selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

01.02.2010 21:34

Re: Glock hlaveň

Díky, ale už na to kašlu. A nevím, jestli se tyhle hlavně dají použít bez dopasování.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

01.02.2010 22:13

Re: Glock hlaveň

Tak na Glocka se pokud vím hlavně nedopasovávají.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

02.02.2010 7:42

Re: Glock hlaveň

Martínek mi tvrdil, že od KKM určitě jo.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

02.02.2010 19:58

Re: Glock hlaveň

origo hlavně se nedopasovávaj, ale dost bych se divil, kdyby aftermarket byly drop-in sized

heikon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14.03.2007 17:30
Bydliště: periferie Prahy

03.02.2010 11:43

Re: Glock hlaveň

Kuba píše:no reseni by mozna bylo pres čoi jako u kazdy jiny reklamace s kterou nesouhlasis....

Jedine odzkousene reseni je obratit se na DAS a nechat je se tim zabyvat.
Mam Glock 19 3 roky, vystrileno cca 8tis+ bez jakychkoliv znamek vypadani vyvrtu. Pokud by se ale neco takoveho behem prvniho roku objevilo, tak bych se zamitnutim nenechal odbit a postoupil to prave DAS. Je to zmena stavu (znehodnoceni) na kterou jsem nebyl upozornen a z meho hlediska je to nedostatek stejny jako kdyby mi na aute sam od sebe slezl povrch na palubce.
Nechci vyvolavat flame, jen muj nazor.

Pointa je- musite se postarat sami o sebe- u statni instance nemate v tomto state sanci neceho dosahnout.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

03.03.2010 15:35

Re: Glock hlaveň

Jenze vypadavani hlavne asi neni standartni opotrebeni
Vypadává ti hlaveň ze zbraně na chodník? Nebo z té 2mm tlusté stěny vypadla šupinka o tloušťce vlasu a hraně 1/2 milimetru, kterou vidíš jen díky optickým vlastnostem okolního povrchu?

Co se týče sportovní pistole na vrcholovou střelbu... poinformuj se trochu o očekávatelných životnostech hlavní. Pokud se bavíme o fakt přesné střelbě, tak u odstřelovačských pušek je životnost hlavně při vrcholovém umístění na soutěžích maximálně ve stovkách výstřelů! A pak už ta hlaveň prostě nesplňuje požadavky na přesnost. Ale neznamená to že by s ní nešlo střílet; technická životnost je v tisících až desítkách tisíc výstřelů.

majsner: A toto jednání ve mě zrovna nevzbuzuje důvěru, takže jak mám pak věřit tomu, když mi nějaký zaměstnanec firmy MPI napíše, že to určitě na nic nemá vliv a že se tím nemám zabývat? Kdyby to byla sportovní pistole na mířenou střelbu, tak mě to ani tolik štvát nebude, protože když mi ta pistole jakkoliv selže, tak v nejhorším případě prohraju soutěž. Na obrannou pistoli se ale člověk musí spolehnout a musí ji věřit.
Kristovanoho, přečti si to po sobě. Samozřejmě záleží na způsobu podání informace, že se stroje opotřebovávají, ale opět asi po 865793tí se ptám: má to vliv na funkci a technickou spolehlivost zbraně? Má to vliv na přesnost a účinnost v předpokládaném rozsahu vzdáleností, na které vzhledem k jejímu určení budeš střílet?

mandys: Pokud se drolí na Glocku hlaveň, je to rozhodně výrobní vada a důvod k reklamaci, zvlášť, když se to postupně zhoršuje, nepovažuju to za maličkost[/i]
Drolí se to samo od sebe (z ležící nestřílené zbraně)? Při jakém počtu výstřelů? Jak to snižuje přesnost střelby a jak moc to zkracuje životnost hlavně (počet výstřelů do nepřijatelného zhoršení přesnosti nebo zvětšení uzamykacích vůlí nad přípustnou míru)?

PN: Nejčistším řešením by podle mě bylo, kdyby prodejce/dovozce/výrobce vyrovnal vlastníkovi ztrátu hodnoty (kolik? tisícovku?) a obě strany to dále nechaly plavat.
Pokud ji nevyčíslí a nezdokladuje, není co nahrazovat.

Wyatt Earp: pořád ještě Glockovská hlaveň je schopna vystřílet i 100 tis. výstřelů, ikdyž přesnost samozřejmě klesat bude.
Problém je, že si troufnu tvrdit že pokles přesnosti hlavně nebude způsoben postupujícím vysypáváním mikrovloček povrchové vrstvy, nýbrž opotřebením uzamykacích hran a změnou makroskopických vlastností hlavně (těsnost vývrtu, jeho deformace, atd.). Musel bys napřed porovnat přesnost stejně střílené hlavně s a bez mikroskopických poškození povrchové vrstvy.

krampus: a milí zarytí glockisti, uvědomte si, že si kupujete kvéry, který byly navrhnutý jako vojenský, jsou vyráběný jako vojenský a je to jejich image. z toho plyne že jsou ošklivý, praktický a zejména výrobně levný a jednoduchý.
Doplním ... a v kategorii spotřebního materiálu.

cente, cmk, selag: Za drážkovanou hlaveň na Glocka dát 7,5 litru, to by mi slezly nehty. Pochybuju že se ceny tak zvedly nebo tak narostla byrokracie, ale výborná hlaveň od Brileyho s přídavky na spasování byla přes Vencu Martínka za 4.200,- s DPH + 700,- za zkušebnu. Pravda, pár let nazpět, a trvalo to přes 4 měsíce, z nichž 13 týdnů trvalo než hlaveň dorazila. Ale do Glocka strkat hlaveň od Lothara Walthera mi přijde jako vyhazování peněz.

glock1719: Tak na Glocka se pokud vím hlavně nedopasovávají.
Záleží na tom co si objednáš. Dělají se jak drop-in, tak s přídavky na spasování, záleží na co to chceš.


Reklama

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

03.03.2010 15:58

Re: Glock hlaveň

nekromancer píše:cente, cmk, selag: Za drážkovanou hlaveň na Glocka dát 7,5 litru, to by mi slezly nehty. Pochybuju že se ceny tak zvedly nebo tak narostla byrokracie, ale výborná hlaveň od Brileyho s přídavky na spasování byla přes Vencu Martínka za 4.200,- s DPH + 700,- za zkušebnu. Pravda, pár let nazpět, a trvalo to přes 4 měsíce, z nichž 13 týdnů trvalo než hlaveň dorazila. Ale do Glocka strkat hlaveň od Lothara Walthera mi přijde jako vyhazování peněz.


Tak ta cena a nabídka byla právě od p. Martínka. :-) A bylo to od KKM. Ale dopadlo to tak, jak sem psal. V podstatě byl rád za zrušení objednávky, prý má momentálně neuvěřitelné problémy u některých dílů z USA. Tak sem to zrušil a už to neřeším. :-)

Snad neudělám botu, když sem hodím ceny ( s DPH), co mi nabídl....
pro G-17 drážkovaná hlaveň
BRILEY ............................. 7.623,- Kč
KKM MATCH ..................... 7.948,- Kč
STORM LAKE ................... 5.998,- Kč
WILSON ............................ 6.535,-
K tomu je potřeba připočítat 500 Kč za kolek nas Dovozní icenci a zkušebnu cca 950,- Kč
Toto je cenová nabídka z 19.10. 2009

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

03.03.2010 16:20

Re: Glock hlaveň

No páni, KKM a Briley jsou prakticky o 100% dražší :-O
Už někdy v tom roce 2002/2003 byly s dovozem z USA problémy, ale co tak různě slýchám, je to čímdáltím horší. Tehdy se dala většina věcí (hlavně drobných dílů) objednat přímo, teď je u spousty kravin omezení že vyvézt je smí jen dealer s trvalou vývozní licencí a pouze koncesovanému puškaři s trvalou dovozní licencí. Jednak je to děsnej oser papírově, a jednak to samozřejmě stojí spoustu peněz.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

03.03.2010 16:31

Re: Glock hlaveň

A i když to všechno máš, tak není 100% jistota, že pošlou. Prostě se seknou a konec.......

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

03.03.2010 16:35

Re: Glock hlaveň

Za tuhle cenu se da koupit celý G 17 , mě stala hlaveň u p Zendal s tromentačkou 7 000Kč . Ja si nechal dělat jen proto že sem koupil G 34 s drobnou vadou za 3 500Kč. :D

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

03.03.2010 17:29

Re: Glock hlaveň

s dírama v laufu u Glocka jsem se smířil. Prostě to tak je a je třeba s tím počítat při koupi Glocka. Jen mě štve, že tě o tom před koupí neinformují, protože u ostatních firem se to neděje a jak už tu bylo mnohokrát zopakováno, hlavní problém není špatný pocit majitele, ale neprodejnost zbraně.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.03.2010 19:27

Re: Glock hlaveň

Majsner mám na firmě 40 ks Glocků najeto každý kolem 2 000 ran.Žádná nemá vypadaný vývrt.Dálších asi 8 ks máme soukr a taky a ni jeden.Bud klika nebo to měli jen některé serie.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.03.2010 9:41

Re: Glock hlaveň

selag: A i když to všechno máš, tak není 100% jistota, že pošlou. Prostě se seknou a konec.......
Když nepošlou, je to kolikrát lepší než když se seknou a pošlou něco úplně jiného :-) (zažil jsem mnohokrát)

majsner: Zas na druhou stranu máš (resp. zejména my ostatní) možnost doplnit "strojový park" za výrazně nižší cenu :-)

Uživatelský avatar
MiP9
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 264
Registrován: 23.11.2008 11:25
Bydliště: BRNO

30.03.2010 22:16

Re: Glock hlaveň

Sorry za blbej dotaz, ale nevíte někdo, koli stojí nová originální hlaveň na G-čko?

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

31.03.2010 9:48

Re: Glock hlaveň

http://glockparts.com/Products.aspx?CAT=715

V česku cca dvakrát tolik, jako všechno :roll:

Uživatelský avatar
Shadowhawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 03.01.2007 9:07
Bydliště: Humpolec

07.08.2010 19:04

Re: Glock hlaveň

Nevíte někdo náhodou jestli u 4. generace došlo k úpravě zpracování hlavně, tak aby se zabránilo "drolení" vývrtu?

Jen na okraj - na vlastní kůži jsme to zažil u dvou Glocků ze tří...

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

07.08.2010 22:54

Re: Glock hlaveň

Jestli s tím něco dělali, to nevím, ale domnívám se, že to ani není možné. Hlavně s vypadaným vývrtem jsou zmetky, tj. neodpovídají technologickému postupu. To se prostě u dané technologie stává. Co mohou změnit, je pouze politika jakosti a přístup k zákazníkovi.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

09.08.2010 1:57

Re: Glock hlaveň

Dovolím si taky neco kváknůt do debaty o vypadaném vývrtu. Předem říkám, že Glocka nevlastním, protože se mi prostě nelíbí. A rozhodně nehodlám polemizovat o kvalitách a nekvalitách zbraní jakékoliv značky ani o tom co má a nemá vydržet zbraň určité cenové kategorie. Souhlasím s tím, že vypadaný vývrt pravděpodobně nemá žádný výrazný vliv na užitné vlastnosti. Nicméně estetická hodnota samozřejmě trpí. Samozřejmě zákazníci z civilního sektoru sledují i estetiku výrobku (a zbraně jsou i o estetice). Pohybuju se částečně v oblasti zkoušení materiálů a výrobků takže myslím, že o této problematice mám tak trochu přehled. Podobné problémy se u nás v práci často na objednávku pro různé firmy řeší. Podle výše uvedených příspěvků se zmíněná vada objevuje už na počátku provozu zbraně (omluvte mou kostrbatou terminologii). Technologii výroby taniferové vrstvy už tu pár lidí napsalo takže netřeba ji více okecávat. Určitě se ale jedná o výrobní vadu. Protože se problém objevuje pouze u některých zbraní nejde jistě o chybu technologie jako takové. Jde o problém konkrétních zbaní, ale je jich takové množství, že se jistě nejedná o náhodu. Z mých zkušeností vím, že by se problém dal jistě vyřešit v rámci firmy malou investicí do kontroly výroby a technologie. Často podobné výrobní vady vznikají na základě maličkostí typu: dělník chtěl ušetřit čas na oběd tak přidal teplotu, nedokonalé odmaštění, průvan na dílně apod... Osobně si myslím, že by se měli uznávat reklamace na základě vypadaného vývrtu, byť nemá vliv na fukci, už jenom ze slušnosti k zákazníkovi. I když neznám do detailu vlastnosti vrstvy ve vývrtu hlavně myslím si, že vada je odstranitelná "prostým" odstraněním stávající, vypadané vrstvy (což však může být technologicky velmi obtížné) a nanesením nové. Při uznání reklamace a takovém postupu by měla firma ztrátu asi tak tři stovky na poštovném + "pár minut" strojního času, ale když už se tváří tak prestižně a honosí se kvalitou a životností svých výrobků...
Tolik tedy k této otázce z mé strany.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

09.08.2010 2:43

Re: Glock hlaveň

Gangoš... no tak jestli jsi právě přišel do styku s teniferecí nebo jakoukoli oxynitridací pod jakýmkoli obchodním názvem, tak víš, že toto se opravit nedá. nic se nenanáší. lázeň nezanechává na materiálu jakýkoli povlak, difunduje do materiálu a mění jeho vlastnosti pod povrchem. opravit lze povlakové povrchy dělaný plazmouvou nitridací různých kovů (Ti, Cr a další)

jinak souhlasim s tim, že by možná stačilo líp sledovat, kdy se objevuje odlupování materiálu hlavně vzhledem k anomáliím v technologii, případně odchylky v tavbách nosnýho kovu hlavně. (ostatně se mi zdá pravděpodobnější že příčina drolení je v interakci základního materiálu a lázně v tom smyslu, že ikdyž je nosnej materiál chemicky stejnej, strukturálně už to tak bejt nemusí a pokud se mezikrystalická struktura nějak nezadaří, může se na tom lázeň podepsat.

nezapomínejte, že Glock je levná vojenská zbraň, ikdyž je prodávaná jako univerzální odpověď na všechny střelecký záležitosti (což je zbožný přání marketingovýho oddělení značky) za nehorázný prachy

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

07.07.2014 16:59

Re: Glock hlaveň

Zdravím, sleduji, že to zde jíž nějak umřelo. Jen se pozeptám, pořizoval teď někdo novou hlaveň do Glocka? Pokud ano tak se prosím podělte o informace kde, jakou a za kolik? Díky za informace.

PS: ačkoliv to patří do burzy (admin promine) tak pokud víte o Glocku 17 se špatnou hlavní a byl by za dobrou cenu, viz. Markony ;) tak PM díky

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků