hlídač
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 29.10.2007 20:44

31.10.2007 20:38

IŽ 27

Dobrý den.Mám zájem zakupit iž 27 sporting pro sportovní střelbu.Na co si mám dát pozor při koupi této zbraně.Hlavně mají tvrdochrom tak doufám,že náboj 12/70 neublíží delší nábojové komoře.Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

31.10.2007 20:56

Tvrdochrom, jednospoust, vyhazovace? :)
Je to trosku tvrda zbran, ale na to ze je to Rus, tak by mel byt OK, i rekneme po 3k vystrelech...
Pozor bych si dal na uzamceni svazku, chodu jeho spoustaku a fci pojistky...

Luboš
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2007 13:24

11.12.2007 13:36

Mám ji už rok a půl a jsem maximálně spokojenej. Nosím ji na střelnici i do lesa.Vystříleno 6500 nábojů všeho druhu, od 24g skeet až po 54g magnum 12/76 včetně slugů a nikdy žádnej problém. Pojistka, přepínání vyhazování a vytahování, přepínání laufů, výměna choků všechno perfekt.
Nemusí se to moc čistit páč je to nezničitelný. Jen povrchovka na pažbě se trochu ošoupává, ale koho to zajímá :D .

Hand
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 28.10.2006 23:17

26.12.2007 21:20

Když se trefí na dobrý kus, tak svou službu udělá. Osobně jsem se setkal s těmito problémy:

1. po otevření vyhazuje i nevystřelený náboj - závada se objevuje jak u nových kusů, tak se může objevit až časem (oprava této závady nebude asi úplně triviální, po předchozím neúspěšném pokusu zbrojíře jsem dostal novou zbraň)
2. praskání vyhazovačů (raději jsem si přepnul vyhazovače na vytahování, aby nedostávaly takový štosy)

Mimoto jsem viděl uvolněnou boční lištu mezi hlavněmi - na konci u nábojových komor (vyhřátí déletrvající střelbou ?) - zjistí se poklepáním prstem.

Co se týká choke, mám pocit, že dřív k flintě dávali 5 ks a dnes jen 3 ks.

I přes tyto skutečnosti jsem spokojeným majitelem IŽ27.

dancostar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02.12.2009 22:06

03.12.2009 11:07

Pomoc s výběrem brokovnice

Zdravim vsetkych.

Chcel by som Vas poprosit o radu nakolko som iba teraz dostla zbrojny a polovnicky preukaz a idem si kupit prve moje zbrane o par uzitocnych rad.
Uz viem ze to tu bolo spomenute ale predsa len.

Bol som vcera v obchode a zapacila sa mi tato brokovnica IZ 27EM-1C problem je ze mala aj kompenzatory a ja teraz neviem ci je vhodna aj na polovanie. Vyuzival by som ju na vsetky druhy polovaciek a nabojov to znamena aj na bazantov, husy a diviakov.
Je dobre mat brokovnicu na polovne ucely s vrtanou hlavnou teda kompenzatorom?? AK nie tak by bolo dobre vysvetlit preco.
Ak nie IZ tak potom aku by ste odporucali. Chcem dat max za brokovnicu do 650Eur.

dancostar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02.12.2009 22:06

03.12.2009 12:04

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

No nieje len som sa nikde narychlo nedocital ze ake ma nevyhody ten kompenzator pre lovecku strelbu.
Moze mi to tu prosim niekto hned napisat?

A este poprosim radu ne tu gulovnicu!
Dakujem


Reklama

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

03.12.2009 12:11

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Ta IZ je sporting, dělají se i bez "vrtané" hlavně prakticky tytéž i s výměnnými choke.

Win 70 je v pohodě, jen neodpovídá mysliveckým tradicím, ale mně osobně to třeba na flintě nikdy nevadilo:) Ale puškohled na něm se na lov opravdu nehodí.

dancostar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02.12.2009 22:06

03.12.2009 12:17

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Vdaka flash!!!
Takze do tej gulovnice nejdem. Ale musim priznat ze je velmi pekna :)

No len problem je ze uz dnes alebo zajtra potrebujem kupit brokovku a maju iba tuto potom tam boli uz iba v cene nad 1000Eur a to ja nechcem dat za brokovku lebo este treba kupit gulovnicu a puskohlad.

Problem je ze stale neviem ake su nevyhody kompenzatoru volal som s dvoma mojimi znamimi co su uz dlho polovnici a oni okamzite povedali ze nekupuj s kompenzatorom a ked som sa pytal preco tak ani poriadne nevedeli.
Vie mi niekto teda povedat ake to moze mat nevyhody?
oni nieco hovorili a mensej ustovej rychlosti a ze sa skor rozprasia broky ale zda sa mi to trosku ako blbost pri kompenzatore ktory nieje umiestneny na konci hlavni.
Aky mate na to nazor?
Dakujem

dancostar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02.12.2009 22:06

03.12.2009 16:34

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Vie mi to niekto vysvetlit??
Dik

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

03.12.2009 21:34

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Měl sem automat benellku s dírama v laufu. Je jasné, že každou dírou nějaký tlak uteče, zmenší se rychlost
broků a zvětší rozptyl. Nicméně u té benellky to bylo zanedbatelné. Pokud neni krátký lauf a je možnost
choků tak bych se toho nebál.
Ještě bych chtěl dodat, že je jednoduché objímečkou s folie v odstínu laufu díry zaslepit.

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

03.12.2009 21:39

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Tak tak.
Jinak rozhodně není dobré nákup zbraně uspěchat. Slova musím koupit mě malinko rozesmívají, protože předpokládám, že to bude na sobotu na hon. Honů ještě bude...

Hand
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 28.10.2006 23:17

03.12.2009 21:47

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Možná viditelnější záblesky z hlavně za šera, jestli to má nějaký význam (nejsem lovec).

dancostar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02.12.2009 22:06

03.12.2009 21:48

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Hej presne tak :) v sobotu sa ide na hon ale tak to uz aj tak nestiham a ja viem ze sa to nema uponahlat ale ked tych zbreni je tak vela a ja o tom skoro nic neviem tak mi to pride ako spanielska dedina :)

Chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s nejakym dobrym obchodom v Brne lebo u nas v BA to nieje ziadna slava.

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

03.12.2009 22:15

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Skoč do bývalého Kozapu u Svoboďáku. Je to tuším ulice Rašínova. Já tam kupoval taky Baikalku. Momentálně má něco přes 2000 ran, problém jsem neměl a poznat to na ní není. Mám ale klasiku, nikoliv sportinga.
Další variantou v Brně je AlfaProj. Ten je trochu dražší a není od věci se podívat u Tuzy.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

04.12.2009 12:00

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

v Bratislave skus DEAS na Dolezalovej - mavaju dost komisnych brokovnic za dobre ceny. pre zaciatok staci. co nebude skladom objdenas a dovezu. ak nepochodis v Dease skus predajnu polovnik na Vajnorskej ulici.

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

04.12.2009 21:33

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

dancostar píše:... volal som s dvoma mojimi znamimi co su uz dlho polovnici a oni okamzite povedali ze nekupuj s kompenzatorom a ked som sa pytal preco tak ani poriadne nevedeli ...


S myslivci se v drtivé většině o zbraních v racionální nebo, nedej bože, technické rovině, nedá mluvit. Čest výjimkám. Kolega má sportinga s kompenzátorem a používá ho jak na asfalťáky, tak na lov. Nicméně, zdá se, že rusandy pohoršily v kvalitě. Zmíněnému kolegovi začaly po pár set ranách odpalovat obě hlavně najednou a jde s tím k puškaři. Mluvil jsem s jedním chlapíkem, co opravdu zná - vybíral někomu sportinga na holuby, prošlo mu jich rukama dost a nevybral. Tak bacha na to, pokud se v tom nevyznáš, tak někoho s sebou i na novou flintu !

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

05.12.2009 1:41

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Taky mám rusáka... Jsou to jedny z těch lepších v poměru cena-výkon. Poslední dobou se mezi myslivcema dost rozmáhají, sposta přátel si ho koupila. Kompenzátor na ústí je fajn, změkčuje ránu... Nějakýho znepřesnění nebo extra velkýho rozptylu jsem si nevšiml. Slugy chodí stejně jak ze spodní, tak z vrchí hlavně. Používám ho jak na kachny, bažanty, tak asfalt, ale i na naháňkách na prasata, sem tam vystřílím teď i nějaké slugy jen tak na terč.... Jediný co je dobrý je shodit pažbu a vyčistit baskuli a znova namazat-bývají v ní špony, jinak super zbraň... Jsem spokojen, stejně jako ostatní kamarádi...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

05.12.2009 3:24

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Spony? Z ceho? :shock: Nejsou to jen nespalene zbytky prachu?

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

05.12.2009 21:59

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Zeby z obrabania,ze ano.... :) Dobre je tiez vysypat ten cerveny piesok,ktory je obvykle v miestach,kde zacina laufy spajajuca lista - pod predpazbim.....a dalsich sto veci. Bezna vec je,ze zohriata flinta vyhadzuje aj nevystreleny naboj (moja to robila),spodna hlaven striela inde ako horna,sustrel uplne na houby. Da sa natrafit aj na pouzitelnejsi kus,ale je to loteria. V skratke,nikdy viac. Islo to velmi rychlo z domu a bol pokoj. To "stara" IZ 16/16 z roku 1979 (otcova) vyzera vedla sucasnej ako luxusna nemecka flinta......drevo,chod ovl.prvkov,presnost strelby jednotnou strelou - ina dimenzia.

dancostar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02.12.2009 22:06

05.12.2009 22:34

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

No v piatok som bol pozriet v obchode a mali tam uplne super brokovy automat od Marocchi okamzite by som ho zobral len ta cena skoro 1000euro je az moc na mna :( ale oproti tomu co som doteraz videl je to uplna parada aj za tu cenu. Tak neviem skusim pozriet po nete ci nahodou niekto nepredava nejaku jazdenu.
A este som tam pozeral aj gulovnicu CZ 550 nebola zla len mi proste nesadla do ruky skor by som sa priklanal k Remington 770.
Nevie mi niekto poradit kde v SK alebo CZ maju v predaji tieto gulovnice najlepsie by bolo mozno nejaka v akcii alebo tiez pouzita.
Nechcem minut vsetky svoje uspory na zbrane hlavne ked teraz clovek nevie ci vobec bude o dalsi mesiac este pracovat.

Vdaka za pomoc
a inak ta IZ sa mi vazne pozdava este uvidim ci budem mat stastie na tu Marocchi

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník