ludo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.01.2012 12:42

22.11.2004 19:52

individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

....no, nechci brat ksefty dovozcum(tak si to nikdo nevztahujte na sebe), ale me treba novy fobus(padlo na G) z emeriky vysel na cca 650,-- a v CR stoji tusim kolem 1100....
takze bych ten individualni "dovoz" tak nedramatizoval....

a tech prikladu by bylo vice....

nastesti mame ten kapitalismus a muze si kazdy nakupovat kde chce....

v CR v podstate ani jeste neexistuje konkurence....
Naposledy upravil mrkev dne 24.11.2004 10:33, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

22.11.2004 20:26

Nebo si to nechat koupit a poslat jako hracky a dobre darky :D

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

22.11.2004 20:43

Podívej, já tu nechci polemizovat o cenách co jsou na čeksým trhu. Já jsem jen chtěl poukázat na to, z čeho a jak se skládá cena dovezeného zboží.
Mne ani moc nezajímá na kolik tebe přišlo pouzdro. Mne zajímá, když už mluvíš o INDIVIDUÁLNÍM DOVOZU, jakým způsobem jsi to pořídil. Víš, když pojede nějaký známý do USA koupí mi tam Leupolda M4 za 1000USD, strčí to do kufru a přiveze. Tak mohu říci, že mi Leupold příjde na ca 25.000kč. Jenže to není dovoz, ale pašování. Pokud si to necháš poslat, tak ti to neprojde přes celnici, musíš mít na optiku dovozní licensi od MOPu. To není sice problém, ale stojí to 500kč kolek a několik hodin práce na papírování. Ale stejně zaplatíš dopravu, clo a DPH. Takže pokud jsi si nenechal přivézt pouzdro od někoho, tak si to jednoduše spočítej.
http://secure.fobusholster.net/Merchant ... gory_Code=
Tady je nejlevnější pouzdro na Glocka za ca 21 USD. Což je v kč asi 525kč. Doprava bude Fedexem, DHL či poštou pod 10 USD, clo na plasty je 6% a DPH je 19%. Jestli jsi to pořídil s těmito poplatky za 650kč, mohl by jsi mi prosím tě dát adresu toho obchodu, kde jsi to koupil?
Ono totiž by se to dalo udělat i tak, že do států pojedeš na 30 dnů, budeš tam umývat nádobí a za 2 (?) hodiny máš na pouzdro. Pak můžeš klidně říkat, že tě pouzdro přišlo na 120kč.

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

22.11.2004 20:52

tohle presne jsem cekal.

takze: holster 15,50USD(kontakt na prodejce klidne poskytnu) + postovny za nej bylo 4,60USD(ale klidne rekneme 5USD, bylo to AirMail).
bezcelni limit je 50USD.

15,50+5=20,50 krat kurz dolaru cca 25 = 512,5 - zbyle penize byly za prevod penez.

takze, ze me prosim nedelej hlupaka!!!!

jestli se ti jeste neco nezda tak se ti to pokusim objasnit :wink:

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

22.11.2004 21:26

Hlupáka z tebe nedělám. Na to si stačí většinou každý sám, včetně mě. Ale nevidím vyčíslení cla a DPH. To jsou 2 základní položky, který by MĚL PODLE ZÁKONA každý zaplatit. Jinak je to nezákoné. Pokud vím, tak za nezaplacení cla a DPH, třeba z dovezeného luxusního auta, lidi sedí v base. :-)
Takže ještě jinak. Myslíš, že jsi schopen přivézt za tuhle cenu těch pouzder 100ks?
Je tu spousta tzv. obchodníků, kteří vozí zboží podobným způsobem. Podráží tím ostatní prodejce. Neříkám, že prodejci a distributoři u nás fungují. Třeba Waltrová má asi 50 zastoupení a nic není schopná dovézt. Problém je ten, že ti co opravdu pro klienty chtějí mít servis, poskytovat služby, jsou vykonkurování tzv. šedým (jak ty říkáš individuálním) dovozem.
Prostě jako obchodník to takhle dovézt nemohu. Nějaké přiblblé pouzdro je věc zanedbatelná. Ale kdyby jsi to udělal podle pravidel, (my musíme, protože nám pak nesedí účetnictví) tak by tě to stálo ještě o 1/4 více. To mi nemůžeš nedat za pravdu. A že ti to takhle přišlo, hmmm, z toho asi težko můžem vycházet jako z precedentu.
Mně klienty ani obchod nebereš. Mně to připadá směšný. Nikdy jsem nikomu nevnucoval moje služby. Ale každý normální člověk pochopí, že obchodník prostě musí některé věci dodržovat.
Díky šedému importu se na to většina distributorů vykašle. Budou dělat jen to co je licensované nebo budou dělat vojenský materiál a zakázané zbraně. Pak příjde Ketner z Německa a převálcuje těch pár obchodníčků. Potom nasadí německé ceny a bude.
V podstatě s tebou souhlasím, ať si to každý objedná a nechá poslat. Reklamace a podobné věci si pak musí vyřídit sám.

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

22.11.2004 21:57

tak jeste jednou, uz to zaznelo v predeslem prispevku, BEZCELNI LIMIT JE 50USD! tedy k zadnemu poruseni zakona nedoslo! na celnici oznacuji balicky samolepkou "BEZ CLA".

ja uz bych tuhle diskuzi radeji ukoncil, je jen na kazdem kde bude nakupavat....jestli je pro nej prioritni otazka ceny nebo je pro nej dulezity i pripadny servis(viz. uplatnovani zaruky)..

100 pouzder? no pro 100 balicku by se mi na postu chodit nechtelo... :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

22.11.2004 22:00

MRKEV: a hlavně nosit pak 100 pouzder, :D

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

22.11.2004 22:08

Sorry, přehlídl jsem bezcelní limit. Ale to bude tím, že nevozím do 50ti dolarů. :-)
Ale pak byla celá diskuze o ničem, protože hradla jsou přes limit. V každém případě jsem jen chtěl poukázat, že za ceny co lidi vidí na webu v USA to prostě tady nedostanou.
Navíc to už s Hradlama nemá nic společného. Je zajímavé, že na původní přispěvek nepřišela žádná reakce. :-)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

22.11.2004 22:36

mrkev píše:tohle presne jsem cekal.

takze: holster 15,50USD(kontakt na prodejce klidne poskytnu) + postovny za nej bylo 4,60USD(ale klidne rekneme 5USD, bylo to AirMail).
bezcelni limit je 50USD.


Ja mel pocit ze ten limit je 100 USD ... prisly mi takhle pruziny za 89 USD ...

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

22.11.2004 22:47

urcite 50USD, pac uz mi na poste(ano opravdu na poste, ne na celnici) taky skasli za neco o clo a dph...

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

22.11.2004 22:49

Já si myslím, že to je úplně jedno. Chtěl jsem osvětlit a upozornit na to, že ceny co jsou na webu v usa, nelze brát tak, že si to prostě jen vynásobím kurzem koruny.
Nevím co je osvobozeno od cla (mimo knih) ale myslím si, že od DPH není osvobozeno nic. Ale určitě se na to zeptám.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

23.11.2004 14:07

Bezcelní limit je pro podnikatelský subjekt 2500 Kč.
Posílá li ti to soukr osoba, je to do 6 000 Kč.

Uživatelský avatar
PETRGLOCK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 21.01.2004 8:32
Bydliště: su z Prahy

23.11.2004 14:10

SHIVA: Máš pravdu - nejde to tak brát, ale když si objednám z USA, tak mě to v každém případě vyjde o 30% levněji, než v ČR. Chápu, že těch 30% je marže obchodníka a je na každém ať si zváží, jestli chce levnější zboží defacto bez záruky, nebo dražší zboží od Českého obchodníka se zárukou.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

23.11.2004 14:27

hradla - dovoz

Shiva píše:Sorry, přehlídl jsem bezcelní limit. Ale to bude tím, že nevozím do 50ti dolarů. :-)
Ale pak byla celá diskuze o ničem, protože hradla jsou přes limit. V každém případě jsem jen chtěl poukázat, že za ceny co lidi vidí na webu v USA to prostě tady nedostanou.
Navíc to už s Hradlama nemá nic společného. Je zajímavé, že na původní přispěvek nepřišela žádná reakce. :-)

:lol: :lol: To byla poznámka na mou poznámku ??? Sorry ale nesedím na netu v jednom kuse - i když včera to tak vypadat mohlo :lol: Už jsem zareagoval u hradel - myslím že nikdo netvrdil, že někdo někoho okrádá :? Nebo ano ??? Otázka byla, jaká hradla, eventuelně za kolik, to že někde na webu jsou za polovinu považuju za slušné sdělit, ať si zájemce udělá obrázek sám co to kde stojí a za kolik to kde pořídí a jaké má možnosti :D Tvoje reakce se mi zdá poněkud hysterická, ve svém věku - již skoro středním - se tomu :D

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

23.11.2004 21:01

PETRGLOCK píše:SHIVA: Máš pravdu - nejde to tak brát, ale když si objednám z USA, tak mě to v každém případě vyjde o 30% levněji, než v ČR. Chápu, že těch 30% je marže obchodníka a je na každém ať si zváží, jestli chce levnější zboží defacto bez záruky, nebo dražší zboží od Českého obchodníka se zárukou.


Taky nesmíš zapomenout, že tebe ten dovoz jednoho pouzdra neživí a nemáš na něm provozní náklady. Nemusí tě zajímat založení živnosti, účetnictví, provozovna, sklad, a všechno kolem, například vlastní obživu. A na to potřebuješ právě těch cca 30% nebo víc. Nebo si snad myslíš, že dovozci mají jinou obživu a dovoz těchto věcí mají jako koníčka?

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

23.11.2004 22:03

...vse je to zpusobeno vysokou danovou zatizenosti v CR. a hlavne nejhorsi dani ze vsech...dph...

ono se staci zamyslet nad tim, ze mi vyjde levnejs izraelske pouzdro kupovane nove v emerice od regulerniho prodejce, nez abych si ho koupil v cr....asi je tu neco spatne...

ja se porad pri volbach snazim volit to, o cem jsem presvedcen, tak snad uz se to jednou povede...

ale to uz by byla debata na nekolik hodin...

Marthy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 20.01.2004 16:39

24.11.2004 9:17

Možná se pletu ale nejsou ceny na netu v USA taky už s těmi nějakými procenty navíc? Pokud je tedy obchodník dobrej neměl by nakupovat za cenu nižší než na netu?

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

24.11.2004 9:20

Marthy píše:Možná se pletu ale nejsou ceny na netu v USA taky už s těmi nějakými procenty navíc? Pokud je tedy obchodník dobrej neměl by nakupovat za cenu nižší než na netu?


k cenam v usa musis pripocitat dan a DPH
pokud je obchodnik dobrej asi mu neco slevi na cene vyrobku, ale to musi prodat hodne

pokud se bavime o jednom pouzdru, ktere si nekdo priveze a tim se vejde do bezcelniho limitu, tak tam tu slevu cesky obchodnik urcite nedostane. rekl bych ze ani u peti pouzder ne

a popravde, kolik pouzder se proda v obchode? nerekl bych ze zastupy strelcu kupuji tisice pouzder ...

Uživatelský avatar
LECO
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 11.06.2004 8:47
Bydliště: skoro Brno

24.11.2004 10:04

Mozna se ptam blbe nebo tomu nerozumi, ale v obchodne vyspelych zemich je zvykem davat obchodniku tzv. rabat to znamena slevu aby mohli z rodilu ceny pro konc. zakaznika a prodejce zit. Vypada to tak ze v tomto pripade to tak nefunguje ci co?????????

Uživatelský avatar
LECO
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 11.06.2004 8:47
Bydliště: skoro Brno

24.11.2004 10:07

A navic, kdyz jde o obchodni zbozi z ciziny mimo EU, tak se odpocitava DPH v zemi vyvozu, jde-li to pres celnici a to urcite jde. Nebo je opravdu nejak jinak? Rad bych kdyby mi to nekdo vysvetlil a to myslim uprimne.

Další

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků