Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

02.05.2016 8:05

Re: Hledám info o ...

Ahoj, ahoj.
Nemáte někdo ponětí o tom, jakým způsobem mohli naši předkové vyrobit kokilu na takovou střelu? Logicky by měl být vtokový kanálek na čele. Proč je z boku a hlavně, jak to udělali.
Omlouvám se za kvalitu fotografíí, jiné nejsou.
Přílohy
střela 2.jpg
střela 1.jpg

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

02.05.2016 11:17

Re: Hledám info o ...

Osobně si nemyslím, že by to bylo z kokily, spíš bych řekl, že z nějaké jednorázové formy ze sádry, nebo jílu. Nalévací otvor je odstupňovaný, takže asi vrtákem dodatečně po ztvrdnutí. Škoda, že nejsou lepší fotky, z povrchu střely by se dalo taky možná něco vyčíst.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

02.05.2016 23:32

Re: Hledám info o ...

A co tak nějaký průměr,je to do pušky nebo do děla? Logiku to má, potřebovali na čele zaoblenou špičku, ne plošku a vzadu dutinu.Ten boční výronek se po odtřihnutí snadno zapiluje do tvaru.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

03.05.2016 6:58

Re: Hledám info o ...

mam jeden reprint starej americkej knihy o strelach do predoviek a tam je seriova vyroba striel riesena lisovanim do formy za studena s oloveneho polotovaru, nie odlievanim...

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

03.05.2016 9:10

Re: Hledám info o ...

Navip: Vyryli to čuníci, lepší fotku zatím nemám, je to do pušky. Nálitek se takto snadno odbrousí, jo je fakt.
Jim11: odlitek do sádry či betonu má logiku a logický je i to odstupňování nálitku. Otázka je, jestli by forma vydržela, protože těch střel je údajně hodně. I když je fotka neostrá, střela má tvarovou eleganci.
Bufallo: Lisování střel se dělá i dnes, na YouTube jsou videa. Je to parádní záležitost, odpadá kouř z lití, nejsou žádné bubliny, jde to rychle. Ale to by tam nebyl ten nálitek, nebo byl?

Je to zajímavý, pátrat v minulosti a hledat informace, které nemáme.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

03.05.2016 20:19

Re: Hledám info o ...

Je to určitě odlitek do kokily a ten boční kanál řeší balisticky vhodný tvar čela u minie pokud není vyrobena lisováním - pro mne dobrá inspirace i pokud ten kus byl vytvořen jinak :idea:


Reklama

1190
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11.06.2009 14:30
Bydliště: Rakovník

27.05.2016 19:08

Re: Hledám info o ...

Zdravím... Neměl by někdo obrázek pokusné pistole Werndl? Případně nějaký článek s popisem zbraně, odkaz na www stránky a pod. Google nic nenašel. Děkuji za váš čas.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

28.05.2016 7:57

Re: Hledám info o ...

Jan Tetřev v knize "RAKOUSKÉ A RAKOUSKO-UHERSKÉ PALNÉ ZBRANĚ" na straně 22 uvádí, že koncem 60. let 19. století byla vyvinuta pistole tohoto systému, ale dříve, než jí mohlo být vyrobeno větší množství, byly v srpnu 1870 do výzbroje přijaty revolvery Gasser.
Pak následuje jednoduchá kresba této pistole.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

30.05.2016 23:24

Re: Hledám info o ...

Vše o pistoli Werndl nalezneme v knize "Das Waffensystem Werndl" od Joschi Schuye. Konkrétně v kapitole "Die Hinterladungspistole System Werndl" strana 113-122. Ve skeneru si ji ničit nebudu, kdo chce víc, nechť postupuje klasickým způsobem, tedy zakoupením knihy.
Přílohy
wp.jpg

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

31.05.2016 22:05

Re: Hledám info o ...

blecha z. píše: Nemáte někdo ponětí o tom, jakým způsobem mohli naši předkové vyrobit kokilu na takovou střelu? Logicky by měl být vtokový kanálek na čele. Proč je z boku a hlavně, jak to udělali.

Za starých časů se dělali kokily , nebo formy ze dřeva (1750), později byl použit mastek. Ještě později se dělaly takovéto:
Přílohy
umold9.jpg
umold3.jpg

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

31.05.2016 22:21

Re: Hledám info o ...

.57 caliber Enfield Pritchett bullet
Přílohy
complete-8.jpg

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

01.06.2016 18:34

Re: Hledám info o ...

Jsem rád , že jsem to trefil, v jednoduché dvoudílné formě odlejou minii s optimálním tvarem čela.

Uživatelský avatar
Octopuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 14.05.2016 19:08
Bydliště: Mělník

01.06.2016 22:08

Re: Hledám info o ...

Tuší někdo, jakej obchod je největší dovozce Smith&Wesson v ČR? Mám zálusk na jednu jejich malorážku, ale samozřejmě se u nás běžně prodává jen jeden (jinej, pochopitelně) model :(

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

02.06.2016 4:55

Re: Hledám info o ...

BANZAI !!! :mrgreen:

http://www.banzai.cz/velkoobchod-prodej ... esson.html
Zastoupení SaW pro ČR......u nich zjistíš jestli vozí ,ale objednat to musíš u obchodníka,oni MO nedělají....

Uživatelský avatar
Octopuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 14.05.2016 19:08
Bydliště: Mělník

02.06.2016 6:43

Re: Hledám info o ...

Necituj těsně předcházející příspěvek.
Díky, už jsem jim nepsal. Ale nedělám si o odpovědi iluze :(

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

02.06.2016 21:21

Re: Hledám info o ...

Máte někdo zkušenosti s francouským shopem H&C ?
Docela mne láká vyzkoušet jejich Combustible paper. Ne přímo na papíráky (to by se prodražilo) ale na jejich dna. No a nakonec i to nitrocelulózové lepidlo nemusí být špatná vychytávka.

jvms
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 23.06.2014 20:39
Bydliště: Ostrava

26.06.2016 19:12

Re: Hledám info o ...

jvms píše:Tak jsem si dopisoval s Davem a nakonec jsem si u něj ten kit Ardesa Kentucky křesadlo objednal. Ještě jeden dotaz. Mám perkusní revolver a používám do něj koule .454.
Půjdou použít i do té Ardesy a nebo tam musí být menší?
A jako to má vůbec hlaveň? Hladkou nebo drážkovanou?


Návážu na svůj příspěvek z ledna. Tak ten kit od Ardesy Kentucky rifle křesadlo už mám. Po cca 2 měsích od objednání u Dave, během kterých jsem se několikrát připomínal a dotazoval na termín dodání. Pak se na jejich stránkách objevilo, že v týdnu budou mít naskladněné zboží od Ardesy. Tak jsem jim napsal, jestli budou schopni mi ten kit poslat na dobírku tak, abych jej měl nejpozději v pátek (zboží měli mít na prodejně ve středu) u nás a mohl si s ním přes víkend hrát. Odpověď mě šokovala: Ten kit vůbec neobjednali a ani neví, kdy jej budu mít.
Tak jsem se obrátil hned na BVS. Tam stanovili termín dodání a cenu. A světe div se, cca 14 dní před termínem přiša zpráva, že kit je skladem a mohu si jej vyzvednout osobně a nebo si jej nechat zaslat poštou.

K samotnému kitu: Je to velice pěkně zpracované. Díly k sobě pěkně pasují a zámek chodí hladce. Na paždbě bylo nejvíce práce. Cca 3 hodiny práce s mikrobruskou byly na pažbě, aby k sobě jednotlivé díly pasovaly, aby tam šel usadit zámek a hladce chodil, a aby šla nasadit mosazná spojka hlavně s pažbou na konci pažby.

Mrzí mě jen 3 věci:
1. Materiál hlavně je moc citlivý a strašně koroduje. Na každém místě, kde jsem se ho dotkl se za cca 2-3 hodiny udělal rezavý otisk prsstu.
2. Škoda, že součástí balení není i křesací kamínek, který by pasoval do zámku a dle kterého by se daly vyrobit další bez nějakého složitého vyměřování a experimentování.
3. Hlaveň je bez povrchové úpravy, ale muška a mířidla jsou černěné. Původně jsem chtěl nechat lešěnou hlaveň, ale stejně by celkový vzhled kazila mířidla. Takže ji stejně i s ohledem na bod 1 budu černit.

A na závěr dotaz: Má někdo zkušenosti s usazováním mířidel? Na hlavni je vyfrézovaná drážka, ale mířidla do ní nepasují - jsou moc velké na tu drážku. Co s tím? Opatrně ubrušovat a nebo je na to nějaký jiný fígl? Díky.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

26.06.2016 21:21

Re: Hledám info o ...

Asi bych začal tím, že bych změřil výšku základny hledí a mušky (to, co se zasouvá do rybiny hlavně). Rybina mívá 2 mm. Takže pokud jsou základny vyšší, začni je zespodu ubrušovat smirkem. Tím budou užší. Potom je přes mosazný šroub naklepni do rybiny a zajisti důlkem.
Pokud vyšší než hloubka rybiny nejsou, nezbyde, než na nich pracovat jemným pilníčkem.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

26.06.2016 21:46

Re: Hledám info o ...

jvms píše:...
2. Škoda, že součástí balení není i křesací kamínek, který by pasoval do zámku a dle kterého by se daly vyrobit další bez nějakého složitého vyměřování a experimentování.
...

Pojednanie o správnej veľkosti kamienka
Richtige_Steingroesse.pdf
(309.85 KiB) 427 krát

api
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 111
Registrován: 07.02.2014 16:43

18.12.2016 15:38

Re: Hledám info o ...

Otázka na majiteľov Le Page (napr. od Pedersoliho)
Zaujímalo by ma ako konštrukcia pištole Le Page (ne)ovplyvňuje jej presnosť. Ak dobre vidím a chápem, z Le Page sa dá vybrať (napr. pri čistení) hlaveň, na ktorej je muška. Cieľnik (hledí) však ostáva na pažbe. Nedochádza potom pri zložení zbrane k zmene nástrelu v dôsledku možného posunu mieridiel?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků