .500NE konče. Reálně si myslím, že přebíječi s progresivním lisem přebíjí v 99% případů pistolovou munici. Potom co L-n-L nějakou chvíli pracuji si myslím, že ho budou úspěšně používat ještě moje vnoučata.

Co se zákaznické podpory týče, zdá se, že jsou schopni držet krok s Dillonem. Vědí, že „Modrý“ je jejich největší soupeř a zdá se, že mají odpověď na každý Dillonův krok. Byl jsem s nimi spokojen, ale je fakt, že jsem od nich nikdy nepotřeboval nic většího než pár technických rad.

Souhrnem, Hornady L-n-L má všechny vlastnosti Dillona 650, ale je levnější. Změna ráže je rychlejší a levnější. Prachovačka L-n-L je daleko lepší než Dillonova, alespoň podle mého názoru. Koupil jsem si L-n-L a jsem velmi spokojený. Můj střelecký kamarád je dlouholetý příznivce a uživatel Dillona – vlastní tři! Potom co jsem od něj dostal porci „rad“ ohledně mojí volby, ke mně zašel a vyzkoušel si L-n-L – schlíple pak řekl „To je moc pěkné nádobíčko“

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

14.09.2007 9:44


Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

14.09.2007 11:19

skladem za 14.000kc

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

14.09.2007 11:24

Pěkné, pěkné, jen ten překlad mě rusofilovi z donucení, opět chybí. Kdyby se opět našla dobrá duše .....

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

14.09.2007 13:04

Já ten lis mám a opravdu jej miluju, jen mě trošku štve to, že když se ti zasere v zápalkovači pod tím trnem tak že ho pozvedává, tak si můžeš utrhnout osičku na vozíku co dopravuje zápalky. Ale jde to upravit jedním tahem dremmelky.

Uživatelský avatar
Zefran
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 30.06.2006 17:31
Bydliště: Zlín

14.09.2007 14:25

Tak to muzu potvrdit, pred tydnem jsem si ji totiz urval... :( Zajimalo by me jak to sezenu...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

14.09.2007 16:16

anděl prodá :-)

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 443
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

24.09.2007 22:03

Hornady Lock-n-Load Auto Progressive

Chlapi kde neljevněji koupit tento lis? Včetně matric, dávkovačky prachu, podavace nabojnic? Děkuji za každý typ. :wink:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

25.09.2007 7:57

Shiva nebo anděl

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

25.09.2007 8:03

Ev. primy dovoz... :D

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

25.09.2007 10:03

Možná i tady : http://www.hornady.cz/

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

25.09.2007 10:29

1. hornady ma u nas zastoupeni a nejsem si jisty ze ti to poslou
2. vyrobce ma vzdy nejdrazsi ceny

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 443
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

07.10.2007 13:39

Tak jsem trochu bloumal po netu tak by se LNL dal sehnat za vcelku rozumnou cenu v Italii: http://www.smartreloader.com/hornady-lo ... -2382.html
i s příslušenstvím matrice, shellplate, pračka, váhy....zhruba 643EUR...včetně dopravy. 18000 za komlet vcelku jde oproti českejm 16000 za lis...Má někdo lepší nápad? 8)

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

03.08.2008 20:59

Uvažuji o zakoupení právě tohoto lisu Hornady Lock-N-Load Progressive Press pokud mi jej tu někdo nevymluvíte a nedoporučíte nějaký jiný...
Chci prozatím přebíjet .45ACP/GAP a .357Magnum, možná i 9Luger. Co vše by ste mi doporučili k němu rovnou zakoupit?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků