Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

18.09.2008 11:16

Nez neco koupis, osahat, vyzkouset, porovnat...

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

18.09.2008 12:12

Ten alu držák co dělá Peša je jako zbytek pouzdra kopie CR-Speeda. Na CR-Speedu funguje naprosto dokonale. Na Pesovi bude taky OK. Pouzdra rovnobezně s tělem. Je to lepší. Když se budeš zabývat technikou přebití tak to pochopíš. Celá špička to tak nosí. (Tyc, Znamenáček, amíci taky.) :)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.09.2008 12:32

Pešovo pouzdro není kopií CR SPEEDa, ale kopií Safarilandu.

Pouzdra rovnoběžně s tělem nejsou lepší. T ože to tak má většina závodníků neznamená že jsou lepší. Je třeba tro vyzkoušet a zjistit co člověku líp padne do ruky. Někomu vyhovuje to, jinýmu ono a je nesmysl to paušalizovat že "tohle je lepší".....

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

18.09.2008 19:21

Základ pro rychlé přebití je přirozený pohyb ruky. Při použití pouzdra rovnoběžně s tělem je pohyb ruky přirozenější=rychlejší. Ale asi záleží na každém jedinci. Určitě je ale nutné mít všechna pouzdra stejná! Ne jedno na štorc a druhý rovnoběžně(viz příspěvek nekde před...). To by si pak nevěděl jak zásobník chytit.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

18.09.2008 19:56

2CZ27: Zajed si na nejaky zavody IPSC a poradne si to prohlidni, zeptej se, ZKUS si to!!! Lepsi nejdrive prozkoumat, poprosit, vyzkouset!!! Pak se max budes mlatit do hlavy, ze sis koupil neco, co ti nesedi.
Strilel jsem s kozenym ockem a se sumkama od milec - naboje od tela. Ted mam kopii ghosta s trnem a naboje podel opasku... A je to o necem jinem.

2efendos: prestan radit ultimativne, kazdej je jinej a vyhovuje mu neco jinyho... Nevim co strilis a jak TY, ale mam na opasku std 3-4 zasobniky... Vetsinou potreba 2. 3jka je pro hardcore a jen pro nabijeni do laufu a 4rkou zacinam. 4ka muze klidne vzhuru nohama a je to sumak...

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

18.09.2008 21:02

Když máš každý zásobník jinak-jeden rovnoběžně jiný kolmo tak při přebití musíš i jinak uchopovat. Následkem čehož je prostor pro chybu. Vteřinové zdržení tě může stát několik procent i míst v tabulce. Já nosím také čtyři zásobníky. Ze zadního nabíjím. A tři jsou na přebití. Málokdy používám víc než dva. Ale Když potřebuješ přebít dvakrát a náš závadu vyhodíš zásobník. Pak potřebuješ i ten třetí...není výhoda ho mít vzhůru nohama...


Reklama

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

19.09.2008 7:12

Jen pro upresneni - pocitano z pohledu strelce od leve ruky smerem na zada:
1(v podstate proti Ghostu) - 2 - 3 - 4(na pateri). 4ka muze byt klidne na magnetu, bo' jde do kveru prvni. Takze jestli je vzhuru nozickama nebo protocena jak kaca je JEDNO, bo' jde do trychtyre pri: SHOOTER LOAD AND MAKE READY.
BTW - strilim standard!

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

19.09.2008 9:01

Umístění vybavení na opasku je dáno pravidly IPSC podle jednotlivých div.

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

19.09.2008 9:24

Díky za postřehy, fakt si to nakonec ohmatám a vyzkouším, jako když jsem vybíral pistoli. Mimochodem při výběru zbraně zvítězil TS.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

19.09.2008 12:02

Efendos píše:Když máš každý zásobník jinak-jeden rovnoběžně jiný kolmo tak při přebití musíš i jinak uchopovat. Následkem čehož je prostor pro chybu. Vteřinové zdržení tě může stát několik procent i míst v tabulce. Já nosím také čtyři zásobníky. Ze zadního nabíjím. A tři jsou na přebití. Málokdy používám víc než dva. Ale Když potřebuješ přebít dvakrát a náš závadu vyhodíš zásobník. Pak potřebuješ i ten třetí...není výhoda ho mít vzhůru nohama...


Když ty nedokážeš ovládnout svoji mysl a potřebuješ mít všechny zásobníky stejně, tak to aspoň neprezentuj jako jediný správný umístění, protože jsou lidé kteří mají první zásobníky naštorc a jelikož jim to hlava bere, tak jim to vyhovuje....
Já teda mám zásobníky podél těla všechny, ale všechno je to o tom co konkrétnímu člověku sedne.

Tak to laskavě přestaň rozebírat, je to stejná pičovina jako kdybys někomu tvrdil že Glock je na IPSC to nejlepší. A třeba já bych s ním netrefil ani stodolu....

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

19.09.2008 12:52

No ono pokud se chceš při střelbě soustředit na to jak máš zásobník tak je to opravdu jen tvoje věc... Ten kdo chce střílet dobře se chce soustředit na situaci a na mouchu. A těmto věcem věnovat veškerou "kapacitu" své hlavy. Všechno ostatní by jsi měl mít tak automatizováno, že to děláš podvědomě(přebití). Neprezentuji svůj názor jako jediný ale jako ten nejlogičtější... Promězamě si pověš zásobníky třeba vzhůru nohama, když to bude v souladu s pravidly. Píšu tak jak píšu, protože nikomu nehodlám radit nesmysly.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

19.09.2008 17:41

Radši zanech teoretizování a logických úvah...
Faktem je že by si každej měl vyzkoušet co mu vyhovuje. Kdybych se hned od začátku když jsem s IPSC začínal řídil vlastním rozumem a tím co si osahám a co mi vyhovuje, namísto toho abych poslouchal na netu něčí "zaručeně tutový rady", tak jsem ušetřil spoustu peněz.
Kamarád měl holster CR-SPEED, něco se mu tam ulomilo, tak si koupil Amadiniho a nemůže si na něj zvyknout, prostě mu nevyhovuje. Já bych zase naopak nesnesl na opasku asi nic jinýho než Ghosta. Spousta lidí Ti řekne že opasek od Milce stačí, spousta Ti řekne že je to shit a nemá smysl jej kupovat. Dnes už bych opasek od CR Speedu nevyměnil za nic, ale dospěl jsem k němu až poté, co jsem si koupil a vyzkoušel ten "skvělej" Milcův opasek ..... A výběr pouzder na zásobníky a jejich umístění je úplně ta stejná písnička.


Takže opravdu jediná zaručená rada je: vyzkoušet si co mě vyhovuje a pokud mi to vyhovuje, tak se vykašlat na to, že Pepa ve vedlejším squadu to má jinak....

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

20.09.2008 9:00

Jo samozrejmě vyzkoušení je velice důležité. Chce to ale nejdříve vědět co od těch pouzder chceme. Doporučuji přečíst tuto knihu. Je to přínos pro začátečníka i pokročilého. http://www.volny.cz/vavahome/

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

20.09.2008 12:05

Začátečníkům tuto knihu nedoporučuju, protože po jejím přečtení má člověk pocit, že střelci IPSC nejsou lidé ale supermani. V některých pasážích pan Vacek trošičku přehání....

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

20.09.2008 12:17

Tak že doporučuješ ať se radeji začátečník naučí kraviny co mu leckdo poradí. Nebo špatně okouká? A aby se poptupem času (když bude chtít střílet dobře) vše zase přeučoval? V knize pana Vacka je vše pro začátečníky přehledně popsáno. Úchop, postoj, sledování mouchy... Hlavně je tam proč se to tak dělá. Jediné co bych vytknul je přebití se stažením zbraně k tělu. To není vždy nutné a je lepší přebíjet se zbraní před očima. (to platí pro přebití na místě).

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

20.09.2008 12:25

To zase ne, ale před přečtením této knihy bych se zajel podívat osobně na nějaký závody, abych si udělal alespoň trochu obrázek o čem to střílení je. Člověka který IPSC nikdy neviděl totiž může tato kniha od této disciplíny odradit, protože si řekne že je to určeno pro pár "nadlidí" Jinak co se týče technických pasáží, tak ty jsou popsány dobře, to je bez debat.

Uživatelský avatar
Efendos
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 446
Registrován: 10.07.2007 20:30
Bydliště: Beroun

20.09.2008 13:56

Bezdebat je určitě nejlepší než potencionální střelec začne kupovat vybavení atd. navštívit nějaký IPSC závod, aby si udělal představu jak IPSC vypadá.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

21.09.2008 14:33

Bezdebat je to tady o pouzdru Riwal, ne o knize Vency Vacka .

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

21.09.2008 17:29

Na stránkách Adama Tyce probíhá akce na CR speed, sleva na 5900Kč

Uživatelský avatar
cz27
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 422
Registrován: 10.12.2006 17:10
Bydliště: Jižní Čechy

29.09.2008 20:11

Koupil jsem pouzdro od Peši, komplet i s opaskem. Můžete mi někdo poradit jak se opasek používá? Opasek je dvoudílný a pouzdro na pistoli i na zásobníky se dá nasadit jenom na ten slabší, který patří předpokládám dovnitř.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník