Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

16.07.2010 18:22

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Ja nosim v lete tilko a pod tim to schovam, pokud si ho chci sundat, nastava kouzelnicky tah a na konci je tilko hozeno pres zbran a pouzdro. Jelikoz nosim vetsinou 9mm u ktereho mam delane pouzdro na miru a i zesp zespod je zaslepeno, zbran neni vunec videt a zda si nekdo domysli co pod tim trikem je ci neni mi je vcelku jedno. Na druhou stranu, videl jsem chlapika, ktery zrejme slohnul v nemocnici textilni navlek na boty a ten mel nazaten na cele pouzdro i se zbrani, vypadalo to kapku komicky, ale ucel to zrejme plnilo.

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

17.07.2010 10:35

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Apollo píše:Zdravím, ted mě tak napadlo,co upravit stehení pouzdro (obšít ho kapsou aby nebylo vidět že je v něm pistole) pouze jakoby malý batůžek na stehně, myslíte že by to bylo moc okaté? Příjde mi to celkem dobrý nápad hlavně na letní počasí.

Tohle by možná dokázaly vyřešit "americký vojenský kalhoty" s docela velkými stehenními kapsami - teď jsem to akorát zkoušel, a můj WP99CAS se tam vleze samotný v pohodě, a potom ještě s průvlekáčem - ale bylo by třeba pořešit rohy zavírání (jsou napevno zašitý do vingle aby z kapes jen tak nic nevypadlo) takže zadrhnou při tahání...

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

07.05.2017 13:41

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s nosenim vpredu. Pripadne s timto pouzdrem?
Diky.
Přílohy
IMG_0836.JPG
IMG_0837.JPG

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

07.05.2017 23:31

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Jde to, ale jen pokud stojíš. Když si sedneš, tlačí to. Já tak nosím jen kevina a to spíš vyjímečně při cestování, když mám na zádech těžký batoh. I tak to po nějaké době otravuje. Nebo tento způsob používám i na glocka, ale jen při spaní v zimě venku. Kvér je furt na těle, a pak ráno nestudí :-). Na běžné nošení mi to nesedí skrz pohodlí.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

08.05.2017 8:37

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Co se týká polohy, bude hodně záležet na typu pouzdra, velikosti kvéru a postavě, v pohodě na týhle pozici nosím v tuckable Falco pouzdře Makarova, není problém ani sed. Ale možná by to byl problém na rachitické drobné postavě, stejně tak by to mohl být problém s pupkem významně visícím přes opasek, kdy by prostě ten kvér v sedu a s pupkem možná i ve stoje tlačil, pak už je to jen o tom, co je nosič ochoten snášet.

Samotné pouzdro neznám.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

08.05.2017 15:20

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Včera jsem to zkoušel, Gcko ve stoje OK (problém byl si zavázat tkaničky) , v sedu už je to nepohodlné. Kevin je OK jak sed tak i ve stoje.
Nachodil jsem kolem 5 km.

Super je že nemám nikde bouli.

S čím se peru, tak se skutečností, že mi nadrcnutej kvér míří neustále na "rodinné šperky". Asi nejhorší pocit mám v sedě....


Reklama

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

08.05.2017 18:51

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Normálně na boku podopaskovou dastu, která dobře přtiskává k tělu, ale mám i nějaké německé kalhoty, u nichž je kapsa na kapesníky, drobáky a klíče přesně udělaná např na tokareva, který v ní sedí jako kdyby to na něj bylo navrženo.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

08.05.2017 21:13

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

S čím se peru, tak se skutečností, že mi nadrcnutej kvér míří neustále na "rodinné šperky". Asi nejhorší pocit mám v sedě....


:-) No, ten pocit přesně znám.

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

09.05.2017 8:22

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Nosím tak 3. rok 1911..a su malej a lehkej.

Poučení: Na všecko si člověk zvykne :)

Nevýhody přichází spíš ze zprvu nečekaných směrů. Pokud mi na krku visí cokoli (klíče od auta na smyčce, zrcadlovka), neustále mi to mlátí do pažby, zachytává se a tak. K nasrání. No a dvak, než si to člověk uvědomí, má na poličce 20 triček co jsou vpředu na břichu prodírkovaný od toho, jak se opírá o stůl.. též k nasrání.

Jinak super. Kvér drží cca v 10° úhlu a hlaveň míří do pravé nohy. I v hodně těsných kalhotech si toho podle mě nikdo nevšimne (on vůbec málokdo lidem kouká do těhle míst..) a pohodlný nepohodlný je to tak vesměs furt stejně. Po té době už mě to vůbec nevadí.

Uživatelský avatar
FreedomCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 133
Registrován: 22.06.2012 15:45
Bydliště: Praha

25.05.2017 15:50

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Kody píše:Ahoj, mate nekdo zkusenosti s nosenim vpredu. Pripadne s timto pouzdrem?
Diky.


Incog je asi nejlepsi pouzdro, co se mi dostalo do rukou. Nosim G19 (appendix carry viz foto) a super,.. mesto, socka, auto, office a vse bez problemu.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

25.05.2017 19:21

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

A v cem je jine?

Uživatelský avatar
FreedomCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 133
Registrován: 22.06.2012 15:45
Bydliště: Praha

26.05.2017 9:00

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Je to porad jen kydex, ale kazdemu vyhovuje jiny setup :) Obecne mam radeji pevnejsi pouzdra, takze mi vyhovuje sirsi stena materialu. Ma dobre vyresene uchyceni - i s uzkym klipem sedi pevne a necestuje, navic je moznost to vyuzit jako tuckable. Takze muzes zastrcit triko/kosili do kalhot i pres pouzdro. Navic ma semisovou povrchovku a diky tomu se ani nehne. Plus je dole otevrene, takze nemusis resit hlaven bez/se zavitem a v dusledku toho je tam mene materialu, ktery by tlacil pri pohybu/sezeni.

Mel jsem v rukou (nektere stale mam a nosim) IWB/OWB holstery od RH Holterst, (RH) Ridgid Holsters, BP Holsters, BlackHawk, 5.11 + nejake custom a na EDC stale zustavam u Incog ;)

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

26.07.2018 7:53

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Na zkoušku jsem pořídil IWB hybrida od Bianchi, model 135 Suppression. Po pár dnech nošení musím konstatovat, že to je zdaleka nejpohodlnější IWB pouzdro, co jsem kdy měl. A že jsem toho zkoušel dost, kydex, zakázkové kožené, Remoru atd.

Strana přiléhající k tělu je pošitá vycpanou měkkou síťovinou, takže žádné tlačení do boku se nekoná, a zároveň k tělu přilne tak, že omezuje pohyb zbraně např. při rychlé chůzi. Skořepina je tenký kydex potažený kůží. Zbraň v tom drží jistě, bez viklání, retence pro tasení tak akorát - u kožených IWB si vždycky při tasení povytáhnu i kalhoty, tady ne, ale zároveň drží zbraň dost pevně, aby ji člověk při rychlejším pohybu nevytřepal (stojku ani přemety jsem s tím nezkoušel :)).

Nosím v tom celoocelovou 1911 commander, čili lehce přes kilo vážící cihlu a je to komfortní i po několik hodin v kuse.

Plastové J-klipy jsou nastavitelné jen stanově, ne výškově, což je trochu škoda. Pouzdro má fixní mírný náklon vpřed, takže ideální pro nošení na 3-4 hodině. Na apendixu se to dá taky, ale tam je ten přední náklon poněkud nepřirozený při tasení. Nandavání/sundavání je rychlé, člověk nemusí rozepínat opasek, stačí jen vyháknout klipy.

Konstrukce klipů umožňuje zakasání košile nebo trika přes pouzdro do kalhot, takže není problém (v mém případě), mít společenské kalhoty a zakasanou košili, vidět není nic krom malých zobáčků klipů, čehož si nikdo nemá šanci všimnout, pokud přesně neví, po čem se má dívat.

Takže suma sumárum jednoznačně doporučuju, mám rád, když výrobce u designu produktů přemýšlí a tohle promyšlené je.

bianchi1.jpg

bianchi3.jpg

bianchi4.jpg

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků