Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

21.08.2007 12:53

4mike: prvni kdo nabijel po trech byl Roman Basta, mel drzaky podobne jako Tibor Ladic ... Myslim ze ty Romanovy ted pouziva Adam Michal... Potom tata, ten na to ale nemel uzpusobene drzaky, bral to z klipu a slo to taky rychle...

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

16.03.2008 17:56

Rád bych se zeptal : řeší se, nebo řešil jste někdo u pumpy délku pažby ?Asi přece jen nejsme všichni stejně vysocí . Něco jsem našel na US fórech /dva palce vzdálenost nos-palec /. Díky, D.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

17.03.2008 3:10

Řeší se ... Většinou tak aby ti vyhovovala a pohodlně jsi se srovnal, netlačilo tě to - prostě aby sedla. Takový myslím základ na pušku a osvědčil se mi i na brokovnici, je ohnout pravou ruku v lokti (90 stupňů nahoru) a uchopit zbraň (správně, jako bys chtěl střílet). Pažba by se měla dotýkat vnitřku lokte (nebo bicepsu, podle toho jestli je nebo není přítomen :))

Nicméně - na poučky zapomeň a jdi opravdu podle citu - já například ve zbrani hodně ležím, takže to, že mi při mých dvou metrech je Benellka kratší mi tolik nevadí.

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

25.03.2008 17:50

Strilite nekdo IPSC s Mossbergem 590? Procetl jsem si, co se dalo v tomto i v ostatnich threadech tady na serveru, jeste bych uvital zkusenost typu spokojen/nespokojen/musel jsem to prodat/koupil bych to znovu. Diky.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

25.03.2008 18:05

Myslim, ze s nim strili Tibor a nevypada, ze by ho to nejak brzdilo... :)
Osobni zkusenosti nic nenahradi... Zkus si s nim nekde zastrilet na cas na zalezo a zkus ho rychleji nabit...

adis
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 328
Registrován: 31.05.2006 14:16

25.03.2008 22:54

urquell píše:Strilite nekdo IPSC s Mossbergem 590? Procetl jsem si, co se dalo v tomto i v ostatnich threadech tady na serveru, jeste bych uvital zkusenost typu spokojen/nespokojen/musel jsem to prodat/koupil bych to znovu. Diky.

Já si myslím,že mossberg 590je nejlepší pro svou kapacitu,dostupnost pojistky(před povelem a timerem můžeš mít již palec na pojistce,aniž by jsi si kroutil ruku) a pro snadné dobíjení.Jen bych se vyhnul modelu s ghostringy-na vzdálené terče super,ale na kovy tak 7m. nic moc..Četl jsem o tom,že u M590 může dojít k vypálení komory,ale s tím bych si hlavu nedělal,jestliže budeš používat stále stejné náboje-PRACTICAL-sport,buckshot a slug.ty jsou všechny stejně dlouhé a jiné náboje nepotřebuješ.Sám jsem měl mavericka(levnější mossberg),ale teď jsem si koupil M835 s choky a trochu jsem jí s Přemkem vylepšil :twisted:
a jsem spokojený.až to budu umět tak jsem dám fotky :D


Reklama

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

26.03.2008 10:37

Díky. Zkoušel jsem si na prodejně právě model s ghostringem, myslel jsem si, že jej lze prostě na blízké terče nezaostřovat a tím pádem se s tím nezdržovat, navíc jsem dostal od dvou velmi dobrých střelců ze stejného klubu naprosto protichůdně rady typu "jenom to zdržuje" vs. "je to super". Nad Maverickem jsem taky uvažoval, ale dotázal jsem se dvou majitelů téhož a byl jsem varován, že nevyhnutelně přijde výměna předpažbí, tak koukám po Mossbergu. Ještě ten ghostring vyzkouším, než se rozhodnu.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.03.2008 11:54

urquell píše:.......... naprosto protichůdně rady typu "jenom to zdržuje" vs. "je to super"..........


to bude tím, že každýmu vyhovuje něco jinýho

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

26.03.2008 18:27

Ghost ringy jsou dobre na vetsi vzdalenost, ale na blizko skutecne zdrzuji (proti perlicce nebo proti musce) a diky tomu, ze tak "vystupuji" ze siluety zbrane se s nimi hur strili bez zamireni nez s normalnimi miridly. Mam na pusce klasicka otevrena miridla a je to rychlejsi nablizko (strilis jen podle musky) a na dal se stejne rychle da zaostrit na musku s hledim.

Mossberg 590 kvalitou materialu a zpracovani odpovida tomu, o jakou zbran se puvodne jedna - o levnou spotrebni zbran (v USA). Material hlavne je skutecne horsi, takze k vypaleni komory dojde pomerne brzy a potom budes skutecne omezen na jednu delku naboju, nebo budes potrebovat dlouhou drevenou tycku a vystouchavat vystrelene nabojnice zepredu.
Co se dalsich dilu tyce, videl jsem zlomene podavaci klapky, opotrebovane zamykaci ozuby (tak ze nedrzely vubec zamknuty zaver a predpazbim slo pohybovat volne), praskla tahla predpazbi, a podobne veci. Na tech zbranich, ktere se mi osobne dostaly do ruky. V zasade mam doma jednoho ze ktereho postupne opravuju ostatni a priobjednavam dalsi dily...

Nabijeni je lepsi nez u velke casti ostatnich brokovnic tim, ze podavac necumi dolu do okenka, takze mas pristup k zasobniku.
Plati to kdyz si vezmes do ruky vic naboju a nabijis je po jednom, kdyz mas dva naboje za sebou a nabijis je zaroven, je brokovnice s jazyckem lepsi, protoze udela "nabeh".

Nevyhodou je prave treba u Practical Slugu to, ze nekdy se vzprici a vypadnou, protoze jsou moc kratke na ten podavac. Dost lidi co strili 590kama ma ten podavac upraveny - prodlouzeny vybeh dozadu, aby k tomu nedochazelo. U broku se to nestavalo, u buckshotu jsem nemel moznost to zatim vyzkouset.

No a kdyz vyuzijes moznost hledani, najdes jeste dost mych zkusenosti s 590kama.

Jinak nove predpazbi je otazka asi tak 25 dolaru...

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

25.04.2008 14:31

tak díky za rady, koupil jsem Mossberg 590A1 a první dojem z minulého týdne v Opařanech = zatím spokojenost, uvidíme dál

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

17.09.2008 16:58

Jedete někdo na CNC Shotgun do Opařan 27.-28. září 2008? Hledám vhodný squad a neznám střelce z tohoto fóra jménem. Byl jsem tam letos dvakrát na Shotgun 2008, ale to jsem squad nehledal, střílel jsem v prematchi, poněvadž jsem tam stavěl a během závodu jsem zvedal poppery. Teď jedu jen "rekreačně" na 1 den (neděli; so nemohu, ale něco lepší než nic). Všichni známí jsou v prematchi, takže pokud byste měli místo v "normálním" squadu, prosím o PM, díky.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

17.09.2008 20:20

Náš squad je plný. Nevím teda co střílíš, ale squad číslo 8 je ještě volný
a tam sou špičkový střelci. Tam by bylo na co koukat.

Uživatelský avatar
Jirka_KT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 247
Registrován: 20.01.2004 20:25
Bydliště: Klatovy (http://leiko.powernet.cz)

18.09.2008 18:28

Urquell: Kdože nám to přestoupil z teamu "tažných" do teamu "chovných" ? :-)
P.S. Kdyby nám chtěl někdo pomoci se stavbou, tak od úterka ráno jsme na střelnici - na oplátku nabízíme dřinu a nevděk závodníků ;-)

P.S.II. Squady budou podrobeny reorganizaci dle zvůle pořadatelů. Nakonec bude jen 7 sq. :-( ..nejsou lidi... :?

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

18.09.2008 19:21

Máš PM.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

18.09.2008 21:01

Jirka_KT - squad číslo 5 prosím netrhat - zachovat !!!

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

21.07.2014 22:23

Re: IPSC brokovnice

Máte někdo zkušenosti s těmito "taktickými zásobníky"?

http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-35 ... -6-ks.html

Jdou dát vedle sebe, aby se dalo nabíjet po dvou, jako v tomhle videu? 4:26
https://www.youtube.com/watch?v=tlAGv4rO8A8

Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

22.07.2014 10:58

Re: IPSC brokovnice

Ahoj, nefunguje mi odkaz na obchod, ale pokud to jsou ty samé jako tyhle (https://www.speedshooter.com/product_de ... d-stripper) tak to jde, ale musíš mít velkou ruku :) Mám malou ruku (rukavice 7) a nemám jistej úchop obou patron. Jinak to jsou fajn zásobníky, v balení jsou vymezovací plasty na suchej zip pro různě dlouhé náboje a dá se i během závodu přecházet z jedné délky na jinou (slug/birdshot). Také je fajn, že jsou skrytě nositelné, ale pokud to chceš na I.P.S.C. a netrápí tě finance tak tohle je asi top - (https://www.speedshooter.com/product_de ... l-carrier-)

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

22.07.2014 17:12

Re: IPSC brokovnice

Jo, jo. Je to to, na co odkazuješ prvním linkem. Docela se mi to líbí i svou kompaktností a pevností (snad by nemuseli vypadávat nb při popoběhnutí a pod.) Já mám ruku velkou, tak to bych se snad chytal, no a kdyby ne, tak můžu alespoň nabíjet hned všech 6 po jednom....
Chci to hlavně jen tak na blbnutí na střelnici, na nějakou rychlopalbu a tak. Začínám přicházet na chuť svojí nový pumpě :) Plus by to nemuselo být špatný ani třeba na kachnách :D
Ještě o tom popřemýšlím, klidně by mi stačili i jetý, kdybych na ně někde narazil.... Díky!

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

30.07.2014 7:39

Re: IPSC brokovnice

běžně se to řeší příchytkami a pokud zvolíš vhodný model vhodného průměru, vypadávat nebudou

Obrázek

sestavený to vypadá asi takhle

belt.jpg

belt3.jpg


hlavně to nepřežeň :lol:

belt2.jpg

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

30.07.2014 17:27

Re: IPSC brokovnice

To taky nevypadá nejhůř... Z čeho děláte tu břišní desku, na které to je přichycené?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků