Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

09.02.2006 12:41

Hlavňovina


Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

09.02.2006 12:52

Ahoj, v Rakousku jsou surové hlavně volně prodejné a nikdo z toho nedělá vědu jako tady.
V pondělí jsem byl v Komerční bance u nás v Ostravě, kvůli převodu peněz z účtu na účet, mám zbroják založen v dokladech u občanky. Paní na přepážce jsem podával občanku s doklady, z druhé strany jsem měl zbroják. Dotyčná paní doklady obrátila, uviděla zbroják a začala vřískat, že se zbraní bojí. Měl jsem zaplou zimní bundu a bylo mi horko. Začal jsem si ji rozepínat a milá paní dostala hysterický záchvat, začala povykovat, že nechce vidět zbraň .... Málem div nespustila poplach. A to mi bylo jen horko!!! U sebe jsem zbraň vůbec neměl.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

09.02.2006 13:01

hlavňovina

Mám dojem, že nikomu serióznímu neublíží když se zmiňovaný polotovar bude distribuovat pouze držitelům licencí.
Jen by mne zajímalo co se tím změní, když se to tu prodávalo celá leta jako tyčky k rajčatůma a kdo měl potřebu, tak si mohl nakoupit do zásoby.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.02.2006 13:40


Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

09.02.2006 14:17

Re: hlavňovina

4mike píše:Mám dojem, že nikomu serióznímu neublíží když se zmiňovaný polotovar bude distribuovat pouze držitelům licencí.
Jen by mne zajímalo co se tím změní, když se to tu prodávalo celá leta jako tyčky k rajčatůma a kdo měl potřebu, tak si mohl nakoupit do zásoby.


Vidim to presne tak.

Klidne at to prodavaji jen na zbrojni licenci. Jen se podivuji nad tim humbukem.

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

09.02.2006 14:55

Re: hlavňovina

Andy píše: Jen se podivuji nad tim humbukem.


Už mi to tady připadá jako národní folklór, proto jsem to sem píchnul


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

09.02.2006 15:19

MARKONY: :shock: Todle se stát mi, tak si nechám zavolat jejího nadřízeného a to by byl tanec... Něco takového si prostě ke klientovi dovolit nemůže a už vůbec ne při pouhé spatření ZP...

Add hlavnovina: Je to jen šikovně nafouknutá bublina... Tomu ktreténovi, co s tím šmelil bych nakopal kou.e, už za tu formulaci inzerátu. Vyloženě se snažil vydělat na tom, že si všichni mysleli, že je to "horké" zboží a tudíž něco, co musejí mít... :? Ten kdo je schopen udělat do té hlavně komoru, je schopen vyrobit i drážkovanou hlaven... A udělat dobrou komoru není už vůbec jednoduché! Mrzí mne, že mu to opakovaně, v každém čísle SR a SM uveřejňovali... Měli mu to odmítnout minimálně s tím, že se jedná o výdělečnou činnost... :?

Spencer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 30.11.2005 10:49
Bydliště: Praha

09.02.2006 20:11

Četl jsem to v papírové MFD: fotka přes půl stránky s revolverem mířícím na čtenáře, palcový titulek "Pušku si může postavit každý", hlášky typu "Česko nebrání výrobě střelných zbraní pro podsvětí" a vyznění "MFD upozornila na nelegální vyzbrojování lidí". To vše mě přesvědčilo o jediném: vůbec nešlo o hlavňovinu, ale jen a jen o honbu za senzací tak typickou pro nejsprostší bulvár. BTW - jaké noviny kupujete? Lze ještě v Česku koupit noviny, které chtějí "jen" objektivně informovat?

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.02.2006 21:25

Taky bych rad.. Od te doby, co zrusili me milovane webzpravy BBC czech to je na prd :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

09.02.2006 21:49

Spencer píše: Lze ještě v Česku koupit noviny, které chtějí "jen" objektivně informovat?


Jo, náš obecní plátek (musím to vědět, když ho dělám :D )

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

09.02.2006 21:51

Já už teď čtu zprávy jenom na netu, relativně dobře je na tom iHNed.cz, alepoň mně se to tak jeví, papírové HN v době, kdy jsem je kupoval (cca před rokem) byly taktéž v pohodě. MF čtou rodiče odjakživa a berou ji dosud, dřív jsem si ji půjčoval, teď už to ale víc jak tři roky nedělám, šli s kvalitou opravdu hodně dolů, nelíbí se mi, jakým stylem překrucují fakta a nafukují informační bubliny.

Nějaký tip na opravdu nezaujaté seriózní zpravodajství bych uvítal.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.02.2006 22:43

Docela by me zajimalo, kam se rozesli vsichni ti skveli redaktori z BBC. Za noviny s takovym obsazenim bych si byl asi ochotnej priplatit.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

09.02.2006 23:11

udělají z toho humbuk a za chvíli ( až těm k*******m hodíme lístky do volebních uren tak zase bude 4 roky klid :evil: )
zajímavý byl i komentář Bublana - to by jeden blil :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.02.2006 23:17

Bobr píše:to by jeden blil

Videl nekdo hru Ctvrtnicka a Labuse "Ivanku, kamarade" (volne na motivy policejnich odposlechu fotbalovuch funkcionaru)? Tak nejak podobne si predstavuju i to, jak se rozhoduje v tehle zemi o dulezitych vecech, aneb 'kdyz si vola ministr s ministrem'...

Ale nenechme zapadnou otazku na seriozni zpravodajstvi, noviny,..

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

10.02.2006 14:15

Bobr: Já bleju.

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

10.02.2006 14:51

Ivoshek: Tak sem hlavně nedávej fotky :D

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.02.2006 14:57

škoda oběda :)

Ondra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2006 16:50
Bydliště: Brno-Venkov

12.02.2006 14:34

Ale pozor panove!Na toho prodejce nemuzete rict jedine krive slovo!pouze nadavat na tisk!!!
Prodej hlavnoviny je u nas zcela legalni a napriklad na www.jgstrade.cz

http://www.jgstrade.cz/jgs.seznam_vyrob ... 018f7094e#


si muzete vybrat co je libo...A jde o seriozni obchod!
Je to jen vina tisku ze hleda senzaci.Souhlasim aby se to zacalo prodavat na licenci,prece jen normalnimu cloveku je to k nicemu pokud s tim nema"chlupaty"myslenky

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

13.02.2006 13:23

jakožto předovkář bych tomu prodejci nakopal koule, hubu i ostatní části těla, a novinářům taky, protože otravují život a snaží se o přeperverznění snad jediného slušného zákona v této zami. pro lumpa je jednodušší si koupit černej kvér než shánět zámečníka. ty polotovary využije spíš legální puškař a nebo někdo kdo si dělá repliky předovek.

znám dost lidí co si dřív nechávali vystružovat různé roury a tyče na předovky když se nedala koupit hlavňovina a to je bezpečnostně dost o hubu bez ohledu na tormentaci. profesionálně udělaná hlaveň bude jistě bezpečnější.

stačí si vzpomenout na nováckej záchvat s perkusníma revolverama a jejich následné přeřazení do jiné kategorie. :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
Decoy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 24.08.2005 16:35
Bydliště: Vysočina

19.02.2006 15:03

Po shlédnutí těchto stránek: www.thehomegunsmith.com jsem se rozhodl pro napsání následujícího novinového článku:
Chcete samopal? Všechny díly koupíte v železářství!
V cizině by je už nejspíše dopadla zásahová jednotka. Jenže žijí v Česku, kde je to, co dělají, legální. Prodavači v prodejnách železářství a potřeb pro domácí kutily prodávají zcela legálně ocelové profily, trubky, kolíky, pružiny, svářecí elektrody a šrouby s matkami(včetně podložek!) – součásti k výrobě pistolí s tlumiči a samopalů.
"Přejete si daňový doklad?," přivítala naše redaktory pokladní nejmenovaného obchodu s potřebami pro kutily, když dotlačili ke kase vozík plný materiálu na výrobu uvedených zbraní. Podotýkáme, že šlo o běžně dostupný materiál a před koupi jej nebylo třeba zvláště objednávat. "Je to za dva a půl tisíce," řekla.
Alois Kajda, zástupce nejmenované firmy (mimochodem, v podsvětí mu přezdívají Alkajda), se obchodem s tímto nebezpečným nijak netajil. Stejně jako ostatní prodejci i on ví, že mu za prodej těchto součástí nic nehrozí. Zkrátka objevili díru v českém zbrojním zákoně. V ostatních zemích na východ od Tater (např. Mongolsko) je volný prodej těchto polotovarů zakázán, přesněji řečeno, neprodává se vůbec.
"Když máte jekl a kus vhodné trubky, tak vám z ní slušnou střelnou zbraň vyrobí kdejaký instalatér. A bude to nová anonymní zbraň. Když z ní vystřelíte, tak policisté podle rány ani nerozeznají, z jakého typu zbraně kulka vyšla," říká puškař Jan Dušek., který nechce zveřejnit jméno.
Firma přitom nabízí toto zboží kutilům a zahrádkářům od svého otevření před 15 lety! V reklamách např. i Béda Trávníček zdůrazňuje, že zboží prodá komukoliv. "Bez zbrojáku i poštou," volá z obrazovky Kozlík Šikula.
Policisté i odborníci na střelné zbraně se shodují: je to velký průšvih. "Už delší dobu politiky upozorňujeme, že tohle hrozí, ale marně, rádi bychom lidi kupující tento materiál buzer.., pardon, stíhali, jenže jsme bezmocní," říká detektiv z Útvaru pro odhalování individuálního zločinu, který na případu pracuje, a dodává: "Je nám jasné, kdo to kupuje. Jsou to lidé, kteří se nelegálně vyzbrojují."
Ministr vnitra František Hudlan řekl, že o problému slyší od našeho redaktora poprvé. "Podívám se na to," říká hluchoslepý Hudlan , který plánuje změnu zbrojního zákona (o kterém prý také něco zaslechl) v příští pětiletce. Nechystá se však zákonem lépe vymezit materiál na výrobu klíčových součástí zbraní, aby se už nemohl volně prodávat. "Došlápnout" si totiž chce jen na legální držitele zbrojních průkazů, kterým plánuje nařídit kromě povinných psychologických testů také učňovské zkoušky. "Pokud se ukáže, že žadatel o ZP umí zacházet s pilníkem, nebo, chraň ho Pán Bůh Paroubek, i s vrtačkou, zbrojní průkaz samozřejmě nedostane," říká. Naše vaše noviny se brzy chystají zveřejnit další závažná odhalení!

A teď ať někdo řekne, že to není objektivní a vyvážená informace!!!
Naposledy upravil Decoy dne 19.02.2006 15:25, celkově upraveno 1

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků