Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

13.03.2017 10:16

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

A co se projevilo za problém ? Jinak k ujasnění, LDT je tedy číňan nebo pakoš ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

13.03.2017 11:42

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Závady, 3x nevyhozená na 250 ran, zastavení střelby, důkladnější kontrola, nedostatečné vyklonění vyhazovače, výměna spušťadla (vnitřní vyjímatelná sestava) jiné, z jiného kusu LDT, nevyřešeno, stejný problém, pro další střelbu vyhazovač vyměněn za origo HaK vyhazovač, vyklonění již vyhovující, nikoli však na úrovni originálu od HaK, 300 ran bez závady, a to i při otáčení zbraně kolem podélné osy, od originálu však výhoz více kolmo vzhůru, což mj. může způsobovat i lůžko pro dno nábojnice s citelně větší silou držení nábojnice, než u originálu. „Anomálii“ neodstranil ani origo vytahovač a jeho pružina, další střelba (kontrolní, k ověření správnosti řešení), cca po 50 ranách sražení vyhazovače a závorníku = zablokování zbraně. Důvod, uložení vyhazovače ve spušťadle se postupně rozvolňuje, a tím se zvětšují i stranové vůle vyhazovače… Jelikož lze uložení rozvolnit i tlakem holé ruky (prsty), bude klec spušťadla z bláta… :(

Dalším úpravám již překáží „výdobytky byrokracie“, kdy zbraň má navařené min. dva omezovače pro aplikaci originálních HaK sestav (mají strach, aby to někdo nepředělal na full, ale takto, bez zásahu do pouzdra, majitel nemůže použít ani některé kvalitní díly s funkcí semi). V době záruky opravdu není rozumné „omezovače“ odstraňovat, navíc ani aplikace HaK sestav by nemusela problém s jistotou vyřešit. Ve zbrani se např. součástky sestavy závěru pohybují s většími vůlemi než v originálu, a ty mohou být v některých případech doslova smrticí….

Problém tedy může spočívat v nutnosti aplikovat nový, ale již rozměrově správný vyhazovač, ale s parametry pro LDT (rozměry a tvar vyhazovacího ozubu i ovládací vačky, „modernizovaná“ HaK má min. od 90. let díl mírně odlišný), nebo také v rozměrech ovládacího výstupku vyhazovače na nosiči závorníku, popř. i v tolerancích a vůlích celé sestavy závěru, která při zpětném pohybu musí společně s ostatními souvisejícími součástkami zajistit, že vyklánějící se vyhazovač vždy „trefí“ příslušnou drážku v závorníku a ozub bude těsně před nárazem na dno nábojnice ve správné poloze. Samozřejmě, základní podmínkou je i nerozvolňování sestav v důsledku dynamického namáhání střelbou, protože pak by každá další oprava byla řešením jen velmi dočasným, viz výše…

Vždycky, když si prohlížím klon MP5 od jiného výrobce, jsem rozčarován odchylkami od originálu (zpracování, aplikované tolerance, materiál a od novějších verzí HaK i nezahrnuté modernizace)…

Pokud mám dobré informace, cena full originálu HaK MP5 pro rok 2017 je pro ozbrojené složky ČR cca 70 tis. Kč s DPH, a když vidím ty alternativy, tak těch 70 litrů je vlastě jako poměr výkon/cena naprosto korektní nabídka… :mrgreen:

Kdo to vyrobil opravdu nevím, viděl jsem full Číňana, v podstatných detailech provedení a zpracování se lišil, a bylo to opravdu citelně horší… Vypadá to a chodí to lépe než Pakoš, zastřílení je s tím opravdu skoro jako s origo MP5, ale chlapci z LDT a jejich dodavatelé asi nemají potřebné know-how. :(

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

13.03.2017 22:49

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

no nevím, ale s POF žádné problémy zatím nejsou (až na 1 na foru) a prodalo se jich za ten 3/4 rok docela dost.

Jak píšeš, pokud si dobře pamatuju ten dokument, tak origo pro PČR 75k, měl jsem si ho vyfotit. Sada eotech, montáž a příslušenství vycházela asi na 120k. Ale za tu cenu je dnes již pro OS nevyhovující kvůli střelivu a ceně MP7 a 416.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

14.03.2017 21:25

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

POF jsem viděl dva osobně, funkce OK, ale také slyšel, že to není samozřejmost.... Tohle LDT HSG 94 z hlediska vnějšího vzhledu a chodu všech mechanismů vypadalo o třídu lépe, ale holt se něco nepovedlo. :(

Při koupi můžeš projít obvyklé funkce, samozřejmě nasucho, což jsem i udělal, všechny možné vady však nelze předvídat, navíc ze zkušeností z HaK MP5 některá překvapení prostě neočekáváš….(takovou vadu jsem dosud nikdy neviděl)...

Přepočítal jsem se v úsudku, že pokud člověk zná HaK MP5, tak „mírné poněmčení“ by mělo stačit. A jak vidno, nestačilo. Přesnou lokalizaci problému ztěžují mírné rozměrové odlišnosti a nemožnost aplikace kvalitních komponentů (bez broušení pouzdra)….

Dost často jsem se u civilních zbraní setkal s problémy, které zpočátku vypadaly jednoduše, ale oprava nakonec vyžadovala zásah do hlavních částí zbraně, nebo výměnu celých sestav… jakoby příručky s typickými závadami a poruchami ani nereprezentovaly skutečnou realitu… :evil:

Pokud HaK MP5 nakonfiguruješ na „plnou palbu“ profi komponenty (montáž, kolimátor, světlo, případně laser‚ tak se samozřejmě prohneš, ale to platí téměř u každé zbraně… :D Výsledek však stojí zato... :mrgreen:

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

05.04.2017 10:51

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Jakou munici pro to HK SP5K používáte ?
Origoše nebo i přebíjenky?

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

05.04.2017 11:31

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Vse co mi prislo pod ruku. Zatim jsem nsnasel nic co by mu nechutnalo. Myslim tim seriovy a cipovany krmeni. Vzhledem k tomu, ze prebinim, tak standatne krmim z vlastni vyroby a nema problema.


Reklama

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

05.04.2017 12:19

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Dobrá,dobrá a co je z vlastní výroby pro to HK nejlepší? :-)
-nejlepší /nejvhodnější/ laborace pro přesnost,chování ...?

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

05.04.2017 13:37

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Strely Alza celoplaste ogivaly 124gn. Prach Ba 9. Zapalky klasika SB. Navazku ted z hlavy nevim, jsem na misi a poznamky mam doma. Ale je to na horni hranici tabulek. A crimpovat.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

05.04.2017 14:38

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Sorry, ale ALZA má výrazný problém s ovalitou a to co se na 50 m dá střelit SellBell 115 gr do 5 koruny je s Alzama na rozptylu tak 20 - 25 cm, bez rozdílu prachu, zápalek, OAL, škrcení. :-)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

05.04.2017 19:46

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Mohu potvrdit , dostal jsem 200 střel Alza .
S Var 16 palec to na 50 m honím po celém terči.Jiný náboj když hodím nohy chodí opravdu prakticky jednou dírou.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

06.04.2017 8:07

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Vzhledem k tomu, že HaK SP5K vychází z modelu MP5K, tak bych předpokládal i naprosto shodné požadavky na munici.

Vybíravá MP5K není, se standardní závorou (vedení zápalníku), která příslušnými úhly ovlivňuje chování opožděného otevírání závěru (míra brzdění, změnou závory - úhlů - se dá automatika zbraně odladit), a vzhledem ke krátké hlavni (kratší impuls), tak nejlépe munice v parametrech dle STANAG 4090 (standard NATO pro munici 9x19mm), samozřejmě i C.I.P., ale nikoli v dolní části spektra obvyklé výkonové hladiny, protože taková munice se v ozbrojených složkách nepoužívá a standardní závora je svými úhly primárně stavěna na munici dle STANAG, samozřejmě se počítá i s rezervou pro ztížené podmínky, takže v normálních to zkousne i citelně slabší laborace.

U nás by měl vyhovovat SaB, nejlépe ten v provedení pro Policii ČR, protože je na spektrum policejních zbraní za léta zkušeností vyladěn.

Zkušený střelec (přebíječ), správné nastavení výkonové hladiny jistě pozná i podle směru a intenzity výhozu nábojnic. :D

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

06.04.2017 10:39

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Jako (ve vší skromnosti :-) ) lehce zkušený přebíječ můžu potvrdit. Jako etalon spolehlivé funkce, přesnosti i dostatku energie na delší vzdálenosti z MP 5 se dá s úspěchem použít SB 115 gr FMJ se "zeleným lakem" na zápalce.

Úplně upřímně, do MP5 jsem vyzkoušel přebít leccos, ale z hlediska univerzálnosti jsem prostě nic lepšího nevymyslel. :oops:

Uživatelský avatar
flame
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 183
Registrován: 12.03.2012 17:24

09.05.2017 15:01

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Zajimavy clanek o sp5k, ikdyz hodne toho uz tady napsal dpms s encykolpedickymi znalostmi :)
http://www.nxtbook.com/nxtbooks/nra/ar_201705/#/76

Dela se i pakovy zachyt zasobniku bez nutnosti zasahu zbrojire.
https://www.hkparts.net/shop/pc/viewPrd ... tegory=150

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

15.05.2017 10:57

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

HK SP5K - vypouštět zásobník lze velmi dobře i levou rukou. V případě úchopu za předpažbí těsně u zásobníkové šachty.
Prostředník je téměř nad tlačítkem vypouštění.
Včera jsem SP5K poprvé vyzkoušel v losím závodě a velká spokojenost.
Luxusně komfortní chování zbraně, přesnost - pos..l jsem to jen já. :-)

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

01.06.2017 9:29

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Něco málo ke kompatibilitě zásobníků: :evil:

Zásobníky HaK kompatibilní s HaK i LDT HSG94, v POF nezkoušeno.

Zásobníky POF (5ks), kompatibilní s HaK, v LDT HSG94 většinou problémy při zasouvání, je-li závěr v přední pozici (patrně to způsobuje větší rozptyl symetrie vývodek oproti originálním HaK zásobníkům).

Zásobník dodaný k LDT HSG94 nejde do HaK…

Takže zdaleka nejsou zásobníky klonů MP5 bez úprav zaměnitelné…. To mi připomíná zásobníky jistého tuzemského výrobce z 90. let.... :D

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

07.07.2017 11:28

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

U LDT HSG 94 vyměněn vyhazovač za rozměrově vhodnější, patrně součástka ze stejné stáje. Nebylo sice ani zdaleka dosaženo funkční vyklonění se značnou rezervou, tak jako u MP5 od HaK, postupně vystřeleno 500 ran bez závady a viditelných problémů.

Předpoklad plnění 0,2% závad, výsledek tedy hodnotím podmínečně vyhovující.

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

14.10.2017 0:17

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Tak po neskutečných peripetiích jsem dostal díky hodným lidem do republiky zásilku z HK-parts. Jednalo se o předpažbí s přední rukojetí jako u MP-5K, rail a hlavně....PÁČKA VYPOUŠTĚNÍ ZÁSOBNÍKU jako u verze pro OS. Prostě předčasný vánoce.
Přílohy
IMG_20171014_000254.jpg
IMG_20171014_000240.jpg
IMG_20171014_000229.jpg
IMG_20171014_000215.jpg

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

13.01.2018 8:44

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace


DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

26.02.2018 9:49

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

LDT HSG 94 (jak jsem již výše psal - bylo vyměněno spušťadlo za jiné z "produkce" LDT a poté ještě vybrán jiný vyhazovač, patrně také z této stáje - německý tam má velké stranové vůle) postupně vystřelil přes 1000 ran bez závady, a to několika výrobními provedeními FMJ nábojů.

Zkouška s "natlakovanou" lehkou SaB HS 6,5 g však ukázala, že provedení Revelliho drážek u LDT ani zdaleka není na úrovni zbraní HaK, mj. je to vidět i na vystřelených nábojnicích.

Takže doufám, že se z toho dle obvyklých kritérií (služební zbraně min. 500 ran do závady) nakonec stala spolehlivá zbraň. Držím-li však v ruce originální HaK MP5, je moje důvěra ve spolehlivost zbraně o řády jinde... :D

Uživatelský avatar
Durosik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 19.08.2009 20:54
Bydliště: Nitra

26.02.2018 20:15

Re: HK MP-5 a jeji klony/licencni vyroby/modifikace

Ja pridam svoju skúsenosť.

Prevádzkujem POF MP5 s výraznými upravami.
V zbraní je osadená hlaveň cca13". Hlaveň nemá žiadne raveliho drazky. Zbran v tejto konfiguracii nepozna zavady ani s tym najslabším strelivom.
Umyselne som cvakol 6cm z vratnej pruziny, lebo som chcel vacsi impulz zaveru v zadnej polohe. Chcel som používať moje strelivo so 150gr strelou ares a 3,6gr ba9. Co ladujem aj do pištole. Aby to tuklo na predlzeny zadny doraz aby som flintu citil. Stale vyhadzuje na 2m nabojnice.
Prisudzujem to tej dlhsej hlavni.
Továrenské strelivo je stale velmi prijemne, klasika mp5 so vsetkym je to super.

Dostal sa mi do rúk cinan, norinco. Robil zavady na každý zásobník. Akékoľvek strelivo. Norinco hodnotim ako o niečo kvalitnejsie spracované ako pof mp5. Zasobniky z norinca v pof vaklali ovela viac ale cez to vsetko fungovali.
Oprava norinca aby fungovalo spočívala v tom, že ze som do neho prehodil moju vratnu tyc z pof aj so skratenou pruzinou. Norinco cuduj sa svete zacalo fungovat jedna basen bez jedinej zavady.

Moje pof s tvrdou pruzinou z norinca fungovalo bez zavady. Ale aj tak som cvakol 6cm z vratnej pruziny a dodnes pouzivam bez jedinej závady.

Pof a norinco su takmer identické čo sa rozmerov a zamenitelnosti dielov týka.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník