Uživatelský avatar
Kuba
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 413
Registrován: 04.12.2008 18:11
Bydliště: Zasada/Praha

14.12.2009 17:03

Re: Glock hlaveň

povazuju se celkem taky za glockare. ale tohle by me pekelne sralo. Hlavne nechapu proc to neuznaj jako reklamaci, mozna to na funkcni vliv nema ale zakaznik nas pan a hlaven s hnusnym povrchem si nekoupil.

myslim ze kdyby se clovek hodne snazil ze by spor asi vyhral jenom nevim jestli by to za tu namahu stalo.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

14.12.2009 17:54

Re: Glock hlaveň

S tím sporem pochybuji. Leda soud a investovat hodně peněz do dobrých právníků, lepších, než si může dovolit firma Glock. Kdyby existovala cesta, jak to řešit, v rámci možností obyčejného smrtelníka, tak bych se jí vydal, ale pravděpodobně neexistuje.

Takže jediná možnost je o tom objektivně informovat co nejvíc potenciálních kupců pistolí Glock a doufat, že společnost Glock časem alespoň investuje do řešení, které tomuto jevu bude předcházet. Jediné, co to trochu kazí, jsou, jak už psal Dydla, ortodoxní náboženští glock fanatici, kteří se neštítí ničeho, jen aby zničili a rozprášili každého kacíře, co se opováží jim sáhnout na jejich božstvo...

Uživatelský avatar
Kuba
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 413
Registrován: 04.12.2008 18:11
Bydliště: Zasada/Praha

14.12.2009 18:36

Re: Glock hlaveň

no reseni by mozna bylo pres čoi jako u kazdy jiny reklamace s kterou nesouhlasis. Zaplatis si znalce ten rekne jestli to je nebo neni proti a kdyz mas pravdu a dotahnes to do konce tak ti jsou i povinni uhradit vsechno co jsi kvuli nim do toho investoval. Protoze to je zbozi jako kazdy jiny tak mas narok nesouhlasit s neuznanou reklamaci. (Jak to presne probiha nevim jenom podle toho jak si mati nechala vsechny posudky delat kvuli nejakymu hadru na sebe asi za 1000kc ale melo to stastnej konec a ten prodejce musel vsechno zaplatit co s tim bylo spojeny neco kolem 5k. )

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

14.12.2009 22:15

Re: Glock hlaveň

Nechci předjímat hypotetické rozhodnutí soudu nebo nahrazovat znalce, ale glock by ti hravě dokázal, že to na funkci (přesnost, spolehlivost, životnost) nemá vliv, tudíž to není vada bránící řádnému užívání zbraně.

Je to známá věc, komu to vadí, ať si to nekupuje. Nevidím na tom nic náboženského či fanatického.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

15.12.2009 1:23

Re: Glock hlaveň

Joezbrna: Odpadávající lak z auta po ujetí prvních 100 km taky nemá na funkci vliv. A přesto jsem přesvědčen, že je to důvod pro reklamaci, neboť je to specifická závada (vlastnost) výrobku, kterou žádné jiné výrobky nemají a s kterou jsem nebyl před koupí seznámen.

Souhlasím s tebou, že to může být bráno jako vlastnost výrobku a komu se to nelíbí, ten ať si to nekupuje. Proto by to mělo být napsáno v návodu k použití, přímo ve specifikaci pistolí na firemním webu a na prospektech a prodejce by mě na to měl upozornit, stejně jako na jiné vlastnosti zbraně, před koupí. V tom případě bych neřekl ani popel.

Jak jsem už říkal, ostatní pozitivní vlastnosti této zbraně to převažují, takže bych si ji asi koupil znovu, nicméně to, co předvádí společnost Glock, nepovažuji za seriózní přístup.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

15.12.2009 10:46

Re: Glock hlaveň

Ne, že by se nikde nedaly najít chyby, ale upřímně bych si přál, aby každý dovozce do Čech byl alespoň tak neseriózní jako je MPI CZ.........
A jinak viz můj první příspěvek...........obvykle je to jen mapa či špína (ano opravdu kartáček leckdy pomáhá). Nicméně kdo má hrůzu z "vypadaného vývrtu" si jistě vybere jinde 8)


Reklama

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

15.12.2009 10:50

Re: Glock hlaveň

2 Majsner : Možná ale,kdybys do toho sporu šel alespoň přes ČOI (fin.náklady by byly asi jen na znalce , není zde na foru nějaký ? ), mohl by to být precedens a firma Glock by měla v ČR problém. Nejsem si jist ( zdroj této informace už nedohledám ),zda ve Státech je její postoj k reklamacím i tohoto druhu vstřícnější ...

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

15.12.2009 10:56

Re: Glock hlaveň

Biglessi , no tak , jdi s tím kartáčkem někam, takovou blbost tedy neřeknou ani v MPI .Majsnere aspoň vidíš,že se stále najdou lidé ,kteří co neviděli a nebo neměli, tak tomu nevěří a melou si stále svoji a na které platí lidové pořekadlo o " házení perel sviním " . :D

Doogs
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 16.10.2006 15:12

15.12.2009 12:18

Re: Glock hlaveň

Taky bych nakopal chytrolíny s kartáčkem do patřičných částí těla,... prostě je to aušus a ten materiál se drolí.Měl jsem to na třech Géčkách 9mm,40sw a .45. Vím o dalších třech,tak to určitě není ani žádná vzácnost, že bych měl takovou kliku a koncentorovali se zmetky kolem mne??Prostě jedna z dobrých vlastností Géčka :roll: a závada u jiných zbraní :|

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.12.2009 14:40

Re: Glock hlaveň

Je zajímavý, že dokud to někdo nezačne podrobně pitvat, tak o tom ani neví, přesnost se nezhoršila, spolehlivost taky ne....
Nechápu co vám na tom tak vadí.

u STI 2011 taky praskají rámy a to velice brzy, troufnu si říct že většina majitelů 2011 mají rám prasklej, jenže o tom neví a neřeší to, je to prasklina která NEMÁ sebemenší vliv na životnost a funkci zbraně a s tím prasklým rámem můžete bez problémů odstřílet statisíce nábojů...

Opravdu mám pocit, že se tady řeší prkotiny...

Uživatelský avatar
Kuba
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 413
Registrován: 04.12.2008 18:11
Bydliště: Zasada/Praha

15.12.2009 14:43

Re: Glock hlaveň

alfons. nevim jak ty ale me by to s...lo. Opakem je ze ti nekdo nastrika na auto tagy. na funkci to vliv nema a jezdit to bude uplne stejne. nebudes to resit? naprosto chapu lidi co je to stve. Ja na glocka nedam dopustit ale tohle se mi stat nebyl bych nadsenej.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.12.2009 14:58

Re: Glock hlaveň

když Ti někdo nastřílá lak na autě, tak s tím je ekvivalent olezlá povrchovka. Lauf je spotřebák, takže bych jej přirovnal spíš k pneumatikám. Jen někteří si myslí že je ta pistole je věčná. U zbraní který opravdu střílí se dost často mění lauf. A dělá se to proto, že je v hajzlu vývrt, nebo vymlácená komora. Ale nikdo nemění lauf jen proto, že má kosmetické vady které nemají na funkci vliv.

Přestaňte řešit nesmysly a radši si jděte zastřílet (i s vypadaným vývrtem).

Podotýkám že nejsem milovník Glocka, v podstatě tuto zbraň nemám rád...

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

15.12.2009 16:52

Re: Glock hlaveň

Alfonss: Jelikož opakuješ stále dokola to samé a už zde asi nic podnětného nezazní, ukončím svou účast v této diskusi jen několika poznámkami:

1) Ne, DÍRA, tj. chybějící materiál, není kosmetická vada. Tečka.
2) Je zajímavé, že největšími a jedinými oponenty kritiky vypadaných výrtů u Glocků jsou lidé, kteří takovou zbraň nikdy nevlastnili a většinou ani neviděli. Věř, že kdyby se to stalo Tobě, tak by tě to neskutečně sralo.
3) I kdybych přijal dogma, že se jedná o kosmetickou vadu a nemá to na nic vliv, stále se podle mě jedná o ztrátu uživatelské hodnoty zbraně a tedy důvod k reklamaci, jelikož hodnota zbraně netkví jen v tom, že ji můžu používat, ale také v tom, že ji v případě, že už ji nebudu potřebovat, zatoužím po jiné apod., budu moci za důstojnou cenu prodat. Jak už tu psal Dydla, i já jsem přesvědčen, že můj Glock je v tuto chvíli kvůli vydrolenému vývrtu neprodejný. Buď vůči sobě upřímný: kdyby jsi kupoval Glocka z druhé ruky, koupil by jsi si ho i s vydroleným hrbolatým vývrtem? (Pokud odpověď zní ano, tak až budeš shánět Glocka, tak se neváhej na mě obrátit, jsem si jist, že se nějak domluvíme. :lol: )

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.12.2009 17:35

Re: Glock hlaveň

Majsner: sralo by mě to u zbraně, kterou bych si koupil za 100k na leštění a občasné střílení. U služebního krumplu na střílení, kterej se mírně jetej kšeftuje okolo 12k si buď jistej, že bych to absolutně neřešil... Holt jsem asi jinej...nezajímá mě jak to vypadá, ale jak to střílí.

Já bych si Glocka nekoupil vůbec, ale ne kvůli vývrtu, ale kvůli jeho spoušťáku - nic s tím netrefím...

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

15.12.2009 18:16

Re: Glock hlaveň

Alfonss: Nechme stranou, jestli je pro někoho 15 tisíc málo nebo moc (pro mě je to sakra balík), tady jde o princip. Je to důvod pro reklamaci, i kdyby se to stalo Norincu za 7 tisíc. Prostě pokud je to vlastnost zbraně a liší se to od vlastností konkurenčních výrobků (neslyšel jsem o jiné zbrani, které by vypadával vývrt), měl bych na to být upozorněn před koupí. Takže se jedná:

a) o závadu, se kterou výrobce nepočítal a pak by mi měl uznat reklamaci a hlaveň vyměnit, nebo
b) o vlastnost, a v tom případě jsem byl výrobcem podveden, neboť mi uvedenou vlastnost před prodejem zatajil.

Uživatelský avatar
Kuba
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 413
Registrován: 04.12.2008 18:11
Bydliště: Zasada/Praha

15.12.2009 18:20

Re: Glock hlaveň

no zkusit tu coiku bys aspon mohl :-) neni to takova investice.

alfons: tobe kdyz ti po 200m ujetech se ti bdue na gumach odlupovat vzorek tak bys to nedaval k reklamaci?

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

15.12.2009 18:27

Re: Glock hlaveň

Vzorek je blby srovnani, protoze guma bez vzorku ma zasadni vliv na bezpecnost uzivatele :D asi bych to prirovnal k tomu, kdyz by ti nekdo posprejoval podbehy. Je to esteticka vada, ktera vetsinou neni ani videt, ale sralo by me to neskutecne (stejne jako na pistoli). Samozrejme za predpokladu, ze se to nesiri

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.12.2009 18:34

Re: Glock hlaveň

Kuba píše:alfons: tobe kdyz ti po 200m ujetech se ti bdue na gumach odlupovat vzorek tak bys to nedaval k reklamaci?


Odlupující se vzorek má přímý vliv na negativní chování vozidla na vozovce. Vypadaný vývrt nemá žádný negativní vliv na funkci zbraně. Jediný negativní vliv který s tím souvisí je uživatelův neklidný spánek...

Takže tu analogii s pneumatikami jsem asi posral. Sorry :oops:

Uživatelský avatar
buba
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.04.2009 19:16
Bydliště: Cheb

15.12.2009 18:52

Re: Glock hlaveň

Trochu chápu alfonsse,protože jak jsem pochopil z jeho předešlejch příspěvků(i jiných) tak prachy má,špinavou pistoli a auto zásadně neřeší,všechno je spotřební matroš a díry v laufu jsou kosmetické vady.Jak sám píše, je holt jinej a z Glocka netrefí ani stodolu.
Tak si myslím,že je zbytečný s ním něco řešit :roll:
Nic proti Tobě alfonss,neber to osobně :lol:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.12.2009 19:08

Re: Glock hlaveň

Až na ty prachy jsi to trefil :wink:

Ona je v podstatě většina věcí spotřebák. Když si koupím pistoli, tak s ní střílím a neřeším blbosti. Je nesmysl ji místo střelby opečovávat a leštit, je sice pěkný že mi vydrží do důchodu, ale to mi bude k hovnu, když budu mít zelenej zákal a neuvidím na mířidla :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků