Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

27.05.2009 22:42

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Nechutne presne :shock:

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

07.07.2009 12:49

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Chce to pořádný pouzdro a úpravy a kontroly provádět v "soukromí" nebo pod zástěrkou jiných pohybů.

Uživatelský avatar
marish
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19.07.2009 16:14
Bydliště: Liberec

10.11.2009 13:50

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Nosím jen občas. V opaskovém nylonu od Dasty s volně visící košilí, když se člověk neuhlídá a trochu zvedne ruce, třeba se jen protáhne, je vidět i na kolemjdoucích že si všimli... Tak teď když nesu, nejčastěji na střelnici, tak v ledvine. Kdo ji zná, ví, ostatním je to fuk.
Nejvíc se mi líbí kožené "dokladové" pouzdro. Jen žádné není dle mých představ. Až ho vymyslím do detailu a vyberu zbraň, nechám si ho ušít na míru.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 11.02.2008 11:47
Bydliště: Kolín

10.11.2009 14:35

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

:mrgreen: jestli nosíš skrytě to, co más v nicku, tak se psíš divim, že si toho všimli až při protahování

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

11.11.2009 18:38

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

marish píše:Nejvíc se mi líbí kožené "dokladové" pouzdro. Jen žádné není dle mých představ. Až ho vymyslím do detailu a vyberu zbraň, nechám si ho ušít na míru.


Dovolim se cititi dotcen :-)
Na G26/27 jsem vyvoji tvaru pouzdra venoval nejaky ten cas (predevsim tvar vyrezu, ktery se objevi po odklopeni ty casti kuze, kde je pant.
A troufnu si tvrdit, ze jsem to dovedl do stavu, ze o moc lepsi tvar uz udelat nejde.
Je to vyrobne jednoduche, prsty muzu zarvat do pouzdra bez starosti, ze bych si to nechtic odmackl a pritom je zbran dobre uchopitelna a rychle vyndatelna (prvni rana v klidu pod 2 sekundy) - rychlost taseni rekneme shodna s ledvinkou Aegis/Dasta/75tactical/TDI.
Vyrobni pravo (nikdy nepatentove) jsem predal Eve Chadimove (www.kozene-vyrobky.cz), ktera mi pred pul rokem rikala, ze je to nejcasteji objednavane pouzdro u ni.
Jen pozor - puvodni varianta mela to vykrojeni moc velky - casem, kdyz se kuze poddala, tak to pouzdro trochu ztracelo tvar. Zmena je jednoducha - nechat o 1cm vic materialu v horni casti vykrojeni vzadu. Na kvalite uchopu se to projevi minimalne, na stalosti pouzdra vyrazne.

Uživatelský avatar
Brigadier
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 28.01.2006 22:58
Bydliště: Slovácko

11.11.2009 19:51

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Nevíte někdo, dělá se pouzdro, co by se dalo nosit na středu hrudi? Když jde v zimě člověk ven, ví, že se nebude nikde vyslékat, tak mi to příjde po ruce, hned pod zipem bundy.


Reklama

Uživatelský avatar
marish
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19.07.2009 16:14
Bydliště: Liberec

11.11.2009 22:23

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

To cmk. Je pravda, že když jsem uviděl tvé pouzdro v nabídce Echa, došlo mi že nejsem ani první ani jediný kdo chce mít (případně) zbraň po ruce a přitom ani trochu to nedat znát okolí :roll:
Nikde jsem neviděl způsob uchycení na opasek. Já bych preferoval dvě spony se zpětným háčkem, dost daleko od sebe aby se nebortila zadní stěna, ale dost blízko aby se pouzdro nemuselo ohýbat kolem těla.
Pouzdro by mělo být symetrické, pro použití na obou stranách (ikdyž to souvisí i s typem zbraně)
Jak silná je kůže přední části tvého pouzdra? přijde mi tenká a tím náchylná na změny v průběhu častého nošení.
Asi se přikloním k menšímu modelu pistole než je subkompakt. Přeci jen jde hlavně o nošení. V první řadě tedy hmotnost, rozměry a až potom výkon. (napadá mně Kevin, Ruger LCP)
Co netuším je způsob zajištění chlopně. Aby to bylo pohotové a zároveň to neotevřel někdo v tlačenici, ať už náhodou nebo úmyslně...
Pro mě je to běh na dlouhou trať. když se něco podaří, určitě se pochlubím.

neufcats
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 15.04.2006 21:20

12.11.2009 9:55

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

to Brigadier:

Myslím, že něco takového co chceš v nylonu dělá Blackhawk.
Dělá to jako universal nebo na Taser.
Jukni na jejich stránky.

Kryšpín
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19.11.2009 21:10

21.11.2009 11:12

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

co říkáte na nošení na opasku - ale vzadu na zádech s tím, že zbraň máte dnem zásobníku směrem k silnější ruce? tzn. tasím pravou z pouzdra pro levou.. podle mě je zbraň víc skrytá při rozepnuté bundě, mikině atd., ale co vaše praktické zkušenosti s taháním nebo třeba stabilitou při něm?

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

21.11.2009 12:31

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

A jde o vnitrni nebo vnejsi pouzdro? V druhem pripade se obavam, ze bude pomerne dost odstavat, v obou pripadech pak bude zbran mnohem mene pod kontrolou. Rovnez techniku taseni by bylo potreba hodne vypilovat, aby ses neohrozoval sam, nehlede k lehce "rukolomnemu" zpusobu uchopu zbrane. A kdyz k tomu prictem moznost padu na zada, pripadne moznost, ze te utocnik povali na zem / pritiskne ke zdi, tak...

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

21.11.2009 12:39

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Vzadu se da nosit snad jen za paskem, vnejsi pouzdro noseny na zadech si nedokazu predstavit :D Nicmene je tam to riziko velmi neprijemnyho padu na zada, takze takhle asi moc lidi nosit nebude ...

StanleyCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 18.06.2008 21:30
Bydliště: Brno - venkov

21.11.2009 12:40

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

a sedět v autě by asi taky nebyly nic extra pohodlnýho...

Kryšpín
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19.11.2009 21:10

21.11.2009 12:52

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

s tím přitištěním ke zdi je to pravda.. jinak pokud jde o pád, myslím že když nosíš na straně a spadneš na bok tak to musí bejt taky dobrá bolest, stačí když si vzpomenu jak to bolí na hokeji.. ano mám na mysli vnitřní pouzdro a pokud by byla zbraň trochu našikmo k silné ruce, tak by to nemuselo být tak "rukolomný" :) prostě budu zkoušet :) díky za rady

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

21.11.2009 12:58

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Jako teoretik bych si tipnul, ze pad na bok se bude lepe korigovat rukou, nez pad na zada ..

Uživatelský avatar
marish
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19.07.2009 16:14
Bydliště: Liberec

21.11.2009 13:28

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Kdysi dávno sem občas takhle na zádech nesl CZ 70, měl sem jen malý nylon pouzdro na pravý bok, no a jako levák sem ho šoupl na záda, tak jak to myslí Kryšpín. U takhle malý zbraně to docela jde, protože drží na opasku jako by byla za ním. U full size by to asi nebylo už pohodlné. Respektive to nikdy není pohodlné při sezení, takže ani do kanclu, ani za volant, ovšem na procházku, proč ne.

Kryšpín
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19.11.2009 21:10

21.11.2009 15:10

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

marish: jo, taky jsem levák, vystihl jsi to přesně jak jsem to myslel.. a když už jsme to tu nakousli, jak se z týhle pozice tahá?

Uživatelský avatar
sněhulák
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13.10.2006 19:05
Bydliště: Hradec Králové, Liberec

21.11.2009 20:47

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Kryšpín: Taky jsem takhle nosil CZ75D(která je tlustá jak kráva), zkoušel jsem i vnější pouzdro, ale to šíleně odstává, nicméně nosilo se to pohodlně, do té doby, než se s tím někde sedlo. Tasení i ukládání zbraně zpět do pouzdra také celkem šlo. Největší problém při nošení na zádech je předklon.. Nejenže zbraň začne šíleně odstávat a triko či bunda se přes ní začne vytahovat, ale dost často se stávalo že potom triko zůstalo zachycené za pažbou u těla a zbraň tak zůstane koukat na svět.

zkoušel jsem i vnitřní měkké pouzdro a musím říct, že nošení bylo o něčem jiném, dokonce musím říct, že jsem o ní při nošení skoro nevěděl, kupodivu bez problémů se s tím dalo i sedět v autě či křesle. Problém byl opět předklon, nicméně to se dá řešit tím, že místo předklonu se udělá dřep. Ovšem jak se zbraň takto dobře nosila, tak o to hůř se tasila, no v tomto případě se snad ani o tasení nedalo mluvit. Pokud stojíš tak máš pažbu přilepenou na záda, takže je složité prostrčit ruku mezi záda a pažbu(záda na rozdíl od vany nejdou tak lehce zmáčknout :D ) a když už se to tedy povede, tak pažbu napoprvé stejně nechytneš ideálně a tak je často třeba zbraň povytáhnout a přehmátnout. No a jestli je tasení krkolomné, tak ukládání zbraně do měkkého pouzdra na zádech je vysloveně neštěstí, a hlavně koleda že si u zadku vystřelíš. Takže je pak skoro lepší vytáhnout i pouzdro a do kalhot vracet zbraň již uloženou v pouzdře.

.. takže asi tak

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

21.11.2009 22:25

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Ja nosim na leve strane takhle ... a jiny pohled zde ... takze tasim do kříže.

Pistolero81
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21.11.2008 19:00

01.06.2010 13:28

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti se zbrojní etují od spol. Dasta model 787? Jedná se o pouzdro přes rameno.

Konkrétně by mě zajímalo, jestli se do něj vejde pistole s délkou hlavne 5" (1911) a info, zda je verze pro praváka/leváka, nebo je to u tohoto pouzdra jedno.

Za jakékoliv jiné zkušenosti předem děkuju.

Apollo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.08.2008 12:39
Bydliště: Fryšták

16.07.2010 17:24

Re: jak kdo nosi zelezo / skryté nošení

Zdravím, ted mě tak napadlo,co upravit stehení pouzdro (obšít ho kapsou aby nebylo vidět že je v něm pistole) pouze jakoby malý batůžek na stehně, myslíte že by to bylo moc okaté? Příjde mi to celkem dobrý nápad hlavně na letní počasí.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník