Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

15.09.2009 21:30

Jak na odlévání střel


Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

18.09.2009 17:00

Re: Jak na odlévání střel

Článek mi přijde takový, no, pro kutily, kteří se odlévat chystají. Kdo to poprvé zkusí, zjistí, že obsahuje jen povrchní info, ale jak má střela vypadat, jak ne, jakou teplotu by tavenina měla mít, se tam začátečník nedoví. Po první zkoušce na střelnici obvykle člověk zjistí, že střely stojí za h...o a bude potřeba legovat (čím a kolik se také nedozvěděl). Problém rozměru pro následnou kalibraci článek také řeší velice okrajově. Prostě povšechná instruktáž před vlastním začátkem. Kdo to jedinkrát zkusil, ví, že je to o ničem :?

Uživatelský avatar
Salamoun
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 09.12.2005 14:22
Bydliště: Praha

18.09.2009 17:58

Re: Jak na odlévání střel

Hele Barry,tak vyval svoje moudra,nandej to LEDovi,třeba toho víš víc,nesysli svoje zkušenosti :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.09.2009 22:37

Re: Jak na odlévání střel

Spíš to chce napsat "pokračování pro pokročilé"

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

25.09.2009 9:09

Re: Jak na odlévání střel

Na to nemám henten oný spisovatelský talent, pak ani trpělivost. Ledovi nepotřebuji nic nandávat, jeho práce si vážím, jen právě kapiltola o odlévání mě zklamala i v jeho knize, kdy jsem nějaká moudra pro začátečníky hledal. Ohledně detailů je tady dnes vlákno o odlévání a tam se může každý dopátrat řešení svého problému. Jen kdyby se našel někdo, kdo moudra "pro pokročilé" dá dohromady do přehledné podoby. Já bych v tom udělal ještě větší chaos. Nejsem pedagogický typ.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

27.09.2009 11:36

Re: Jak na odlévání střel

Možná to trochu upřesním ..... pamětníci vědí, že tenhle článek je už hooodně fousatý .... už nevím kolik, ale jistě nějakých šest, sedm let. Je to součást rozsáhlejšího povídání o přebíjení, v jehož úvodu je výslovně napsáno, že to jsou pouze základní informace pro úplné začátečníky :mrgreen:
Přiznám se, že od té doby jsem na text víceméně nesáhl a Sincitymana jsem na to také upozornil s tím, že se nebráním jeho reedici.. články stále visí na webu po migraci na jiný hosting se zde tento odkaz po zásahu admina nesmí citovat .. :mrgreen: :mrgreen:
Nicméně Barry má pochopitelně pravdu v tom, že tam mnoho pokročilých technik chybí, dokonce i ta Sincityho poznámka o zavržení mikrodrážkových střel a mazání aloxem běžných střel s jednou drážkou je plně na místě, řadu let to takto dělám .... a nepřiznal jsem se zvědavým čtenářům - prostě proto, že nemám nějak čas , náladu, elán atd. udělat důkladnou reedici webu. Popravdě lití střel mě neskonale otravuje a dělám to jen z nutnosti (tím nechci říct, že proto jsem to odbyl, ale v době vzniku toho textu se vesele tavilo ze závažíček a v podstatě to bylo celkem jednoduchý - tvrdost vyhověla i pro 9 luger). V posledních letech mám sotva čas si taknějak zastřílet, na závodech IPSC (které jsem dříve celkem dost vymetal) jsem téměř dva roky nebyl .... no tak jsem se vybrečel, že nemám na nic čas, padá na mě krize středního věku, no tak se do mě můžete pustit ... já to ustojím. :P


Reklama

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

27.09.2009 13:40

Re: Jak na odlévání střel

Leda: kdo by se do tebe poustel, tohle je klasickej problem autoru libovolnych manualu - postupne uz neni cas ani elan je udrzovat ...

Obsah fóra / Střelectví / LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků