selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

17.12.2009 14:20

Re: Glock hlaveň

majsner píše: Kdyby to byla sportovní pistole na mířenou střelbu, tak mě to ani tolik štvát nebude, protože když mi ta pistole jakkoliv selže, tak v nejhorším případě prohraju soutěž. Na obrannou pistoli se ale člověk musí spolehnout a musí ji věřit.

To myslíš vážně? Jednak u sportovní pistole na mířenou střelbu by si hodnotil, jak se tím vypadaným vývrtem zhoršil rozptyl zbraně. A pokud ne, tak by si ji používal dál a nic neřešil, ne? A u zbraně na obranu přece nemá tzv. vypadaný vývrt vliv na funkci zbraně. Nebo si myslíš, že tato "vada" hlavně má vliv na spolehlivost? Pokud ano, tak to prosím rozveď na napiš jak ! :-)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.12.2009 14:25

Re: Glock hlaveň

majsner: A copak CZ netvrdí, že jejich pistole jsou ze skvělého materiálu a mají vysokou životnost?
CZ tě při koupi upozorní, že je 80 procentní šance, že Ti rupne záchyt závěru a že budeš muset měnit pružiny v zásobnících, že je možné že Ti ulítne vytahovač?

Fakt nechápu, co od té pistole očekáváš....

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

17.12.2009 14:27

Re: Glock hlaveň

No přece naprostou dokonalost a perfeknost :-) Co taky jiného....... za ty prachy :-)

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

17.12.2009 16:25

Re: Glock hlaveň

selag: Ano, myslím to vážně. Při těch silách a tlacích, které v hlavni působí, mi drolení povrchu vývrtu a tím vytváření ostrých hran nepřijde moc uspokojivé. A jelikož se ten vývrt dále drolí a vytváří se další a další díry s dalšími ostrými hranami, jsem docela překvapen, že může firma Glock s jistotou říct, že to na nic nemá vliv.

A stále tu narážíme pouze na jeden problém: lidé, kterým se to stalo, to považují za závadu a ti ostatní, kterým se to nikdy nestalo a neviděli to, tu dělají hrozné pohodáře, jak by to neřešili a jak každý, kdo to řeší, je blbec. Vlézt do diskuse o problému, který se mě netýká a který neznám a dělat machry, to je děsné hrdinství. A samotná kapitola jsou ti popírači kulatosti Země, kteří tu pořád někomu podsouvají, že ten vývrt vlastně nevypadává a že se jedná o špínu. To snad ani nestojí za slova...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

17.12.2009 16:29

Re: Glock hlaveň

a furt bude ječet, že má ďubkovanej vývrt a furt bude vrčet, že se mu to nelíbí. hlavně že mu nevadí, že má půlku pistole gumovou. :D

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

17.12.2009 16:56

Re: Glock hlaveň

majsner: Tak už konečně přestań fňukat, zahoď Glocka a kup si pořádnou pistoli, co se jí zaručeně vývrt drolit nebude. Ale pak by nebylo co řešit, že? :D

Pokud je to jak píšeš, stále se drolí a díry jsou čím dál větší, tak ještě chvilku počkej, až tam bude díra durch a pak ti reklamaci určitě uznají. Děravou hlaveň musí uznat i ten "blbej" Gaston :-)


Reklama

Uživatelský avatar
Frank
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 14.06.2004 16:14
Bydliště: Brno

17.12.2009 17:08

Re: Glock hlaveň

Já mám na všech pistolích děravé hlavně, každá má díru z obou stran. Myslíte že je mám reklamovat? :D

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

17.12.2009 17:17

Re: Glock hlaveň

Určitě, jak je tam díra, tak bych neváhal a okamžitě reklamoval :D Teda pouze v případě, že ti tam ta díra, nebo dokonce dvě díry vadí :D :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.12.2009 17:42

Re: Glock hlaveň

majsner píše:jsem docela překvapen, že může firma Glock s jistotou říct, že to na nic nemá vliv.


Považuješ se za takového problematiky znalého odborníka, že jsi přesvědčen, že to MÁ na něco vliv a v Glocku jsou všichni idioti?

Pokud by se to mělo roztrhnout a vlítnout Ti to do ksichtu, zcela jistě by to G stáhnul, protože lepší je zaplatit pistoli, než někomu platit újmu na zdraví. Ovšem POKUD by k tomuto byl důvod. Zcela evidentně není.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

17.12.2009 18:54

Re: Glock hlaveň

Tohle já pánové nemám zapotřebí. :evil: Co tu někteří z Vás předvádí, nad tím zůstává rozum stát. Z důvodu zachování klidné atmosféry v období Vánoc se už do této diskuse nebudu vyjadřovat, protože by to nedopadlo dobře. Odhlašuji si ji ze sledování.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.12.2009 19:03

Re: Glock hlaveň

Stanislav Lunda prodává tmel na zbraně. Třeba by ty díry šly nějak zatmelit, opatrně šmirglem vybrousit a poté začernit přípravkem Black Line. Dušička by byla spokojená a děti by před vánocemi nemuseli fňukat :wink:

Uživatelský avatar
Frank
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 14.06.2004 16:14
Bydliště: Brno

17.12.2009 19:24

Re: Glock hlaveň

Ale to je naprosto skvělý nápad. Ale problém vidím v tom, že na jedné pistoli mám hlaveň chromovanou, myslíte že by pomohla stříbřenka?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.12.2009 19:39

Re: Glock hlaveň

Zcela určitě. Ale musela by být vypalovací, ta, kterou se natírají roury od kamen.

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

17.12.2009 19:47

Re: Glock hlaveň

Při čtení vlákna se nedivim, že je Majsner nasr..nej. Je zajímavé, jak u CZ se řeší každá závada jako selhání zbrojovky a důvod k zahození všeho od této značky, u ostatních jsou lidi dost tolerantní. Pokud se drolí na Glocku hlaveň, je to rozhodně výrobní vada a důvod k reklamaci, zvlášť, když se to postupně zhoršuje, nepovažuju to za maličkost. Jestli to má vliv nebo ne je věc druhá. Na co tmel a stříbřenka, pokud to nemá vliv? Něco jako kitování favoritu?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.12.2009 19:55

Re: Glock hlaveň

CZ má obvykle závady, který znemožňují její následný okamžitý použití. Vypadaný vývrt u G nikoliv.
Tmel a stříbřenka je jen pro majsnera, aby se těmi důlky před vánocemi nestresoval, co oči nevidí, to srdce nebolí....

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

17.12.2009 20:17

Re: Glock hlaveň

Aha, tak to je fajn, že to má sice hlaveň, která se rozpadá, ale střílí :lol:

Uživatelský avatar
Frank
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 14.06.2004 16:14
Bydliště: Brno

17.12.2009 20:23

Re: Glock hlaveň

Omlouvám se za zlehčování situace, le pokud je pravda co se tvrdí v tomto vláknu, tzn že to nezhoršuje přesnost a jediné čemu to vadí je estetika a možný následný prodej, tak v tom opravdu nevidím vadu. U CZ jsem zažil praskání čepů a soudkovitou komoru a tomu říkám výrobní vada. A nebo tak až střely začnou na 15m létat naplocho. Pokud se nic takového nedějě, tak je potřeba víc střílet a míň chatovat na foru :D

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

17.12.2009 21:18

Re: Glock hlaveň

Kuba píše:Jenze vypadavani hlavne asi neni standartni opotrebeni...


Na wikipedii by k tomuhle někdo připsat "citation needed" ("potřebuje to podložit odkazem"). V podstatě o tom tahle diskuse celou dobu je - zda vydrolování hlavně v citovaném rozsahu je nebo není standardní opotřebení. Obě strany mají svůj názor, žádná jej ale nepodkládá ničím jiným, nežli intuicí ("je přeci jasné, že...").

Na celých kolika? osmi? stránkách diskuse zazněly dva podstatné argumenty, každý na jinou stranu: Argument 1: Podle posouzení výrobce to je standardní opotřebení bez vlivu na funkci. Argument 2: Snižuje to hodnotu zbraně, protože případného kupce budou vady vývrtu odrazovat. Všechno ostatní je jen zajímavá leč nikam nevedoucí diskuse o tom, čí intuitivní názor je logičtější.

Nejčistším řešením by podle mě bylo, kdyby prodejce/dovozce/výrobce vyrovnal vlastníkovi ztrátu hodnoty (kolik? tisícovku?) a obě strany to dále nechaly plavat.

Uživatelský avatar
Wyatt Earp
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 16.04.2009 9:49
Bydliště: Brno

17.12.2009 22:23

Re: Glock hlaveň

Přidám svou "troškou do mlýna", mám třetího Glocka, všechno byly G17. U prvního mě vypadávání vývrtu stejně zaskočilo a tenkrát jsem to přes prvního dovozce do ČR pana Floriána řešil i ze zástupci firmy Glock. Jejich tvrzení, že tento jev nemá vliv na přesnost ani životnost jsem taky nějak nemohl strávit. Nakonec mě reklamaci uznali a vrátili peníze. U druhého Glocka se vypadaný vývrt začal objevovat taky, ale protože mě ta pistole vyhovuje, už jsem se na reklamaci vybodl. Po asi 3000 ranách se ty vypadané důlky víceméně zahladili a opravdu to na přesnost a funkčnost zbraně nemělo vliv. U třetího kousku se důlky zatím neobjevily a mám z něho vystříleno zhruba přes 10 tis. Ta teniferace, jak ji u Glocků nazývají je v podstatě proces oxynitridace, ve zkratce se kovové věci šoupnou do vakuové komory, ve které je směs určitých plynů a k dílům jsou připojeny elektrody, do kterých je přiváděný stejnosměrný proud. Dochází k tomu, že povrch materiálu "nabíjí" elektrony a ten reaguje vznikem tenké mikrovrstvičky povrchu, která je pak asi 8x odolnější vůči korozi než alkalické černění a povrch je velice tvrdý. Pokud se ovšem doba nitridace přešvihne, povrch ještě víc "zkřehne" a pak pravděpodobně dochází k tomu vypadávání. Na závěr z toho plyne, že ač se ten vnitřní povrch hlavně trochu vydrolí, pořád ještě Glockovská hlaveň je schopna vystřílet i 100 tis. výstřelů, ikdyž přesnost samozřejmě klesat bude. Ne ovšem tak rapidně jako například u hlavní, které touto metodou nejsou vyráběny.

Baske
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 186
Registrován: 01.06.2008 13:53
Bydliště: Praha

17.12.2009 22:35

Re: Glock hlaveň

zkoušel někdo projít zahraniční servery, jak to řeší tam, jak se k tomu staví prodejce a výrobce?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník