Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

07.05.2012 23:23

Re: Heckler & Koch USP

Zdravim,
tak do Ceskych Budejovic jedu bohuzel az 25.-26. srpna, na IWA me tovarni strelec HK pozval na mistrovstvi v PPC do Budejek (samozrejme podivat se, ne tam delat ostudu s moji muskou :-D).
Na vyzkouseni u me k dispozici USP Expert, USP Stainless a P30LS. Secko 9 mm L. Ale Ostrava bohuzel.
Munici mivam za 3,4 i kdyz aktualne jsem na suchu, musim doplnit zasobu.
Predvadecka na Glocky je u nas v OV kazdou chvilu, co nevidet nejspis bude zas.
Misto standartniho USP bych doporucil P30LS, je ergonomicky lepsi, nizsi zpetny raz, stihlejsi (lepe se nosi) a hezci (zalezitost vkusu samozrejme). Akorat ma delsi reset spouste oproti USP. Jedine minus.
Ale staci vystrelit jeden zasobnik z USP a jeden z P30LS a vetsina se podle me prikloni k P30.
G26 je muj oblibeny Glock, s botkou +2 naboje se drzi fajne. Super pistolka za tu cenu na noseni.
Ale na poradnou strilecku radeji neco vetsiho. Pokud by jste chtel i HK ve velikosti G26, tak potom
jedine P2000SK. Ale cena je o desitku vetsi.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

05.06.2012 18:26

Re: Heckler & Koch USP

Tak jsem se dnes stal hrdým majitelem USP full size v devítce a mám dotaz ohledně střeliva.Má tenhle mazlik nějaké problémy se střelami ve tvaru komolého kužele?

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

06.06.2012 0:28

Re: Heckler & Koch USP

USP by melo sezrat vse. Osobne jsem tenhle typ munice sice nezkousel, ale krome nejakych extra slabych laboraci ci extra smejdskych naboju (Limit) by nemel byt s nicim problem. Basti vsechno.
USP je gver na kvalitu a spolehlivost. Mozna trochu vic kope, ale aspon clovek nemusi furt resit skriple nabojnice ci jine zavady, nemusi furt kupovat nahradni soucastky a neudela se mu spatne ze zpracovani pri cisteni. A kdo se nauci strilet presne s USP, tak potom zvladne strilet opravdu ze vsim.
Z jednoduchyma gverama umi strilet kde kdo, ale jakmile dostanou do ruky neco obtiznejsiho typu USP, tak je to hned jasna chyba v bouchacce, protoze s tim jejich gverem (dvakrat tezsim, s tezkym predkem a superlehkou spousti) jim to prece jde skvele...
Neni to gver na zavodeni, ale na rekreacni strileni pro zabavu za ty penize fajne.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

07.06.2012 12:36

Re: Heckler & Koch USP

To co píšeš je jednostranně zaměřená snůška nesmyslů...

Kdo se naučí s USP, umí se vším?
Na rekreační střelbu zbraň za fajné peníze?
USP je složitá zbraň pro střelbu?

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

07.06.2012 13:29

Re: Heckler & Koch USP

Mam vyzkouseno na nekolika velmi slusnych strelcich (CZ, Glock, 1911), ze s USP ci P30LS meli diry po celem terci a v cerne jenom sem tam neco. Jakmile vzali do ruky Experta (tezsi predek, lehka spoust, ekvivalent Shadowa, jednoduche i pro zacatecnika) zase byli zpatky v cernem hned napoprve.
A clovek, ktery se ucil strilet na moji P30LS strili srovnatelne dobre i s CZ, GP, Glocku apod.

Kde je tedy prosim ta hovadina v tvrzeni, ze USP je narocnejsi na presnou strelbu, nez treba Shadow apod? Rekl bych, ze vetsina majitelu teto zbrane pripadne clovek, ktery z ni doopravdy strilel, potvrdi, ze to neni nejlehci pistole pro presnou strelbu napriklad pro zacatecnika.

Zacatecnik (vyzkouseno vicekrat) ze Shadowem trefi na 10 m same cerne, z USP to ma vsude mozne.
Pritom realna presnost USP je o fous vyssi nez u Shadowu bych rekl. Rozptyl na 25 m z upnute zbrane bude minimalne srovnatelny. Kdo z toho umi strilet, strili stejne presne ci lepe i s jinou zbrani, ktera je na presnou strelbu lehci pro mene zkuseneho strelce.

Pokud mi muzete doporucit spolehlivejsi a kvalitneji zpracovanou zbran v cene do ceny USP, tak potom si ji velmi rad poridim. Navic mirne pouzite bazarove USP je za bazarovou cenu podstatne lepsi investice, nez jina treba nova zbran za stejne penize napr. domaci produkce. Odpadaji reklamace, kupovani nahradnich zachytu zaveru a jinych dilu, upadlych miridel, prasklych pruzin a na strelnici se strili, neresi se skriple nabojnice a jine zadrhely. Plus maloktery majitel dosahne konce zivotnosti na Heckleru. Dosahnout konce zivotnosti na zminovane domaci produkci je podstatne jednodussi a rychlejsi :-).

Netvrdim, ze je to zavodni supergver. Jenom, ze je to pro rekreacniho strelce (ktery se nechysta na ME v IPSC) vyborna investice za ty penize. Dalsi penize uz jdou jenom do naboju.

Pokud je i toto hovadina, velmi rad si necham poradit a ti moji radcove dostanou padaka :-).

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

07.06.2012 13:37

Re: Heckler & Koch USP

Tak jim padáka dej rovnou......už jen proto, že si sám odporuješ. Pokud je to super zbraň pro zábavu za super peníze, tak netuším, proč se s ní (dle tebe) střílí hůř než s GLOCKem, kterej stojí zhruba o bůra míň :D A pochybuju, že by USPávadlo bylo výrazně spolehlivější.........
Nicméně ta bouchačka pro zábavu nebyla prioritně konstruována (von vůbec Hekler s Kochem nějak na zábavu civilů dost kašlou)..........a já s USP střílel jen jednou a moc mne neoslovilo, nicméně jsem neměl pocit, že by to byla extrémně nepříjemná zbraň (pro střelbu).......jen můžu doporučit, že lepší než nadávat na zbraň a "kroutit" si při střelbě ruce je lepší si najít hračku, která člověku vyhovuje (je jich na trhu spousta)........jen by pak člověk nejspíš neměl ten jedinej správnej avatar :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

07.06.2012 14:10

Re: Heckler & Koch USP

Bavil jsem se konkretne o USP. Osobne mimochodem preferuji mnohem vice P30LS.
O Expertu nemluve, to je jina kategorie.

Ja jsem nikde nerekl, ze se z USP strili hure nez s Glokem, me se s USP strili mnohem lepe nez s Glockem, vic mi sedi rukojet, lepsi spoust. Preferuju SA/DA pistole s kohoutem.
Ja jsem rekl, ze USP je tezsi se naucit presne strilet, nez jine gvery.
Jinac receno - je treba vic nastrilet, nez si na to clovek zvykne.
Je to tezsi zbran na presnou strelbu treba pro zacatecnika, nez jina zbran (tezsi celoocelova).
Ani jsem nikde nerekl, ze to je extremne neprijemna zbran pro strelbu.
Pro zkuseneho strelce, ktery nema silove dispozice drobne slecny a male ruce, to je vyborna zbran.
Kde si tedy prosim odporuji??

Taky pochybuji, ze by USP predcilo ve spolehlivosti Glock, obzvlaste Gen4...
Jasne, pockat pul roku od koupe az byly dostupne nove pruziny a kontejner je prece prkotina...
A to doufani, ze tam neni dodrbane nic jineho, to uz tez nehraje roli, hlavne ze to stalo o bura min
;-). (Btw moje USP stalo 13 a tech najetych 700 ran co to melo je ponekud zanedbatelnych).

Kroucenim pri strelbe z USP netrpim a nadavky jsou slyset leda tak z vedlejsich stanovist, kde se porad neco seka a skripe...

Pro zabavu - jelikoz tady u nas asi nikdo zive cile (primarni urceni HK) ve streleckych soubojich nestrili...Nebo me zase spatne informovali a chodim na spatnou strelnici??

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

07.06.2012 14:26

Re: Heckler & Koch USP

Citace:"Mam vyzkouseno na nekolika velmi slusnych strelcich (CZ, Glock, 1911), ze s USP ci P30LS meli diry po celem terci a v cerne jenom sem tam neco." Další citát:"Zacatecnik (vyzkouseno vicekrat) ze Shadowem trefi na 10 m same cerne, z USP to ma vsude mozne. " A ještě jedna vtipná citace:"Je to tezsi zbran na presnou strelbu treba pro zacatecnika, nez jina zbran (tezsi celoocelova). " Konec citace. Jdu se mrknout po Gastonovi s kovovým rámem :lol:
Sorry, z toho vyplývá, že se s USP střílí poněkud hůře (aspoň dle tvých "zkušeností") než s ostatními zmiňovanými zbraněmi (dokud si člověk nezvykne, což při výběru na trhu není dle mne bezpodmínečně nutné).
Ohledně spolehlivosti. Nikde jsem nezmiňoval konkrétní gen. GLOCka, nicméně i gen4 se správnejma pružinama funguje (bez půlročního čekání), to že je ale oproti předchozím variantám problémovější nikterak nezastírám, tvůj pokus o sarkasmus je tedy trapnej......nebo snad dáš pařátu do ohně za to, že USP je jednoznačně spolehlivější než GLOCK (a i gen3 se stále prodává a je dokonce o sedm litrů levnější než HK USP - o bazarových cenách se nemá smysl bavit, já koupil ženě G19 za deset a byl jen ošoupanej nošením, a to se bouchačka při koupi kontrolovala i kalibrem)?
Zbytek tvýho příspěvku je (pro tebe) obvyklé bláto..................

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

07.06.2012 15:10

Re: Heckler & Koch USP

Radeji si dam 500 ran na zvyknuti na USP (mysleno pro noveho majitele), nez reklamovat ci platit dily a opravy na jine bouchacce (ted nemyslim Glock) za 15 papiru, kde bych si zvyknul (neboli strilel presne) po 100 ranach...co ztoho, kdyz bych po 2000 ranach dostrilel a tri mesice cekal na reklamacku/opravu...
Mi Glock nesedi uhel rukojeti, nevyhovuje mi spoust, Hecklery mi sedi mnohem vic.
Btw zacinajicim strelcum doporucuji vetsinou (svete div se) GP, za 16k a 5 let zaruka.
Drive jsem doporucoval Glocky. Hecklery necpu kazdemu, kazdy at zkusi a sam posoudi.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

07.06.2012 15:23

Re: Heckler & Koch USP

pro andy.rybyra. Ano komolý kužel, minimálně ten kus USP, kterej sem měl v ruce, žral.
Naposledy upravil Biggles dne 07.06.2012 15:43, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

07.06.2012 15:39

Re: Heckler & Koch USP

Taky trocho přispěju.Donedávna jsem vlastnil CZ75 D Compact za který jsem USP v podstatě vyměnil takže o (ne)spolehlivosti a o (ne)příjemnosti střelby bych mohl hodiny vyprávět.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

07.06.2012 17:33

Re: Heckler & Koch USP

Byť jsem USP měl 2 a jedno ještě stále mám a považuji jej za slušnou zbraň (byť dohromady z nich mám nastříleno pouhých 9500 ran), tak rozhodně bych jej neprezentoval jako takový terno, jak zde bez jakéhokoliv náznaku kritiky prezentuje kolega MKabar.

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

07.06.2012 18:03

Re: Heckler & Koch USP

To sou mi argumenty- je to drazsi, strelec si na to musi zvyknout, vic to kope, zacatecnik s tim nenastrili- a zaver? USP JE NEJLEPSI! :D aristoteles se svou logikou se musi v hrobe obracet :D

tomasb
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 10.05.2006 5:39
Bydliště: Pardubice

12.06.2012 23:07

Re: Heckler & Koch USP

Co majitel zbrojáku,to názor. Ale debaty co komu sedne nebo kdo komu sedne nevedou nikam.
Osobně mužu písnout jen to že Glock je super vychytaná záležitost.Mě víc sedl Heckler USP. Služebka jak má být.Praktická,vychytyná.Kdo chce ten ji má,kdo nechce koupí něco jiného,ale rozebírat tady něčí neochotu připustit jiný názor na věc mi příjde mimo mýsu.
Naposledy upravil tomasb dne 06.07.2012 9:02, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

13.06.2012 15:12

Re: Heckler & Koch USP

Tak včera poprvé s USP na střelnici pocit ze střelby velice příjemnej,ale všechno mi to chodí doleva nahoru.Jeden zásobník jsem zkusil s rukama na stole a chodilo to na střed takže problém bude v mejch rukách. :lol:

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

13.06.2012 19:13

Re: Heckler & Koch USP

.............

6500 ran tri Hecklery, nula zadrzek a zavad
Glocky - asi 6-7 kusu ruzne modely, cca 1000 ran dohromady, kolem 3-4 skriplych nabojnic tam bylo a 1-2 zaseky pri podani ze zasobniku, (nepocitam samozrejme vadny kus 19 Gen4, tehdy vymena jeste nebyla k mani), ruzne typy munice (ale stejne znacky u vsech pouzity ruzne)

Opravdove testy HK/Glock/S&W jsou na pistol-training.com, test Springfielda 1911 bude hotovy za cca rok.

chmeldas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29.05.2012 23:17

13.06.2012 19:58

Re: Heckler & Koch USP

Klasická hádka o velikosti pindíka :mrgreen: Dovolím si tvrdit, že pro každého soudruha je zrovna ta jeho zbraň nejlepší. Kvůli vzhledu, konstrukci, ráži, osobním preferencím, atd... každý máme jiné požadavky a očekávání, ale jednu věc máme všichni společnou! Tendenci obhajovat svoji volbu jako tu nejlepší, ale nezoufejte je to podvědomá reakce. :D

Třšba já. Podle spousty lidí mám snad tu nejhnusnější pistoli na světě. Uhodli jste správně. Je to Glock... a je krásný! :mrgreen:


Mas pocit, ze jsi trefil spravny vlakno??? ufo

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

14.06.2012 8:14

Re: Heckler & Koch USP

tu tvojí "statistiku" opravdu neberu. Stejně tak bych mohl napsat, kolik závad (ne)bylo na mých zbraních.........a rozhodně by to nestačilo na takovou hloupost, jako kategorický tvrzení, že xx je vždy spolehlivější než yy (u srovnatelných výrobků). A k tebou zmiňovaným stránkám. Ono z testů na nich někde vyplývá, že by HK poráželo GLOCKa ve spolehlivosti na hlavu? :lol:
Upřímně tyhle služební kopyta považuju za srovnatelný.........pravda ovšem je, že nemusím mít v profilu ten jedinej správnej obrázek..........

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

14.06.2012 22:44

Re: Heckler & Koch USP

mě osobně USP nenadchlo ničím konkrétním(krom designu), je to pistole taková neslaná nemastná :roll: Při střelbě je to daleko divočejší než Sig a ten má taky výš hlaveň než konkurenční pistole, má to jakési přiblblé ovladání, závěr je fakt hodně vysoko a je to takové divné v ruce a celé je to takové zbytečně robustní že na nošení to nebude ideální. Ovšem zpracování je luxusní, a musím přiznat že ta pistole byla jednu dobu horkým kandidátem že si jí pořídím, ovšem stačilo si jí ošahat a vyzkoušet a už jsem veděl že se mi ta pistole pouze líbí vzhledově, a u toho to taky zkončilo :P ale určitě to někomu vyhovuje, ale co znám věčínu střelců tak USP právě nikdo moc nemusí. A proto mě přijde usměvné že jí tady tak chválíš, když právě tahle pistole nemá příliš příznivců :wink:

Ale tady je to jak s tou liškou a její oháňkou, já teď taky chválím Siga P226 bo ho mám a jsem nad míru spokojen.

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

15.06.2012 1:19

Re: Heckler & Koch USP

Az na to, ze ja jsem tady primo uvadel, ze preferuju P30LS oproti USP. Je o dekadu modernejsi,
stihlejsi a zaoblenejsi (lepe se nosi), hezci (vec vkusu) a co se ergonomie tyce, tak bezkonkurencni.
Rukojet nema chybu. USP ma lepsi spoust v zakladu (po 4500 ranach je moje P30LS lehci ale chod je delsi). Strelecky je prave kvuli mnohem mensimu zdvihu P30LS take lepsi ale drazsi volba.
Ja bych si nove USP nekupoval (dam prednost drazsim P30LS, HK45 a Expertovi), mam ho, bo bylo za dobrou cenu (13) jako nerezovy kousek do sbirky, ten zaver je proste nadhera i zevnitr jak zvenku.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků