Uživatelský avatar
xmenm05
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 355
Registrován: 23.06.2008 16:00
Bydliště: Olomoucko

07.12.2009 9:19

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Dancostar, nechci bejt prudič, ale začíná se to tu zvrhávat v takové to vlákno "chci první dlouhou tak mi všichni poraďte". Pročti si jednotlivý vlákna, spoustu těch dtazů (IMHO už hned ten první) je už odpovězených. Zajímá tě brokovnice? skce brokovnice, zajímá tě kulová - sekce kulová ... atd.

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

14.12.2009 22:48

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Ahoj...
Opravdu tam byli špony z obrábění materiálu, nespálený prach to nebyl, to poznám ;) Ta jejich vazelína taky nic moc... Jediný problém, co jsem s tím měl byl ten, že vyhazoval oba náboje, ikdyž se vystřelil jen jeden, ale to byla nakonec špona a přidřenej vyhazovač, puškař opravil napočkání během 5-ti min... Laufy, když střílím slugama mi chodí defacto úplně "na flek" bezproblémově, jsem s tím spokojen... To druhá brokovnice Kettner Campion tam je rozchod laufů, to je zbytečný s tím střílet slugy... Takže toť jediný problém... I pažba je docela pěkná, ikdyž rybiny by mohli být míň "vykouslý" místy to není ono, ale tak co byste za tyhle peníze chtěli?
Ta moje chodí pořád bezproblémově (krom dřívějšího dvoj vyhazování) ikdyž nenastřílím s tím x tisíc ran ročně... Na to tu jsou jiný sportovní flinty od Browningu až třeba po Marocchi...
Toto není jen moje zkušenost, žádný z mých kolegů, známých a kamarádů co jí má (a že jich není málo) si ji defacto jen chválí, max problém opět s vyhazováním, jinak opravdu nic...
Já za sebe mohu s čistým svědomým doporučit...

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

15.12.2009 8:25

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Já se musím taky přidat, IŽ mám taky, skoro přesně 3 roky a bez problému. Chodím s ní úplně všude, sportovat, na hony, jen tak do auta, když jedu s krmením, nemám s ní problém. Mám loveckou verzi s 5-ti choke, dá se s ní střílet trap i lovecké kolo, na honech bažanti i prasata. Mám světlé dřevo a chromovanou baskuli se strojní rytinou "zviřátek" :D , volitelnou jednospoušť, silnou gumovou botku, všechno z výroby. Přesně takovou flintu jsem chtěl, tak mi ji prodavač objednal (verze s černěnou baskulí a tmavým dřevem se mi prostě nelíbila), zaplatil jsem a od té doby ji používám. S vyhazováním plných patron problém nemám, flinta prostě chodí. A nejsem sám, mám stejně spokojené přátele. Pokud chceš flintu pro práci i zábavu, můžu stejně jako kolega White feather s čistým svědomím doporučit. V poměru cena/výkon to nemá chybu. Pokud chceš reprezentovat, kup si Berettu nebo Browning Cynergy:
http://revver.com/video/1101434/brownin ... -shotguns/ To je už ovšem jiná liga, jak při výrobě, tak cenově. Ale proti gustu žádný dišputát. Až nebudu vědět, co s penězi, jdu do něj taky. Zatím mám štěstí na dobrý kus od Bajkalu a jsem s ním spokojen.

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

15.12.2009 10:42

Re: Pomoc s vyberom brokovnice!!

Já se taky připojím mám IZ-27 2 roky. Volitelná jednospoušť, 5x choke. Nastříleno s ní kolem 2500. A jednou se mi stalo, že mi vohodila obě patrony, když jsme vystřelil jen vrchní. Nic jsem s tím endělal a od té doby bez jediné chybičky. Na 50 m se soustřel obou hlavní při střelbě jednotnou střelou překrývá a jde přesně na flek - foto terče, bych možná někde ještě vyštrachal. A jak psali i ostatní, tak má ji hodně lidí kolem. Převážně myslivci, kteří moc nenastřílí, ale stěžoval si jen jeden právě na vyhazovač spodní hlavně a to jsem mu spravil zahlazením - cca 3 minuty práce. Vždy po 1000 ranách rozeberu baskuli a vyčistím, ale špinavé to rpakticky není - dělám to jako prevenci a baví mě to.

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

31.12.2010 21:35

Re: IŽ 27

Mám Sporta cc 2měsíce, vystříleno cc 500ran na střelnici, vyhazováky fungují dobře, akorát jsem si zabrousil zajišťování hlavně, šlo moc stuha pocit tak na ulomení kličky , tedka paráda, a nasucho propružil x krát vyhazováky vyplavil z nich nepořádek a promazal sprejem a šlape!! potom jsem zabrousil vyhazováky aby neměly takové ostré hrany a nedřeli po baskuli, jsem spokojen

Slapec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28.05.2009 18:01
Bydliště: Praha

27.04.2011 15:22

Re: IŽ 27

Mám taky Sporta a spokojenost. Chodí bez problémů. Jde ztuha a je pravda, že když si člověk vezme do ruky Browninga, tak je to nebe a dudy... :)
Ale za ty prachy se nic lepšího nekoupí. Kdo chodí 1x-2x za měsíc na asfalťáky, tak je to ideální volba...


Reklama

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

03.07.2011 20:17

Re: IŽ 27

Mam take sportinga.. a presne se mi deje ta zavada, ze horni komora vyhazuje nevystreleny naboj...
jeste je v zaruce, ted je na treti reklamaci.. respektive na posouzeni, pokud zavadu uznaj, vraceji penize.
pri predchozich dvou reklamacich to nevyresili... pri prvni reklamaci dokonce zhorsili, ze ladili vyhazovace a spodni hlaven vyhazovala nabojnici driv nez doslo k uplnemu otevreni,takze se od baskule vratila nabojnice zpet. druhou reklamaci opravili co pokazili, ale horni hlaven stale vyhazuje i nevystreleny.. zavada se projevuje cca z 50%
neprisel jsem na to cim to je.. a ani 2x servis kozap... pokazde pisi laden vyhazovac, zavada se neprojevila
kdyz to prijelo z reklamace, prvni vystrel, otevreni a vyhodil i ostrej...
pri prepnuti na vytahovace zbran bez problemu...

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

03.07.2011 22:52

Re: IŽ 27

cartmann. vyzkoušej jak ti jdou volně ty tyčky co jdou od kladívek přes baskuli , mám odstříleno cca 3500ran a už mi to také tak 5x vyhodilo plnej náboj z vrchní hlavně, měl jsem padlej bordel zevnitř (jak je čep hlavně) a blokoval tu posuvnou tyčku a potom kladívko po výstřelu nezablokuje tuknutím do té tyčky ten otáčecí červík (vyhazovač- vytahovač) a ten potom nezablokuje vyjetím nahoru cca 2mm vyhazovák, resp. nepodrží v předpažbí háček co podrží vyhazovák, podívej se na to a závadu najdeš sám

Víťas01
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.05.2009 9:17

05.07.2011 18:55

Re: IŽ 27

Mě kdysi takhle vyhazovala plné náboje, když jsem přemazal baskuli a celej mechanizmus vyhazovačů konkorem. Stačilo vytřít do sucha a vyfoukat vzduchem a od té doby je klid.

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

07.07.2011 21:35

Re: IŽ 27

Dají se do IŽetek, do Sportingů sehnat prodloužený chocky? Resp. sedí do nich nějaké z jiné zbraně?

Slapec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28.05.2009 18:01
Bydliště: Praha

28.08.2011 20:18

Re: IŽ 27

Tak už je to taky tady (sporting). Když vystřelím jako první horní hlaveň, tak vyhodí obě... To by mi ani, tak nevadilo. Ale asi mám "přidřenej" spodní vyhazovač. Když nabiju, zaklapnu a bez výstřelu otevřu, tak horní se v pohodě otvírá a spodní se trošku pootevře a zasekne a následně v průběhu dalšího otvírání vyskočí a vyhodí plný náboj... Zboku na předpažbí je šroubek, když jsem ho o povolil, tak vyhazovač šel normálně, ale mám strach ze ztráty při střelbě, tak jsem jej zase dotáhl... Prolití Brunoxem, WDčkem a propružení vyhazovačů nepomohlo. Běžet na reklamaci se mi zatím nechce... Flinta je jinak OK. Dá se s tím v domácích podmínkách něco udělat?? A čím se přepíná na vytahovače?? V návodu jsem to nikde nenašel... Díky za rady

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

29.08.2011 10:16

Re: IŽ 27

Šroubováčkem pootočíš o 90° červíky na čelní straně baskule.

Slapec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28.05.2009 18:01
Bydliště: Praha

14.09.2011 12:05

Re: IŽ 27

Takže přepnutí na vytahovače pomohlo a je po problému. Díky Barry.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

14.09.2011 13:54

Re: IŽ 27

Po problému není, jen jsi zrušil fci vyhazovačů :lol:

Slapec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 28.05.2009 18:01
Bydliště: Praha

14.09.2011 15:08

Re: IŽ 27

To vím, že po problémů není... Když se znovu zapnou, tak to zas bude blbnout. Ale nevyhazuje to oba atd... A stejně co pozoruju na střelnicích, tak to hodně lidí má vyplé i u jiných, lepších značek...
Ale Barry dík za optimismus :)

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

15.09.2011 22:37

Re: IŽ 27

já mám na sportingu vyplou vrchní hlaveň, pro přemazání to dělalo bordel.. až pochopíš funkci jak to pracuje zjistíš kde je chyby sedni si k tomu a koumej , doma to půjde určite opravit

Začátečník
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.02.2012 22:44

28.04.2012 10:39

Zkušenosti se střelivem do IŽ 27 E

Váhal jsem, jestli tohle téma vůbec založit, ale je to jedna z nejběžnějších brokovnic u nás a jak jsem zjistil, ne všechno střelivo z ní dělá dobrotu, takže se určitě najdou jedinci, kterým přijdou informace vhod nebo naopak přispějí, aby nemusel každý zkoušet, co je to pravé.
Testování jsem nedělal nijak důkladně. Stejně jsem výsledky nefotil, takže by nebyly úplně vypovídající. Metodiku jsem zvolil podivnou. Výstřel na papír na 40 m. Kruh nebo nic podobného jsem nepočítal. Patrony jsou to vždy sériové. Stejně nevím, kolik je v nich broků. Výrobce udává jen gramáž. Bral jsem to tedy subjektivně.
Zatím jsem zkoušel 12/70 Bellot Steel shot 32. Velikost broků 3,3 mm. Kryly docela rovnoměrně. Minimálně z vrchní hlavně, která má větší zahrdlení, byl střed nepatrně zahuštěnější. Na to, že jsem vystřelil 2 rány, bylo bordelu v hlavni opravdu hodně.
Další brokový náboj byl Saga export 32 12/70 s broky 4 mm. Krytí mě nemile překvapilo. Papír byl zasažen nejvíce na okraji. Ze spodní hlavně nebyl v černém kruhu na malořážkovém terči ani jeden brok a z vrchní asi 2 nebo 3. Hlaveň po výstřelu čistá. Někde jsem četl, že mají slabší zpětný ráz, ale nemohu to potvrdit. Mlátí jako Bellot. Upozorňuji na náboje Saga Magnum 44 12/70. Přestože se na stránkách výrobce dočtete, že mají tlaky jako běžné střelivo, na krabičce je varování, že mají tlaky na vyšší tlakovou zkoušku. Tuším, že tam stojí 1200.
Z jednotných střel jsem zkoušel Bellot Special slug 12/67,5 32 g. Možná jen nepovedená série, ale na 40 m se dal udržet o málo menší rozptyl než je černý kruh na malorážkovém terči. Bordelu v hlavni opravdu dost.
Brenneke Rotweil 12/70 32g. Rozptyl tak na vnější hranici kruhu 9. Zpětný ráz mi přišel mimořádně příjemný.
Schonerbeck Action 12/67,5 28g. Výrobce údajně Lapua. Jednoznačně to nejlepší, co jsem zatím zkusil. Rozptyl na 40 m v desítce na malorážkovém terči. Jednotlivé rány se dotýkaly. Zpětný ráz je znát, ale žádná hrůza. Hlavně čisté. Je to sportovní náboj. Vzhledem k velmi příznivé ceně ho používá i hodně myslivců. Na škodnou bych se ho nebál. Jinak bych spíš použil lovecký Rotweil.
Možná to u téhle flinty ani nemá cenu zmiňovat, ale všechny nábojnice vyhodily vyhazováky bez problému.

Začátečník
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.02.2012 22:44

02.05.2012 21:55

Re: IŽ 27

Zkoušel jsem další náboje.
Saga export 32 12/70. Broky 3 mm. Kryly, kupodivu, rovnoměrně. Zvlášť z horní hlavně. Hlaveň čistá. Zpětný ráz subjektivně menší než u 4mm broků.
Bellot minimagnum 42 g 12/70. Broky 4 mm. Kryly poměrně rovnoměrně. Z horní hlavně zahuštěnější střed. V hlavni tolik bordelu, že by mě zajímalo, z čeho ten prach dělají.
Bellot buck shot 12/70. Broky 8,4 mm. Ze 12 broků, které náboj obsahuje, v terči na 40 m 8. Broků je v náboji tak málo, že se nedá říct, jestli kryjí rovnoměrně. Zpětný ráz a bordel v hlavni opravdu výrazné.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

07.08.2012 17:52

Re: IŽ 27

Mám malý dotaz,netuší někdo z vás jestli jde nějak doma vyřešit problém u dvojky IŽ 54.Po otevření flinty je potřeba jí pomoc obouma rukama až nadoraz v momentě,kdy sundám ruku z předpažbí se svazek vrátí o pár mm zpět a tento jev brání řádnému vytažení nábojů z komor neboť kování se zadrhne o baskuli a je potřeba ji znovu otevřít až na doraz,což značně prodlužuje přebíjení.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

07.08.2012 19:59

Re: IŽ 27

to spíš koukni na lovecké forum, tam ji bude mít více lidí a bude vědět...

stejně jako tam ví jak odstranit u iž27 to vyhazování nevystřeleného náboje, měl jsem s tím problém taky no a ve finále stačilo ty dvě "stříbrný" tyčky v baskuli namazat nějakým tahavým tukem (já použil mazání na motořetězy, zprvu je krásně tekuté a všude zateče po vyprchání ale ztuhne) a hle nevystřelený náboj se nevyhazuje.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků