Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

08.04.2011 10:23

H&K VP 70 Z

Prosim, nema nekdo tuto zbran doma / nestrilel z toho nekdo? Zkusenosti, postrehy, neduhy... Diky TF

Lukas_K
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 594
Registrován: 11.11.2006 22:19
Bydliště: Praha

15.04.2011 13:17

Re: H&K VP 70 Z

Spoušť má aby se tak řeklo... mnogo kil a něco jako smirkovou úpravu, alespoň podle chodu soudě :) Raritka nad raritky, ale tak vrcholně nepraktická a nepoužitelná že tenhle kousek od HK nemám rád ani já.

Na druhou stranu ne-Z varianta ma s přídavnou pažbou nejukrutnější kadenci ze všeho, co jsem kdy držel v ruce. Ale to je tak celé, čím je to ještě zajímavé.

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

16.08.2012 18:29

Re: H&K VP 70 Z

měl jsem ji v ruce a musím před HK smeknout. Je nádherná a perfektně padne do ruky. Jediné co mi na ní vadilo bylo vypouštění zásobníku, jinak ergonomie 1A. Zpracování také špičkové, jen ta cena :-( , nestřílel jsem z ní, ale kdyby ji někdo prodával, hlásím se jako potenciální zájemce.

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

03.09.2012 11:32

Re: H&K VP 70 Z

Prvni kratke seznameni s timto ondonem:
Ergonomie - 1A - nic lepe se drziciho s 2 radakem (s 2 radym vyustenim) na 18 patron v Lugru jsem nedrzel v ruce - asi na**ru Glockare, ale tohle nema mezi plastakama konkurenci; o 10 let driv, nez s tim Gaston vylezl na trh. To by snad nedelalo problem ani zensky s malou rukou.
Konstrukce - zpracovani 1A - ma to pouze dynamicky zaver, dokonce i bez Ravelliho drazek v komore. Na rozdil od P7/P9 to zapadonemecti soudruzi vymysleli jinak - hlaven ma standardni prumer v drazkach, ale o nejakou desetinu vetsi prumer v polich - timto dosahli snizeni Vo u standardniho 9L naboje o cca 30m/s a pistole je snaze kontrolovatelna.
Spoustak - klasicke DAO - katastrofalne tezke, ale jiz jsem v kontaktu se zbrojirem od HK, ktery mi slibil "jak na to", aby se to snizilo cca na polovinu.
Miridla - neco podobneho jsem jeste nevidel...ma to musku ve tvaru obraceneho "U" pricemz postranni plochy jsou lestene v barve kovu a stredova cast je cernena + klasicke hledi. Z pocatku jsem mel problemy, ale zvykne se na to pomerne rychle - cilem bylo rychle zamireni. Na mirenou strelbu to neni prilis vhodne...ale neni se cemu divit - poslanim teto zbrane byl samopal strilejici 3-rannymi davkami - ne tercovy special.
Postrehy ze strelby - velmi dobre kontrolovatelne, prijatelny zpetny raz - diky "bojovym miridlum"- 8-10 na mezinarodnim pistolaku.
Ve stavu, ktery jsem mel moznost zkouset (funglovka) - zajimavy sbirkovy exemplar 8)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

04.09.2012 0:20

Re: H&K VP 70 Z

Kdyby vás zajímalo, kde se HK inspiroval s designem :P
http://www.hotgunads.com/gunpix/Glue-Guns-sm.jpg

Bohužel jsem to v ruce nikdy neměl, kolik se jich v ČR vyskytuje?

lz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2009 9:14
Bydliště: ZM

04.09.2012 7:16

Re: H&K VP 70 Z

v ČR neviem; veľkoobchodník v Ebenthale kúsok za hranicami inzeruje jednu VP70Z za 750 E (mám ale dojem že komunikuje len s obchodníkmi, nie s koncovými zákazníkmi....)


Reklama

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků