Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

18.07.2007 16:36

cmk: Promin, ale viditelně nošená zbran = úder zezadu do hlavy pro její odbrání, to je jen tvůj názor a pocit. Statistiky hovoří jinak. Hrozba zbraní je jednou z nejúčinnějších možností sebeobrany...

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

18.07.2007 16:43

cmk píše:- mimochodem - odkud mas, ze bezpecaci mohou NOSIT kratkou zbran viditelne?


To ne já, to panzer :-)

Panzer píše:Kto chce viditeľne nosiť zbraň mal by nastúpiť k policajnému zboru, SBS-ke alebo vstúpiť do armády.


Mimochodem, s Tebou se taky nedá diskutovat... ať použiju jakýkoli myšlenkový postup nebo příklad, vždycky to prostě prohlásíš za demagogii :-)

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

18.07.2007 16:52

Abych tedy ten myšlenkový postup rozebral a zdůvodnil:

Jediný způsob, jak ve svobodné společnosti prosadit zákaz zbraní, je obrátit proti držitelům zbraní veřejné mínění. Proto je zakázání otevřeného nošení zbraní první logický krok - z pohledu veřejnosti odstraníš všechny pozitivní příklady nošení zbraní a zajistíš, že se veřejnost bude setkávat pouze s těmi negativními. Pokud navíc zakážeš otevřené držení všem kromě policie, vytvoříš tím mocný mechanismus sugerující běžnému člověku, že "zbraň v rukou policisty = dobré, správné, bude nás chránit", zatímco "zbraň v rukou civilisty = špatné, nebezpečné, je třeba se bát".

Proto poměrně chápu ty dva kluky v Idahu (a mnoho dalších), protože od momentu, kdy je zakázáno otevřené nošení, je jen otázkou času, za jak dlouho se veřejné mínění obrátí proti držitelům zbraní.

Uživatelský avatar
Panzer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 13.07.2007 23:18
Bydliště: Slovensko

18.07.2007 16:59

Som odporca viditeľného nosenia zbrane, lebo...

...lebo na rozdiel od Ameriky, ktorou sa tu toľko operuje, u nás (Čechy a Slovensko) absentuje akákoľvek historická nadväznosť na obdobie, kedy by nosenie strelných zbraní občanmi bolo vecou bežnou. Ako tomu bolo v minulosti v USA. U nás to vždy boii príslušníci armády a neskôr polície, ktorým ľud zveril právo verejne strelné zbrane nosiť. Cieľom bolo vzbudiť rešpekt.

...lebo práve snahu po vzbudení rešpektu voči svojej osobe vidím ako leitmotív celej tejto debaty zo strany tých, ktorí právo nosiť verejne zbraň obhajujú,

...lebo je naivné sa domnievať, že zbraň v puzdre na opasku ťa ochráni od problémov. Som trinásť rokov v justícii a za ten čas mi prešlo rukami pár tisíc trestných vecí, z ktorých som vyvodil jeden podstatný záver. Ani samopal na chrbte neodradí iného ťa zbiť, okradnúť alebo ťa zabiť. Iba to urobí iným spôsobom. Na diskotéku nabehol chalan s naštartovanou motorovou pílou. Hneď mal autoritu a nikto si na neho nič nedovolil. Ale len do chvíle, kým mu nezdochol motor. Potom dostal takú nakladačku, že takmer ochrnul. Naschvál som zvolil extrémny prípad pretože chcem poukázať na jednu dôležitú vec. Budeš mať na opasku zbraň a to viditeľne. príde k tebe partia opitých vyholených hláv bez krku a opýtajú sa ťa či máš problém, že vláčiš zbraň. Popri tom ti preventívne vtrazia päsťou dve do tváre. Pretože sú to borci s IQ dreveného vláčiku a chcú sebe a kamošom dokázať, že sú frajeri. Vytiahneš zbraň a strelíš do jedného z nich? Ak áno, potom nemá význam akákoľvek ďalšia debata, pretože v takom prípade je úplne jedno či máš zbraň na opasku zvonku alebo zvnútra. Opitého debila totiž neodstrašíš, iba vydráždiš. nehovoriac o tom, ak si kvér na opasok zavesí chlapec, ktorý má 165 výšku a 50 kg hmotnosť. Do takého vyskakovať je potešením pre každého nabitého paka. Veď si len zoberte, koľko útokov na verejných činiteľov sa ročne udeje. A pritom majú zbraň zavesenú najviditeľnejšie ako sa len dá. Myslíte si, že to útočníkov odradí? Vôbec nie!

... a posledné lebo. Lebo nie je pri obrane nič výhodnejšie ako moment prekvapenia, keď útočník s palicou alebo nožom má zrazu pred xichtom 9 mm otvor hlavne.

Howgh :D

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

18.07.2007 17:06

Neboli: Nepovažuješ otevřené nošení za vhodné, a Tvůj názor je pro Tebe natolik správný, že bys to nejraději všem zakázal.

Tohle jsou přesně názory, pro které jsem, když už ne zastáncem otevřeného nošení, tak odpůrcem odpůrců.

Howgh.

Uživatelský avatar
Panzer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 13.07.2007 23:18
Bydliště: Slovensko

18.07.2007 17:11

Nemusím nič zakazovať, pretože ono to už zakázané je. :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.07.2007 17:34

fajn, nekrytě nošená zbraň není povolena (až na vyjímky) nosit
a to na základě legislativy, jež po letech umožnila i nevyvoleným nestraníkům zbraně držet i nosit, je to zkrátka forma omezení
(z mého pohledu stejně jako omezená rychlost, či jiná usnesení omezující činnost patřičnými předpisy)
Tudíž toto nepovažuji za omezení práv nýbrž za součást pravidel hry a zbrojní zákon v současné formě (i přes svénedostatky) za výdobytek svobodné společnosti, jež držení zbraní nemá po staletí zajištěno ústavou či dodatky.

to jestli by kdo z nás nosil nekrytě , (pokud by to bylo možné) považuji za irelevantní,
poněvadž co člověk to názor a co jednomu připadá jako výhoda, může někdo jiný vidět jako nedostatek.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.07.2007 17:45

Kendziro píše:Neboli: Nepovažuješ otevřené nošení za vhodné, a Tvůj názor je pro Tebe natolik správný, že bys to nejraději všem zakázal.

Tohle jsou přesně názory, pro které jsem, když už ne zastáncem otevřeného nošení, tak odpůrcem odpůrců.

Howgh.


Kendziro
pokud vyvozuješ takové závěry z toho co tu zde bylo napsáno,připojuji se k seznamu těch, jež Tě považují za demagoga


Tvé vystupování, považuji za flame, chápej to jako poslední vážné varovaní

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

18.07.2007 18:03

no koukam, ze stacilo

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

03.03.2009 9:46

Tak jsem v nedeli zjistil, ze mam na nekterych trickach diru v oblasti miridel :D Zajimave je, ze jsem zkoumal USP i s Fobusem a nenasel jsem nic, co by mohlo roztrhnout triko takovym zpusobem, nejhur na tom byly miridla, tak jsem vzal zadni rohy jemne smirglem, je to o trochu lepsi, tak uvidime jak se to vyvine. Ze mi mrcha bude zrat obleceni jsem necekal :lol:

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 16.10.2006 15:47
Bydliště: Praha

03.03.2009 13:03

A co máš za mířidla?
Nepovídal jsi, že HK žere úplně všechno :-D

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

03.03.2009 13:06

No zjevne fakt zere uplne vsechno :lol:
Mam standardni tovarni, ale neprislo mi, ze by byly schopny trhnout triko ... zjevne jsem se pletl. Taky hadam, ze se to muselo stat pri nejaky vyjimecny udalosti, mozna jeste pres bundu, protoze na podzim sem si toho nevsimnul a ty trika nejsou nadranc, jen jedna dirka. Je to proste zahada, snad to zahlazeni trochu pomohlo :)

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

03.03.2009 22:02

Nemuzes to mit potrhane od strenek, resp. hran co tam jsou? Ja jsem je u noveho uspavadla srazil, protoze mi to i vadilo pri drzeni. Poskozeni trik jsem take pozoroval, ale dirky zadne.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

04.03.2009 8:03

Ja tam zadne hrany nemam, dukladne jsem uspavadlo osmatlal a jedine krizove misto byly miridla, navic polohou by to odpovidalo. Je to protrzene skrz, na prvni pohled mi to prislo jako kdybych skripnul triko do pouzdra a roztrhnul ho muskou, ale to by dira byla vetsi a zatim se mi nic takoveho nepovedlo :? Zahada hlavolamu ..

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

04.03.2009 8:51

A není to od drážek na natažení od závěru?

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

04.03.2009 8:56

Pohmatem nejsou nijak ostre, ale schvalne to doma jeste vyzkousim, dik za tip :)

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

04.03.2009 8:58

Opri se kdekoli bokem o pistoli vuci cemukoliv pevnejsimu a mas stipanec na triku... Normalni stav...

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

04.03.2009 9:03

Na to ani pomyslet :))))))

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

04.03.2009 14:45

já mám prodřený snad všechny trička prodrbaný od pistole. mě se to nejvíc dělá o konec rukojeti a patku zásobníku. kdekoliv si sednu do nepolstrovaný sesle a nedám bachy na poloho krochny v holstru, tak je malér...
čili... nic nenormálního...

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

04.03.2009 14:51

To se mi ale vubec nelibi, sehnat triko v moji velikosti neni zadna prdel :? Budu to muset nejak osefovat, takhle by to neslo :lol:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků