Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

22.10.2014 11:12

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Samozřejmě má Hungry pravdu. Zbraně od GG jsou tak precizně provedené, téměř bez vůlí mechanismu, že je třeba používat ještě patřičnou munici, kvalitní, aby nedocházelo k zádržkám.

Uživatelský avatar
Pavel-K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 191
Registrován: 16.12.2006 22:50
Bydliště: Zlín

22.10.2014 14:23

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Já čekám od 10.4.2010, resp. potvrzeno raději po druhé 21.4.2010. (právě jsem se díval)
Stále čekám .... stále čekám ......

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

22.10.2014 15:52

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Tak teď to již vůbec nechápu - tak proč špičky je nepoužívají když jsou tak perfektní ? A nebo že by zase tak perfektní nebyly a vlivem " téměř bez vůlí v mechanismu" byly naprosto nepoužitelné ?
Hungry - i s GG můžeš trénovat 2x týdně, nebo i častěji, to není důvod proč je špičky nepoužívají.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

22.10.2014 16:42

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ: Asi jsem se nevyjádřil dost jasně, pochopitelně.... ale myslel jsem to tak, že abys byl na špici, musíš především trénovat, koupě nejlepšího vybavení ti samo o sobě nepomůže. To, že poptávka po puškách GG je větší, než jejich nabídka, jsem považoval za známé a také jsem psal, že jejich počet na trhu se zvyšuje o jednotky zbraní, nikoliv desítky ks, protože výroba neběží. Takže, když je něčeho jako šafránu, nemůže to být hojně zastoupeno ve výsledkové listině... A nemáš pravdu, že nikdo ze špice ji nepoužívá, protože Gatling má GG .45ACP, Chicko má .357 nebo .38spl (nejsem si jist) a to jsou 2 střelci z první desítky.

Jinak potřebuješ, aby puška chodila naprosto hladce a bez odporu, což je bud díky přesnému zpracování, nebo když to má přiměřené vůle...

milah
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 09.06.2012 14:10
Bydliště: Kyjov

22.10.2014 17:45

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ, Byl jsem se u nich podívat, výrobky jsou opravdu precizní. Není to žádná továrna na kusovku, ale doslova malovýroba. Já také čekal na svůj derringer hrozně dlouho, vyplatilo se. Vyděl jsem i jejich pušky. Mám od Merlinu pákovku, je dobrá, ale od nich by byla lepší.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

22.10.2014 19:39

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Hungry - řekni mi tedy proč bych si měl koupit GG? v tomto vlákně téměř všichni vychvalují GG
pro jejich "precizní" výrobu atd.,atd. a při tom jen dva střelci ze 110 zúčastněných na MRČ
se umístili vepředu ( viz http://www.aws-czech.cz/index.php?level ... lder=07_17
) a kde je zbytek majitelu GG ? Nebo GG vyrobil jen pár jednotek kusů ? Pak by to vysvětlovalo vše.

Hungry píše:Jinak potřebuješ, aby puška chodila naprosto hladce a bez odporu, což je bud díky přesnému zpracování, nebo když to má přiměřené vůle...

Takže kdo má přesné zpracování, Uberti nebo GG? Podle toho co píšeš tak Uberti jelikož drtivá většina střelců je používá a vítězí... a Travis to potvrzuje jelikož jsem pochopil, že když nemáš " patřičnou,
kvalitní " munici, ale jen běžnou tovární, např. S&B, tak se GG zasekává a nestřílí. Tak proč
pořád GG ?? Když to tak čtu mezi řádky tak stále vítězí Uberti... nebo jsem něco přehlédl ?


Reklama

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

22.10.2014 22:01

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Já mám od nich pušku a nikdy s ní závodit nebudu. Vím o dalších lidech, kteří od nich mají zbraň a na závody taky nejezdí. Kolik jich vyrobili nevím a je mi to jedno.

Já si ji koupil třeba proto, že jsem si mohl vybrat, jak ji chci postavit - délka hlavně, ráže, povrchovka, mířidla, dřevo... Prostě individuálně postavená pro mne.

A navíc se mi líbí, že na ni mám až do konce svého života záruku

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

22.10.2014 23:23

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Jenže pokud budou k záruční opravě přistupovat stejně "promptně" jako k výrobě, tak to žádná výhra není.
Ono po dvou letech zákonné záruky už je asi nikdo ničím nedonutí opravit to alespoň do 30 dnů.
A čekat na opravu 2+ let, jako na výrobu ... :roll:

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

23.10.2014 6:30

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

To jsou dohady, na které ti může odpovědět někdo, kdo reklamoval.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.10.2014 10:15

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FraknkJ: Nečti mezi řádky... ;)
Nebo GG vyrobil jen pár jednotek kusů ? Pak by to vysvětlovalo vše.
Jsi uhodil hřebíček na hlavičku... Pušek bude okolo 50ti ks všech typů a ráží. Z toho jen část si koupili střelci CAS, zbytek jsou prostě lidi, kteří takovou pušku vždy chtěli... Další věcí je, podívej se, z kolika zemí byli ti závodníci na MČR. Vím o jedné pušce, která byla prodána na Slovensko, jinak předpokládám prodej v ČR...
Z tvých příspěvků je poznat, že je toho ještě poměrně hodně, co si musíš kolem CAS a asi i zbraní obecně nastudovat. Travis myslel kvalitní municí opravdu kvalitní munici. Udělanou dle CIP a s ohledem na konstrukci té které pušky. Například celková délka náboje - revolver ještě tento náboj pojme bez toho, aniž by mu střela trčela z válce a tím pádem drhla, u pákovky (1873,1866, 1860) už je to problém, nevleze ti do výtahu a blokuje chod mechanismu. To samé extrémně krátký náboj... A v CAS se zásadně tovární municí nestříli :!: 1) jsou předepsány olověné střely 2) i ty nejslabší továrně vyráběné náboje mají zbytečně vysoký výkon, který brzdí střelce... Když přijedeš na Jolku do Guncentera, můžeš si prohlédnout minimálně dvě pušky od GG - win 1873 a velmi neobvyklý model Henry 1860 a porovnat je s výrobky fy Uberti, kterých je tam také několik. :wink:

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

23.10.2014 13:03

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Hungry píše:Travis myslel kvalitní municí opravdu kvalitní munici. Udělanou dle CIP a s ohledem na konstrukci té které pušky. Například celková délka náboje

Nezlob se na mě , ale pořád to nechápu, copak tovární náboje nejsou dle CIP ? A s jakým ohledem na
konstrukci té které zbraně ? Pokud na zbrani je napsána ráže např. 38special, tak tam přeci musí jít všechny náboje 38 spec dle CIP ? A je úplně jedno jestli mají Pb střelu nebo FMJ, apod. Ted neřeším
nějaké CAS střílení. Podle toho co jsi napsal to chápu tak, že pokud mám GG tak musím vyrábět nějaké jiné, speciální, atd. náboje protože tovární splnující CIP se tam zasekávají ?! A víš, že máš asi pravdu ?
Viděl jsem pár lidi s GG na závodech s těmito puškami od GG zápasit...
GG jsem viděl u Brymů.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

23.10.2014 13:18

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Podívej se na tabulku dole

http://naboje.org/node/1921

všechny druhy náboje .38spec tam nacpat nemůžeš, celková délka se může dost lišit. Ale standartní délka náboje je v pohodě.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

23.10.2014 13:27

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ: A víš jistě, že ty co jsi viděl na závodech zápasit s GG, používali tovární CIP střelivo a kvůli tomu měli problém? LA může mít na sobě vyraženo pro mě za mě třeba .38SP, a ve chvíli, kdy do toho budeš zkoušet nacpat .38SP s delší AOL v například v důsledku RN střely, která bude delší než FN střela, tak si prostě zaděláš na problém z důvodu konstrukce zbraně. A je už jedno jestli GG, Uberti nebo třeba Rossi. Jednou prostě jsi omezený nějakou ideální AOL kvůli výtahu a basta.

Není to jediná zbraň, která ti bude problémovat s nevhodnou municí, byť by měla CIP. A stejně jako se to už probírá v jiném vláknu ohledně jiné munice a jiné zbraně - je úplně zcestné ohánět se tu nějakým CIP štemplem, když se bavíme o konstrukci z doby, kdy ještě dlouho nikdo nic o žádném CIPu neslyšel.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

23.10.2014 15:21

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Grimpo, to ti musím oponovat, pokud ta zbran je vyrobená dnes a nese zkušebnu ( což asi musí aby se z ní dalo střílet ) tak do ní musí jít nabít tovární náboje. Logicky tam nemohu ládovat Wadcuttery nebo
střely RN jelikož do opakovaček s trub. zásobníkem patří FN,to snad ví každý. a taky vím, že můžu střílet z komory 357mag. i 38spec.( což mnozí dělají ) a funguje to, tak jaképak OAL ? Jasně, že ten náboj nesmí být delší než výtah, to je snad logický...
Jo, byly to GG, ještě jsem na to koukal zblízka... a snad každý kdo se zúčastní nějakých závodu nejde
hned z prodejny na závody, tzn.,že již byl s ní na střelnici a střílel z ní. Ale to je jedno, tato
diskuze nemá konec,jen jsem chtěl vědět proč bych měl čekat 2+ roky, prostě kdo chce GG at čeká
třeba 100 let. Mne tady nikdo neřesvědčil, že GG je lepší než Uberti, nikdo nepředložil žádný relevantní důkaz, opak je spíše pravdou.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

23.10.2014 15:37

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Já nerozporoval to jestli jsi viděl na závodech zápasit někoho s GG, ale zda jsi si stejně jako s GG v těch případech jist kvalitou-provedením nábojů? Nějaká komparativní zkouška v jiné zbrani (např. Uberti)?

Sranda je v tom, že jsi jeden z mála - 2? 3?, kteří tu na GG kydají... proti více lidem s GG zde co jsou velmi spokojeni, zejména s tím, že mají custom LA dle svého přání, což se jaksi u tebou vychvalovaného Uberti nekoná...

Na závodech (ne CAS) jsem několikrát dvě GG potkal. Zpracování obou špičkové, chod máslový, provedení minimálně jedné z nich by jsi u Uberti hledal marně, a např. Tratomovy nástřely mi způsobují bolest zubů pokaždé, když si na to vzpomenu. Nebýt zakousnutý na Mauserech, objednal bych si ji. A ne na závody, ale pro radost.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.10.2014 15:55

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ: Sorry, ale plantáš hrušky s jablkama a proto ti to furt nevychází... Pořádně si přečti, co píšu.
Westernový střelci NEPOUŽÍVAJÍ až na zanedbatelné výjimky tovární střelivo, už proto, že povolené jsou jen olověné střely a do pákovek ještě musí mít plochý nos k vůli trubicovému zásobníku, a to málokterá munička u nás nabízí... No, a každý přebíječ není stejně pečlivý atd. U .357Mag stačí pořádně nezkalibrovat poslední cca 1mm hilzny a je na problémy zaděláno.

Stejně tak pistole, nejlépe fungují s celopláštovou střelou s ogivální špičkou. Různé SWC a podobné typy střel mnohdy bývají zdrojem problémů, přesto, že jsou také v CIPu...

Edit: Než jsem to stihl dopsat, objevily se dva nové příspěvky, které víceméně naznačuje, že spíš trolíš, než projevuješ upřímný zájem o danou otázku...
Pákovek mi prošla rukama řada a s žádnou s Uberti se nedá "jít přímo z krabice" závodit, s některými ks ani pořádně pohodlně si zastřílet... GG se také ladí, ale je to trošku o něčem jiném...
Kup si co chceš a na co tvá peněženka stačí...

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

23.10.2014 18:47

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ>V klubu máme 3 W1973 v .357 od GG a naprostá spokojenost. Však jsem si taky já a kolega objednal ještě jednu W1873 v .45 ACP. Jediná nevýhoda GG proti konkurenci je dodací doba, ale kdo si počká, ten se dočká.
btw znám asi 10 střelců, kteří střílí CAS se zbraněmi GG a nevím o nikom, kdo by vyměnil GG za Uberti. Naopak vím o dost lidech, kteří plánují vyměnit Uberti za GG a někteří z nich jsou z československé TOP10 CAS. Střílet čím máme, tak si holt rok, dva na flintu počkáme. Hodnotím podle toho co mám doma a ne co jsem viděl někde u Brýmový- bůhví co s tím předchozí majitel doma dělal a jestli se nepokoušel o rádoby CAS tunning :D

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

23.10.2014 20:44

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Grimpo - já na nic nekydám a bud tak hodný a přečti si toto vlákno od začátku a uvidíš ty problémy
s GG, problémy s komorou, praskání nábojnic atd., Travis píše, že byl někde v Líšově střílet a že se
jeho GG musí ještě " rozchodit " a pak ti samí lidé GG vychvalují do nebes. A když chci vědět proč
je GG lepší než Uberti tak trolím a kydám. Zatím jsem tady neslyšel žádný padný argument
mimo " máslového chodu a precizního zpracování".
Hungry - měl jsem tě za odborníka, ale ty nevíš ani, že Magtech na náš trh dodává náboje
Cowboy Loads s olověnou střelou v rážích 45LC,44WCF,44spec,357mag a 38spec.... které koupím
v každém dobrém obchodě, ale vidím, že se to ještě k vám do GC nedostalo.
A na konec ještě jedna informace - na našem trhu je dostupná i Winchester 73 od firmy Winchester
a to bude asi moje volba !

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

23.10.2014 21:27

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Jenom technická:
CIP v zásadě definuje, pro každou cipovanou ráži, pouze: maximální rozměry náboje, minimální rozměry komory, rozměry vývrtu, a maximální tlaky náboje při výstřelu.
Co CIP nedefinuje, jsou ostatní konstrukční vlastnosti zbraně. Tak je třeba teoreticky možné, že náboj je podle CIP, komora (a tedy i zbraň) je podle CIP, ale náboj je i tak moc dlouhý a zasekne se v podávání ve výtahu v pákovce.
Pákovka může být třeba nově vyrobena dle historické předlohy, kdy náboje byly kratší, jen komoru má podle CIPu, aby mohla být otormentovaná a tedy legálně prodávaná. Samotná normalizace CIP vznikla v Evropě mnohem později než historické předlohy western zbraní.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.10.2014 21:48

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ: Umíš číst?
Hungry píše:... a to málokterá munička u nás nabízí...
Ne, že je nikdo nenabízí...
Ano, o těch nábojích vím a mám jich doma v .45LC více, než si myslíš. Přesto tyto náboje NEJSOU vhodné pro CAS pro svůj přílišný výkon :!: :idea: A to neřeším jejich cenu, ale zdá se, že to ty řešit nemusíš...
Střelci CAS si přebíjí náboje proto, aby měli optimální náboj pro svou zbran a také, aby byl cenově dostupný...

To, že je u nás dotupná "originální" páková opakovačka Winchester 1873 je pro mne opravdu novinkou. Jednak je tomu již delší čas, kdy majitel značky Winchestern nechával vyrábět pákové opakovačky 90tkových modelů v Japonsku a druhak již před nějakým časem proběhla odborným tiskem informace, že Winchester přestal pákovky vyrábět vůbec... Ale tak mohlo mi něco uniknout a mohlo se něco změnit...
Fakt by mne zajímalo, kde se u nás dá koupit.

A zajímalo by mne, jaký argument, pádný, by jsi si tedy představoval, když máslový chod a zpracování ti nestačí... :? Postavení pušek mimo běžný standard jsi opomněl, kvalitnější materiály taktéž. Co by tě tedy přesvědčilo?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků