Uživatelský avatar
pavlos55
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 20.01.2013 14:02
Bydliště: Vyškov

02.01.2017 17:54

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Kydex.jpg
Rooney: Se dívám, mám o cvok míň

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

02.01.2017 18:02

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

na jedné jo no...upravili design zaoblení spodku koukám.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

08.01.2017 12:33

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Prubezne mi par majitelu GP psalo, ohledne te poskozene povrchovky. Dam tady teda fotku, protoze tohle mi teda normalni neprijde :roll: Doposud zadna zbran mi tohle neudelala, a to jsem mel kde co, takze udrzbou to nebude. Bohuzel sleduju male zhorseni, o5 se mi tam udelalo par dalsich flekancu :!: Mam je jak z boku zaveru, tak i zvrchu, viz foto. (Doufam ze to pujde videt, protoze fotku jsem musel zmensit a zhorsilo to rozliseni ) Podotykam, ze zbran po kazdem strileni cistim a mazu. Ted jsem opakovane mastnym hadrikem pretiral zaver, aby se nacucal oleje. Ale nijak to ocividne nepomohlo. Co si o tom myslite ?
Jinak zbran strili suprove, jen ta povrchovka se nejak ocividne nepovedla :-?
Přílohy
20170108_111044.jpg

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

08.01.2017 13:33

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

No, nemůžu si odpustit trochu filosofického pojednání. :-)
A jako bývalý majitel dvou K 100 si o tom myslím, že, s prominutím, řešíte prkotiny. Sorry. Povrchovka nestřílí a skutečným intenzivním používáním na střelnici se "vojede" každý povrch pistole. U některé dřív a víc, u některé méně a později. :-)

Kačena nikdy nebude leštěnka-vitrínovka na ozdobu, má své typické vlastnosti, některými haněné , některými zbožňované a nějaké "flíčky" jsou to poslední co bych na ní řešil. :-)

Zbraň s "patinou" má historii a tedy i duši. :wink:

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

08.01.2017 16:28

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Kazdy mame nejaky nazor, v pohode. Ja olesteni od pouzivani beru jako patinu. ALe kdyz to rezavi a udela to malinkate dulecky, tak mi jako patina moc neprijde :wink: Ale je to mozna jiny uhel pohledu, nevim no :P Me to extra nestresuje, jen proste i kdyz zbran mazu a staram se o ni, tak proste se tam udelalo tohle, coz mi opravdu neprijde uplne normalni. Proto jsem to vyfotil a napsal tady, treba nekdo ma neco podobneho...?!
To je jako bys mel rok stare auto, a zjistil jsi, ze mas rezave puchyrky a dulecky :twisted:
A ja bych ti rekl, ze aspon auto ma historii a dusi :lol: :mrgreen:

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

25.01.2017 16:00

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Kdo máte target verzi s mikrometrickým hledím elliason, můžete mi šuplerou změřit velikost výřezu v hledí (kudy se kouká na mušku)? Díky


Reklama

lubomír
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 11.11.2007 21:37
Bydliště: Olomouc

26.01.2017 20:37

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

2,6mm

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

26.01.2017 22:40

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Díky. To je výška nebo šířka? Můžeš prosím ještě ten druhý rozměr?

lubomír
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 11.11.2007 21:37
Bydliště: Olomouc

27.01.2017 6:59

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

šířka 2,6mm,výška 2,8mm

Uživatelský avatar
007Petr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10.01.2015 12:40

26.05.2017 22:53

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Ahoj.
Mám už 5000ks vystříleno a zatím OK.
Dnes při sušení (normálně používám sušilky) jsem spouštěl naprázdno (zkouška resetu spouště) a zůstal mi vyset zápalník ve vystrčené poloze. Nejde zpět.
Pokud jsem dobře pochopil, tak je třeba vyměnit (možná stačí pootočit) pružný kolík který je z boku závěru a je opraveno.
Je to tak? Má to nějaká úskalí? Vyskákají z toho pérka a nejde to složit? :-) Mám si na něco dát pozor?

Kolík koupím: Podle qins.cz by to měl být ND Grand Power Kolík zápalníku 3x24 mm.

Díky.
Naposledy upravil 007Petr dne 26.05.2017 23:58, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

26.05.2017 23:56

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Pootáčet určitě ne, resp. si dát zatraceně pozor aby ta vnější hrana "sbalence" směřovala mimo dosah ploch zápalníku.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

27.05.2017 9:11

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

007Petr:
Staci i pootocit. Normalne jsem to tak udelal a ne jen ja. Delalo to tak spousta lidi. Po druhem vydreni pruzneho koliku, uz bych ho vymenil.
Je velice usmevne, jak se GP brani, ze je to susenim na prazdno. Ale ono se to stane i pri pouzivani susilek pri suseni a stane se to i kdyz clovek vubec nesusi a jen strili. Kdy se to stane je otazka. Tobe se to stalo pri 5000, me se to stalo pri 2000, nekdo ma 10000 a zatim se mu to nestalo. Kazdopadne uz tenhle konstrukcni nedodelek GP, okamzite vyrazuje pouziti pistole k obrane. Spolehat se, ze je ten pruzny kolik jeste ok je nesmysl. A po kazde navsteve strelnice vytloukat pruzny kolik a kontrolovat ho je taky nesmysl.
Tenhle zpusob zajisteni zapalniku pouziva i CZ. Zatim jsem neslysel, ze by nekomu zustal zasekly zapalnik. U GP je to pravidelna zavada.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

27.05.2017 10:14

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Lol, sorry ale IMHO žádná zbraň není bezporuchová a vždycky se spoléháš u každý zbraně, že je všechno ještě ok...a to včetně místních model typu glock...myslíš si jak si tuníš kvér a dáš si titanový čepy protože titan přece to je space age materiál a pak se budeš divit že se ti po výstřelu zbraň zasekne velmi vtipným způsobem protože čepy ruply...atd.
Ano, tahle "poruchovost" někomu může snížit pocit jistoty, ale rozhodně bych kvůli tomu zbraň "nevyřazoval"...jen je třeba s tím počítat, provádět dostatečnou kontrolu a údržbu....

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

27.05.2017 12:02

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Nechapu, proc se certis? A proc do toho plantas nejake titanove cepy a tuning! Celou dobu se bavime o standartni pistoli v zakladu.
Deje se tato zavada u GP? Ano!
Je to konstrukcni nedodelek od GP? Je!
Pouziva stejny zpusob zajisteni treba CZ? Ano!
Deje se tato zavada u CZ? Ne!
Pouziva stejny zpusob zajisteni treba Sig Sauer? Ano!
Deje se tato zavada u Sig Sauer? Ne!
Takze je jasne, ze chyba je v GP!
Takze myslet si muzes co chces, ale u pistole, ktera je vyhradne urcena jako sluzebni zbran se tohle proste nesmi stavat. Tohle byl asi i jeden z duvodu, proc se GP v SR vyradil z tendru o prezbrojeni.
Klidne si nos takovou zbran na obranu. Ja ani nahodou.
Sluzebni pistole ma cloveku slouzit, musi mit duveru a byt spolehliva. A ne abych po kazde navsteve strelnice vytloukal cep a delal jeho kontrolu. Takovou peci nevyzaduji ani super sportovni specialy, co vyzaduje obycejny plastak GP.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

27.05.2017 21:09

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Nechápem Tvoje rozčuľovanie.
Je tá pištoľ z Tvojho pohľadu konštrukčné zúfalstvo a už jej neveríš? Tak ju predaj alebo zošrotuj.
To, že Ty nevieš o obdobnej závade toho istého konštrukčného uzla (deformovaný poistný čap zápalníka) na iných zbraniach neznamená, že nie sú. Znamená iba to, že si zle hľadal...
Stretol som sa napríklad s kvantom sťažností na tento uzol pri rozličných zbraniach CZ - stačí si prejsť napríklad "The Original CZ Forum" - ak vládneš rečou toho kmeňa, dozvieš sa neuveriteľné veci o CZ :lol:
(Okrem toho - početnosť problémov s prasknutým rozborným čapom CZ vysoko prekročila početnosť problémov s deformovaným poistným kolíkom zápalníka CZ - a mal niekto obdobný problém s GP???)
Nuž a o "výhradnom určení K100 ako služobnej zbrane" - to Ti kto nakukal? GP vyrába zbrane predovšetkým pre civilné použitie, so snahou o maximalizáciu presnosti zbrane, ktorú zdôrazňuje v súvislosti s rotačným uzamykaním. Až raz dostane GP zákazku na lot 10 000 kusov, potom sa snaž získať jednu z nich, to budú naozaj služobné "hrkálky" a nie spasované športovkyne.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

28.05.2017 7:11

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Tak priznejme si to, ze GP proste ma hodne kolisavou kvalitu a v zavadach predbehla CZ. Ja osobne jsem mel pistoli od Cz vice nez 15 kusu za svou eru a ruzne nosil a strilel a nemel jsem problem. GP jsem mel 2 kusy, Model MK7 a pak MK12 ktery me kvalitou zpracovani a materialem zklamal.

Proste tady budou dva tabory, jedni co tuhle zbran milujou a nedaji na ni dopustit. A pak ti druzi, co s ni nemely nejlepsi zkusenosti a vidi tu zbran jako nedotazenou.

Co si tak pamatuju, tak ze zacatku GPcka byly prezentovane jako sluzebni zbrane, vhodne na sport atd :mrgreen:

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

28.05.2017 8:27

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Rocilujes se jen Ty. At tady, nebo na GS, nebo na WF. Vsude, kdyz nekdo poukaze na to, ze GP je nedodelek, tak zacnes vypisovat tu svoji starou ohranou pisnicku o CZ a praskajicich zachytech zaveru. Jenze opominas jednu podstatnou vec. A to, ze kdyz se Ti u GP vydre pojistny pruzny kolik zapalniku, tak tu pistol muzes po utocnikovi jen hodit. Je totiz okamzite nefunkcni. Jenze kdyz Ti praskne u CZ zachyt zaveru, tak to zjistis az dostrilis a nasledne udelas rozborku. Jo a nezapomen tu jeste napsat, ze zachyt zaveru stoji 750 Kc a pruzny kolik 10 Kc. Zhebnout, protoze se mi vys.re kolik za 10 Kc, to opravdu potesi.
To, ze si Kuracina prepsal stranky a zmenil zarazeni K100 je mi uplne jedno.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

29.05.2017 8:15

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

1/ než si začnete trhat občanky tak Vás musím přibrzdit,hrnete se do OT
vady a závady CZUB se řeší jinde

2/ ten kolík zápalníku je v nějakém nesehnatelný rozměru,
nebo je uživatelsky neřešitelná periodická obměna (řekněme po pár tisících či desítkách tisíc ran ??

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

29.05.2017 8:52

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Ten kolik stoji pouhych 10 Kc a koupit se da v dostatecnem mnozstvi v Qins. Spis jde o to, ze clovek nikdy nevi, kdy se do nej zapalnikem vyzobe takova drazka, az se v nem zapalnik zasekne, zustava trcet ven z cela zaveru, dalsi vystrel se uz nekona a pistole je zasekla. Uznej, ze u pistole na obranu je tohle nepripustne.
Zkusenosti jsou ruzne. Moje zkusenost je, ze se mi to stalo v prubehu 2000 ran. Kolegovi se to stalo pri 5000 ranach. Tahle zavada se proste neda predem urcit. Leda po kazde navsteve strelnice vyklepnout ten kolik, zkontrolovat, pripadne vymenit.
Treba ja jsem svou GP cistil po kazde navsteve strelnice a i kdyz jsem z ni vystrelil pouhych 10 naboju, ale abych pri zakladnim cisteni jeste musel vytloukat onen kolik a kontrolovat ho, to je scifi.
Spousta majitelu GP ani netusi, na co tam ten kolik je a ze tahle zavada muze nastat. A zvlast ti, co ji maji na obranu by to meli vedet.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

29.05.2017 9:12

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

OK, položím otázku jinak
Je tu někdo, kdo ten problematický kolík odepsal za méně, než 2k výstřelů
nebo znáte někoho takového osobně ?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků