Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

17.10.2017 9:14

IPSC PCC

Vytvoril som túto tému aby som nezasieral vlákno o MPX.

Dôvod úprav je vývoj typu zbrane najvhodnejšieho pre IPSC Puška alebo lepšie PCC. Pred tým som riešil konštrukcie s dynamickým záverom ako AR9MM, Bark9, občas pričuchnem k Stribogu a zistil som , že mi musí vo flinte lietať 500gramov / princip dynamického záveru je hmota /, čo so sebou nesie isté nevýhody. Strieľať moc neviem a preto sa snažím si ulahčiť život aspoň vyberom a vhodnou personalizáciou nastroja.

Moje skúsenosti s úprav:

Vymena hlavne za dlhšiu ,
- Tu jednoznačne netreba Raweliho drážky , funguje to aj bez nich, istotne sa možno zmenší tá povestná spoľahlivosť.
Závady som riešil a to preto , že ak sú neni drážky a zmenia sa pomery v dĺžke , komore a pod, neviem prsne ktoré a ako , tak nábojnice extrahuje aspoň POF oveľa viac hore . Preto ak som dal montáž na kolim presne nad vyhadzovacie okno tak jeho rychloupínacia páka stála v ceste vyhodenej nábojnice a odrazom o túto sa nábojnica vracala do okienka a spôsobovala závady. Po otočení montáže som nezaznamenal závadu.
Strielame s tým bežne so synom obaja súťaže po 150 ran každy a zatiaľ to fungovalo. Síce jednu nábojnicu som skripnutu vo vyhadzovacom okne som mal , neuvedomil som si ju nakoľko to bola posledna rana pred vybitim ....dám report ka by sa opakovali ďalšie.

U PCC sa nám zatiaľ ukázala ako vhodná dĺžka hlavne okolo 13 - 17 palcov. Vždy sa to správa o niečo lepšie ako je to dlhšie.

Predĺženie tubusu s obťahovacou pákou ako na HK v 223rem.

ak chcem dlhšiu hlaveň tak pre to , že chcem aj lepšie uchopovať flintu, takže treba predlžiť tubu naťahovania a to na dĺžku predpažbia ako používa typ HK kalibru 223, tam som to vlastne zbadal , že aj take su a henď mi to padlo do oka na to je kopec aftermarket predpažbí

posunutie predneho mieridla do predu ako na HK223rem.

vymena predpažbia
Ja som zvolil jediné osvedčené a to MIDWEST INDUSTRIES


Úprava spúšťového mechanizmu , prípadne výmeny a náhrady
Odysea sama o sebe, Ja sa vydám cestou výroby spodneho dielu kde sa bude dať umiestniť parádna AR spúšť a tak isto aj pištolova rukovať, bude to úloha na dlhé zimne večery.

Výmena pažby ( úprava teleskopu na adaptér na AR pažbu)

Tu rozvaklanu rozkývanu hnusnú nechutnú POF som odfaklil karbinou a moj dobry priateľ majster v TIG zváraní sa vyblaznil a navaril na to adapter na AR pažbu ... tak isto vďaka nemu som mohol uvažovať o nadvarení tuby v ktorej beha naťahovacia páka.

Úprava pažby bola hlavne pre to aby som mohol zalícovať do pažby a pozerať do kolimátoru a nemať ho pri tom tak nízko , že mi vo výhlade bude zavadzať predné mieridlo.
Naozaj to nemam rád nie len ja , ak pri strelbe cez kolimator nemožem zalicovať a musim držať hlavu pomaly bez opory v lufte bo pažba je príliš nízko.

Origo pažba sa dá stále kúpiť tak keby sa mi zachce mieridiel tak si kupim klasické padlo.

Chod záveru:

JE to primárne Fullovica a tak to bolo cele aj navrhnuté.

Záver pri slabšom strelive ani nedojde do zadnej polohy len sa zastavi na vratne pružine a potom kdesi čosi ide do predu .
Výsledkom toho je strata impulzu záveru, ktorý keď prejde zo zadnej polohy mierne ťukne do pleca a zbraň je cítiť. Ale bacha na to to tiež produkuje klopný efekt.

Ja som skrátil chod vložením PU vložky o dĺžke 8,5cm, zaver ide tak do zadu aby sa dala zaháknuť páka za ozub, akcia celej pušky je rýchlešia.
Cvakol som aj 5 cm z vratnej pružiny.

Kompenzator

Testujem , asi je ho citiť ale ešte neviem podať relevantné info.
Konštrukcia ala MBX komory len hore a účel .. minimalizovanie klopeného efektu pušky.

foto keď tak dodám neskôr.

Ja viem , že mnohí namietnu , že som poničil skvelu flintu .. áno súhlasím , ale ja nie som bojovník..a bol to skor základ na úpravy vzhľadok k tomu , že vývoj uzamykanej deviatky je niečo na čo nemám prostriedky ani čas. A kým to nebude MPX tak je to jedina cesta.

Obrázek
Naposledy upravil Durosik dne 17.10.2017 9:17, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

17.10.2017 9:17

Re: Upravy a dodatocné modifikácie MP5 a klonov.

Zabudol som na Magwell .. no to asi nejak dozvárame .. alebo ak Vás niečo napadá .. bo prebijanie za pohybu to je urkutne nešikovne..

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

31.10.2017 16:15

Re: IPSC PCC

Prave sme zacali pracovat na spodnej casti pre klony MP5 kde bude umiestnena kontajnerova spust AR15 a pistolova rukovat pre AR. Pretoze spustovy mechanizmus origo mp5 je cista katastrofa a neskutocne degraduje tuto uzasnu flintu.

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

01.11.2017 9:02

Re: IPSC PCC

Dáš sem prosím nějaké podrobnější informace? Stavíte ten lower od základu, nebo použiješ nějaké hotové řešení a to přizpůsobíš, aby sedělo na MP5?

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

01.11.2017 19:14

Re: IPSC PCC

No dnes som testoval prototyp, a musim povedat ,ze je to genialne, podarilo sa poriesit ejektor, ktory je pohyblivy a obaval som sa toho najviac. Je to uplne iny zazitok z pusky. Bude to od zakladu novy diel. Nebudem tu davat foto toho cuda zatial nakolko sme najprv potrebovali otestovat ci odpaluje , ci spust funguje ako ma, a ci vyhadzuje tak ako ma, to vsetko sa deje a bez jedinej zavady funcneho cyklu. Budici tyzden to bude, a bude sa to dat objednat ako kit.

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

01.11.2017 19:28

Re: IPSC PCC

Vyborne to vyzera, uz sa tesim na vyladeny set.


Reklama

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

01.11.2017 19:44

Re: IPSC PCC

Super. A cenovku tušíš?

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

01.11.2017 21:27

Re: IPSC PCC

Cenovka bude zrejma po vyrobeni prveho kusu, bude to kusova vyroba, zatial.

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

04.11.2017 19:36

Re: IPSC PCC

Takže , tady to je , je to proste parada !!!! Ešte testujem , musím potvrdiť funkčnosť potom uvidíme ako ďalej s ďaľšou výrobou, isto ešte budú zmeny..
ale dovolím si tvrdiť , že ide o unikát , bo ani amíci ešte nič nemajú , bo majú problém s ejektorom, tu hilzne hadže k susedom.
Obrázek

ako myslím , že omladzovacia kúra pre takmer 40 ročnú paniu sa podarila :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

06.11.2017 9:09

Re: IPSC PCC


Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

06.11.2017 12:27

Re: IPSC PCC

No teda, klobouk dolů. :wink: Je tam nějaká nevratná změna na pouzdře závěru ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

06.11.2017 17:13

Re: IPSC PCC

Opravdový speciál, hezká práce.

Postavit něco podobného s dynamickým závěrem, krajně nepravděpodobné.

Sebelepší karabina však k takovému výkonu vyžaduje i velmi kvalitní rozhraní mezi zbraní a zemí. :D

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

06.11.2017 21:21

Re: IPSC PCC

Takto vyzera produkt, ktory navrhuju strelci a nie dizajner za kompom ;-)

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

06.11.2017 21:25

Re: IPSC PCC

jedina nevratna zmena na nosiči zavorniku a to zaoblnie hrany , ktorá naťhuje kladivo, ale to vobec nevadi v prevádzke zbrane v pôvodnom stave.

Proste je to samostatný lower len vymenitelný.. a vložka , čo skrati chod záveru to je všetko .

temeraf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 14.09.2011 12:41
Bydliště: Praha

13.11.2017 11:02

Re: IPSC PCC

Nieco podobne budu davat na trh aj ladici MP5 v USA Brethen Arms, ale kedy to dodaju je otazka. Slubovali mi pred koncom roka 2017, ale aj keby to mali hotove zajtra, zase ten oser s dovozom :(

http://www.thetruthaboutguns.com/2016/0 ... -and-grip/

Takze chalani, akakolvek aktivita na novom loweri je samozrejme vitana! :D

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

14.11.2017 0:22

Re: IPSC PCC

Vsetko bude , ja uz to mam hotove, chlapik z tfb sa ani neunuval kontaktovat ma a uverejnil si vo svojom clanocku moj produkt... Ano nezakazal som to dalej sirit tak preco by nesiril , ale mna sa nepytal nic. Ja uz to mam hotove, musim doladit nejake papierovacky a seriovka moze zacat, zaujem nejaky je . A preto som si to spravil sam bo ak by som mal cakat na tych teoretikov z usa tak sa skor dockam toho sigu mpx na ktory cakam uz druhy rok. Takze je to prakticky nachystane k vyrobe dotiahnute detaily , este nejake to testovanie bo 1000 ran nic neni .. a bude to coskoro, cenu zverejnim tiez coskoro.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.07.2018 7:55

Re: IPSC PCC


Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

11.07.2018 21:05

Re: IPSC PCC

Projekt loweru pre MP5 realizuje už čiste len puškár Ján BALKO BalkoRifle z Veľkých Kostolian. Záujemcom o tento produkt odporúčam kontaktovať priamo jeho.

elado
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18.03.2013 11:33

13.07.2018 7:32

Re: IPSC PCC

som prekvapený, že ako veľa strelcov v usa používa na pcc malé kolimy ala razor a spol. Musím to vyskúšať hodiť na pušku, ako sa do toho bude pozerať.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

13.07.2018 15:09

Re: IPSC PCC

Strili se na kratke vzdalenosti, netreba LCD televizi...

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník