Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

01.05.2015 14:58

Takze pro me jako amatera a nadsence naprosto dostacujici. Pochopil jsem to dobre?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

01.05.2015 15:03

Re: IPSC pouzdra

Jop, na nabrani zkusenosti ok. Pak si stejne koupis opasek od CRSpeed, holster od DAA a ev. sumky/magnet v setu. Nebo sumky u Pesovic...

Uživatelský avatar
Severan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 02.02.2011 12:31
Bydliště: Chomutpv

28.01.2016 19:39

Re: IPSC pouzdra

FouET píše:http://www.ebay.com/itm/Shooting-Gear-Big-Dragon-IPSC-CR-Speed-Belt-Holster-Right-Handed-Blue-Black-/261541671588?pt=US_Holsters&hash=item3ce51932a4

Je tohle opravdu pouzdro na opravdovou zbraň, nebo nějaký airsoft? Cena je zajímavá, až podezřele nízká. Zase ale nechci dávat tisíce v českých obchodech zbytečně. Střílím pár lvl1 závodů do roka.


Tyhle pouzdra jsou v pohodě, plně stavitelné, tuhé, zbraň drží, jsou plně funkční, jsou tam trny pro různé ráže, je to OK. Vzhledem k ceně není co řešit. Mám ho už pár let.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.02.2016 10:47

Re: IPSC pouzdra

Slabyt
já si zaoponuju
to co "vyhážeš" za provizorní řešení je ve finále srovnatelné, ne-li výš
než to co utratíš za TOP či skoroTOP (funkčně) a pak slevíš v komisi (když Tě to nechytne)

ošahej si u lidí jak tvrdý opasek potřebuješ, jak polohovaný hostry na šuplata
jestli nepřekáží podpěra hlavně u holstru,...

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

01.02.2016 11:10

Re: IPSC pouzdra

4mike:
Díky za reakci, zkoušku IPSC jsem prozatím odsunul, protože nejsem spokojen se svými výsledky na mířence. Jinak jako univerzální opasek na střelnici/závody jsem prozatím zvolil služební Dastu s vnitřím opaskem, která je prozatím dostatečně tuhá, univerzálně používám pozdro na zbraň kydex od RHH a na zásobníky mám rychloupínací pouzdra od ESP typ MH-14. Do budoucna chci přejít také na kydex. V IPSC nemám žádné přehnané ambice, takže moje snažení bude směřovat jen do LVL I maximálně.

Uživatelský avatar
mischanek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 93
Registrován: 29.01.2013 19:46
Bydliště: Beskydy

28.05.2016 1:04

Re: IPSC pouzdra

Hola, mate nekdo zkusenosti s holstery, potazmo i opasky od firmy Höppner & Schumann..?


Reklama

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

23.09.2016 9:59

Re: IPSC pouzdra

Hoppnera pouzivam pro Glocka uz mozna 10 let a jde s nim zit. Dnes bych si ale koupil radeji Ghost Amadini... Ma lepsi pojistku a zbran je v nem pevneji = bezpečněji ukotvena. U Hoppnera je totiž pojistka "gravitacni" , jisti jen svoji vahou, takze se pravidelne odjistuje například při usednuti do rybrske stolicky. Pak staci rychle vstát a bouchačka muze vypadnout.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

09.10.2016 22:29

Nepoužíváte někdo pouzdro Ghost Amadini Stinger Sport pro SP-01 Shadow? Chci sportovní pouzdro vhodné i na IPSC, ale nechci rychlotažné. Drží toto pouzdro nastavení a jak pevně v něm drží zbraň?

Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

10.10.2016 7:29

Re: IPSC pouzdra

Zmíněné pouzdro nepoužívám, ale měl jsem možnost ho vyzkoušet. K vidění bylo i na právě skončeném Mistrovství Evropy v IPSC, někteří střelci ho používají i na takto vysokých závodech. Je to určitě dobrá volba, pokud nechceš střílet jen IPSC, myslím, že půjde použít i na LOS (možná se pletu, nevím jak daleko může být pistole od těla). Svornost pouzdra se dá nastavit utažením dvou imbusů na boku, takže je na tobě jak pevně bude pistole v pouzdře držet.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

10.10.2016 9:05

Re: IPSC pouzdra

Děkuji, zvažuji ještě několik možností, ale Ghost mě oslovil asi nejvíce. Dále zvažuji pouzdro DAA PDR PRO-II, případně si nechat vyrobit od RHHolsters, ovšem tam asi nepůjde pouzdro později moc polohově upravovat. To budu muset ještě s nimi probrat. Takováto pouzdra mi vyhovují více než klasická IPSC pouzdra, kryjí zbraň, což je pouze otázka osobních preferencí, ale hlavně ulehčují od zamikání pouzdra při pohybu po střelnici. Jasně že jsou pojistky ergonomické a intuitivní, ale já mám raději zbraň zasazenou pevně v pouzdře.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.10.2016 10:17

Re: IPSC pouzdra

slabyt píše:.......... Takováto pouzdra mi vyhovují více než klasická IPSC pouzdra.......

a která konkrétní IPSC pouzdra jsi již zavrhnul ?
před čím tohle jako kryje víc ? před prachem, deštěm ?
napadá mne leda před zkur..ním mouchy o zástěnu (při sušení)
nebo na multigunu pažbou
zamčení IPSC holstru trvá 1-10s podle modelu a šikovnosti

takže tohle je podle mne dobrý akorát k odírání kvéru a křížení při každým tasení (protože drží svorem a je daleko od těla)

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

10.10.2016 11:55

Re: IPSC pouzdra

Konkrétně se jedná o rychlotažná IPSC pouzdra, kde je na platformě zbraň držena za lučík, prípadně ještě jištěna předním trnem usazeným v hlavni. Tedy typ jako DAA Racer Master/Racer holster, či Ghost Amadini The One. Špatně jsem se vyjádřil, ne že bych je úplně zavrhl, ale přednostně uvažuji o kydexových pouzdrech. Je kryta větší část zbraně i při pohybu na střelnici mezi vybavením, při sedání a tak. Před deštěm, prachem, nečistotami z vnějších vlivů neochrání žádné pouzdro. Ohledně zamikání zbraně v holsteru, většina pouzder co jsem vyděl používat má zamikání řešeno pákou na boku těla pákou, která je pohodlně dosažitelná ukazovákem střílející ruky. Určitě si na to člověk rychle zvyká, ale prostě raději mám pouzdra samosvorná.
Co se týká odírání, kydex už používám a nějaké velké opotřebení povrchovky nepozoruji. Je to určitě dané také tím, že frekvence manipulování se zbraní a pouzdrem není tak velká, jako u člověka, který střílí hodně, hodně trénuje a objíždí několik desítek podniků ročně. Také se snažím trénovat co nejvíce to jde, ale časově to nestíhám tak, jak bych si představoval.

Tyto pouzdra tedy úplně nezatracuji, spoustě lidí určitě ergonomicky ohromně vyhovují a ušetří jim nějaké desetiny při tasetí. Pro mě jako amatéra a při pravidlech soutěží, na které chodím ten čas bude stejný, nebo nepodstatně se lišící, jako s pouzdrem samosvorným. Bohužel nemám možnost si ho pořádně prakticky vyzkoušet, měl jsem tu čest pouze jednou či dvakrát v BZ. Takže se řídím při výběru i tím, co mám ozkoušené.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

10.10.2016 12:11

Re: IPSC pouzdra

Mám na 1911 tu jednodušší variantu http://www.ipscstore.eu/en/amadinighost ... 09933.html a uplně mi vyhovuje. Používám ho na LOS a IPSC a konečně je to futrál se kterým jsem spokojený.

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

10.10.2016 16:06

Pokud se tedy vrátím ještě k rychlotasným holsterům, je nějaký kvalitativní rozdíl mezi produkty značek DAA, CR Speed či Ghost Amadini? Neboje to stejné a stačí vybrat podle toho, jak komu které pouzdro vyhovuje?

A ještě jeden dotaz, dají se dneska ještě koupit sumky od Peši?

Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

10.10.2016 16:52

Re: IPSC pouzdra

Někteří mě možná budou kamenovat, ale kamarád, který s IPSC začíná si koupil čínskou kopii DAA racemaster z jednoho nejmenovaného čínského webu a přišla naprosto autentická kopie, která byla jen potřeba mírně dopilovat v místech kde byli ostré hrany . Za 800 včetně poštovného. Fakt mě to pobavilo, neřeším materiál, třeba to po roce praskne, ale jestli díky tomu kamarád začne střílet IPSC tak jedině dobře :)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.10.2016 8:22

Re: IPSC pouzdra

Slabyt
to není o kvalitě, to je odlišná konstrukce, to si každej vybírá "na sebe" podle toho, co od toho chce
já kdysi začínal s Pešou, v rámci evoluce jsem CRspeeda vyloučil, páč mi dlouhý holster překážel, Amadini jsem vynechal kvůli antipatii k jejich zamykání holstru (ikdyž se mi z něj super tahá) no a skončil jsem u DAA

jo, dají se koupit

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

11.10.2016 9:04

Re: IPSC pouzdra

4mike
Tak ideálně bych si všechny nejlépe vyzkoušel vedle sebe, bohužel nemám tu možnost. Pokusím se alespoň někde najít popis systémů uzamčení, pokud si ho koupím, tak chci aby mi nějakou dobu vydrželo a nemusel jsem měnit. Také bych spíš šel po holsterech menších rozměrů, tedy CRSpeed spíše ne. Ale díky za nasazení brouka do hlavy, abych se neupnul jen k jedné možnosti.

K těm sumkám, ať hledám, jak hledám, nikde nemohu najít kontakt, nikde žádnou zmínku o možnosti výroby. Nemohl bys mě nasměrovat správným směrem? Klidně přes PM, byl bych ti vděčný.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.10.2016 10:21

Re: IPSC pouzdra

já šel od dlouhýho holsteru do DAA "krabičky" hlavně z důvodu, že jsem to měl na revolver, čili předsunutý před "hip level" a při delším úkroku či zakleknutí mi to překáželo
při přechodu na pistoli jsem jen vyměnil vložku a zůstal už u něj.
zkoušel jsem i magnetic verzi, a vzhledem k tomu, že to nepoužívám nastavený "na fouknutí" mi ten záběr magnetu oproti nastavitelnýmu tření výtahu nepřekáží, spíš ani nevnímám rozdíl

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

12.10.2016 10:50

Re: IPSC pouzdra

děkuji za fotky, které mi UFO poslal. Teď už je mi jasné, jak to dělá.

4mike: To dlouhé tělo u CRSpeed by mi asi taky vadilo, proto toto řešení spíše zavrhuji. Našel jsem detailní ukázku, jak funguje pojistka a zámek u Ghost Amadini a toto asi ne. Neříkám že je to špatné, používá ho spoustu střelců a určitě bez nějakých problémů, ale mě se to moc nelíbí. Takže mi zbyli tři možnosti, klasický kydex, Ghost Stinger, nebo DAA Racer/Race Master, který jsem u nás našel asi jen v magnetické verzi. Jak pevně DAA drží zbraň? Nevyklá se tam nějak moc?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

12.10.2016 11:31

Re: IPSC pouzdra

netuším co si představit pod moc viklá
bůhvíjak těsný to není ale s tím jak to drží to nesouvisí, vytáhnout lze jedině pohybem nahoru, jiným směrem ten výtah nejezdí a tudíž ani neodjištuje


nebo takhle ať to zas zbytečně nehrotíme
ipsc se dá začít i kydexem, ten nakonec většina z nás ke kvéru má koupenej už jako 1. volbu :-)
-ipsc není sport, kterej když chytne tak za rok přestane bavit, je to návykový :-) takže obvykle nehrozí, že kupuješ výbavu na jednu sezonu či dvě - musel bys být naprostý nemehlo neochotný na sobě máknout.
-ipsc je sport který je lepší zkusit z kydexem na pásku, než nezkusit, "páč se mi nechce hned ze startu vysypat X tisíc za top výbavu".
ono je lepší odstřílet pár závodů či klidně sezonu a rozkoukat se , osahat si konkureční výbavu, zkonzultovat pro a proti což jde na střelnici vždycky líp než u PC.
-ipsc je sport kde vždy bude větší frajer ten kdo vyhrává s kydexem na pásku, než ten co jede domů s 20% a s výbavou pro "repre"

třeba to někdo jiný vidí jinak garf:eld

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků