Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

26.03.2008 18:45

Nerikam ze se nepatri, jen je to uz o nicem. Nevim ktere vyrobky jsou v USA za 1/3 ceny u nas. Na nic takove jsem jako dovozce nenarazil. Ceny odemne jsou o ca 50-55% vyssi nez v USA, ale pri legalnim dovozu a prodeji to tak vychazi. To ze jsou ceny v USA nizsi je dano objemem (to je proste fakt, at to akceptujes nebo ne, plati to z 95% v celem svete, ktery neni statem dotovany), nekter firmy maji svou cenovou politiku a mnohokrat se uchyluji k tzv. dumpingu a dotovani z marzi u jinych vyrobku.
Chapu, ze lidi chteji usetrit a nechavaji si posilat zbozi soukr. osobami bez cla a DPH, ale pravda je, ze to vede k zaniku obchodu u nas. Obchodnici zaznamenavaji nizsi poptavku a objednavaji mensi objem a nakupuji za vyssi ceny. Nakonec prestanou tyto veci dovazet uplne. Obchodnik tim bude trpet jen prechodnou dobu, nez se preorientuje na neco jineho. Nejvetsi dopat to bude mit na trh u nas. Tj na zakazniky.
Dostal jsem poptavku na ATN puskohled. Mam s nimi distribuci, v nemeckem skladu neni a nebude ca 6 mesicu, musim odebrat min. 5ks od jednoho modelu abych dostal distributorskou cenu. coz obnasi v MOC ca 65.000kc. Pokud odeberu tak se dostanu na koncovou cenu jako maji e-obchody v EU zemich. Jenze ja si nemohu dovolit pri male poptavce a trhu u nas brat 5ks od kazdeho modelu. Budu to mit skladem a dolar za 14 dnu pujde treba dolu, a vsichni na mne budou koukat skrz prsty, ze cena zustava stejna i kdyz dolar sel o 1kc dolu. A pokud pujde dolu i EUro, tak se vyplati to objednat v Nemecku. Takze mne zustanou napr. 2 ks skladem a co jsem vydelal na prvnich 3 prodelam na tech 2. Pro mne to bude znamenat jen jedno, Zadne ATN uz neprivezu.
Ostatni jmenovane produkty (prach a zapalky)
To jsou licencovane zbozi a dovezt to neni problem, problem je, ze zadnemu obchodnikovi se to nevyplati vozit. Pistolari strili S020, puskari kupuji nedovolene distribuovany prumyslovy prach od obchodniku v PET lahvich v lepsi pripade presypany od originalniho baleni . Nebo kupuji Vektan.
Letos jsem jednal na IWA ohledne Vihtavuori prachu. Zastupce Lapua vyrobku ho nevozi a vozit nebude. Nema zajem protoze kolik kg se toho prachu u nas za rok proda? Doprava prachu je draha, prepravni firma musim mit zvlastni opravneni. Zpet k Vihtavuori prachu, Vyrobce chce minimalni odber (opet jsme u objemu), pokud ne, tak nema zajem o prodej. A pokud ano a posle jen par desitek kg, tak cana bude vysoka protoze vsechny naklady rozpocitane na kg budou vysoke a ty bude prvni kdo bude kritizovat, ze jsme nesmyslne drahy a nekoupis ho. A o je evropsky prach. Nemluvim o vyrobcich z USA.
Zapalky, problem nejsou.
Situace s prachem je nasledna. Kdyz byly dostupne prachy Accurate (vyrabene v licenci, jiz nebudou a prechazi se na Lovex, Accurate powders zacli odebirat jinde) tak je vetsina lidi nekupovala, protoze byl k dispozici levnejsi prumyslovy prach sypany za temer polovicni cenu. NEBYL TO TEN SAMY (S060-1 neni jinak baleny Accurate XMR2015, je to jiny prach s obdobnym prubehem horeni). A Accurate vyrabeny v licenci musel byt vyraben podle normy Accurate powders, coz prumyslovy nemusi. ACC prach je konzistentnejsi jak o proti S nebo D prachum tak o proti Vektanu. Stejne ho prebijeci nekupuji.
Ligu odstrelovacu strili kolik? ca 30 lidi. Kolik z nich bude kupovat drahy prach. Mozna tak prvni desitka, kolik je to kg za rok? Navic, pri strelbe v leze z nozicek, strelci udelaji vetsi chybu nez prach Lovex. Takze dokud se v CR nerozsiri strelba typu BR, kde zadna komora neni std. rozmeru, kde se musi kazda nabojnice vazit a opracovavat tak aby do te komory vubec sla, tak prachy jako Vihtavuory, Reloader, Hodgdon, IMR, Alliant atd. produktem pro par uchylu jako jsem ja, kteri jsou nemocni presnosti a chorobnou touhou udelat dokonaly naboj. Moje naboje strileji konsistentne +/-2m/s a to s prachem Accurate. Jen mi nebavi kdyz mi dojde sarze abych s novou musel hledat novou navazku.
a to je obdobne i se zbytkem licencovany casti zbrani. Hlavne, zavery, spouste atd.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

26.03.2008 20:37

Shiva: Ty to pořád bereš jako útok na sebe, nebo na obchodníky obecně, ale tak jsem to nemyslel. Pokud prodáváš zboží za 150-155% ceny v USA, tak je to super cena. Dokonce bych řekl, že ziskové to ani moc není. Proti takovéhle ceně se nedá říct vůbec nic. Já jsem bádal nad důvody, které vedou k tomu, že některé věci se u nás prodávají za 300% ceny v USA. Položek s trojnásobnou cenou se dá najít opravdu spousta, mám to z vlastní zkušenosti.

Prach a zápalky: S tím co píšeš také souhlasím a chápu důvody, proč to je pro našeho obchodníka problém (často opravdu neřešitelný) Je mi jasné, že o "drahé" prachy a např prachy pro extrémní ráže (třeba 50BMG) na trhu není dostatečný zájem. Nebo třeba zápalky, které se marně pokouším sehnat (EtronX od Remingtonu) ... asi bych byl jediný, kdo by je koupil. Obchodník je není schopen dovézt ani na základě závazné objednávky, proto jsem si povzdechl, že u takovéhoto zboží není možné osobní dovoz třeba z USA. Nešlo mi o to, že bych chtěl za každou cenu obchodníky připravit o jejich zisk, jenom bych rád sehnal to co potřebuju. Psal jsi, že zápalky problém nejsou, pokud to dokážeš za rozumnou cenu :-) (ne, dělám si srandu, tady bych zaplatil i tu méně rozumnou cenu) tak bych ti byl velice vděčný.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

26.03.2008 21:17

Ne vubec ne, neberu to osobne. Jen ze zbozi co vozim ja, nevim o zadnem co je 3x levnejsi v USA.
Nemluvim ani o "drahych" prachach pro 50BMG. Mluvim o beznych prachach (v zahranici). Prach, naboje ani zapalky nevozim prave kvuli vedlejsim nakladum a praci. (na vse licenci, na vse vedeni evidence, na vse specielni ulozne prostory a hlavne, vysoke naklady na dopravu). Proste mi to za to nestoji.
Napsal jsem to co jsem napsal abych vysvetlil ze diskuze at dobre zarazena je absolutne neplodna a o nicem. Chapu pohnutky ceskych obcanu platit USA ceny a nechat si to posilat jako dar apd. Problem je ten, ze temer nikdo z nich nechape jaky to ma dusledek na nabidku u nas. Rovnez tvoje vyjadreni, ze obchodnici tam ci jinde jsou 3x schopnejsi. Dlouho jsem zil v zahranici a par mych pratel zaclo v cechach obchodovat a nakonec to zabalili s tim ze u nas to proste nejde delat poctive. At uz urady nebo lidi jako takovi.
Bezne je, ze kdyz mam kameny obchod, kvalifikovanou obsluhu (napr. foto skoda), ktera je schopna mi vysvetli, ukazat, poradit a demonstrovat vyrobek, tak se to proste musi projevit v cene. No a Cech udela naprosto jednoznacne to, ze jde, tyto sluzby vyuzije a na misto toho aby byl rad, ze ma kvalifikovanou obsluhu, tak si to koupi levneji pres web.
Dnes je to tak, ze Skoda ma konkurencne schopne ceny s cenama na webu, ale jiz tam neplati zadne zlate zakaznicke karty (nema na to prostor), jeho personal se chova jako vsude jinde a ani technicka znalost prodavacu zdaleka neodpovida tomu co bylo ca pred 5ti lety.
To je dusledek toho, jak klienti u nas mysli. A to jak mysli je zase dusledkem kupni sily. a kupni sila je dusledkem ekonomiky a nase ekonomika je dusledek efektivity prace, ac v praci stravime asi nejvice hodin v civilizovanem svete, tak efektivita je tak na polovine.
Nevim ktere vyrobky a proc jsou u nas o 300% drazsi. ve vrtackach ci bruskach se nevyznam.

Niripe
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 02.08.2006 13:19
Bydliště: Zlín

26.03.2008 21:49

v mnoha věcech máš pravdu, ale taky si myslím, že mnoho obchodníků zaspalo dobu a této pravdě se nepřizpůsobují. Jejich aktivita je nulová. Nemáme odběr, nemůžeme mít nic skladem, protože nevyděláme, stát hází klacky pod nohy apod. Jistě to všechno je pravda. Ale proč tady třeba od nějakého obchodníka nevisí placená reklama na hromadnou objednávku z Midwaye? Podobně jako třeba "nákup kremlíků" v sekci střelivo? Stejně to udělali i návštěvníci fóra snipershide.com. Chtěli za dealerskou cenu NIghtforce, tak se založilo vlákno a každý nahlásil, který model chce. A stejné to může být tady. Prostě jeden bude chtít Leupolda, druhý ATN, třetí harrisky, čtvrtý dálkomněr, pátý přebíjecí lis, šestý já nevím co. Než se namaneš, máš objednávku za 100 tisíc. Za těchto podmínek by ani neplatila ta cena krát 1,5. Mohla by být i nižší. Koupil jsem třeba Harrisky BRM-S za cca 2,5 tis Kč (tehdy kurz cca 22kč/dolar). Kdybych věděl, že jsou u tebe (třeba z internetových stránek) za tuto cenu, tak bych je raději vzal od Tebe. Ale já to nevím. Z tvých stránek se jen dočtu, že jsi prodal 2 pušky, jednu teď koupil a zlobí Tě někteří členové asociace. Potom je pro mě mnohem jednodušší si to objednat ze států. Prostě doba se změnila. Foto Skoda se musi prizpusobit a ostatní obchodníci taky.

Neber to prosím jako útok. Není to v žádném případě tak myšleno. Jen si prostě myslím, že i obchodníci se zbraněmi a příslušenstvím musejí být více aktivnější a myslím si to proto, že nikde ve svém okolí nevidím žádnou novou aktivitu. Žádné týdenní akce, žádné cílené slevy, rafinovaná obměna regálů, prezentace na soutěžích, prostě je toho málo.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

26.03.2008 22:03

No pravda, ze sve stranky zanedbavam. ale na druhou stranu zase nebyly urceny za ucelem obchodu. Ja se nezlobim ani nemam za zle, ze to pises. ani jedno forum kam prispivam neberu jako komercni a neumistuji zadne nabidky.
Rovnez pozadavky nekterych lidi me proste dohaneji k silenstvi. Nejsem schopen rici presnou cenu pokud nechci zaokrouhlovat a davat si prostor pro jistotu. Nejsem schopen rici ani presny termin dodani, protoze dam objedanvku a druhy den neni zbozi skladem, tak musim par dnu cekat nebo tyden. Nemam penize na to abych mel velky sklad (neni to stiznost, je to proste vysvetleni). Vetsi cast vezu obchodnikum. protoze ty mi neprudi mnozstvi dotazu a zjistovani cen ci dohadovani se o 100-200kc pri dovozu jen proto ze celni odbaveni nebo doprava se prodrazila.
Harrisky s kloubem vyjdou i ode mne za 3.500kc
ted davam dohromady objednavku pro Grafa, Midway, Sightron optics, ATN, Berger bullets a Kelbly rifles. Otazka je jak si amici stoji 1. se skladem a 2. jestli uz maji hotove sve papiry pro vyvoz. :-)

Niripe
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 02.08.2006 13:19
Bydliště: Zlín

26.03.2008 22:13

Já ti rozumím. Dávat dohromady objednávku pro třeba 50 lidí nebude ani trochu jednoduché obzvlášť když ti, co mají nejmejší odběr mají nejvíc dotěrných dotazů a připomínek. Nicméně si myslím, že např. systémém minimální hodnoty objednávky, vhodně stanovené maximální ceny a striktní omezení na "dangerous substances" by šli přefiltrovat problémový zákazníci.


Reklama

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

26.03.2008 22:47

QNX píše:nekromancer: příklad uvádíš pekný, ale on dokáže obchodník v USA prodat 1000x víc kusů? Samozřejmě nedokáže! Větší trh znamená i větší počet obchodníků, co se o ten trh musí podělit. Poměr tedy určitě není 1:1000, ale mnohem menší, dejme tomu několikanásobek.
náklady na prodej 10 ks a 100ks po nebudou už tak velké, aby to dělalo několikanásobek. (tedy u něčeho asi ano, ale v průměru rozhodně ne) Pak už tvůj příklad 3x větší cenu vysvětlit nedokáže.


1) to bylo jen ilustrační
2) jaký konkrétně zboží máš na mysli? Čím je cena nižší, tím je rozdíl větší, protože podíl nákupní ceny klesá. Naopak čím má zboží výrobní cenu vyšší, tím je nižší podíl režijních nákladů.
U auta to bude pár procent, u záchytu závěru klidně stovky procent.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 11.02.2008 11:47
Bydliště: Kolín

26.03.2008 23:15

ad 2 podíl výrobní/režijní náklady nesouvisí s nákupní cenou. To nevím, kde jsi na to přišel

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

26.03.2008 23:30

to je sice pravda, ale souvisi s tim, ze dovozni naklady na dovoz levne soucastky jsou stejne jako na drahou. Nemuze byt stejna marze na neco co stoji 3 dolary jako na neco co stoji 3.000dolaru.
Rovnez pri ruznorode zasilce drahe lehke zbozi pokryva cast dopravy na levne tezke zbozi. Protoze kdyz budu vozit pouze strely, tak se nevyplati (pokud to nepude lodi) brat par tisic strel, budu muset privezt kontejner. Kdyz privezu strely s puskohledama, tak puskohledy zaplati cast dopravy za strely a stale jsou prodejne. kdybych prodaval strely s jejich opravdovou dopravou tak budou neprodejne. Pomer cena vyrobku/doprava vyrobku bude silena.
vetsinou u prepravnich firem se 1kubik rovna 160kg, takze levne tezke a levne objemne veci budou mit dopravu v hodnote i vice nez 50% sve nakupni ceny.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

26.03.2008 23:33

Shiva: aha, tak když zápalky nevozíš, potom je jasné, že snima žádný problém nemáš :-(
Devastující vliv individuálních dovozů na naše obchodníky si uvědomuju, ale přesto kupuju v USA. Těch 50% k ceně bych si klidně připlatil a nějaké objednávání vůbec neřešil. Problém je v tom, že obchodník většinou objednává až na základě mého poýadavku. Zboží si tedy nemůžu vybrat přímo v obchodě. Dodací lhůta je ještě delší než u přímé objednávky. Nabídka obchodníků tedy není konkurenceschopná.
Je to problém, ale já ho řešit nemůžu. To, že obchodník v USA je 3x schopnější je samozřejmě blbost, stejně jako je blbost, že by efektivita práce u nás byla poloviční.

Niripe: Nápad s hromadnou objednávkou je jistě dobrý. Také považuju za divné, že se tomu nikdo nevěnuje.

nekromancer: 1) jasný
2) nesnažil jsem se dělat nějakou statistiku, nemám tedy všeobecný přehled o poměrech cen výrobků v jednotlivýc segmentech trhu. Vycházel jsem pouze ze svých zkušeností s nákupy v USA. Jednou z oblastí, kde mám určitý přehled je nářadí, tam ten poměr cen 1:3 opravdu funguje, ale není problém najít ani zboží s poměrem 1:10
Další oblastí je optika a elektronika, zde je poměr o něco menší, ale stále větší než 1:1.5. Vzhledem k tomu, že jsme na střelectví, tak asi nejzajímavější oblast budou střelecké hračky. Tak naschvál něco plácnu, aktuální ceny v ČR jsem nezjišťoval, tak to třeba upřesníš.
Kupoval jsem váhy "RCBS ChargeMaster 1500 Powder Scale and Dispenser Combo" cena v přepočtu 5000kč. Kdo z obchodníků tyto váhy prodává za lepší cenu, než je 1:3, tedy pod 15 000kč ?

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

26.03.2008 23:46

QNX píše:Shiva: aha, tak když zápalky nevozíš, potom je jasné, že snima žádný problém nemáš :-(
stejně jako je blbost, že by efektivita práce u nás byla poloviční.


Zapalky nevozim, protoze ty co potrebuji koupim zde a bez problemu. Navic se to opravdu nevyplati pokud se na to nespecializujes.

Zil jsem 14let v zahranici, takze vim o cem mluvim. Nasazeni, efektivita a produktivita zde je na velice nizke urovni. Urcite jsou provozy a odvetvi kde se flakat nejde. ale to jsou vyjimky co potvrzuji pravidlo.


QNX píše:Kupoval jsem váhy "RCBS ChargeMaster 1500 Powder Scale and Dispenser Combo" cena v přepočtu 5000kč. Kdo z obchodníků tyto váhy prodává za lepší cenu, než je 1:3, tedy pod 1500kč ?


Tohle jsem teda nepochopil
http://www.grafs.com/product/196551
Protoze tohle zbozi pod 8.000kc neprivezu.

QNX píše:Problém je v tom, že obchodník většinou objednává až na základě mého poýadavku. Zboží si tedy nemůžu vybrat přímo v obchodě. Dodací lhůta je ještě delší než u přímé objednávky. Nabídka obchodníků tedy není konkurenceschopná.

No to je sice pravda, ale problem tkvi tak trochu i jinde. Ja vozim zbozi na ktere je potreba licence a staci se podivat na Midway a zjistis ze 90% zbozi, ktere je licencovane, je "special order" 30, 60 or 90 dostat na sklad.
takze polozky za par stovek ci tisic, musi pockat na kompletaci objednavky.
Jinak, pokud objednas zbozi normalni cestou, zaplatis clo, celni deklaraci, 19% DPH a objetujes nekolik hodin na celni poste a pokud nebydlis primo ve meste kde je celni posta, tak tvoje viditelna uspora v penezich je nekde mezi 10-15% o proti moji cene. A kdyz si pripoctes veskery cas promrhany, a uvedomis si, ze kdyz pujdes tu dobu nekam na brigadu, tak tech 10% vydelas za tech par hodin taky. A pokud to posles nejakou prepravkou door to door, tak te to vyjde asi tak na stejno.
Naposledy upravil Shiva dne 27.03.2008 0:00, celkově upraveno 1

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

26.03.2008 23:50

Myslím že QNX se u 1500 upsal o nulu, tedy myslel kdo z obchodníků je prodá za cenu nižší než 15.000Kč

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

27.03.2008 0:15

Shiva: nojo, můj problém s pořízením zápalek tedy nevyřešíš. Hmm, zrovna věc, u které bych byl ochotný zaplatit 300% cenu a jemi to prd platný :-(
produktivita: já se pohybuju v prostředí automobilového průmyslu. Tam je pracovní nasazení hodně velké, řekl bych, že maximální. Vzhledem k rozdílu platů u nás lidé za jednotku peněz pracují dokonce několikrát víc než jinde!
RCBS váhy. Pokud je dokážeš prodávat za 8000kč je to super cena. Bohužel jsem to o tobě vůbec nevěděl (tajný obchodník?). Když jsem před delší dobou zjišťoval cenu této váhy, našel jsem někde cenu kolem 20 000kč.

ARES: ano, měl jsem tam chybu, ale opravil jsem ji ještě před tím, než jste odpověděli.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

27.03.2008 2:36

Shiva píše:...
Jinak, pokud objednas zbozi normalni cestou, zaplatis clo, celni deklaraci, 19% DPH a objetujes nekolik hodin na celni poste a pokud nebydlis primo ve meste kde je celni posta, tak tvoje viditelna uspora v penezich je nekde mezi 10-15% o proti moji cene. A kdyz si pripoctes veskery cas promrhany, a uvedomis si, ze kdyz pujdes tu dobu nekam na brigadu, tak tech 10% vydelas za tech par hodin taky. A pokud to posles nejakou prepravkou door to door, tak te to vyjde asi tak na stejno.


Misto toho, abych cumel se zenou na debilni televizi, tak jsem hledal na netu a na zbozi za okolo 3500 (cena z webu od Martinka a to bez postovneho) jsem usetril cca. 800 (po procleni, ktere mi udelali automaticky). Jestli jsem tim stravil 4 hodiny (z toho 3 hodiny porovnavanim parametru dvou vyrobku a vyberem, hodinu mi mohl trvat hledani obchodnika co to zasle k nam a za nejnizsi cenu). V patek v noci jsem to objednal a zaplatil a druhy tyden v sobotu jsem si to vyzdvedl na poste, protoze me v patek nezastihli. Takze jsem vydelal pres 800 Kc/hod cisteho a sedel jsem v teple domova, protoze promrhany cas byl veskery zadny. Nerikam, ze to tak jde u vseho, ale naprosto chapu QNX. Muzete namitnout, ze mohu mit problem s reklamacemi, ale to riziko jsem ochoten u zbozi v teto cenove kategorii podstoupit.
Objednat neco pres web, neni problem pokud trochu umis jazyk. Proste se obchodnici musi vice snazit nebo si najit takovy sortiment, kde budou schopni konkurovat. Staci se podivat na Smartreloadery pracku kterou prodava Martinek za 1950,- oni poslou az domu za zhruba stejnou cenu i s postovnym a nemusim nikomu volat ani psat. Cele to vyridim za par minut od pocitace. Ten bic na obchodniky se jmenuje globalizace a neutecou tomu.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

27.03.2008 4:26

Za zhruba stejnou cenu? No nezlob se na me, ale to bych to radsi koupil u Martinka, objednat se da taky po Internetu, a jeste k tomu mam zaruku.

Co se tyce te uspory 800 Kc, tak to dela neco pres 25%, coz se podstatne lisi od udaju, ktere zde litaj (dle tech bys mel usetrit zhruba 70%). Jo, neni to spatna uspora, 200 korun na hodinu neni zas tak spatnej vydelek, ale i tak bych, pri sve lenosti, radsi cumel na televizi, nebo u ni chrapal. :-)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

27.03.2008 8:11

IHA
smartreloader je myslim v italii, takze zadna celni deklarace. Udelal jsem si u nich dealersky account, ale ve finale jsem zjistil ze z USA privezu za mene (v koncove cene). Martinek ma sve ceny a svuj zpusob obchodovani. Nepamatuji se ze by si ho nekdo chvalil.
smartreloader ma ty same ceny co jsou v USA ale v EURech. Jedina vyhoda je, ze to jde rychle u zbozi co maji skladem.
Pro mne je tohlde tema ukonceno, protoze 25% zisk pocitano oproti cenam Martinka a jeste v EU zemi, dava za pravdu mne. Uspora minimalni. Po EU rychle doruceni. takze nikoli rozdil cen ve stovkach procent. V Cechach takovy obchod Cech neudela, pokud do neho nenasypa nekolik set tisic do skladu, aby mohl konkurovat. Nevim kdo to tu riskne, aby mel obrovsky sklad zbozi, ktere nakoupil za dolary v nejakem kurzu a pak se mu to znehodnotilo zmenou. (ano, muze zhodnotit pri opacne zmene, ale to je dost spekulace), ale k tomu potrebuje odbery, a trh v zde je maly.
Spise nastane situace, ze mali dovozci, diky soukromym dovozum (budou urcite narustat) prestanou vozit a prevezme dovoz a prodej nejaka filiialka Kettnera, Hoffmana apd z Nemecka ci Rakouska za jejich ceny se skladem za hranicema. Mozna ze to tak bude pro spotrebitele lepsi.

Niripe
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 02.08.2006 13:19
Bydliště: Zlín

27.03.2008 9:09

Ad smartreloader.

To je typický příklad přizpůsobivého EU obchodníka. Hned po otevření stránek mi nabíhá 10% sleva na leupoldy. Namátkově jsem vybral VX-L 4.5-14x56mm Long Range Matte Varmint Hunters - cena 998,10 Eur + 16 Eur poštovné, tj. celkem řekněme pro 26 Kč/Eur 26.366,6 Kč. Teď juknu k výše zmiňovanému obchodníkovi a ten samý model 36.745 Kč. Rozdíl 10.000 Kč. Samozřejmě už je vyprodaný. Další rozpor, výše zmiňovaní čeští obchdníci, optika Nighforce NXS, rozdíl MO ceně je přibližně 10.000 Kč. Jak to? Doba kamenných obchodů je prostě pryč. Jak píše Iha, místo obíhání obchodů se brouzdá po internetu a sledují se fóra.

to shiva: Doporučuji ti to co jsem napsal, domluv se PiDiBim, založ si vlákno, že přivezeš např. značkové optiky a dej deadline. To samé udělej i na jiných fórech. Pak počkej na poptávku, rozpočitej cenu a uvidíš sám, jestli se obchod hne nebo ne. Na snipershide to dělá bežně například Liberty Optics. Nebo nabídni nějakou akci na konkrétní druhy zboží. Např. to ATN, když se nasbírá objednávka třeba 10-ti kusů bude cena taková a taková. Když ne tak jiná a vašší nebo žádná objednávka nebude. Když to neuděláš ty, tak s tím dřív nebo později někdo přijde.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

27.03.2008 11:46

jomekabi: To je tva volba cumet na bednu ve ktere davaji h.vn.. Ty tri hodiny by jsi na netu stravil tak jako tak vyberem nejlepsiho zbozi z meho pohledu, protoze u nas jsem nenasel obchodnika, ktery by mel oba druhy zbozi na prodej (substituty) a obchazet obchody se mi fakt nechce. Zde cas neusetris. Takze 800/hod, ale jestli ty si je vydelas za hodinu prace tak klobouk dolu. Ja si za ty penize radeji koupim 100 ks streliva.

Shiva: Tu vec jsem bral z USA, zaruka tam samostrejme je, jen to musis poslat zpet, coz se ti prodrazi. Tvuj problem vidim v nejasnosti co dovazis, jak sam pises "nemas cas updatovat stranky", ale bohuzel je to tak, ze jsme maly trh. Obchodu je malo a ne kazdy ma moznost za tebou dojet do obchodu, resp. si jen tak delat vylet po republice. Sice Martinek to nema super, ale nemit web s cenami a tim co dovazi (hmm, hmm) tak mu tam nepachne ani noha. Obchodnik o kterem se nevi jako by nebyl. Naprosto chapu, ze ty 800 korun najdes bezne na zemi, ale ja ne. Nemluve o tom, ze dopisovani s tuzemskym obchodnikem mi zabere take nejaky cas, ve kterem bych mohl jit na brigadu (kdyz ji sezenu, coz take neni mimo prahu moc jednoduche). 25% navic nejsem ochoten zaplatit uz u veci za 100 korun, pokud se jedna o uplne stejny vyrobek a neprinese mi to nejakou vyznamnou pridanou hodnotu. Ze ty jsi schopen to dovezt ze statu levneji nez ja je mi jasne, ale je to konecna cena nebo cena pro tebe, za kolik to jsi schopen dovezt pro sebe me nezajima. Ja take rikam, za kolik jsem to koupil ja a ne nejaky obchodnik v americe. Malo komu se bude chtit dopisovat si s tebou jestli teda tohle dovezes a kdy. Nejradeji by kazdy dosel do kramu a koupil to na miste. Pokud uz musi neco objednavat, tak uz bude zvazovat zda si to nedoveze sam rychleji. Otazka do boje proc jsi se treba tenkrat nechytl te pracky od smartreloaderu, kdyz jsem psal, ze ji budu objednavat, tak psalo dost lidi jestli jim ji nevemu take. Mel jsi prilezitost si vydelat penize a nechopil jsi se ji. Pro me nakup po evrope = nakup u naseho obchodnika, neb s tim nemam zadne papirovani. Proc nedelas treba to co uvadi Niripe? I kdyz jako obchodnik jsi uz davno mel mit nejaky cenik na webu. Nebo ty mas plny obchod zbozi, aby tam vsichni chodili ocumovat co mas? Stacilo by uz treba Dovazime z graffs.com cena je jejich cena prepocitana kurzem x 1,25. Ja ti nebudu psat mail a cekat az mi odpovis kolik to bude stat, protoze jsou zrovna 3 hodiny rano, kdyz si to muzu objednat hned a jinde s tim, ze vim co me to bude asi stat.

Ty smartreloadery jsem uvadel jako priklad prizpusobiveho obchodnika. Ja tu pracku kupoval v dobe, kdy byla bez postovneho, takze o cca 300 stovky levnejsi a to ji Martinek tenkrat jeste nemel v nabidce. Takze nebylo u nas nic obdobneho, vsechno ostatni co jsem nasel bylo jeste drazsi.

PS: Kupovali jsme ted televizi a cenove rozpeti bylo u televize rekneme za 20000 +- 3000. No to si kazdy take hned rozmysli kde si ji koupi a uz to nikomu ani nepripadne divne.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

27.03.2008 12:08

Uspora 800kč při nákupu za 3500kč mi nepřipadá nijak velká (dobrá, mít 800kč se jistě hodí). To už bych asi využil služeb našeho obchodníka (kdybych běžně nekupoval v USA). Řekl bych, že ty váhy , které jsem uváděl já jsou mnohem výraznější příklad. Cena v USA 5000 kč , cena podle ceníku VMCUSTOM cca 22 000kč, tedy 4X větší ! Možná má Martínek ceny větší, ale jak už tady padlo, má celkem dobče udělané stránky včetně ceníků. Díky tomu jsem u něj už pár desítek tisíc utratil. Shiva má možná ceny mnohem lepší, ale je to utajený obchodník. Když jsem o něm nevěděl, musel jsem koupit jinde. On díky tomu nevydělal, já jsem díky tomu utratil zbytečně moc peněz. Doba kameným obchodům s odbornou obsluhou opravdu moc nepřeje. Není jiná cesta, než se podle toho zařídit.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

27.03.2008 12:32

Ja si myslim, ze doba kamenym obchodum s odbornou obsluhou preje, ale musi byt moznost vybirat jinak nez z katalogu, naopak nepreje obchodum s neodbornou obsluhou nebo s nulovymi zasobami. Kdyz jsem se ptal na rozdil mezi dvema televizemi tehoz vyrobce, tak mi prodejce nebyl schopen rici nic vic nez co bylo na stitku, takze jsem stejne musel na web a hledat, takze nakup uz byla jen posledni kapka v mori nespokojenosti.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků